0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #640 -: Януари 14, 2014, 19:20:21 pm »
От няколко лекари знам, че приемът на магнезиеви препарати преди 16г.с. е безпредметно. Не критикувам решението на вашите, просто споделям :wink: В началото приемах единствено но шпа, след това, при установени контракции, някъде от 17-та седмица включихме и 3х2 магнерот, който спрях седмица преди да родя :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #641 -: Януари 14, 2014, 19:33:23 pm »
Стоека, а защо приемаш магнезий в толкова ранни седмици? :ask:
Защото когато през януари миналата година имах неуспешен опит ин-витро вдигнах много високо кръвно и ускорен пулс и се наложи терапия с конкорт и магнерич. Когато забременях кардиложката веднага ги спря и сега контролирам само с магнерот. Ще изчакаме да мине и третия месец и тогава ще мислим за кръвното, засега го задържам на 135/90, а пулса е 90.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #642 -: Януари 14, 2014, 19:37:25 pm »
Защото когато през януари миналата година имах неуспешен опит ин-витро вдигнах много високо кръвно и ускорен пулс и се наложи терапия с конкорт и магнерич. Когато забременях кардиложката веднага ги спря и сега контролирам само с магнерот. Ще изчакаме да мине и третия месец и тогава ще мислим за кръвното, засега го задържам на 135/90, а пулса е 90.
При теб очевидно има основание. Аз визирам само случаите, в които магнезий се изписва за да овладее контракциите. Дано стабилизирате кръвното... Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче около термин.  osi_9
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #643 -: Януари 14, 2014, 19:54:42 pm »
Привет и от мен след поредния преглед.Момата си върви едра и дива, рита като за световно.Доктора я гледа, гледа плацента, доволен е, всичко ни било наред.Ние се пренесохме и вече два дни сме в ново жилище.Още не мога да свикна с подредбата и всеки ден си търся по 5 мин някой неща ама здраве да е.Започвам и да гледам какво имам за бебето и какво трябва да взема, че то не остана време, а ходенето ми е трудно, много е ниско и като походя малко ме заболява та трябва да сядам и да почивам.

Добре дошли на новите момичета.Лили, много се радвам за теб.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #644 -: Януари 14, 2014, 20:57:04 pm »
Аз съм раждала два пъти с епидурална и честно казано, не бих се навила да раждам без (освен ако не е някое изключитечно бързо раждане, но моите не са били такива).

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #645 -: Януари 15, 2014, 09:26:41 am »
Добро утро мами  :hello:

Маги честито ново жилище,мир,щастие и детски глъч да царува в него  :),радвам се за добрите новини с бебка  yahoo_33
Starshine разбира се ,че всичко ще бъде наред osi_9
foveri благодаря ти,нека и при теб всичко да мине леко когато му дойде времето yahoo_33

Охх така не искам да се раздлеям с коремчето ми,а от друга страна толкова искам да гушна бебка,колко време я чакакаме... :)

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #646 -: Януари 15, 2014, 09:47:39 am »

Охх така не искам да се раздлеям с коремчето ми,а от друга страна толкова искам да гушна бебка,колко време я чакакаме... :)

Amanda, и след 2 години и 3 месеца все още ме гони носталгия по бременността, но пък се надявам скоро отново да се наслаждавам на ритащо човече в мен  :)


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #647 -: Януари 15, 2014, 10:31:27 am »

Охх така не искам да се раздлеям с коремчето ми,а от друга страна толкова искам да гушна бебка,колко време я чакакаме... :)

Amanda, и след 2 години и 3 месеца все още ме гони носталгия по бременността, но пък се надявам скоро отново да се наслаждавам на ритащо човече в мен  :)

