0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #540 -: Януари 08, 2014, 15:43:46 pm »
Асенце,
много съжалявам за загубата ви и много се радвам на малкия Велин!Бъди силна мила,а нека малкият Велин да ви радва за двама............... :bighug:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #541 -: Януари 08, 2014, 16:39:31 pm »
Момичета,сега си взех резултатите от ПКК и урина-левкоцитите ми са 12,5 (реф.гр. до 10,5),а СУЕ е 45 (реф.гр. до 25,но си мисля дали не е повишена от това,че вече 10 дена имам хрема и гърлобол...)? Урината май е ОК-единични плоски епителни клетки,единични левкоцити,но имам аскорбинова киселина 20 мг. (реф.гр. до 10)!!!В предишната лаборатория въобще не съм имала изследване на аскорбинова киселина!!!  :ask:
Моето е 50, д-р Сигридов смята, че до 100 е ок стига другите показатели да са в норма.

Моето е 35 , а д-р Сигридов гледа и СRP- ц реактивен протеин, който дава повече информация дали има инфекция в организма.Така,че може да го изследвате.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #542 -: Януари 08, 2014, 16:46:08 pm »
Asenceto, да ви е жив и здрав малчуганът. А на цялото семейство много сили, за да се преборите с болката.
Много се радвам да видя в тази тема hope-love и stoeka 71.
Ние се прибрахме вече в къщи и се настройваме на работна вълна.
Лек ден на всички!


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #543 -: Януари 09, 2014, 09:26:45 am »
От сутринта имам много слабо каф. зацапване. Пих ношпа и сега се чудя дали да тръгвам за работа. Нямам болки. Д-р Персенска обясни, че може да се случва през тези седмици,но ще есвързано с образувснето на плацента и дс не се тревожа.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #544 -: Януари 09, 2014, 10:17:09 am »
Леж си на д-то.Работата няма да избяга.

Забравих да споделя, днес бях на ЖК.Бебето расте и дебелее и мама с него.Главично сме си разположени, плацентата е ниска и доктора каза че не иска да рискува да мисля дата.Аз да си призная съм пас, не ми пука искам здраво бебе и за това започвам да си мисля дата за края на февруари :) Хемоглобина ми се е вдигнал от 94 на 113, каза да продължа с хапчетата.Аз си пуснах и допълнителни изследвания за анемия и талесемия, че съм имала сривове и преди и се оказа, че всичко ми е наред, проблема е бременността, та сега съм спокойна.
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 10:27:26 am от magi_st »

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #545 -: Януари 09, 2014, 10:38:22 am »
Маги, радвам се, че при теб всичко е о. к.
Аз все пак дойдох на работа, то зацапването направо си спря, не само, че не се увеличи. Разбира се сега най-много през час ще се отнасям до тоалетната да проверявам какво става, а ношпа ми е в чантата - ще пия по три пъти на ден днес и после ще видя.
Успешен ден на всички.
П.П. Аз нещо постоянно съм гладна, не мога да си наваксвам. Вече ядох втора закуска, ама и тя не ме засити. Ще трябва да помисля по-сериозно за някакъв подходящ хранителен режим. :)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #546 -: Януари 09, 2014, 10:55:28 am »
Много плодове и сурови ядки.Аз много сурови ядки ям, а следобедната ми закуска е плодове, то и така съм качила доста, а ако ядях само закуски, както ми се яде, щях да се търкалям :)

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #547 -: Януари 09, 2014, 11:01:54 am »
Аз да си призная съм пас, не ми пука искам здраво бебе и за това започвам да си мисля дата за края на февруари :)
25.02 е една добра дата, бая хора познавам родени тогава и СМЕ все хубави хора  :wink:

Лека бременност на всички и здрави бебета на финала!

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #548 -: Януари 09, 2014, 11:10:12 am »
Добро утро момичета!Да дам и аз отчет: вчера бях на преглед и видяхме бебо, доста е пораснал, огледахме ръчички, крачета и каквото можа да се види...Според доки всичко е супер.Странно ми е само, че на ехографа излиза, че съм в 12седмица и 4дни, а по принцип би трябвало да съм в 11седмица и 4дни :ask: Но тъй като на предния преглед бях при друг лекар и на друг ехограф и доки ми обясни че все пак може да има някаква разлика и заради самият ехограф?!Според вас това нормално ли е?А пък ми обясни, че и по принцип има моменти когато бебетата растата малко по-бързичко и други моменти, когато растат с по-бавни темпове, но тъй като не са големи отклоненията каза че няма нищо притеснително.Утре смятам да отида до личния и да си взема направление за регистриране на бременност (мисля, че така ми каза доки) и на 20.01. да отида и да регистрираме бременността.А пък през това време на 11.01. съм на фетална морфология и БХС и се надявам и вярвам, че всичко ще е наред...Изписа ми някакви хапчета каза че са имуностимулатор Биозин мама, дали някоя от вас не ги е пила и имат ли ефект, защото аз по принцип съм с много слаба имунна система и така ме е страх да не лепна някой грип или вирус....
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #549 -: Януари 09, 2014, 11:21:56 am »
 hope-love Радвам се,че е отминало зацапването,все пак се пази и когати може си полежавай повече  :wink:
magi_st браво на вас с бебчо, важното е бебето да се роди живо и здраво и ти да си добре.
slanceto87 радвам се ,че и при теб бебчо е наред,това с разминаването е възможно,а както са ти казали може и да расте по-бързичко :)

Моите изследвания излязоха вчера Спин,Васерман- отрицателни,хемоглобин-116,кр.захар-5,3 и всички други са в нормите,чакам само секрета да излезе в събота  :)

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #550 -: Януари 09, 2014, 11:24:42 am »
Здравейте мили момичета, съвсем тихичко пристъпвам към тази тема.След трансфер на две замразени ембриончета най-после видях заветните две чертички на пиклив тест.ЧХГ на 12 ден от трансфера бе 718.Радостта ми бе помрачена от силен кравоизлив със съсиреци на 17 ден от трансфера.Веднага отидох на лекар и се видя едно плодно сакче.Сега прокървявам бледо розово, но постоянно лежа. Никой от лекарите не се ангажира с мнение за причината на този кръвоизлив.Още след положителният тест започна едно бледо розово течение.Лекарката ме успокои ,че това е нормално.Същевременно вдигнах високо кръвно 160 на 100 и стана белата.Силно се надявам да оцелее моето детенце.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #551 -: Януари 09, 2014, 11:45:22 am »
Привет и от мен! :)
Слънцето, аз съм пила Биозин Мама и съм особено доволна от ефекта. Препоръчвам го с де ръце. Относно разминаването - напълно нормално е, моят малчуган от около месец е напред с 1-2 седмици. В началото размерите му бяха абсолютно точни до ден, сега бърза явно милият да излезе по-скоро, понеже всеки ден му казвам колко много ще го гушкам като се роди :lol:
Маги, много се радвам за добрите новини от ЖК. Все така да продължава!
Виванова, тихичко ти честитя за положителния тест! Пожелавам ти лека бременност и раждане на термин!
Сега да се отчета и аз за моята ЖК - при нас всичко върви добре. Правиха ни запис на тоновете. Бебчо расте, вече е около 45 см., тежи около 2200 гр. Много мърда, естествено.. особено обича да рита УЗ :lol: Около 10-ти февруари ще ме приемат в болницата, понеже не съм от София. И терминът ми е 20-ти Февруари. На ЖК съм отново на 23-ти януари, нямам търпение пак да отида. Пуснаха ми ПКК и урина, следващият път - отново + секрет.
Пожелавам ви приятен и спокоен ден!  :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #552 -: Януари 09, 2014, 11:47:49 am »
Слънце, вярно е, че различните ехографи мерят различно, мен в един ден са ме гледали на 2 и те показаха различни данни. Отклоненията са в някакъв допуск и докторите знаят кое как да гледат, за да се ориентират. Аз оставам с впечатление, че повечето момичета смятат, че когато на уред им излиза 12 г.с. а те са в 11, приемат за верни показанията на ехографа. Това реално, няма как да е вярно.  :) Бременността си е 40г.с. седмици и няма как да прескачаме по някоя. Просто или бебето се развива малко по бързо /което обикновено е нормално в начална бременност/, или уреда измерва с леки отклонения /самите лекари предупреждават, както и, че в началото измерванията са много по-точни, от колкото в края/. При всички случаи, ние сме в седмицата отчетена след ПРМ, независимо, дали бременността е настъпила естествено или след инвитро процедура. :) Може би изключение са само жените, естествено забременели, които са с по-ранна/късна овулация, при които може да има известно разминаване :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #553 -: Януари 09, 2014, 12:13:28 pm »
момичета здравейте,можете ли да ми кажете какво е обменна карта :ask:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #554 -: Януари 09, 2014, 12:48:04 pm »
за постъпване в болница

