0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #220 -: Октомври 02, 2013, 21:17:19 pm »
докторе, ще съм ви много благодарна да напишете към какви храни остава чувствителност, защото както знаете моята Деси е с рефлукс, който не беше в тежка форма и добре че бяхте Вие, за да преодолеем. Не е имала прояви от почти 2г., сега е на почти 7г., но все пак ще е хубаво да знам с какви храни не бива да прекалява. Принципно знам от наблюденията през годините, но е друго да ги каже професионалист :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #221 -: Октомври 03, 2013, 14:03:04 pm »
Благодаря ви, много! Ех, мнооого има да чакаме още :( Добре, че и при нас не е много силен, но въпреки това пак е неприятен ........... Аааа, исках да питам  - все с повръщане ли ще се изразява до 7 -мата година или вече ще са само киселини. При нас явно е киселинен рефлукса, защото Нексиума действа безотказно....
« Последна редакция: Октомври 03, 2013, 14:05:00 pm от Eva634 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #222 -: Октомври 03, 2013, 15:18:41 pm »
Моята дъщеря не е повръщала, като бебе връщаше по малко, след това се изразяваше с мъчителна суха кашлица заради киселините.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #223 -: Октомври 06, 2013, 20:51:35 pm »
Здравейте, д-р Бърди! Дъщеря ми има обрив по кожата, който не се влияе от предписаното ни лечение. Кожната докторка ни прати на изследване, тъй като се съмняваше да не са гъбички. Светиха ни с лампа, гледаха под микроскоп, заключението беше, че не са гъбички. Според кожната е вид кожен дерматит. Предписа ни единствено хидратиращ крем на марката Topicrem http://www.apteka-optima.com/112/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/28572/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%A2%D0%9E%D0%9F%D0%98%D0%9A%D0%A0%D0%95%D0%9C-S-O-S--%D0%9F%D0%9E%D0%94%D0%A5%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%92%D0%90%D0%A9-%D0%9A%D0%A0%D0%95%D0%9C-%D0%97%D0%90-%D0%9B%D0%98%D0%A6%D0%95-50-%D0%9C%D0%9B/.
Ефект обаче не виждам от това лечение.
Опитах и миене с Дав сапун с ексфолиращ ефект и мазане с Адерма Ексомега. Ефект няма.
Детето не изпитва дискомфорт, но пигментацията /обрив?/ се увеличава.
Прилагам снимки, дано се вижда добре.
http://media.snimka.bg/s1/2728/031700697-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2728/031700700-big.jpg?r=0
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 20:53:52 pm от bora »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #224 -: Октомври 06, 2013, 22:21:15 pm »
Доктор, Birdie, отново моля за съвет.
Юни месец забелязах, че дъщеря ми премигва с двете очички. Често премигване наподобяващо тик. Заведох я на очен лекар, който направи обстоен преглед и заключи, че е реакция от слънцето. Препоръката никакво излагане на слънце в часовете 12-16 и носене на шапка с козирка. В случай, че не премине до месец изписа два вида капки по схема(Opatanol и Flarex). С времето намали доста премигването, дори изчезна и аз не съм прилагала лечение.
От около седмица отново започна да премигва, като по-силно изразено е с лявото око. Прави ми впечатление, че се засилва, когато говори. Когато разказва нещо с много емоция, като тик е. Лявото око направо се затваря, толкова силно е премигването.
Моля ви за съвет, пак ли на очен лекар да я водя или при друг специалист.
Ще се опитам утре да направя клип, за да придобиете представа.
Предварително благодаря отново за отделеното време!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #225 -: Октомври 07, 2013, 15:21:30 pm »
В кауфланд има промоция на памперси кутия, колко броя са номер 5?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #226 -: Октомври 07, 2013, 15:43:58 pm »
В кауфланд има промоция на памперси кутия, колко броя са номер 5?
3х37 мисля
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #227 -: Октомври 07, 2013, 15:56:22 pm »
Те номер 4 са толкова броя, но номер 5 не би трябвало да са толкова много  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #228 -: Октомври 07, 2013, 16:05:41 pm »
От тази http://www.oferti.bg/?com=offers&op=show&id=125740&search=reni  изтекла обява виждам, че са 111 бр. и явно ти си нещо в грешка. Имам един въпрос към теб. Гугъл знаеш ли как се ползва? Много полезна информация съдържа и достигаш до нея много по-бързо от колкото като питаш. Имам предвид такива неща, конкретно.
пп. И с риск да си събудя детето, ходих да си проверя кашоните. Точно 111 са.
« Последна редакция: Октомври 07, 2013, 16:08:09 pm от м-и »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #229 -: Октомври 07, 2013, 20:10:27 pm »
Много си любезна  :x .

За твое сведение става въпрос за Aktiv Baby и са 85 броя петицата, а четворката са 111 бр. .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #230 -: Октомври 07, 2013, 21:13:12 pm »
Силванче,днес купих памперси от Кауфланд №4-99броя са,3*33.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #231 -: Октомври 07, 2013, 21:16:00 pm »
Мерси, мила!
А предполагам не си видяла колко броя са номер 5?Но да не спамим повече темата  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #232 -: Октомври 07, 2013, 21:57:11 pm »
Не съм сигурна,но като че ли 82 или 85.Съжалявам,не се загледах по другите номера.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #233 -: Октомври 07, 2013, 22:16:38 pm »
Много си любезна  :x .

За твое сведение става въпрос за Aktiv Baby и са 85 броя петицата, а четворката са 111 бр. .

Явно Кауфланд предлагат някакви други кашони
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1374305_10200223515785156_172920696_n.jpg
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #234 -: Октомври 07, 2013, 22:32:21 pm »
м-и,твоя кашон е Economy"Mega"box,а тези,които са на промоция в Кауфланд са само Economy box,т.е. по-малко са бройките.Оттук идва недоразумението.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #235 -: Октомври 08, 2013, 21:16:41 pm »
Може ли да попитам и аз в тази тема? Въпроса ми е повече към д-р Бърди, но ще бъда благодарна и на информация от всички!

Та - малко предистория:

Сина ми е на 3 години. В общи линии е здраво дете, с изключение, когато беше на 1,3 год преболедува по-сериозно / с температура, кашлица, сополи/ и антибиотици. От една година близо ходи на ясла и е от най-редовните деца там /по-точно беше/.
Но от близо месец му се появи кашлица. Нямаше други симптоми и аз започнах със сироп Тусавит. Това 3-4 дни, при което го заведох на лекар. Нашата педиатърка я нямаше, имаше заместник, преслуша го - нищо му няма, давай сиропа. Следва ходене при друг педиатър, смени сиропа на Хустагил и ни предписа 2*2,5мл Вентолин сироп. След още 2-3 дни - кашлицата вече стана от отхрачваща - суха, дълбока и дразнеща. При нашата лекарка - преглед и антибиотик - Цефзил, Вентолина продължава. След още 3-4 дни - снимка - бронхит, кашлицата е същата, педиатърката сменя антибиотика с Панцеф. Още 3-4 дни - същата работа, изпрати ни на детски пулмолог. Диагнозата беше бронхиолит. Започваме с Медрол по схема, Вентолин  /помпа/ давахме го с Бейби халер - 1 пръскане, 10 вдишвания - 3 пъти/ден. Контрола - кашлицата е същата, пулмолога каза - инхалации с инхалатор, физ. р-р, вентолин и пулмикорт, инжекции Урбазон 3дни по две/ден. Положението не се променя особено. На слушалка докторката казва, че има малка разлика, но ...... Искаше да даде 3-ти антибиотик - отказах без изследвания. При което назначи- кръвни, носен, гърлен секрет. След приключване на урбазона, продължаваме с медрол по схема и включва сироп АЦЦ 3*5мл. Инхалациите продължаваме, но вече става много по-трудно /той не стои и не знам до колко успяваме с тях/. След даването на АЦЦ, кашлицата се попромени - започва да откашля, но като стане от сън кашля много. А докато спи - кашлица или няма въобще или много рядко /единични откашляния/. Днес бяхме отново на преглед, лечението е същото - медрол по схема, АЦЦ, инхалации / върна ни инхалациите с Бейби халера и помпата Вентолин/. Междувременно 4-5 вечери правя компреси на гърдите и гърба с мед и ракия. Изследванията днес показаха, - носен, гърлен с-т чисти. Левкоцитите са завишени на 16,2G/L и Базофили% са 72% /0,25-2,0/. СУЕ е 8mm/h. Другите неща са в норми.

Извинявам се за дългото обяснение, но...... Ако някой има идея какво мога да направя, ще бъда благодарна. Да сменям доктора - не знам. То май е единствената детска пулмоложка в града ни!

Аз си мисля, че в началото сгрешихме някъде, но къде?!?!?!?!?!

А, температура не е имал, носа е сух - няма хреми, запушен нос или подобни. Яде даже повече от нормално, жизнен е като за трима  :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #236 -: Октомври 09, 2013, 22:13:15 pm »
Не успях да си вляза в профила и да пиша тук, а ми се налага.