Дано в най-скоро време да го видя и написано и споделено в тази тема  :crossfingers: :bighug:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #648 -: Януари 15, 2014, 12:16:54 pm »
Привет от мен! Как сте днес?
Аманда, благодаря за насърчаването! :) Сигурна съм, че и при теб всичко ще мине както трябва - като по учебник! Силно ти стискам палци да мине леко и успешно и след това бързичко да се възстановиш!
Блу, благодаря за споделения опит. Ще се консултирам и с лекарката, но мисля, че ще е добре да има възможност за епидурална упойка.. все пак сме в 21-ви век, след като има начин да мине леко и без особени болки и стрес, защо не? :D По принцип държа на болка... все пак съм тренирала Киокушинкай :lol: Но съм сигурна, че едното няма нищо общо с другото :lol: Таа.. общо взето ми се иска да извлека само положителното от раждането :)
На мен също не ми се разделя с коремчето! Но пък също искам да гушна малкото си чудо по-скоро. :D
Пожелавам ви усмихнат, успешен и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #649 -: Януари 15, 2014, 12:30:56 pm »
Някой да има впечатление от д-р Игнатов от Надежда? Ще замества д-р Сигридов.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #650 -: Януари 15, 2014, 12:53:23 pm »
Starshine, съвсем без болка няма да минеш. Все пак упойката се слага на около пет см разкритие. Може пък и да си късметлийка и да стигнеш до него без да те боли много (чувала съм, че можело и на по-малко разкритие). Всяко раждане е различно. Не се стресирай, но е добре да се направи предварителна консултация с анестезиолог и всичко необходимо, ако случайно решиш да ползваш упойка в последния момент, да няма пречки за това.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #651 -: Януари 15, 2014, 13:12:27 pm »
Ооо, Блу, не съм си и помисляла, че ще мине без болка. :lol: Истината е, че въобще не се бях замисляла за раждането докато една позната не започна да ми обяснява колко много боляло и колко време е раждала! osi_15 Всъщност това ме накара да се позамисля. Иначе винаги съм си казвала - прабабите ни са раждали на полето и после айде, пак на работа (което по принцип никак не приемам, и мисля, че не е нормално, но тогава такъв е бил живота), та аз ли няма да се справя.. Но ще си направя консултация с АГ и Анестезиолог, та ако много ми се прииска - да имам избор :lol: Имам едно въпросче обаче - консултацията с анестезиолога по-различна ли ще е от тази, която се провежда преди лапароскопията?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #652 -: Януари 15, 2014, 13:32:07 pm »
Не знам. Не съм правила лапароскопия и не съм раждала в България.
Пак ти казвам, че всяко раждане е различно. Не се връзвай на приказките на познатите ти, които могат да те уплашат. При мен двата пъти бяха различни. Втория дори си мислех, че мога да родя и без упойка, ама акушерката ме убеди да сложим. Всъщност беше ми сравнително добре, докато си обикалях, но когато ми мереха тоновете и трябваше да седя, тогава ме болеше повече. Ама така, де. Не съм била на масаж все пак.  :lol: Опитай се да запазиш спокойствие, а ако видиш, че нещата се проточват много, бебето е високо, раждането е предизвикано и разбира се, не можеш да издържаш повече на болка, да идва анестезистът и да си върши работата. Ще прецениш според ситуацията.

Леко раждане и бременност на всички!

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #653 -: Януари 15, 2014, 13:44:15 pm »
Блу, благодаря! Това е съветът от който имах нужда за да запазя спокойствие.. След него дори вече имам бегла представа как ми се иска да протече раждането. Разбира се това, което ми се иска може далеч да не е това, което реално ще се случи, но е хубаво човек да е подготвен и ориентиран за това, което му предстои. :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #654 -: Януари 15, 2014, 14:47:56 pm »
Starshine направете план с доктора който яе раждаш включете като възможност и упойка,може пък да не се възползваш от нея.сега ще ти кажа моя много близка роди нормално миналата седмица като имаше 7см. разкритие без никаква болка да е почувствала,просто отиде на преглед и се установи,че е разкритие,така и не получи болки за това и включиха система и точ но след 1час и 30мин беше готова yahoo_33.Пожелавам ти и за теб да мине най-леко, всеки организъм е различен. :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #655 -: Януари 15, 2014, 14:56:56 pm »
Аманда, благодаря ти! :hug2: Пожелавам ти същото! :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #656 -: Януари 15, 2014, 18:30:48 pm »
Имам едно въпросче обаче - консултацията с анестезиолога по-различна ли ще е от тази, която се провежда преди лапароскопията?
При мен беше по-различна. Хем първият път бях с пълна, а на секциото със спинална. Пратиха ме специално до МА за тестуване, тъй като имам някои алергии. Иначе в останалата си част, е почти същото... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #657 -: Януари 15, 2014, 19:35:37 pm »
Ние днес чухме едно сърчице, за другото бебе доктора каза, че плодният сак е много малък и затова може още да не се чува сърцето или е спряло да се развива. Ще чакаме, важното е да се роди живо и здраво, ако другото ни изненада добре дошло.
В понеделник пак сме на преглед и ще ме записват на ЖК.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #658 -: Януари 15, 2014, 20:38:14 pm »
stoeka71 честито сърчице, дано и другото го чуете скоро !Сигурна съм,че всичко ще бъде наред.
Аз съм на преглед чак на 21.01 и вече нямам търпение да отида .
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #659 -: Януари 15, 2014, 21:28:44 pm »
Ние днес чухме едно сърчице, за другото бебе доктора каза, че плодният сак е много малък и затова може още да не се чува сърцето или е спряло да се развива. Ще чакаме, важното е да се роди живо и здраво, ако другото ни изненада добре дошло.
В понеделник пак сме на преглед и ще ме записват на ЖК.
Честито първо сърчице,следващия път да чуете и второто  :crossfingers: :bighug: