0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #100 -: Декември 05, 2013, 16:36:39 pm »
Браво, dess_dess! Дано положението с кръвното се задържи нормално. Като гледам, нямаш други причини да не дочакаш 37 г.с. :).

*Sunny*Angel*, и аз се следя при д-р Начев. На мен той ми препоръча обременяването с глюкоза заради леко повишена кръвна захар и наличието на диабетици в рода. Преди това показателите ми бяха в норма. Може би е добра практика да се прави такова изследване на бременните, като предпазна мярка. От друга страна, в България има практики, които не са масови в чужбина.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #101 -: Декември 05, 2013, 18:00:40 pm »
Деска, страхотно!Почивай сега, и събирай сили! Малко остана, ще издържиш!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #102 -: Декември 05, 2013, 18:31:08 pm »
момичета здравейте,от днес съм с една хрема,направо се побърквам,нямам температура и не ми е лошо-имали ли сте и вие такъв проблем :ask:незнам какво да правя
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #103 -: Декември 05, 2013, 18:38:39 pm »
2411,аз изкарах ужасен грип с гърлобол и силна хрема-капех си физиологичен разтвор,сребърна вода,а вечер Виброцил,за да мога да спя...и чайчета с  мед и лимон!!! Бързо оздравяване!  :wink:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #104 -: Декември 05, 2013, 23:49:53 pm »
2411, само носът ли ти е запушен? И в кой месец си?

Starshine, свободно могат да се въртят до 33-34 седмица. Чувала съм за завъртания после, подпомогнати от майката/акушерката, ако например бебето е разположено седалищно, а жената иска да роди по естествен път. Но те са планирани и си има специална техника за тях.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #105 -: Декември 06, 2013, 08:49:50 am »
Добро утро!
Нели, дано всичко мине при теб бързо и по - малко болезнено, скоро ще гушкаш бебенцето си!   :goodluck:
Деси, радвам се, че сте стабилизирали високото кръвно, за да си спокойна и да дочакаш най - подходящото време за малките принцеси.
Starshine, моята дъщеричка се обърна в последния момент, на предпоследната консултация беше седалищно и вече си говорихме за секцио, но на последната изненада.
Аз вчера бях на ЖК, всичко за сега е наред бебето е добре, отговаря си на седмиците, на 17.12. съм на ФМ и БХС.
Честит празник на всички именници и на тези, които имат именници в семействата си !!!  :D
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #106 -: Декември 06, 2013, 09:51:41 am »
Дами от хрема и гърлобол , преминах на кашлица  :? Помагайте със съвети

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #107 -: Декември 06, 2013, 11:31:36 am »
Момичета благодаря ви за топлото посрещане. Днес ми излезнаха резултатите от БХС и той е 1:6000 за синдрома на Даун,а за Едуардс,Патау,Търнер е 1:100000.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #108 -: Декември 06, 2013, 11:32:25 am »
Здравейте момичета!
Десс радвам се ,че вече сте си у дома и че сте увладяли положението,ще устискаш до 37г.с. ,ние сме с теб и стискаме палци за добро развитие на нещата  :crossfingers:
*Sunny*Angel* сигурно не е приятно това изследване ,но щом няма начин  :dontknow:,пожелавам резултата да е добър  :wink:
Starshine и аз имам такива моменти ,но гледам да се сдържам,оня ден не можах и аз си поревах за една глупост,но така е  :).Моята щерка също беше седалищно и сега се е обърнала и се надявам да остане така та ако имам възможност да родя нормално.
aspire страхотна изненада с второто сакче,късмет и всичко да върви нормално и с двете.
Нели леко раждане ,ако вече не си родила де  :lol:,ако е така се надявам всичко да  минало по най-лекия начин  :hug2:
katituu дано да премине,пробвай с някои бабини рецепти ако не по добре се консултирай с лекар.
Цвете радвам се,че и при теб всичко е наред  :wink:

Честити Имен Ден на всички именници и техните семейства.Бъдете здрави и много щастливи!

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #109 -: Декември 06, 2013, 11:39:55 am »
blue_sky да само носът ми е запушен нищо друго
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #110 -: Декември 06, 2013, 12:14:10 pm »
katituu, за кашлица при първата си бременност съм вземала разбъркано равно количество мед, олио и ракия по една ч.л. на ден. Също става и мед със сок от джинджифил- не много сок че е доста парлив. Пила съм и сок от разрязана глава лук на 4 части, посипана със захар. Малко е годничко, но помага.