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #555 -: Януари 09, 2014, 13:22:53 pm »
Момичета, нормално ли е бременността да протича без никакви симптоми - единственото което много ме притеснява че спя по повече от 14 часа на ден. Наложи се да си пусна отпуска, защото буквално записвам на работното си място. А сега в къщи не мога да се отлепя от леглото, чак кръста започна да ме боли.
Какви изследвания трябва да си пусна за прегледа на 15.01 (тогава ще съм в 9г.с и ме викат за да чуят сърчицата)? Лекарят при които ходя в Бургас не е репродуктивен гинеколог, каза да питам лекарите в Истанбул, а според тях не са необходими никакви изследвания. Аз все пак ще пусна контрола на ТСХ (с Хашимото съм) понеже в деня на теста беше 3.82 и д-р Начев увеличи рязко дозите. Затова сега ще направя ТСХ, ФТ4 и кръвна захар на гладно, но някакви други кръвни изследвания трябва ли?

И се извинявам за обърканият пост.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #556 -: Януари 09, 2014, 13:44:43 pm »
Стоека, нормално е да нямаш никакви симптоми, а и съня само по себе си е достатъчен симптом.Аз заспах два пъти на работа  :oops: на бюрото както си седях, ей толкова много ми се спеше.

За изследвания в толкова ранен стадии мисля нищо не съм пускала, ако искаш ще видя по месеци кое кога ми е правено и ще ти пиша едно ЛС.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #557 -: Януари 09, 2014, 14:04:44 pm »
Аз също нямах синптоми, даже по-скоро имах безсъние. Изследванията първите ми ги правиха в 12г.с. като ми правиха картона.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #558 -: Януари 09, 2014, 14:36:10 pm »
Асенце....,изключително съм потресена от това,което прочетоха очите ми.Не намирам думи с които да изкажа колко ми е мъчно,Но както другите са писали,сигурна съм,че малкият Велин посвоему ще бъде уникално бебе и много,много ще ви радва.
 :bighug:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #559 -: Януари 09, 2014, 15:07:28 pm »
Стоека, и аз до сега /8-9 седмица/ съм правила само контрола на ТСХ и ФТ4, за които д-р Начев каза по време на бременност да се следят през 30 дни. Т. е. ако не са минали 30 дни, от както той ти е увеличил дозата на мене ми се струва излишно да се правят, а ако са минали - тогава да.
Иначе в нашата клиника ми пуснаха и имунологични, защото някога в началото съм имала един завишен показател, след терапия го вкарах в норма, но сега искат да видят пълни имунологични изследвания. Не знам в Истанбул как гледат на имунологията, но във всички случаи това не са изследвания, които трябва да се правят без да ги препоръчал гинеколога и без да е направена преди това конкретната консултация и с имунолог. Така че, тях ги изключвам като нещо задължително на този етап. За пълна кръвна картина и пр. мисля, че още е рано. Аз лично чакам д-р Персенска да ми каже кога да ги правя и мисля, че ще съвпадне с препоръката й за записване на ЖК.
А ти сега до Турция ли ще пътуваш за преглед?