0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #120 -: Декември 07, 2013, 10:51:38 am »
без захар, тестени,  ограничено количество плодове, ориз, картофи и подобни.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #121 -: Декември 07, 2013, 11:01:21 am »
благодаря!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #122 -: Декември 07, 2013, 11:33:48 am »
Здравейте, момичета кокичета! Отдавна не съм се включвала. Бях на преглед бебчетата ми растат, дължина на маточната шийка в 17 гс. - 3,12 см. и според док е ок. Не знам, чудя се дали не трябва да е по - дълга? :ask: И да ви питам чувствате ли се подути отдолу. Аз така се чувствам от един два дни. На 70% май ще си имаме две момиченца.
Момичета вие пътувате ли? Аз пътувам всеки месец за прегледи в София на 230км в едната посока. Док ни ми е споменала, че има проблем, а пък аз от вълнение все забравям да питам.

*Sunny*Angel* добре, че сте го открили според мен с подходяща диета ще се нормализира положението.

Десс хубаво е че си у дома. Ще устискаш до край къде ще ходиш.  :lol:

Асенце дано вече си по - добре.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #123 -: Декември 07, 2013, 11:36:48 am »
на каква диета?
Без сладко ли?
Гинеколог ми назначи освен изследвания на хормони и въпросния тест - обременяване с глюкоза. И тук възниква моя въпрос за резултатите (пиша ви ги тук):
IRI-имунореактивен инсулин - 6.89 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91
IRI-имунореактивен инсулин - 21.53 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91
IRI-имунореактивен инсулин - 13.86 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91

Глюкоза - сутрешна на гладно - 5.00 mmol/I нормални граници - 3.5 - 6.1
Глюкоза -  след 1 ч.                   - 5.10 mmol/I нормални граници - 3.5 - 6.1
Глюкоза - 2 ч. постпрандиално - 4.80 mmol/I нормални граници -   3.5 - 6.1

Направени са преди забременяването.
Мисля, че резултатите ти са нормални, всичко е в граници :wink: За сравнение, аз съм с ИР и инсулинът на 60-та минута ми е над 120. Разбира се, най-добре е лекар да ги види, все пак... :)
Има ли новини от Нели? :ask:
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 11:38:47 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #124 -: Декември 08, 2013, 10:20:57 am »
Здравейте мами-сърдечно ви благодаря за подкрепата-наистина доста се притесних с този гестационен диабет!  :bighug: Резултатите ми на гладно и на захарта и на инсулина са добри,но на 120 мин. от изпиване на глюкозата захарта ми е 12,1!!! 8O
Вчера бях при д-р Начев-каза да спазвам строга диета и да правя всяка седмица кръвно захарен профил...Ако резултатите не са добри обаче,ще се минава към болнично лечение и инсулин,доколкото разбрах...  8O
Мисля първо поне няколко дена да спазвам диета преди  КЗ профил-някой правил ли е това изследване?  :ask: До колкото разбрах отивам сутринта на гладно и ми взимат кръв в 8 ч.,закусвам до 8 15 ч. и в 9 15 ч. отново ми взимат кръв и така и на обяд и на вечеря... Не ми стана ясно дали мога да хапвам и друго през деня или само тези 3 хранения трябва да са?  osi_10
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 10:22:38 am от *Sunny*Angel* »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #125 -: Декември 08, 2013, 15:44:02 pm »
по-лесно е да си вземеш глюкомер и да си следиш нещата сама.
после да носиш резултатите да ги прегледа ендокринолога.
така по-лесно ще види и от кои храни се вдига кз и да ги намалиш, по-лесно е с диетата.
аз мерех 2-3 пъти седмично по 6 пъти на ден, преди всяко хранене и един час след това.
в лаборатория ми се струва сложно, вечер не знам колко лаборатории работят и длаи изобщо няма да заделят пробата за следващия ден.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #126 -: Декември 08, 2013, 16:08:20 pm »
Ето ме най-накрая с новини :)!
На 5ти вечерта се роди нашата дъщеря Елина!Така набеденото дребно бебе се оказа 3.580кг и 53 см.
На 6ти се прибрахме  вкъщи и се храним  ,спинкаме и плачем нощем :).
Раждането ми го предизвикаха със свещичка(лентичка),при което за първите 5часа получих само 2 см разкритие и нямах търпение да стигна 4см ,за да ми сложат епидурална.Само,че за следващите 2часа нещата се развиха скорострелно и разкритието стигна 9см.Нямаше време за упойка ,защото бебка напъваше да се ражда.Мъжът ми бе до мен и ми помогна страшно много  особено след като акушерката му каза,че ще сме само аз ,тя и той и няма да идва екип от доктори,ако няма усложнение.Сега ми е смешно ,но като се сетя как  той ме окуражавеше : "Хайде миличко,напъвай вижда му се косичката на бебо,още малко не остана".И след това го видях да плаче за първи път ,милият, и само ми повтаряше "ти си моята героиня".Момичета,на всички вас пожелавам  да изпитате това огромно щастие,което не може да се опише с думи!!!!
Бубулина,счупихме го вече тоя твой карък с кристалната топка :)
Дес,много се радвам,че си добре и,че бебките ще излезнат ,когато трябва!Не остана и при теб...само още малко.
Съни ейнджъл,моя приятелка в момента е бременна и е с гестационен диабет и от болницата са и дали машинка,с която всеки ден си мери захарта и така вижда какво може да яде и какво не.Понякога захарта и се вдига повече от 1 плод,отколкото от сладолед  8O .В Бг дали ще има такива машинки,за да си по-спокойна?