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #111 -: Декември 06, 2013, 15:50:04 pm »
Момичетаааа,направо ми се плаче!!! Сутринта бях на обременяване с глюкоза и се оказа ,че имам гестационен диабет!  :balk_145: Стойностите на инсулина и на захарта на гладно са  идеални,но след изпиването на глюкозата нещата стават ужасни! Обадих се на моя ендокринолог и утре ще видим какво ще ме посъветва!Аз очаквах да има някакви отклонения,тъй като бях с инсулинова резистентност преди бременността,но нещата май са по-сериозни!  :balk_144:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #112 -: Декември 06, 2013, 15:56:08 pm »
При кашлица ползвам няколко рецепти:
1. чай от 1/2 с. л. ленено семе и липа (на око) в около 2 ч. ч. вода. Първо слагам леленото семе в студената вода, като заври слагам и липата и задушавам за 2-3 минути. Веднага прецеждам, защото после става лигаво и е трудно. Лененото семе действа отхрачващо ако има нещо слязло в белия дроб. Пие се няколко пъти на ден.

2. Черна ряпо с мед. Издълбавам ряпата и я намазвам добре с мед. Оставям да преседи няколко часа. Като си пусне сока се пие с лъжичка няколко пъти на ден.

3. Мед на гърба. Лист с подходящ размер се намазва с мед и се лепва на гърба. Отгоре се слага кърпа и боди, за да пази от разместване. Така се спи цяла нощ. На сутринта медът е попил и кожата е много мека. Действа загряващо, а и медът се усвоява по-добре през кожата, отколкото през стомаха.

При болки в гърлото:
1. 1 с. л неразредена клеева тинктура. 3 пъти на ден
2. гаргара с леко разредена клеева тинктура. Поне 3 пъти на ден
3. Компрес с мед на гърлото. Мажа един лист с подходящи размери и слагам на гърлото. Слага и друга кърпа и шалче. Държи се, докато медът попие в кожата или колкото може по-дълго.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #113 -: Декември 06, 2013, 16:01:16 pm »
Момичетаааа,направо ми се плаче!!! Сутринта бях на обременяване с глюкоза и се оказа ,че имам гестационен диабет! 

Погледни на това от добрата му страна: вече знаеш и ще вземеш мерки. Започва се с диета и ако тя не помогне, ще ти предпишат лекарства. Горе главата, проблемът се овладява!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #114 -: Декември 06, 2013, 16:18:06 pm »
Момичетаааа,направо ми се плаче!!! Сутринта бях на обременяване с глюкоза и се оказа ,че имам гестационен диабет! 

Съни, спокойно, това се овладява безпроблемно, щом се знае за него, не падай духом!
Дори от първа ръка познавам еднаа девойка, която така изкара цяла бременност, с малко диета само, и сега се радва на прекрасна дъщеричка и абсолютно никакви проблеми (2 месеца след раждането).
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #115 -: Декември 06, 2013, 18:26:57 pm »
2411, ако нямаш други признаци, значи е много вероятно да е от бременността. Кръвоносните съдове се разширяват и това е резултатът. При мен първия път продължи доста време, а втория май ми се размина. Ще мине от само себе си. Аз нищо не съм взимала. Може би, ако не можеш да спиш, другите момичета ще те посъветват нещо. При мен се появи към 4-ия месец.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #116 -: Декември 06, 2013, 18:59:37 pm »
2411, ако нямаш други признаци, значи е много вероятно да е от бременността. Кръвоносните съдове се разширяват и това е резултатът. При мен първия път продължи доста време, а втория май ми се размина. Ще мине от само себе си. Аз нищо не съм взимала. Може би, ако не можеш да спиш, другите момичета ще те посъветват нещо. При мен се появи към 4-ия месец.
само че и носа ми тече
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #117 -: Декември 06, 2013, 19:36:55 pm »
Е, ако тече, значи не е от това. Аз имах предвид само запушен нос.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #118 -: Декември 06, 2013, 21:55:01 pm »
Sunny*Angel, не е толкова страшно колкото звучи.
аз бях с гестационен диабет, 5 месеца бях на диета, много добре ми се отрази  :)
и детето ми се роди без проблеми и от диабета вече няма следа.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #119 -: Декември 07, 2013, 10:26:32 am »
Sunny*Angel, не е толкова страшно колкото звучи.
аз бях с гестационен диабет, 5 месеца бях на диета, много добре ми се отрази  :)
и детето ми се роди без проблеми и от диабета вече няма следа.

на каква диета?
Без сладко ли?
Гинеколог ми назначи освен изследвания на хормони и въпросния тест - обременяване с глюкоза. И тук възниква моя въпрос за резултатите (пиша ви ги тук):
IRI-имунореактивен инсулин - 6.89 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91
IRI-имунореактивен инсулин - 21.53 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91
IRI-имунореактивен инсулин - 13.86 mIU/ml нормални граници - 2.56-24.91

Глюкоза - сутрешна на гладно - 5.00 mmol/I нормални граници - 3.5 - 6.1
Глюкоза -  след 1 ч.                   - 5.10 mmol/I нормални граници - 3.5 - 6.1
Глюкоза - 2 ч. постпрандиално - 4.80 mmol/I нормални граници -   3.5 - 6.1

Направени са преди забременяването.
« Последна редакция: Декември 07, 2013, 10:54:37 am от kalona »