0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #980 -: Юни 04, 2014, 16:50:40 pm »
Еми, и аз имам един такъв екземпляр в къщи. Да ти кажа, че ще става по-добре, ще те излъжа, но поне истериите спират с времето като я оставям сама да взима решенията. Но твоята приятелка е права, аз съм я оставяла, не веднъж е стигала по пижама до асансьора, но все пак суетата й надделяваше и се връщаше да се облече и то с каквото аз съм приготвила :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #981 -: Юни 04, 2014, 19:16:02 pm »
Една позната детски психотерапевт предложи метода  learning experience, като не иска да се облича да не насилвам. Излизаме както е, сама да разбере, че е студено и не може така.
Да, ама тя живее в Австралия, а тук с това студено време пък и не мисля, че нещо много ще се впечатли Елиа.
Ако и е студено ще се  впечатли, ако не и е, нямаш зор да е по-облечена.  Аз заведох Ивана по сандали без чорапи на 10 градуса температура.  Не и направи впечатление, вероятно защото нагоре беше добре облечена. Но ако и е студено иначе, сама си казва, че иска да се облече.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #982 -: Юни 05, 2014, 17:55:06 pm »
Еми, и нас не ни подмина тоя период. Той нямаше претенции за дрехи, а въобще не даваше да се преоблича. Почваше да крещи, да се опитва да се тръшка и всички подобни екстри.
Опитвахме и с добро, и с лошо, но не помогна.
Най-накрая го информирах, че каквото и да прави, аз трябва да го преоблека и той да реши дали ще ми позволи доброволно, или ще плаче. Имаше голям рев около седмица и после спря. И на мен ми се вкисваше деня, но нямаше какво друго да правя.
Целия период продължи може би около 2 месеца. Сега нямам проблеми.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #983 -: Юни 06, 2014, 10:35:57 am »
mgstra, същата работа! И вчера изведнъж като с магическа пръчка, облича се, няма петенции няма истерии, все едно нищо не е било!! :D
Само дето аз всяка сутрин съм на тръни.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #984 -: Юни 07, 2014, 08:00:01 am »
За всеки подобен проблем с поведението на детето лека полека установих едно нещо.След първоначалното шашкане и натиск от моя страна гледах да се поуспокоя и си казвах,спокойно ще отмине.Малките някак усещат нашата нагласаи ако приемаме неподчинението и капризите по-леко,сякаш по-бързо се кротват.А,помага и ако не се обсъжда проблема пред детето  или с който и да било.И ако може да не издаваме дори с поглед или нервно поведение тревогата си,че ей сега сигурно пак ще направи сцена.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #985 -: Юни 07, 2014, 19:19:07 pm »
За всеки подобен проблем с поведението на детето лека полека установих едно нещо.След първоначалното шашкане и натиск от моя страна гледах да се поуспокоя и си казвах,спокойно ще отмине.Малките някак усещат нашата нагласаи ако приемаме неподчинението и капризите по-леко,сякаш по-бързо се кротват.А,помага и ако не се обсъжда проблема пред детето  или с който и да било.И ако може да не издаваме дори с поглед или нервно поведение тревогата си,че ей сега сигурно пак ще направи сцена.

Точно така е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #986 -: Юни 08, 2014, 23:46:03 pm »
Момичета, при едната ни дъщеря се наложи посещение при детски хирург. От доста време, през определен период изтича секрет от пъпчето. Личния лекар, твърдеше, че това не е проблем, да мажем със спирт и да слагаме бебешка пудра. След допълнителна консултация с друг педиатър записахме час при хирург. Хирургът прегледа детето и обясни, че вероятно се касае за киста, разположена около пъпа,  която периодично се пълни с течност и след това се пука. Тъй като в момента не прегледа секрет нямаше, лекарят каза, че трябва да го посетим, когато отново потече и вероятно ще се наложи операция, за отстраняване на кистата.
Има ли някоя мама, която се е сблъсквала с подобен проблем?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #987 -: Юни 11, 2014, 09:43:40 am »
Заключвам тази тема, напълни се.
Ето я новата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50458
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 09:46:37 am от little_rabbit »