0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #200 -: Декември 13, 2013, 13:10:11 pm »
Здравейте и от мен.Не съм влизала отдавна.Радвам се,че намирам всички стари и нови попълнения в добра кондиция и здраве.Понакупих нещата за бебо от първа необходимост.Днес си взех решението от ТЕЛК,за да могат да ми издадат болничните оставащи до 45-дневния по майчинство.Попитах личния си лекар за насоки към педиатър,че в наща поликлиника чувам доста неприятни неща по отношение на детските лекари.Направих устна уговорка с един такъв,пък ще видя дали ще уцеля или ще хапна дървото,защото колкото и да се интересувам никой не е чувал нищо за него,а и нямам познати от квартала с малки деца.Пуснах редовните изследвания.Започнах да ходя да ме наблюдават в "Тина Киркова"където мисля да раждам.Правиха ми доплер,благодарение на който вече спрях фраксипарина и останах само на протекта.Какво облекчение само... :balk_62: Вече имам два записа и за момента всичко е ок.Предстои ми обстойно УЗИ и пак запис другата седмица,а след това имам час за януари.Като цяло за момента единствения ми проблем са дяволските киселини и невъзможността ми да ходя по голяма нужда от дни насам.Вече съм изпила почти опаковка сироп(Дуфалак)а резултата е почти нищожен.Мисля,че от това задръстване ми излязоха няколко пъпки.
Малкия разбойник спира само за малко и после отново напомня с пълна сила за съществуването си.Такива шутове ми раздава,че понякога дори боли.На вас случва ли ви се?
Извинете ме за дългия пост.Хубав ден на всички!
 
 
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #201 -: Декември 13, 2013, 13:46:08 pm »
здравейте и от мен,мина ми записа на тонове на бебето-всичко е наред,сега след нова година на преглед
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #202 -: Декември 13, 2013, 13:48:58 pm »
dess_dess стискам палци до тогава и да мине всичко по план  :crossfingers:

Слънце добре дошла  :welcome_1:.Има разлика между двете неща,но не знам в вашата клиника как се процедира,ще се включат и момичета от там и ще ти разяснят  :wink:

ra4ko75 радвам се ,че всичко е наред и честито розови гащета  :bori_015:  :D

joly и на мен се случва по-силно да ме сритва и то предимно вечер късно като си легна и с успокоя и като ми набие един малко по ниско долу та раздрусам цялото легло  :lol:,но пък е забавно като си мърда нормално  :wink:

2411 браво  :hug2:

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #203 -: Декември 13, 2013, 13:52:14 pm »
Starshine много благодаря за изчерпателната информация!Сега се обадих в клиниката и срам не срам си попитах аз на 11.01. за какво ми е записан часа и ми казаха, че съм записана за ФМ и евентуално след като лекарката ме види на УЗ може да направим тогава и БХС.Тогава мисля че ще съм в 12г.с. по изчисленията на календара.Просто това ми е първа бременност и вчера в еуфорията си като излезнах от прегледа отидох веднага на регистратурата и казах каквото ми беше казала лекарката ама днеска вече не можах да се сетя дали само за БХС или за ФМ, но ми обясниха че няма как да направя първо БХС, а трябва първо лекарката да ме види на ехографа...Ох добре, че има още мили хора да ни обясняват  :wink: Много ви благодаря момичета!Успех на всички и дано тази темичка до края на годината да се препълни :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #204 -: Декември 13, 2013, 14:03:35 pm »
joly, браво на теб! Много се радвам, че нещата се развиват добре! На мен също ми се случва бебчо да рита по-силно. Дори има предпочитания на коя страна съм легнала да спя! :lol: На дясната хич не му харесва и обича да ме подритва точно там, където ми опира корема в матрака - съответно аз се завъртам на ляво и той се намества и се укротява :lol:
Рачко, много се радвам, че при теб всичко си е нормално! Честито ти розови гащи! :D
Слънцето, радвам се, че съм ти била полезна! :D




