0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #580 -: Януари 10, 2014, 17:52:19 pm »
Още един съвет, дано да ти помогне - при проблем със стомаха - винаги приемай червеното цвекло след хранене. Поне аз правя така. Веднъж (преди много, много време) и аз си бях разбутала стомаха и сега (по време на бременността) ме беше страх в началото да ям цвекло, но започнах като го хапвах след хранене не съм имала проблем. Дори вече обядът ми започва със салата, задължително с добавено червено цвекло, след това преминавам към основното. :)

Благодаря,ще пробвам така след храна,и мен ме страх,че само това ми трябва.... :wink:
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #581 -: Януари 10, 2014, 18:19:27 pm »
Здравейте момичета,
искам да ви попитам какво похапвате и въобще спазвате ли някакъв режим на хранене.Аз имам усещане,че мога да изям света и съм така от самото начало :oops: Притеснява ме,че килограмите започнаха да се завъртат, а и често се задъхвам.Дайте съвети :oops:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #582 -: Януари 10, 2014, 18:43:37 pm »
Момичета, споделете до коя седмица бяхте на терапия с естрофем и утрогестан? Плавно ли ги спирахте или рязко? Благодаря ви предварително!

Асенце, пожелавам ти оттук нататък да няма повече тъга и само да се радваш на щастливи мигове с твоето момченце!
VeryMe аз спрях естрофема някъде в 9г.с. ако не се лъжа, а утрогестана още не съм (от вчера ми е намалена дозата за 10дни 2х2 и после 10дни 2х1 и ще го спирам, т.е. някъде към 16г.с. май се пада.А Естрофема го спрях от веднъж и не съм имала проблеми.Но все пак попитай най-добре лекаря си...Успех :)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #583 -: Януари 10, 2014, 19:52:42 pm »
Слънце, здравей!  :) Радвам се да те срещна отново, вече при мамите! Аз съм питала, казаха ми да спра  утрогестана и естрофема в 12 г.с. /тоест сега/ но мен ме е страх, т.к. имах кървене през последните два месеца. Гледам, че доста мами си го слагат до по-късен етап, предполагам, че съображенията са индивидуални за всяка жена.Имам още утрогестан и си мисля да си го слагам докато свърши..
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 19:54:15 pm от VeryMe »


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #584 -: Януари 10, 2014, 20:06:51 pm »
Здравейте мами!  preggo Аз сега идвам от преглед и съм доооста притеснена-доктора каза,че съм с много намалени околоплоднии води,иначе си отговаряме на седмиците,направихме и първия запис на тонове-каза,че са добри,но трябва да ги правим всяка седмица!!! Ох,не знам как ще спя тази нощ-другата седмица мисля да отида при някой за второ мнение,но до тогава ще изкукам!!!  :( Аз си мислех,че заради гестационния ми диабет водите се повишават,а то какво се оказа... Не съм усетила да имам изтичане,просто имам воднисто течение,но то е така от поне месец... Преди 10 дена бях на фетална морфология и тогава не се видя проблем...Офффф!!!  :?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #585 -: Януари 10, 2014, 21:32:47 pm »
VeryMe, тази терапия е доста индивидуална и спирането и се прави по преценка на наблюдаващият те лекар. А щом имаш и притеснения, най-добре ги сподели с него :wink:

*Sunny*Angel* изтичането на околоплодни води се констатира много лесно, не го ли направиха на прегледа? :ask: Аз също имах обилно течение, но не помня воднисто ли е било... :oops: От кога е при теб? Във всеки случай, не се притеснявай излишно и наистина потърси второ мнение :crossfingers:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #586 -: Януари 11, 2014, 13:22:34 pm »
Здравейте момичета!Преди малко се прибрах от лекар бях на първата фетална морфология и съм много щастлива...Първо защото всичко с бебо е ок и второ защото каза че 85% ще си имаме момиче а ние това и искаме :wink: Обаче съм малко объркана, защото лекарката от клиника Надежда ми каза да не спирам Метфогамата за инсулиновата резистентност, защото ако я спра имало опасност да развия гестационен диабет, а пък лекарката при която ходя да ми следи бременността ми каза да я пия до края на месеца и да я спра и сега се чудя какво да правя.Каза ми да спирам фолиевата киселина :ask: а пък аз си мислех, че се пие поне до края на 3-тия месец...Ама все пак лекарите знаят по-добре от мен...Излязоха ми и резултатите от ПКК,урина,глюкоза и т.н. и там всичко е в норма :) Сега ще изчакам да ми излезе и резултата от БХС за синдрома на Даун другата седмица...Иначе бебето не спря да мърда на прегледа :lol:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #587 -: Януари 11, 2014, 13:45:33 pm »
slanceto87,браво щом всичко с бебчо е наред.Ние на 15.01 сме на ФМ и БХС.Дали и ние тогава ще разберем пола на бебето.Малко ми е притеснително с тези прегледи дали всичко ще е о,кей.А как те гледаха с коремен или вагинален ехограф
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #588 -: Януари 11, 2014, 15:40:51 pm »
slanceto87,браво щом всичко с бебчо е наред.Ние на 15.01 сме на ФМ и БХС.Дали и ние тогава ще разберем пола на бебето.Малко ми е притеснително с тези прегледи дали всичко ще е о,кей.А как те гледаха с коремен или вагинален ехограф
Здравей Гери!На прегледа ме гледаха с коремен ехограф за моя изненада защото аз си мислех, че преглеждат с вагинален. Доки ме попита дали искам да ми каже предположение за пола и аз казах, че искам.Но имам много приятелки, на които какъвто пол са им казали на първата фетална морфология такъв си е до края...Те затова сега казват предположение а някъде след около месец-два мисля, че ти казват вече със сигурност пола.И не се притеснявай за нищо.Мен ме гледаха доста време, разгледаха всички органи на бебчето и ми каза че всичко е супер и че процента на риск за някакво заболяване е изчислен от системата като много минимален :wink: Все пак след ехографския преглед отидох и дадох кръв и за БХС. Успех и стискам палци всичко да е наред и при вас!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #589 -: Януари 11, 2014, 15:50:26 pm »
slanceto87 браво за добрите резултати  :bighug:

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #590 -: Януари 11, 2014, 16:04:56 pm »
Благодаря ти slanceto87,а колко ти излезе БХС-то като цена.Знам че в различните клиники цените са различни,но горе-долу оринтировъчно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #591 -: Януари 11, 2014, 17:38:10 pm »
някакво заболяване ......
Някаквото заболяване е Синдром на Даун /тризомия 21/. Изследват се нухалната транслуценция и нухалната кост. :)
Все пак след ехографския преглед отидох и дадох кръв и за БХС.
Защото само по себе си ехографското изследване не е достатъчно. :wink: А освен това, БХС изледва още няколко евентуални генетични заболявания, освен Синдром на Даун - болести на Едуард, Патау, Търнер и триплодия. БХС /за България/ се прави само в Националната генетична лаборатория и всички клиники /ако кръвта е взета в тях/ ги носят там. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #592 -: Януари 11, 2014, 18:26:43 pm »
Привет момичета!Имам един въпрос ако можете да ми отговорите - сега си разглеждам резултатите от днешния преглед и ми прави впечатление, че пише "плацента задна ниско-прикрепена" , наясно ли сте това дали е проблем?!Лекарката нищо не ми каза, но все пак ако може да ми дадете малко инфо ще ви бъда много благодарна :oops:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #593 -: Януари 11, 2014, 18:28:04 pm »
Благодаря ти slanceto87,а колко ти излезе БХС-то като цена.Знам че в различните клиники цените са различни,но горе-долу оринтировъчно.
Гери на мен ФМ+БХС ми струваше 90лв., но не знам само БХМ колко струва...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #594 -: Януари 11, 2014, 19:28:34 pm »
В Надежда ФМ е 40 лв. + 50 лв. БХС
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #595 -: Януари 11, 2014, 19:30:57 pm »

БХС в националната генетична лаборатория в Майчин дом струва 44.50 лв, заедно с таксата на банката.

БХС /за България/ се прави само в Националната генетична лаборатория и всички клиники /ако кръвта е взета в тях/ ги носят там. :)
Не искам да навлизам в излишни спорове, но не съм сигурна, че е точно така. Самият  БХС, мисля, че всъщност представлява  изследване на някои хормони, които след това по някакви формули, заедно с резултатите от измерванията от ехографската снимка, се смята риска.
Самите хормони може да се направят и в други лаборатории - важен е всъщност софтуеъра, който изчислява риска. По стечение на обстоятелствата аз всъщност 2 пъти правих БХС - веднъж в клиниката, където правих инвитрото, и веднъж в нац. ген. лаборатория. В клиниката ми казаха, че притежават собствен, нов софтуеър, резултата ми беше готов на следв. ден. В нац. ген. лаборатория резултата излиза след 3 дни.