Д-р Бърди, дедето ми е на около 6 години, момиченце.
От около 3 месеца си подкашля къде по-малко, къде повече, но почти постоянно. Водена е на няколко УНГ специалисти - всички отхвърлят третата сливица, проблем с ушичките няма, кашлицата рядко е свързана с хрема. Преди около месец един ларингит бързо прерастна в бронхит и се наложи приема на Клацид. От антибиотика нещата се нормализираха, но за кратко. Веднага след тръгването й на градина отново започна да кашля (през деня), но в един момент кашлицата се обостри и започна да кашля и нощно време. Кашлицата е суха, лаеща и кънтяща на кухо. Заведох я отново на УНГ - според него детето няма проблем в носа, трета сливица, уши, гърло, но й взе секрет, който дадох за изследване (от носоглъдката). Препрати ни на алерголог и диагнозата, която ни поставиха там е ларинготрахеит. Изписаха ни инхалации с Пулмикорт - сутрин и вечер по 1 ампула (2 мл, 0,25 мг.), неразредена, Синекод и Медрол по схема - първа вечер към 12 часа 3 таблетки, на следващия ден - 2т. сутрин, 2т. вечер, на по-следващия ден сутрин и вечер по 1 и т.н. докато стигнем до 0-0.
Прибрахме се и направихме инхалация с Пулмикорт вечерта и кашлицата секна от раз. Подкашляше, но много рядко. Съответно реших да избегна Медрола, Синекод давах само няколко пъти и то съвсем избирателно, когато подкашляше. Въпреки, че кашлицата вече не беше толкова страшна си продължих изписаните 5 дни с инхалации с Пулмикорт. На третия ден по обяд започна да вдига температура и така до вечерта беше с 39,8 градуса. Редувах Панадол с Нурофен, призори дадох Хексалгин, защото дълго време не можа да свали висока температура и в събота, рано сутринта я заведох в един спешен кабинет. Назначиха ПКК и урина и излязоха само повишени гранулоцити. Докторите казаха, че е най-добре да изчакаме да излезе резултата от изследването на секрета взет от носоглъдката. Този резултат стана известен в неделя и съответно беше изолирано сигнификантно количество Staphylococcus aureus, със следната антибиограма:
S - PENICILLIN
S - OXACILLINE
S - GENTAMICIN
S - TETRACYCLIN
S - ERYTHROMICIN
S - CLINDAMYCINE
S - VANCOMICINE
S - CIPROFLOXACIN

В понеделник отидохме на контролен преглед при алерголога, назначил лечението и той каза, че ако детето не вдигне повече температура над 38 градуса няма смисъл да се дава антибиотик (изписа иначе Цефзал и каза само ако вдигне над тази температура да го дам), спря ни инхалациите с Пулмикорт, изписа прахчета АЦЦ, инхалации с физ. разтвор и Изопринозин.
Детето не вдигна повече температура, съответно аз не купих и не започнах никакъв антибиотик. По неговите думи, нужда няма ако няма температура и детето може само да е превъзмогнало стафилокока с високата температура. На следващия ден, тъй като спрахме инхалациите с Пулмикорт, детето отново започна да кашля и сега нещата са страшни.. Кашля почти нон стоп, възобновихме инхалаторния Пулмикор в същите дози два пъти дневно - сутрин и вечер, но в момента не се повлиява от него. Днес я посетихме и тя каза категорично, че трябва да дам Медрола..

Моля ви, от сърце, споделете вашето мнение по въпроса дали да започвам Медрола.
Според мен ние нищо не лекуваме по този начин, а само подтискаме. Не мога да разбера освен това, защото в началото Пулмикорта спря кашлицата веднага, а сега не само, че не може да я спре, а имам чувството, че кашля все повече и все повече..

В момента правим инхалации с Пулмикорт, между тях с физ. разтвор, Зиртек 2х5 капки, Септилин сироп - 3х1 ч.л.

Трябва ли според вас да атакуваме стафилокока с антибиотик и според вас тази кашлица има ли нещо общо с него? Какво да предприемем?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #237 -: Октомври 10, 2013, 00:16:12 am »
Това вероятно е :

* трета сливица??
* Астма/ Астматичен бронхит- затова от Пулмикорт се е повлияло. Или се провокира спазъм от вирусни заболявания. Или е стара, неизлекувана инфекция... .
* Стара, нелекувана инфекция? Клацид е вече слаб... .

Стафилокок-а сигурно е за лекуване.
Оценката е сферична. Но не е "ларинготрахеит", сигурно.

Аз бих:

* направил рентгенография на бял дроб!
* направил рентгенография за трета сливица- ако има значителна- тя вероятно е проблема.
* ако няма- бих започнал Фликсотайд. Ако до два дена ефекта е непълен- бих дал комбинация Зинат/Азитромицин >> преди или след рентгенография на бял дроб, в съчетание с Фликостайд. По  принцип не Медрол Ви е проблема, а защо дете без проблеми изведнъж започва да кашля така... . Дилемата за Медрол би стояла ако при преглед се установява значителна обструкция невлияеща се от Фликсотайд/Пулмикорт... . Така да се каже- нужда от втора, по-висока стъпка, в лечението.

