0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #600 -: Януари 11, 2014, 23:37:46 pm »
Nedda, не знам дали си запозната с това:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/nace

мисля, че за твоя случай (възраст, инвитро) това е решението, ако искаш да си сигурна.
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 12:05:43 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #601 -: Януари 13, 2014, 11:15:52 am »
Добро утро момичета!Моля ако някоя от вас е ползвала крем против стрии на Матернеа и може да ме ориентира къде в София мога да си го закупя.Питах в 3-4 аптеки, но не мога да го открия този крем...Успешна седмица :)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #602 -: Януари 13, 2014, 13:12:10 pm »
Здравейте момичета!
Как сте днес? Надявам се ,че всички сте добре   :balk_48:
Асенцето дали са се прибрали с малкия Велин ? Милата,дано да е по-добре след това което преживя :hug2:
Десс и тя си взима Теа,радвам се ,че ще са всички в къщи в пълен състав. :)

При мен всичко е наред стягам багажа с последните неща и съм готова да постъпя в болница.Пак ще се уточним ,но най-веруятно от понеделник.Изследването от секрета който пусках миналата седмица е с диагноза Стафилококус от къде се взе точно на края не знам  :ask: /до сега винаги ми е бил чист/ имам свещички за слагане за 6 дни.Това е за сега.Пожелавам ви хубав и спокоен ден  :)

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #603 -: Януари 13, 2014, 13:15:35 pm »
Аманда, сигурно си споделяла преди, но би ли повторила заради "новите" къде ще раждаш. И колко дни преди термина или планирано секцио ще те приемат в болницата?
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #604 -: Януари 13, 2014, 14:08:03 pm »
В Тина Киркова ще направим планирано секцио,дата ще уточним след като ме приемат и постоя нчколко дни там ще решим,мисля че горе-долу 2 седмици преди термин  :?

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #605 -: Януари 13, 2014, 14:16:37 pm »
Привет и от мен! Как сте днес, коремчета?
Аманда, и на мен другата седмица ще ми пускат секрет. Стискам си палци всичко да е чисто и този път, че с тоз ужасен теч :oops: Ще се засечем с теб сигурно в Тина Киркова. Аз съм на 23-ти на преглед, и тогава ще уточним датата на която ще ме приемат. Ще раждам нормално (за сега :) ), но най-вероятно около 10-ти февруари ще бъда приета. Много ще се радвам ако се засечем.  :D




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #606 -: Януари 13, 2014, 14:41:23 pm »
Starshine,благодаря за пожеланието.Притесненията ми остават, вече 13 дни кървенето си продължава,въпреки лекарствата и непрекъснатото лежане.Има ли сред вас момичета с подобен проблем и да е имала успешен финал-живо и здраво дете?
Зная,че при всеки е различно но такъв страх ме е обзел.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #607 -: Януари 13, 2014, 15:36:08 pm »
Здравейте, момичета!

amanda, ще изчистите стафилококите и всичко ще мине добре, вярвам в това :). И скоро ще ни зарадваш с хубава новина.

Аз тази седмица пак съм на ендокринолог, че ТСХ ми е странно. Но пък имам и преглед на УЗ, така че ще си видя бебчетата :).

Моля някой да пусне тема-честитка за Асето. Нещата не се развиха според очакванията, но тя е мама на здраво момченце и това е чудесно!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #608 -: Януари 13, 2014, 15:47:45 pm »
Тема-честитка за Асенцето.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50138.0
 :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #609 -: Януари 13, 2014, 15:56:28 pm »
Благодаря, Starshine :).
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #610 -: Януари 13, 2014, 17:22:21 pm »
Starshine,благодаря за пожеланието.Притесненията ми остават, вече 13 дни кървенето си продължава,въпреки лекарствата и непрекъснатото лежане.Има ли сред вас момичета с подобен проблем и да е имала успешен финал-живо и здраво дете?
Зная,че при всеки е различно но такъв страх ме е обзел.

При първата ми бременност имах зацапване, не чак силно кървене, в продължение на почти три седмици. Беше заради ниския ми прогестерон. След това имах прекрасна и безпроблемна бременност.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #611 -: Януари 13, 2014, 17:48:59 pm »
Аз днес не успявам да се свържа с д-р Начев - ендокринолога. Преди 30 дни ТСХ беше 3.82 и той доста се кара и ми вдигна рязко дозите от 100 единици на 175 / 150 единици през ден.
Днес обаче ТСХ е 0.033 !!! и ФТ4 е почти на горна граница.
Някой имал ли е такива проблеми?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #612 -: Януари 13, 2014, 18:11:30 pm »
Има ли сред вас момичета с подобен проблем и да е имала успешен финал-живо и здраво дете?

