0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #960 -: Май 28, 2014, 20:42:01 pm »
И пак за витамините!

Малкия не хапва никакви, ама никакви плодове, в последно време хапва само от детските плодови пюрета.И често боледува в градината.

Та какви витамини да давам?Какво мислите за леатон?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #961 -: Май 29, 2014, 15:07:41 pm »
Аз не одобрявам даването на синтетични витамини. Няма вреда, разбира се, но не вярвам в ползата. Давала съм витамини в тежки зимни месеци, но по-скоро под влияние на някаква реклама, общо взето.
Съвет не мога да дам кой продукт е най-добър
Сега е пролет -  лято - има много продукти на пазара. Предлагай постоянно, в един момент ще прояде. Ако вие в семейството не ядете много плодове, това също има значение.
 Моите деца ядат в големи количества, но и нас винаги много са се хапвали плодове и зеленчуци в суров вид. И те са добили този навик :)
« Последна редакция: Май 29, 2014, 15:12:07 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #962 -: Юни 02, 2014, 14:46:09 pm »
Момичета, да се е случвало на някоя да попадне на подобно лекарство за детенце.
Пулмолога изписа на Рая три месечен курс с Ефира таблетки, но на мен някак си не ми се вярва, че това е правилно лечение и все още не съм ги купила. На всичкото от горе в листовката пише, че не се дава на деца под 15 години  :o
Лекарката не определи състоянието й като астма, но ми изписва лекарства за това.
Мисля да търся още едно мнение, но ще ми е от полза ако някой сподели опит :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #963 -: Юни 02, 2014, 15:35:04 pm »
Момичета,
Момченцето ми е на 3,4 г и снощи се оплака от болки в крачетата вечерта малко преди да заспи. Показа ми, че го болят стъпалата отдолу. А сутринта пък ми посочи сгъвката зад колянцето. Оказа се, че и миналата седмица се е оплакал на баща си от болки в крачетата и по-точно дясното краче. Записах вече 2 часа за видни варненски ортопеди, но най-ранния е за след 3 седмици. Ще го заведа при личната междувременно.
Съмнявам се за плоскостъпие....
Какво мислите?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #964 -: Юни 02, 2014, 17:29:36 pm »
seashell,

според детския ортопед д-р Алексиев, плоскостъпието е нормално физиологично явление при децата до към 9-10 години.

подобни болки имаше и моят син, даже още ги има понякога - точно стъпалата отдолу, предимно дясното краче, но понякога и лявото. водих го на ортопед, обясниха го с болки на растежа. това се срещало при момченцата понякога. аз даже и рентгенова снимка му правих. при нас болката обикновено е вечер след лягане, понякога даже нощем.

ортопедът ще каже най-добре. може би е добре да потърсиш и друг час, при не толкова виден ортопед, но да не е пък чак за след 3 седмици?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #965 -: Юни 02, 2014, 21:32:19 pm »
Момичета, колко време трябваше да мине между поставянето на две ваксини (инфанрикс шествалентна и Превенар)?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #966 -: Юни 02, 2014, 22:34:01 pm »
мисля че при тези двете няма проблем дори в един ден да са.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #967 -: Юни 03, 2014, 00:40:55 am »
Стеф, след две седмици ми каза докторката да я заведа пак.
Ама аз нали съм си Тома неверни ...  :lol:

Благодаря ти много!
« Последна редакция: Юни 03, 2014, 00:51:51 am от blue_sky »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #968 -: Юни 03, 2014, 10:46:47 am »
seashell,

според детския ортопед д-р Алексиев, плоскостъпието е нормално физиологично явление при децата до към 9-10 години.

подобни болки имаше и моят син, даже още ги има понякога - точно стъпалата отдолу, предимно дясното краче, но понякога и лявото. водих го на ортопед, обясниха го с болки на растежа. това се срещало при момченцата понякога. аз даже и рентгенова снимка му правих. при нас болката обикновено е вечер след лягане, понякога даже нощем.

ортопедът ще каже най-добре. може би е добре да потърсиш и друг час, при не толкова виден ортопед, но да не е пък чак за след 3 седмици?

Jam,
Аз самата имам плоскостъпие и знам как ме болеше като дете...после играх балет, поотмина, но и сега не мога да ходя на равни обувки, стойката ми не е много изправена, боли ме гръб, кръст, особено ака се позастоя на едно място. Доста е неприятно...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #969 -: Юни 03, 2014, 13:11:00 pm »
Не съм сигурна дали точно тук трябва да задам въпроса си, то от 3-4 дена имам страшен проблем с обличането на Елиа. Отказва всичко, реве, дърпа се, събува, съблича. Приложих всякакви номера - да си избира сама дрехите, да се облича сама, казвам й, че излизам и тя остава, наказвах я, не и не ни с добро ни с лошо.
Сутрин ми отнема поне 30мин са я облека с рев и нерви.  Всичко й щипе, има етикети и т.н.
 В такава безизходица съм изпадала само с рефлукса й като бебе.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #970 -: Юни 03, 2014, 14:18:25 pm »
Мамо Еми, същия проблем имаме с нашето момиче  :lol:, което е кажи речи на възрастта на Елиа. Явно е период, така си го обяснявам аз - аз също изразходвам много нерви като дойде време за обличане - сутрин за ясла, вечер за лягане - е няма такъв ужас  :lol: Направо не ми се започва като знам какъв рев ще има, разваля й се настроението трайно, а после разваля нашето с капризи и рев цяла вечер  :lol: Решение не съм намерила, обличаме се къде силом, къде с уговорки, нямам особен успех.
Ако откриеш начин някакъв, непременно сподели.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #971 -: Юни 03, 2014, 17:26:53 pm »
И с Тереза минахме през това. Предложих й да се облича сама и подейства. Да не си помислите, че стана бързо  :lol:.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #972 -: Юни 03, 2014, 19:51:11 pm »
Аз си реших проблема, като започнах да я преобличам преди да я вдигна. Когато е полузаспала, не обръща внимание. То тя дори понякога си е направо спяща. Като го изпусна този момент, после сме и ние в същото положение, като ако и дам сама да си избере какво иска, е по-лесно.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #973 -: Юни 03, 2014, 20:25:43 pm »
Давам й да избира, не ми пука вече изобщо какво е цветовото съчетание стига да е подходящо за времето навън, но това не помага също. Явно е период и дано имам нерви да го изтърпя.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #974 -: Юни 04, 2014, 09:07:22 am »
стига да е подходящо за времето навън
Една приятелка казваше същото :)

Очевидно е заразно и е период при всички деца  -и нас не ни размина . Голяма драма   е . Оставям му да избира , но има любими  по незнайни причини  2-3  неща и само тях иска. Днес сутринта искаше  гол   да тръгвал.
Да не казвам ,че ходеше с гердан и гривна лятото  , да е като мен .Разбрахме    се поне  ,че мъжете лак и червило не носят.
Чакам да отмине   това  и сигурно ще има  ново чудо .


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #975 -: Юни 04, 2014, 10:01:11 am »
Е, аз днес се предадох, не можах да я облека. Искам да си остана тук и точка, може пък да е някаква реакция от яслата какво ли не ми минава през главата вече. Добре, че баба й живее наблизо та се отзова, но това не може да продължава вечно. Сутрешна истерия имаше и съм със страхотно главоболие сега.  Няма начин да ес облече и да излезе.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #976 -: Юни 04, 2014, 11:30:21 am »
Мамо Еми, да не би наистина да не иска да ходи на ясла и затова да е цялата работа? Моята Кати и досега мрази един розов анцунг, с който я водех в началото на ясла - не иска да го облича, въпреки че уж вече няма ясленски проблем  :lol:
Общо взето, и аз гледам да използвам метода на Боби - бързам да я облека веднага като стане, докато още е сънена и много много не отбира  :lol: Вечер, обаче, като дойде време за пижамата, става интересно  :lol:, уговаряме се отдалеч, избираме, награди даваме, какво ли още не, всеки ден се чудя какво да измисля, че да не се вкисели точно преди лягане.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #977 -: Юни 04, 2014, 12:44:54 pm »
Принципно няма обективни причини да не иска да ходи на ясла, още повече, че като идем там тича към вратата, звъни, радва се като й отварят. Там няма проблем с обличането, но в къщи...........
Как да я облека сънена, като сутрин сяда на гърнето?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #978 -: Юни 04, 2014, 13:51:40 pm »
На гърнето се развива действието при нас  :lol: /когато пожелае да седне, понякога не иска/. Тя седи на гърнето, аз обличам  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #979 -: Юни 04, 2014, 15:15:09 pm »
Една позната детски психотерапевт предложи метода  learning experience, като не иска да се облича да не насилвам. Излизаме както е, сама да разбере, че е студено и не може така.
Да, ама тя живее в Австралия, а тук с това студено време пък и не мисля, че нещо много ще се впечатли Елиа.