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #127 -: Декември 08, 2013, 16:16:53 pm »
Нели, страхотно, браво, честито дъщеря  :lol:
Ти си също нашата героиня  :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #128 -: Декември 08, 2013, 16:18:48 pm »
Браво Нели,Честита дъщеричка    :bighug: :ballons: ,да ви е жива и здрава,радвам се,че всичко е минало нормално. :D

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #129 -: Декември 08, 2013, 16:35:21 pm »
Нели, да ти е жива и здрава дъщеричката /радвам се, че съм познала тоя път  :D/.  :welcome_1: Познах и за размерите, нали  :wink: Много радост и положителни емоции да ти носи, да расте палаво, будно и здраво дете...
Съни, има глюкомери на съвсем прилични цени, според мен наистина това е най-добрият вариант за теб  osi_9
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 17:48:53 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #130 -: Декември 08, 2013, 17:18:11 pm »
Мила Нели, щастлива Здрава и с много късмет да е мъничката Елина, от мен темичка
за теб!  :wink:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50093.0
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #131 -: Декември 08, 2013, 17:43:08 pm »
Нели честито бебенце,да ви е живо и здраво,вие също :bighug:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #132 -: Декември 08, 2013, 20:24:06 pm »
Нели честито бебенце, да ви е живо и здраво  :bighug:

Na vsi4ki ogromno BLAGODARQ za podkrepata  :youwoman:


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #133 -: Декември 09, 2013, 09:10:44 am »
Добро утро и успешна седмица на всички!!!  :grouphug:
А може ли момичетата,които са ползвали да ме посъветват каква марка глюкомер да си взема?  :ask: В сряда съм на ЖК и ще питам,но и вашето мнение ми е ценно!  :bighug:
Десс-с теб сме!  :wink:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #134 -: Декември 09, 2013, 10:04:49 am »
*Sunny*Angel*, неприятно е това с гестационния диабет, но се овладява и отшумява след раждането. Дано да минеш само с диета. И аз подкрепям идеята за глюкомера. Не мога да ти дам съвет за марка, но с него ще можеш сама да си следиш храненето.

Аз утре ще правя обременяване с глюкоза и се надявам резултатът да е добър.

hope1203, в твоите седмици пътуването не би трябвало да е прпоблем, особено ако нямаш оплаквания.

Много се радвам за голямата бебка на neli_london. Както изглежда, всичко е минало по план :).

Хубава седмица, момичета!
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #135 -: Декември 09, 2013, 13:45:21 pm »
Честита радост и бързо възстановяване, Нели!  Да ви е жива и здрава, да расте усмихната и лъчезарна  и много, много да ви радва!
И аз да се разпиша - минахме прегледа, бебо вече е 1600 гр., развива се нормално. Напазарувах дрешки и малко плюшени играчки, толкова много им се радвам :) Сега остана само да вземем  количката  :stroller:
Слънчев ден на всички!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #136 -: Декември 09, 2013, 13:54:54 pm »
Привет и от мен! Виждам голямо раздвижване в темата!
Нели, честито ти момиченце! Да е живо, здраво, много лъчезарно и с огромен късмет! :bighug: Много, мнооого се радвам, че всичко е минало добре! Много голяма мома си имаш, браво!
Съни, много кофти е това с гестационния диабет. Но вярвам, че ще го овладеете и няма да има никакъв проблем.
Вероятно и аз ще правя тази седмица обременяването. Иска ми се първо да се консултирам със следящата ме АГ.
Дес, радвам се, че си добре и бебонките са още на топличко!
cerise, радвам се за добрите новини при теб!
Аз да ви се похваля - вече имам коластра. Забелязах капчиците вчера след един сравнително топличък душ. Зная, че това не дава гаранция, че ще мога да кърмя, но все пак е обнадеждаващо. Иначе се чувствам добре. В четвъртък или петък съм на ЖК. Нямам търпение! И при мен общо взето остана само количката, уред за затопляне на шишета и още дрешки.. о, и най-важното одеялца и хавлийки за къпане, но това малко по малко ще си го набавя. :D
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :sunshine:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #137 -: Декември 09, 2013, 16:43:22 pm »
Нели, честита рожба и от мен. Дано е здрава и да ви носи само радост и щастие в живота.
На всички  мами пожелавам само усмивки и радост. Успешна седмица!

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #138 -: Декември 09, 2013, 16:53:37 pm »
А аз се сдобих с нисък хемоглобин 94 и сега съм на хапчета :) и контрола след 20 дни.Какво да ви кажа хем тъпча храни богати на желязо, хем девойката яко смуче.Иначе е 1100 гр, поне в четвъртък толкова я измериха и отговаряше на 29 г.с. вървим си напред и едри.Важното е че и тя и аз сме добре.

Радвам ви се на покупките.Ние имаме само леглото, дрешки от приятелки и от племенника, количка в Англия, която чакам да пристигне преди НГ.Днес разглеждах козметиката и се хванах за главата, въобще, не било лесно това нещо.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #139 -: Декември 09, 2013, 17:44:27 pm »
А аз се сдобих с нисък хемоглобин 94 и сега съм на хапчета :) и контрола след 20 дни.Какво да ви кажа хем тъпча храни богати на желязо, хем девойката яко смуче.Иначе е 1100 гр, поне в четвъртък толкова я измериха и отговаряше на 29 г.с. вървим си напред и едри.Важното е че и тя и аз сме добре.

Радвам ви се на покупките.Ние имаме само леглото, дрешки от приятелки и от племенника, количка в Англия, която чакам да пристигне преди НГ.Днес разглеждах козметиката и се хванах за главата, въобще, не било лесно това нещо.
В козметиката хич не се увличай! :wink: Аз съм разказлала неведнъж, как Ивайло по стар български обичай /който противоречи на всички останали  :wink:/ го къпех всяка вечер и го плесках с разни мазила. Резултатът? Вечно беше обринат. Виж, като спрях тая практика и го къпя и до ден днешен на 2-3 дни, без да го плякам с нищо, детето си е ок. Трябват ти един шампоан /Бюбхен, Мустела за новородени/, едно мляко на същите /за новородени, в първите дни/, спирт 90% /за пъпчето, до като падне/ и това е! Олио, масла...напълно излишни  :wink: Не си гледаш детето  в Сибир, нито то е толкова кекаво  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"