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #205 -: Декември 13, 2013, 14:15:23 pm »
slanceto87, в клиниката в която си след като ти мине прегледа отиваш с един лист (попълнен от лекарката която ти е правила ФМ) в лабораторията и там даваш кръв.  Самата клиника изпраща пробата в Националната Генетична Лаборатория, от сайта на последната се теглят резултатите - след 3-4 дни са готови. В същност това е "правенето" на БХС. Неговата наложителност се определя от това какви са някои показатели на УЗИ-то и разбира се възрастта ти.
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 14:25:01 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #206 -: Декември 13, 2013, 15:22:21 pm »
Ето ме момичета  :balk_46: Толкова се радвам да ви пиша....в болницата само четях от време на време,а писането беше почти невъзможно.Виждах,че много ме мислите и на няколко пъти се опитах да отговоря,но не успях.После за цел си поставих да дебна Starshine по коридорите за да дам някакъв знак ;)
Ние вече сме си вкъщи(все още 3в1).Малките пишльовци доста напираха да излизат рано,но засега ги задържахме...надявам се до средата на януари месец.
Като постъпих с контракции ми сложиха системи,които така и не успяха да овладеят положението първите 3 дни.То контракциите не бяха болезнени,но бяха на 5-10мин.,което ми казаха че е първа стъпка към раждането.Слава на Бога всичко утихна към 5-6 ден и вече съм само на лекарства.През останалото време бях под наблюдение.
Днес на записа на тонове засякоха отново контракции през 7-8мин.,но бебетата през това време такъв бой си налагаха,че сигурно е от това.Иначе нямам никакво разкритие.
С една дума си почивам стабилно вкъщи със стегнат багаж за раждане.
Едното бебе е 1.250кг.(той е на долна граница на големина),а другия е 1.750кг.(шишкото на мама).
Важното е,че са здрави и развити деца и дори да се родят сега шанса за оцеляване е голям.
Още веднъж ви благодаря за вниманието и загрижеността  :D
А сега връщам страниците назад за да видя на спокойствие какво сте изписали..........
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #207 -: Декември 13, 2013, 15:32:58 pm »
Асенце, радвам се, че вече си у дома! Стискам палци да издържите 3 в 1 до средата на януари! Радвам се, че успя да ме издебнеш, че да се успокоя, а и момичетата, че сте добре с бебчовците! :lol: Почивай си много и се пази! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #208 -: Декември 13, 2013, 16:20:07 pm »
Ace радвам се да те видя тук,минало е всичко сега си полежавай за да може да се видим с теб Янури живот и здраве  :D

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #209 -: Декември 13, 2013, 17:18:02 pm »
Асенце  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
много, много се радвам че се включи и че новините са хубави. Стискайте, още малко, не остана!!!

Рачко, радвам се , че и  при теб всичко си е нормално! Честито ти розови гащи :lol:

joly, slanceto87  :bighug:


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #210 -: Декември 13, 2013, 23:56:28 pm »
 :hello2: :hello2: :hello2:Ето ме и мен!Радвам се,че всички сте добре.Не съм ви чела отдавна!!!Сега ще наваксам. :bighug: :bighug: :bighug:Ние с бебока сме екстра.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #211 -: Декември 14, 2013, 09:39:40 am »
Ще се пазя момичета,вие също се пазете!
Дес Дес ако издържиш до след празниците,ще си направо майка героиня.Представям си колко ти е тежко вече с тези големи бебки  :D
Аз не съм честитила на Нели Лондон новия член на семейството.Да ти е жива и здрава беборанка сладуранка Нели  :D

Аз напоследък забелязвам,че не качвам килограми,а свалям по малко дори  8O Казаха да не се притеснявам......ама знам ли.....
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #212 -: Декември 14, 2013, 11:09:18 am »
Здравейте, момичета!

Asenceto, радвам се да те видя отново на линия  :bighug:. Хич не бързай да ги пускаш твоите юнаци - да почакат до средата на януари :). Лежи си, пази се и неусетно ще дойде денят на срещата.

Тъкмо се чудех коя е следващата мама за раждане и ето я renigu :). Май ти си най-напред в седмиците. Или греша? Нямаме ли коледничета?

joly, попитай за нещо по-ефикасно от този сироп, например свещички. Има и билкови чайове, но те обикновено не се препоръчват, защото предизвикват контракции.