Два броя :D Всеки месец до седмият бях с кръвоизлив и след него с постоянно кървене почти по цял месец. Бях с ниска плацента на едното бебе. Родих в 36 г.с. и два дни. Изживях много голям стрес, но все ден си повтарях постоянно, че ще се родят живи и здрави и така стана. Много търпение и позитивни мисли,  дано всичко да отшуми в най- скоро време.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #613 -: Януари 13, 2014, 20:26:48 pm »
Преди 30 дни ТСХ беше 3.82 и той доста се кара и ми вдигна рязко дозите от 100 единици на 175 / 150 единици през ден.
Днес обаче ТСХ е 0.033 !!! и ФТ4 е почти на горна граница.
Някой имал ли е такива проблеми?

Аз, макар и не при бременност, а по време на блокажа и стимулацията. За 30 дни ТСХ падна от 4 на 0.7. Намалиха ми дозата на левотироксина и бързо овладяхме положението.

Ако ще те успокои, мисли за всички спонтанно забременели жени, които не подозират, че имат щитовидна жлеза и субклинична хипофункция, а износват и раждат здрави деца. Лека бременност!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #614 -: Януари 13, 2014, 21:35:23 pm »
Аз днес не успявам да се свържа с д-р Начев - ендокринолога. Преди 30 дни ТСХ беше 3.82 и той доста се кара и ми вдигна рязко дозите от 100 единици на 175 / 150 единици през ден.
Днес обаче ТСХ е 0.033 !!! и ФТ4 е почти на горна граница.
Някой имал ли е такива проблеми?
Първо, страшно много се зарадвах да те видя тук, миличка! С пожелания за един прекрасен финал  :bighug:
Второ, на мен Начев доста ми беше натъртвал, че два месеца след стимулация може да се направи реален ТСХ тест, преди това не ги признава. Дори месец и нещо след Клостил не ми е признавал изследването (също беше около 4). Не било реално. Затова мисля че е важно да му съобщавате дали теста е предхождан от стимулация.

Е, ами записах се. Безкрайно уплашена, но адски щастлива да се наредя до вас, момичета! Комплименти за всички, със специална нотка към Биляна, Стоека и Слънцето!  :bighug:

Аз чакам фетална на 20-ти и междувременно търся решение за някакви дребни (надявам се!) проблеми - сдобила съм се с Клебсиела и една трета от показателите в ПКК са ми 'разбутани'. Досега пиех 'Неоренал' и хапвах сушена червена боровинка, но май ефекта е временен. От утре започвам и клеева тинктура - дано се оттърва най-после  :?
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #615 -: Януари 13, 2014, 21:37:10 pm »
Стоека, и аз съм имала такъв срив, намалихме дозата и нещата се регулираха.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #616 -: Януари 14, 2014, 04:53:13 am »
Привет момичета!
Спокойни и безпроблемни дни до финала на всички!

stoeka71 и hope-love идея си нямате, колко съм щастлива да ви видя тук!
Прегръщам ви и ви пожелавам успех, ще съм усмихната цял ден  :pipy_longstocking:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #617 -: Януари 14, 2014, 06:17:51 am »
Здравейте момичета искам да ви попитам някоя от вас има ли проблеми със запушен нос, аз съм така вече четвърти месец и всеки ден съм на олинт иначе не мога да дишам.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #618 -: Януари 14, 2014, 08:58:40 am »
Стоенка,
при мен TSH падна от 0,84 в 6 г.с. на 0,012 в 12 г.с. без елтирокс. Начев ми пусна допълнително Ft4, Ft3, които бяха без отклонения. Обяснението е, че до 3 месец бебето няма изградена щитовидна жлеза и ползва твоята. В моя случай се оказа, че медрола, който пиех също намалява TSH. В 16 г.с. TSH се нормализира на 0,554.
Успех!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #619 -: Януари 14, 2014, 09:04:40 am »
Лили, добре дошла! :bighug: Позволявам си да те посъветвам за бактерията. Мисля, че ще има добър ефект (като съпровождащо лечение, разбира се) ако приемаш пробиотици. При мен много добре подейства кефирът. Правя си го вкъщи с тибетската гъба.

malkatat, запушеният нос май е често срещано явление при бременни. При мен не се е случвало. Потърси друго решение, че ако привикнеш на Олинт не е добре.