0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #40 -: Декември 01, 2013, 15:44:00 pm »
На 11.12 съм в Надежда при д-р Сигридов, за 1-ва фетална морфология.
Тогава може ли да ми вземат кръв за БХС или трябва  да си запиша час отделно?
След прегледа ще те изпрати в лабораторията, която е в същия коридор за да дадеш кръв за БХС. Не е нужно да записваш час отделно. Клиниката има ангажимента да ги изпрати в Н. Г. Лаб. След 3-4 дни можеш да си изтеглиш резултатите от нета.
Неда, Цвете, Дария - добре дошли!  Успешен финал с по-малко тревоги!
Утре съм на третата ФМ. Дано всичко е ОК.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #41 -: Декември 01, 2013, 21:26:14 pm »
Недда ,Цвете добре дошли,пожелавам ви безпроблемна бременност. :)
Дари дано да нямаш повече такива притеснения и от тук на там да се наслаждаваш на бременността си пълноценно. :hug2:

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #42 -: Декември 02, 2013, 11:55:44 am »
Току що си взех поредният болничен,който е до 30.12 вкл.....чудя се как ще ходя за следващия на 31.12
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #43 -: Декември 02, 2013, 11:57:59 am »
Здравейте, момичета!

Много се радвам на новата темичка и новите попълнения в нея :). Добре дошли на Nedda, Цвете и daria_66. Лека и безпроблемна бременност и здрави бебчета след девет месеца!

На Дес предполагам й е по-спокойно вече, но и от мен има прегръдка и силно стиснати палци за овладяване на високото кръвно и доносени и здравички принцеси колкото се може по-близо до желаната дата.

Аз се ослушвам за третата ФМ, защото при близнаци май вече трудно може да се види нещо ясно при нея :). Ще се посъветвам с лекарката си. Някой ме питаше какви изследвания ми предстоят. Освен полагащите се ПКК и урина, ще правя ТСХ и ФТ4, както и обременяване с глюкоза. За последното се чудех, но ще го направя.

По темата за имената и аз бях настроена нетрадиционно. Аз самата не съм кръстена на никого и винаги съм си представяла, че просто ще избера име, което ми харесва и си мисля, че приляга на детето ми. Сега обаче ми дойде друг акъл :). Ще кръстя бебетата на родителите си - момичето на баща ми, момчето на майка ми. Те още не знаят и дори не обсъждаме тази тема, така че ще е изненада :). Взех решението много отдавна и съм спокойна с него :).

Хубав ден на всички и лека седмица!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #44 -: Декември 02, 2013, 12:23:04 pm »
Здравейте мами и хубава седмица!  :D
Някоя от вас пила ли е някакви пробиотици,като Лактофлор например,с цел да се регулира стомаха,а и против гъбички?Мисля да пия по 1-2 капсули-надявам се,че не е вредно-вие какво мислите?   :ask:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #45 -: Декември 02, 2013, 13:07:14 pm »
Aз съм пила лактофлор 2 x 1  на ден, предписани от доктор.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #46 -: Декември 02, 2013, 13:36:16 pm »
Морско момиче, ти си с комисия, нали! Комисията може да няколко дни и след изтичането. Моят изтича на 11.12, а комисията ще го продължи на 14.12.

*Sunny*Angel*, аз пиех с първата бременност пробиотици, сега не ми се налага.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #47 -: Декември 02, 2013, 14:21:08 pm »
Неда, Цвете, Дариа, добре дошли в темата! Спокойна и успешна бременност ви пожелавам и след това леко раждане!
Относно имената - аз също винаги съм искала да кръстя детето си нетрадиционно. Също както Беата - аз аз не съм кръстена на никого и съответно такова желание имах и за детето си. И като 47 Smiles, съм суеверна в това отношение и смятам, че ако кръстя детето на някого, това значи, че то ще прилича на него, ще има подобен характер и може да има подобна съдба. НО естествено свекърите мислят различно.. и не ми се иска да ви обяснявам какъв скандал ще е ако бебо не е кръстен на дядото, а другото внуче - на бабата! Извоювах си поне правото (разбрах се със съпруга си някак) второто дете да бъде кръстено както аз пожелая. Да ви кажа - лесно е да кръстиш детето си на бабата и дядото ако отношенията са добри и те уважават снахата. В нашият случай това го няма.. И единствената причина да се съглася да го кръстим на дядото е за да не обтягам отношенията със съпруга си, което много отдавна свекърите се опитват да направят - особено свекървището. :? Което все пак още не ми дава мира... но с времето сигурно ще свикна. Пък и важното е да е живо и здраво!
Иначе се чувствам добре. Бебо естествено е много активен - тези 2-3 дни почти по цели нощи мръцка. :lol:
Оооо, да ви се похваля! Поръчахме легълце за бебо! Ще го донесат в петък или събота! Купихме и матраче, протектор, възглавничка. И естествено - отново от суеверие - играчка за легълцето. Че всички ми казват, че не е хубаво креватчето да бъде празно, та викам - хайде, тъкмо да си изчеша крастата :lol: - взех едно плюшено бежово мече със синьо шалче, с изкуствени кръпки на дупето главичката и лапичката :D Другата седмица мисля да се сдобием и с количката! Нямам търпение! И нямам търпение и да дойде 12-ти за ЖК! :)
Пожелавам ви усмихнат и много спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #48 -: Декември 02, 2013, 15:10:53 pm »
Старшайн,честити покупки,нямам търпение и аз да започна с шопинга!!!  :shop:
Иначе за Лактофлора-мисля от време да време да пия,че ако разчитам само на купешкото кисело мляко...  :?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #49 -: Декември 02, 2013, 19:22:11 pm »
да ви питам, нормално ли е да имам ПМС-болки.Днес ту се усилват , ту изчезват. Нямам кървене, но ме притеснява този тип болка.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #50 -: Декември 02, 2013, 20:28:32 pm »
Здравейте момичета, аз съм съвсем нова в тази темичка.В сряда сме на първи преглед за плодно сакче дано всичко да е на ред и да няма проблеми.Малко се притеснявам защото също като при колона и аз имам някакви болки от дясно много ме прерязва и придърпва не знам това нормално ли е и до кога ще продължи
Стискам палци на всички :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #51 -: Декември 02, 2013, 20:55:52 pm »
Калона, нормално е в тези седмици, а и по-късно пак ще имаш такива болки.Ако са ти предписали но шпа или папаверин си ги пий и почивай.

На всички новодошли, честито, радвам се за всяко едно момиче записало се в тази тема :)

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #52 -: Декември 03, 2013, 08:36:31 am »
Добро утро момичета  :)
Добре дошла и на aspire  :welcome:
Тези дни само за малко успявам да пиша,че вече привършваме с ремонта и майка ми сега ми помага да изчистим след него.Радвам се,че свърши  :balk_47:,толкова е хубаво да ти е чисто и подредено,а не багаж на всякаде от тази стая, от онази стая  :mrgreen:.

Да се отчета и от 3-та ФМ вчера-бебка е много добре ,всичко се е развило нормално,дано и така да продължава до термин  :D,тежи 1740г,голяма бузана е  :),мама също е добре,шийка нормална,плацента 0 степен на зрялост,с една дума всичко е наред и няма място за притеснения  :wink:.
Това е от мен,пожелавам ви хубав ден!

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #53 -: Декември 03, 2013, 08:48:34 am »
добро утро и от мен,аз днес съм на преглед-дано всичко да е наред!!!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #54 -: Декември 03, 2013, 08:53:23 am »
Здравейте момичета,
престраших се да се включа и аз в тази тема. Бременна съм в 14 г.к. от 7-мо инвитро. След първия преглед при д-р Сигридов знаем, че очакваме момиченце - 74 гр. Да споделя, че и аз имам ПМС болки веднъж или два пъти седмично.
Желая успешен ден!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #55 -: Декември 03, 2013, 09:04:21 am »
Здравейте момичета, благодаря на всички за топлото посрещане!  :flower:
Не съм се включвала няколко дни понеже имаме проблеми в къщи, свекърва ми влезе в болница и диагнозата й е много лоша, опитвам се да се пазя и много да не мисля, но като гледам мъжа ми как е, колкото и да не го показва аз си го познавам.
Ох, извинете ме, че ви занимавам и вас .................
Виждам, че обсъждате имената на дечицата, нашата дъщеричка също не е кръстена на никой от бабите и дядовците, татко й е Иван и всички знаят, че е кръстена на него. Освен свекър ми, другите нямат претенции, но и на него бързо му мина, а за сега все още не мислим за имена.
Кalona, аз също на моменти имам придърпвания долу, ниско в корема, но знам, че матката се разтяга и може и от това да е, ако зачестят или се засилят болките ти, говори с доктора ти, за да си спокойна.
На 05.12. съм на консултация и вече нямам търпение, дано всичко да е наред.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #56 -: Декември 03, 2013, 10:47:09 am »
Привет на всички щастливи жени! Запис и от мен в новата тема. 12 г.с. добре се чувствам, бебетата също са добре. Разсейвам се с подготовката за предстоящите празници. Започнах да украсявам къщата и тази събота мисля да направя пробно коледни сладки. Желая на всички бременни да са много весели, жизнерадостни и щастливи в един от най-хубавите етапи от живота на жената. Радвайте се на бременността си и вярвайте, че всичко ще бъде ок!

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #57 -: Декември 03, 2013, 11:28:57 am »
Морско момиче, ти си с комисия, нали! Комисията може да няколко дни и след изтичането. Моят изтича на 11.12, а комисията ще го продължи на 14.12.

*Sunny*Angel*, аз пиех с първата бременност пробиотици, сега не ми се налага.

този път е от болницата 4+30дни,ама ще го измисля някак си
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #58 -: Декември 03, 2013, 11:34:52 am »
galia_77,Биляна и на вас добре дошли леки и безпроблемни месеци  :hug2:

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #59 -: Декември 03, 2013, 12:57:25 pm »
Здравейте на всички бъдещи майки.Аз съм вече в 12 г.с. от 9 опит и вече ми мина първата фетална морфология при д-р Сигридов и за сега всичко е наред.Взеха ми кръв за биохимичен скрининг и сега ще чакам за резултата.Не е ли много рано за това изследвание момичета?
А и разбрах ,че д-р Сигридов няма да ми дава болнични и сега ще трябва да се записвам някъде на ЖК  ,за да ми дават необходимия пакет от кръвни
изследвания.