Радвам се за всички ви, момичета. Все така добри новини да идват след всеки преглед!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #213 -: Декември 14, 2013, 11:54:57 am »
joly,на мен ми бяха предписали тези свещички,когато имах проблем с WC-то... http://apteka.framar.bg/30006205/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%BD-%D0%B5%D0%B2%D0%B0-q-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-6
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #214 -: Декември 14, 2013, 12:15:37 pm »
Привет, коремчета!
Асенце, не се притеснявай за килограмите - щом бебчетата растат и качват, значи всичко е добре. Вероятно си взимат повече вещества и за качване на килограми не остават. Наблягай на здравословната храна - за да си сигурна, че си набавяте (тримата) всички витамини и минерали които са ви нужни! Сега яж много богати на калции храни. И стискай краката до средата на януари!  :lol: Аз около 6-ти трябва да съм на ЖК и оттам нататък сигурно ще ходя всяка седмица, надявам се да успеем да се засечем отново! :bighug:
renigu, не ти остана много, браво! Пожелавам ти леко и безболезнено раждане! :D
joly, чак сега се сетих какво може да ти помогне за разхлабване - сушени сини сливи на гладно. И за компот от сливи, вишни и кайсии съм чувала също.. Нарът (калинката) също разхлабва. Ако можеш - пробвай, дано помогне. :hug2:
Момичета, да ви попитам - знаете ли дали спането по гръб вреди на бебето? Понеже тези дни се събуждам и все съм легнала по гръб (т.е. съм спала продължително време така) - в една от книгите които имам пише, че е вредно и за майката и за бебето да се спи по гръб след 5-ти месец и сега съм леко притеснена. :ask:
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и слънчев ден! :sunshine:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #215 -: Декември 14, 2013, 14:00:35 pm »
И аз така четох на няколко места,че след 4-5 месец не е добре да се спи по гръб,притискат се различни органи,аз даже като легна по гръб и след 5-10 мин. ми става като че ли лошо,не ми е добре и веднага се завъртам,то не че настрани ми е удобно,а мислех че този проблем с удобството ще дойде на по-късен етап,къде съм аз още.....18седмица
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #216 -: Декември 14, 2013, 17:20:07 pm »
Старшайн, при спане по гръб, се притиска вена кава и това пречи на нормалният кръвоток и хранителни вещества към бебето. Не се шашкай от тия два случая, но се постарай да спиш настрани /най-добре на лявата си страна/, ако трябва, подпирай се с нещо  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #217 -: Декември 14, 2013, 18:02:44 pm »
beata-  :D не се знае дали съм аз наред :lol: :lol: :lol:Колко ли изненади ще има..... :lol: :lol: :lol:Момичета,чета ви и много ви се радвам :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #218 -: Декември 16, 2013, 09:23:54 am »
добро утро момичета,как сте :)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #219 -: Декември 16, 2013, 10:57:33 am »
Момичета, да ви попитам - знаете ли дали спането по гръб вреди на бебето? Понеже тези дни се събуждам и все съм легнала по гръб (т.е. съм спала продължително време така) - в една от книгите които имам пише, че е вредно и за майката и за бебето да се спи по гръб след 5-ти месец и сега съм леко притеснена. :ask:
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и слънчев ден! :sunshine:
Може ли лежането по гръб да доведе до задушаване на бебето?

Мнение над-р Сигридов, много добре обяснено:

"Безспорен мит номер едно. Придружен е от неспокоен сън и дебнене, да не би случайно да се легне удобно и да стане най-лошото.

В практиката си съм имал няколко случая, в които жените се връзваха в леглото, така че постоянно да лежат наляво. Базира се на схващането, че матката, притискайки т.нар. долна куха вена (вена кава), спира притока на кислород към бебето. Реалността обаче е друга. Въпросната вена не пренася кръв, богата на кислород, тъй като това е работа на артериите, а отвежда вече използваната и богата на въглероден двуокис кръв към белия дроб, за да бъде издишан и отново заменен с кислород.

Кръвоснабдяването на матката и съответно дишането на бебето се осъществява от две артерии, които се намират от двете й страни (двойно подсигуряване), като кръвта тече със скорост от над 1 метър за секунда и високо налягане. Биологичният смисъл е при никакви обстоятелства, зависещи от майката, да не може да се спре дишането на бебето."

Добро утро и успешна седмица.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.