*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #596 -: Януари 11, 2014, 21:40:17 pm »

БХС в националната генетична лаборатория в Майчин дом струва 44.50 лв, заедно с таксата на банката.

БХС /за България/ се прави само в Националната генетична лаборатория и всички клиники /ако кръвта е взета в тях/ ги носят там. :)
Не искам да навлизам в излишни спорове, но не съм сигурна, че е точно така. Самият  БХС, мисля, че всъщност представлява  изследване на някои хормони, които след това по някакви формули, заедно с резултатите от измерванията от ехографската снимка, се смята риска.
Самите хормони може да се направят и в други лаборатории - важен е всъщност софтуеъра, който изчислява риска. По стечение на обстоятелствата аз всъщност 2 пъти правих БХС - веднъж в клиниката, където правих инвитрото, и веднъж в нац. ген. лаборатория. В клиниката ми казаха, че притежават собствен, нов софтуеър, резултата ми беше готов на следв. ден. В нац. ген. лаборатория резултата излиза след 3 дни.
В спорът се ражда истината :wink: Всъщност /не зная коя клиника точно визираш/, но и аз съм чувала, че някои клиники сами провеждат изследването. Просто д-р Мели /която консултира тук/, съветва БХС да се прави само в НГЛ /поне до скоро беше така/. :) Но коректно ме поправи - не всички клиники носят кръвта за изследване там...
А иначе, какво наложи да повтаряш изследването, бяха ли еднакви /сходни/ резултатите ти? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #597 -: Януари 11, 2014, 22:04:08 pm »

Всъщност не се наложи да повтарям изследването. Всичко е наред, просто така се получи... Имам си лекар, който ми е правил всички операции досега /вкл. и секциото/, и който смятам за много добър при проследяване на бременност. Той няма нищо общо с клиниката. Работи в Майчин дом, и искаше да правим БХС в нац. ген. лаборатория.
В самата клиника обаче, много държаха да преминем и този етап от проследяването /първата ФМ и БХС/ при тях, и след това - да се прехвърля, щом искам.
И така, поради уважението ми и към двете места, реших просто да "угодя" и на двете страни ;).
Не мога да кажа колко сходни бяха резултатите, защото имаше разлика от 2 седмици м/у двете изследвания, не знам дали това влияе...
И на двете места обаче риска за хромозомни аномалии излезе доста нисък, въпреки високия възрастов риск. За Даун, напр., на едното място е 1: 2000, на другото 1:4800.



*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #598 -: Януари 11, 2014, 22:38:28 pm »
И така, поради уважението ми и към двете места, реших просто да "угодя" и на двете страни ;).
Не мога да кажа колко сходни бяха резултатите, защото имаше разлика от 2 седмици м/у двете изследвания, не знам дали това влияе...
И на двете места обаче риска за хромозомни аномалии излезе доста нисък, въпреки високия възрастов риск. За Даун, напр., на едното място е 1: 2000, на другото 1:4800.
Не знам и аз дали времето оказва влияние...може би. Не настоявам току така за НГЛ, при мен, първият резултат от БХС беше 1:196 за Синдром на Даун /при показатели под 1:200 се препоръчва амниоцентеза/. На бланката, която изпратиха от клиниката, видях, че се пращат за изследване в Токуда. Не искам нищо лошо да кажа за клиниката, вероятно софтуерът им е супермодерен като повечето им оборудване...Какво преживях аз, след тази дългочакана бременност и този резултат...предполагам, от сегашното си положение, можеш да ме разбереш... :wink: Две седмици по-късно, бях на ФМ, където се видя, че всичко с бебето е ок и не сметнаха за нужно, да правя амниото. А на второто БХС /което вече настоях да бъде направено в НГЛ/, резултатът ми за Даун вече беше над 1:1000...Къде е истината, вече мога само да гадая. Родих здраво дете и само това ми е важно.  :)А побелелите ми от тревога коси и безсънните нощи, вече съм оставила в миналото...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #599 -: Януари 11, 2014, 23:10:32 pm »

Разбирам те напълно. Предполагам и аз как щях да се чувствам, ако имаше фрапираща разлика м/у двата резултата, ако риска на едното място напр. беше висок.
А в клиниката твърдяха, че техният софтуеър е много по-нов и надежден, правят дори БХС на двуплодни бременности...
Не съм компетентна да преценя къде изследването е по-прецизно.
Просто исках да вметна, че НГЛ не е единственото място...