0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #180 -: Декември 12, 2013, 13:36:20 pm »
geri 03-добре дошла! Лека и безпроблемна бременност ти желая!  :grouphug:
рачко-честит рожден ден на детенце!  :happy_birthday_1:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #181 -: Декември 12, 2013, 13:43:24 pm »
geri 03 честита бременност,дано всичко е наред
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #182 -: Декември 12, 2013, 13:49:47 pm »
dess_dess чакаме довечера хубав отчет  :wink:

ra4ko75 и на теб успех утре на ФМ, чакаме подробности.Честит Рожден Ден на  юнака,да е жив и здрав  :balk_19:

geri03_73 добре дошла в групата лека и безпроблемна бременност  preggo,много се радвам за теб  :hug2:

2411 мина ли записа на тонове ? :)

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #183 -: Декември 12, 2013, 13:50:26 pm »
Благодаря момичета за топлото посрещане.Винаги съм мечтала да пиша някога и аз в тази тема-и ето мечтата ми се сбъдна.На всички които са на финал щастлива среща с малките човечета,на тези които са като мен лека бременост до термин.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #184 -: Декември 12, 2013, 13:59:30 pm »
Привет и от мен!
Доста отдавна не се бях включвала, но пак съм тук  :lol: ...Ще се опитам накратко...след 2 спонтанни аборта, 3 кюртажа, хиляди изследвания, манипулации, терапии, АФА, мутации в ДНК, родих здраво момиченце (което вече е на почти 7 г.). Сега, след като живота ми за тези години се преобърна драстично, съм бременна отново в 7 г.с и отново изпълнена със страхове... Преди да разбера хубавата новина, пих лекарства(кленбутерол), ходих на процедури кавитация(за стопяване на мазнини  :oops: ) и няколко дни по-късно...2 черти. От самото начало започнаха страховете ми дали не съм навредила на зародиша с тези ми дейности, гин ме увери, че не влияели на толкова ранна бременност. Започнах терапията си от предишната си бременност (самоназначих си я :oops: )- Фраксипарин инжекции 0,3, аспирин протект 100 мг, фолиева кис (по 10 хапчета от 0,4). Все още не съм ходила при имунолога, пак от страх, че е твърде рано...Иначе на преглед при тукашния ми гинеколог, плодния сак и ембриона си отговарят на седмиците, както и има сърдечна дейност при прегледа с вагиналния ехограф. За капак на всичко, се разболях тежко, направих остър синузит и лицева невралгия и съм на... АБ Зинат...Няма да споменавам за страховете ми относно антибиотик в толкова ранна бременност, когато се оформя всичко...Та така... остава ми надеждата и вярата, че всичко ще е наред все пак...
Иска ми се да спомена, че Зачатие е сайта и форума, благодарение на които успях да получа адекватна и ценна информация, когато преди години лутайки се в неизвестността и страха след несполучливите, а така желани бременности, и през целия път на страдание, родих най-голямата обич в живота си...
П.П Някъде бях чела, че живота започва там, където свършва страха...
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #185 -: Декември 12, 2013, 15:14:16 pm »

Искам да задам един малко глупав въпрос може би.Когато бях на прегледа доктора каза:" виж как му тупти сърчицето"-и на вярно се виждаше как нещо пулсира но нямаше  звук,според вас възможно ли е това,или просто нещо не съм разбрала.От подписа ми се вижда в коя седмица съм.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #186 -: Декември 12, 2013, 15:44:31 pm »
аманда утре съм на запис,дано всичко да е наред,чакам и да ми излизнат изследвания,доктора ми взе цервикален секрет
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #187 -: Декември 12, 2013, 16:43:25 pm »
Привет, коремченца! Как сте днес?
Гери, добре дошла! Лека и безпроблемна бременност и раждане на термин! :) Това, което си видяла са били пулсациите на сърчицето. Но докторът сигурно не ти ги е пуснал да ги чуеш, а само ти ги е показал. Но няма нищо странно в това. Аз чух сърчицето на моето бебоче чак на първата ФМ. :)
Рачко, стискам палци за ФМ. Чакам добри новини от теб утре! Честит рожден ден на Марти, да ти е жив и здрав, много лъчезарен и послушен! :happy_birthday_1:
Дес, чакам отчет от теб днес! Вярвам, че всичко е добре! :)

Относно Асенцето - днес я видях като бях на ЖК. Била е с контракции и затова са я задържали в отделението. Вече се чувства добре. Утре най-вероятно ще я изпишат. Бебчетата са добре. Тя ще разкаже като я изпишат. :heartbeat: Все още и стискам палци всичко вече да е отминало и да не се налага повече да я задържат! :bighug:

Да дам отчет и за мен - (днес както вече споменах сигурно 5 пъти в последните ми постове) :oops: бях на ЖК. Бебо е добре, много жизнен. Моят юнак расте - тежи м/у 1 250 и 1 400 гр. Всичко е наред. Терминът ми е окончателно за 20-ти февруари. От 6-ти януари излизам болничен, тогава и трябва да е следващата ми ЖК. Изследванията са ми добре, само хемоглобинът ми е 101 (от мин. стойност - 110). Лекарката ми изписа желязо 3х1. Моля, припомнете ми как го пиехте (вечер преди лягане пия витамините). А Магнерича тотално сме го спрели, понеже не съм имала никакви оплаквания - и общо взето съм изпила само 6 хапченца от цялата опаковка. Относно обременяването с глюкоза - лекарката каза, че няма видими причини да го правя - кр. захар и глюкоза са ми в норми, бебо си върви нормално за седмиците - само с 1 - 1 и 1/2 седмица по-напред - отговаря на 29-30 г.с. Главично предлежание. Общо взето всичко върви добре.
Пожелавам ви спокойна вечер! Прегръдки за всички! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #188 -: Декември 12, 2013, 16:59:50 pm »
Здравейте, момичета!

Добре дошли на новите бъдещи мами geri03_73 и piera! Лека и безпроблемна бременност и раждане на термин!

ra4ko75, честит рожден на синчето!

Чакам хубави новини от 2411, ra4ko75 и dess_dess.

geri03_73, звукът идва от апарата. Ако той има такава възможност и усилва достатъчно, тогава се чува. Важното е, че имаш пулсиращо сърчице :).

piera, труден път си изминала, но сега вярвай, че е идва по-лекото.

Да се отчета и аз от днешните прегледи. Ще започна с хубавата част :). Рибките са добре, отговарят си на седмицата. Девойката продължава да върви малко по-едричка от младежа. Тя е малко над 1 кг, а той - малко под :). Но и двамата изглеждат добре, дори се видяха личицата им :). Сладури!

Другото е ясно - гестационен диабет. Диета без никакво сладко и избягване на мазнини. Ще се съобразявам с изискванията на доктора. И аз трябва да си наравя кръвнозахарен профил след 3 дни и, ако не покаже добри стойности, ще се прибегне до инсулин  :?. Надявам се да не стигна до тази част.

И аз се вълнувам за Асенцето. Starshine, благодаря, че ни успокои за нея :).

Много се радвам, че при теб нещата се развиват добре, Starshine! Какво наложи преизчисляване на термина ти?
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 17:03:47 pm от beata »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #189 -: Декември 12, 2013, 17:10:50 pm »
piera, пожелавам и на теб лека и безпроблемна бременност и раждане! Вярвам, че всичко ще бъде наред с бебчето! Стискам силно палци за това! :bighug: Пожелавам ти сини гащи този път! :D




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #190 -: Декември 12, 2013, 17:35:36 pm »
Здравейте, момичета! При мен слава богу с лежане се оправи отлепването, добре сме с бебка, растем:) От първата ФМ са напълно нормални резултатите. Очаквам другия месец да усетя първите ритничета:)


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #191 -: Декември 12, 2013, 18:17:10 pm »
Starshine,beata браво и на двете за хубавите новини  :wink:.beata  дано не се стигне до инсулина  :crossfingers:

Радвам се и за Асето ,че е добре,благодаря ти Starshine ,че сподели  yahoo_33

Buba87 радвам се и за теб,сега и ритничета ще видиш колко е вълнуващо  :D

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #192 -: Декември 12, 2013, 19:29:36 pm »
beata,много се радвам ,че  прегледа е минал добре-сега остава с теб да сме малко по дисциплинирани с храненето и съм сигурна,че всичко ще бъде наред!  yahoo_33
старшайн,радвам се и за твоя преглед ,но само искам да споделя моя опит.Аз на всеки 30 дена изследвах глюкоза и резултатите винаги бяха отлични,в 24 г.с. правих и гликиран хемоглобин,който показа ,че кръвна захар за 3 месеца назад е била 4,5,което са идеални стойности,бебка си отговаря на седмиците и не съм качила много килограми (до момента 8 кг.),но въпреки това се оказах с гестационен диабет! Моят ендокринолог каза,че обременяване с  глюкоза може да се направи от 24 до 30 г.с. и те съветвам да се изследваш,но не налагам мнение,разбира се! Извинявай,ако ти досаждам със съвета си!  :bighug:
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 19:32:58 pm от *Sunny*Angel* »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #193 -: Декември 13, 2013, 07:52:04 am »
Здравейте момичета,
надявам се,че имате място за още един член в групата  :oops:
Толкова много си мечтах за този момент и сега съм много щастлива да го напиша :D
Пожелавам на всички и на себе си,де :wink: лека бременност и базпроблемно раждане!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #194 -: Декември 13, 2013, 10:40:35 am »
Фиона дпбре дошла и лека бременност  :welcome_1:.Има място разбира се за всички момичета  :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #195 -: Декември 13, 2013, 11:08:30 am »
Малко новини и от мен :lol:

вчера бяхме при док, при който ще правиме секциото и се договорихме за датаaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D съответно и двамата се надяваме да издържим дотогава, това ще е и моят план максимум :P

Тааа датата е 03 януари 2014 !!! Дано издържим дотогава, когато ще съм в 38 седмица, което е наистина план максимум за близнаците :lol:

Фиона, дoбре дошла и лека бременност :bighug: старшайн, радвам се и за твоя преглед  :bighug:
Радвам се и за Асето , че е добре,благодаря ти ,че сподели :lol:

piera, пожелавам и на теб лека и безпроблемна бременност и раждане! Вярвам, че всичко ще бъде наред !!! :bighug:

« Последна редакция: Декември 13, 2013, 11:11:13 am от dess_dess »


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #196 -: Декември 13, 2013, 11:25:28 am »
Здравейте момичета!Включвам се в тази темичка, в която отдавна мечтая да се включа макар и все още с малко страх...Вчера бяхме на втори преглед и чухме и сърчицето на бебчето, доки каза, че отговаряме на 8г.с.Имам някои въпроси, на които мисля, че вие ще можете да ми помогнете.Най-напред колкото и глупав да ви звъчи въпроса искам да попитам дали има разлика между БХС и ФМ.Аз съм пациентка на клиника Надежда.Имам записан час там за 11.01. за БХС до колкото разбрах при д-р Богданова и се чудя трябва ли да си запиша час при друг лекар там за ФМ и в коя седмица се прави ФМ.Или е добре първо да ми мине часа за БХС и да видя какво ще ми каже лекарката, защото може би тя ще ми каже кога да се запиша час за ФМ?И лека и безпроблемна бременност на всички бъдещи мами ;)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #197 -: Декември 13, 2013, 12:03:32 pm »
Благодаря за топлото посрещане,момичета!
Прекрасно е чувството - след толкова публикации във всички раздели свързани със стерилитета и всевъзможни изследвания и интервенции и толкова години,тук се чувствам много комфортно! :D
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #198 -: Декември 13, 2013, 12:16:18 pm »
Здравейте, мами! Как сте днес? :kiss:
Момичета, благодаря ви!
Съни, благодаря ти за съвета, изобщо не си ми досадила, напротив. Ще се консултирам с ендокринолог. То и при мен общо взето остана само 1 седмица за изследването, та може би ще направя обременяването идващите дни.
Дес, много хубава дата сте избрали за секциото! Стискам палци всичко да мине по план! :hug2:
Фиона, добре дошла. Лека и безпроблемна бременност и раждане на тармин ти пожелавам! :D
Слънцето, има голяма разлика м/у ФМ и БХС.
Феталната морфология представлява обстойно, високо-специализирано ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. С ФМ се получава информация относно феталното развитие и протичането на бременността. Първата ФМ се прави между 11-14 г.с. (препоръчително м/у 12-13г.с.); Втората се прави между 18-23 г.с. (препоръчително м/у 20-22 г.с.); Третата се прави между 28-32 г.с. (препоръчително м/у 28-30 г.с.). Особено важна е Първата ФМ, при нея се измерва дебелината на нухалната транслуценция, също се и оценява феталната носна кост.
БХС - Биохимичен скрийнинг е изследването за оценка на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода може да се извърши в първи И / ИЛИ втори триместър.
О, и забравих да ти кажа - по принцип БХС се прави задължително след УЗ изследване. А можеш и да ги съчетаеш, както направих аз - Първата ФМ и веднага след това ми взеха кръв за БХС.
Давам ти линкове за повече информация:
1. ФМ: http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100
2. БХС: http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

Момчета, пожелавам ви усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :flower:
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 13:58:08 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #199 -: Декември 13, 2013, 12:25:26 pm »
Здравейте и от мен!

Добре дошли на новите момичета. Леки 9 мес. и задрави бебенца на финала.

Много се радвам, че при останалите новините са само добри.

Благодаря за пожеланията. Имахме вчера и малко детско парти в къщи, след което мама беше толкова изморена че е спала като къпана.

И сега за прегледа - бебокът си отговаря на седмиците, тежи около 280 г и дължина около 23 см. Сърдечна дейност добре, органи добре, кръвопотока през пъпната връв нормален, плацента в норма и отново е предна, дължина на шийка в норна. Лекарят каза да очакваме момиченце.

Приятен ден на всички!