Но стафилокока е сигурно за лекуване... . Освен ако не е лаб грешка.

От:

* Изопринозин- полза никаква.
* Синекод не се дава тук, в този случай.
« Последна редакция: Октомври 10, 2013, 00:25:34 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #238 -: Октомври 10, 2013, 09:23:00 am »
Доктор, Birdie, отново моля за съвет.
Юни месец забелязах, че дъщеря ми премигва с двете очички. Често премигване наподобяващо тик. Заведох я на очен лекар, който направи обстоен преглед и заключи, че е реакция от слънцето. Препоръката никакво излагане на слънце в часовете 12-16 и носене на шапка с козирка. В случай, че не премине до месец изписа два вида капки по схема(Opatanol и Flarex). С времето намали доста премигването, дори изчезна и аз не съм прилагала лечение.
От около седмица отново започна да премигва, като по-силно изразено е с лявото око. Прави ми впечатление, че се засилва, когато говори. Когато разказва нещо с много емоция, като тик е. Лявото око направо се затваря, толкова силно е премигването.
Моля ви за съвет, пак ли на очен лекар да я водя или при друг специалист.
Ще се опитам утре да направя клип, за да придобиете представа.
Предварително благодаря отново за отделеното време!
Нямам успех със заснемането на клип, като ме види с телефона и бяга диването  :?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #239 -: Октомври 10, 2013, 11:13:03 am »
И аз със питане към д-р Бърди и разбира се,ако някой е имал нашият проблем ще се радвам да сподели.

Проблема е следния:

От няколко дни едното ми дете,забелязах,че ходи да пишка на около 30 мин.,а в детската градина ми казват,че постоянно иска да ходи до тоалетна,а освен това,казват,че както си седи на столчето примерно или си играе и изведнъж се напикава,вкъщи не го прави това.Да спомена,че пие много течности,най-вече вода и от време на време чай и прясно мляко и също така много плодове и зеленчуци яде,които повечето съдържат голямо количество вода.Препоръчаха ни да пуснем изследвания и че сигурно било цистит.Пуснахме тази сутрин и ето резултатите,като само да отбележа,че стерилната урина ще е готова след три дни:


 Глюкоза - серум   4.47   mmol/l   3.5   6.1   

Левкоцити (Leu)       5.3   10^9/l   5.5   15

Гранулоцити(Gran)% 44.8   %   22   46   
Моноцити (Mo) %    7.0   %   3   11   
Лимфоцити (Lym) % 48.2   %   37   73   
Гранулоцити (Gran) 2.4   10^9/l   1.65   7.25   
Моноцити (Mo)   0.4   10^9/l   0.1   0.8   
Лимфоцити (Lym)   2.6   10^9/l   2.5   12.5   
Еритроцити (Er)   4.64   10^12/l   3.7   5.7   
Хемоглобин (Hb)   123.0   g/l   111   143   
Хематокрит (Ht)   0.38   l/l   0.31   0.43   
MCV               82.0    Fl    72     88         
MCH              26.5    Pg    22     34         
MCHC              324.0    g/l    320    360         
RDW               14.7    %    11     16         
Тромбоцити (Tr)   234.0   10^9/l   140         509      
MPV              8.8     Fl     6     10


Химично изследване на урина със сухи тестове, комплексно 11 параметъра:


Белтък - урина - тест-лента   Отр.   mg/dl   0   15   -   
Глюкоза - урина - тест-лента   Отр.   mg/dl   0   50   -   
Билирубин - урина - тест-лента   Отр.   mg/dl   0   0.5      
Уробилиноген - урина - тест-лента   Неувеличен mg/dl   0   1.5
Кетотела - урина - тест-лента   Отр.   mg/dl   0   10   -   
pH - урина - тест-лента                 6.5    PH   5            8               
Хемоглобин - урина - тест-лента   Отр.   mg/dl   0   0.04   
Нитрити - урина - тест-лента               Отр.            
Специфично тегло - урина - тест-лента   1.01   .   1.005   1.025   
Левкоцити - урина - тест - лента   Отр.   Leuc/ul   0   5
   
Седимент-ориентировъчен   1-2 левк.урати   
   

От пръв поглед според мен са добри,това което ме притеснява е последното,което пише:
Седимент-ориентировъчен 1-2 левк.урати.

Какво означава това,притеснително ли е,необходимо ли е да отидем на преглед при нефролог,да пие нещо?