0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добре дошли в новата тема  :)

Предишна тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49537.0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #1 -: Август 17, 2013, 15:37:29 pm »
9а тема...
« Последна редакция: Август 17, 2013, 15:48:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #2 -: Август 17, 2013, 16:04:54 pm »
Дано в тази 9-та тема не се прехвърлят личностните нападки от предната. Понякога дотяга.
Чета редовно, защото съм научила много от съветите на доктора, както и на останалите момичета. Но понякога се уморявам да чета безсмислени спорове.
Докторе, продължавайте да ни съветвате, пък всеки има глава на раменете, за да прецени дали да ви се довери. Със сигурност вярващите във вас са повече от невярващите.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #3 -: Август 17, 2013, 16:11:20 pm »
Няма никакъв смисъл да пиша нещо, а някой два реда по-долу да пише неща, от които и понятие си няма.
Все едно да се пробива дупка в морето.
В този смисъл, нещата стават крайно уморителни за мен.
Пак в този смисъл, наистина нямам безкрайно търпение и/или автомазохизъм- стотици хора са се възползвали именно от онези съвети, предмет на споровете, но явно никой няма кураж да каже - "да, при мен това работеше".
« Последна редакция: Август 17, 2013, 16:22:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #4 -: Август 17, 2013, 16:20:54 pm »
Вярвам, че се уморявате, защото и аз се уморявам, имайки предвид, че предимно чета.
Опитайте да подминавате тези постове.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #5 -: Август 17, 2013, 16:27:14 pm »
Повечето хора тук са на принципа "дойдох, почетох, дааа... хубави неща, разумни, работещи." Или "сега съм на зор, я да видя онзи глупак дали е на линия за да си реша проблема".
Но малко са тези пишещи активно, споделящи мнения, впечатления. Човешки диалог. И като закон на Мърфи, от време на време изниква по някоя особа, която карикатуризира всичко.
Колкото и да даваш, ако нямаш насреща нещо, все едно е да си пееш на улицата, в надежда на някой минаващ да му се харесат песничките ти.

Тоест, това е едно консумативно общуване, в известен смисъл. Без полза за мен, стимул и смисъл.
Тук явно имам нужда от желязната и хладна обективност на Джам, нейните остри ножици, за да се държа в "линия".
Джам, напиши нещо... .  :D иначе не виждам смисъл да продължавам. Ама изобщо... .
« Последна редакция: Август 17, 2013, 16:32:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #6 -: Август 17, 2013, 16:50:57 pm »
За щастие, не съм имала поводи да пиша в тази тема, освен, когато малкия беше на 4 месеца и споделих историята и след това развитието.
От тогава не съм имала никакви проблеми с малкия и нямам личен опит, който да споделя. Надявам се и занапред да бъде така.
Споделям повече в други теми, тъй като борбата ми за второ дете се оказа доста по-сериозна, отколкото с първото. Но определено чета в почти всички теми и пиша там, където смятам, че съм полезна.
Извинявайте, ако съм ви засегнала с това, че повече чета тук, а не пиша.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #7 -: Август 17, 2013, 17:13:56 pm »
Изобщо.
Просто бих се радвал ако пишете, ако всеки пише и споделя. Пък и един ред да е.
От личен опит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #8 -: Август 17, 2013, 18:35:23 pm »
Ох, Докторе, как да се споделя, като все отнякъде ще ти изскочи някое "да ама в щатите не е така, вие не правите както трябва..." Масово потребителите са изморени от вечни спорове и да ти контрират и разкостват мнението  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #9 -: Август 17, 2013, 23:06:08 pm »
Джам, напиши нещо... .  :D иначе не виждам смисъл да продължавам. Ама изобщо... .

Джам днес се върна от морска ваканция и хич не е доволна, че заварва минорни настроения и разправии в темата.

докторе, Вие знаете, че смисъл има. огромен.... не Ви виня, че понякога се чувствате така, както се чувствате сега. и аз съм го изпитвала това желание да махнеш с ръка и да отминеш, да спреш, това питане "защо го правя изобщо?!"... слава Богу, това преминава и винаги се намира разумна, добра и смислена причина да продължиш.

от понеделник съм на линия и съм твърдо убедена, че темата ще върви здравословно и лицеприятно за всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #10 -: Август 17, 2013, 23:21:14 pm »
Както кажеш Джам :)
Няма нужда от цензура и гумичка... просто понякога идват доста тези Кафка ситуации.
Темите си вървят здравословно... само ми липсва ЕленаБ често. Не мина ли там наказателния срок? няма нужда да се забранява на някого да пише или изказва мнение... наистина. То е както да се бият децата- само повече "магарясват".
« Последна редакция: Август 17, 2013, 23:26:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #11 -: Август 18, 2013, 00:42:26 am »
няма нужда да се забранява на някого да пише или изказва мнение... наистина. 
Тук това не е забранено, учудвате ме с тази констатация. И не е в това причината Елена да има бан.
Вие държите да Ви уважават труда. Ние също.

Учудващо много хора бъркат лошото възпитание и грубото неуважение с изразяване на различно мнение по даден въпрос, странно...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #12 -: Август 18, 2013, 08:28:47 am »
няма нужда да се забранява на някого да пише или изказва мнение... наистина.

ако имаше такава нужда, и Боби нямаше да пише тук...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #13 -: Август 20, 2013, 15:23:06 pm »
Здравейте отново докторе,
голям проблем се оказа в България да се направи изследването - титри антитела за Лептоспироза :)  Най-накрая намерих лаборатория, която да раши да го направи, но изпращат пробата в Германия там само се изследвало. Но пак е нещо... Въпросът ми към Вас е - от лабораторията ме попитаха изследването за М (мъжки) или за Ж (женски)  нещо си (тук не разбрах какво точно казаха, но предполагам Вие ще се досетите) или и за двете да се направи?
Иначе стерилната урина съм я пуснала, като и носните и фарингеалните посявки - ще са готови в четвъртък. А другите две изследвания ще ги направим заедно отново в четвъртък.
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #14 -: Август 20, 2013, 15:40:14 pm »
Това са тип антитела. Обикновено и двете.
Ако обаче това е много скъпо, дали да не изчакаме първо другите резултати?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #15 -: Август 20, 2013, 15:50:22 pm »
Цитат
Това са тип антитела. Обикновено и двете.
Ако обаче това е много скъпо, дали да не изчакаме първо другите резултати?

Не е много скъпо, даже е по-евтино от това инфекциозната мононуклеоза:). Но, ако искате да Ви напиша резултатите от първите две изследвания и ако кажете тогава да пусна другите две?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #16 -: Август 20, 2013, 15:54:08 pm »
Пуснете антителата за лептоспирозата тогава... и двете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #17 -: Август 20, 2013, 16:00:43 pm »
Благодаря, ще пиша резултатите като излезнат.
Хубав и усмихнат ден!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #18 -: Август 20, 2013, 20:17:11 pm »
Няма никакъв смисъл да пиша нещо, а някой два реда по-долу да пише неща, от които и понятие си няма.
Все едно да се пробива дупка в морето.
В този смисъл, нещата стават крайно уморителни за мен.
Пак в този смисъл, наистина нямам безкрайно търпение и/или автомазохизъм- стотици хора са се възползвали именно от онези съвети, предмет на споровете, но явно никой няма кураж да каже - "да, при мен това работеше".
Докторе, давам си сметка, че това, което пишете е вярно. И ценя усилията и времето, отделено ни. Лично на мен съветите ми са помогнали в много отношения, бяхте със семейството ми в много тежка ситуация, когато излезнаха резултатите и съмненията за муковисцидоза, четохте, писахте, отговаряхте... бяхте до нас също в много тежък момент с гърчовете на дъщеря ми. Слава Богу вече минахме пет години и някак си ми се иска да вярвам, че рисковият период е зад гърба ни. Това, че сте ни помогнали, че чета и си запазвам важни неща, които сте писали, ме прави по-уверена и спокойна като майка. Подлагам на съмнение всяко умозаключение на лекар, преди да се консултирам и с вас. И честно най обичам "Оставете дето на спокойствие"  :lol:.
Ето вече втора година личната ни лекарка, отскоро и УНГ се включи, настояват да махнем небните сливици, големи, джобове и т.н., детето не се е влошило, не се подобрява значително, понякога подкашля, като овладеем нослето и кашлицата сама спира. Правим гаргари и така и силно се надявам да отшуми скоро, да се израсте.
В момента наистина имам нужда от съвет и то е по топ темите от лятото - обриви. Периодично и при двете деца се появяват обриви "като пътечка" така му казвате. На мен ми прилича на ухапано от бълха. Следи по бельото и чаршафите не намерих. Пъпката е с малка дупчица в средата и се подува с диаметър около пет сантиметра, с ярък кръг на границата.  В къщи съм вдигнала, изпрала дрехи, пътеки, завивки, всичко, свекървата пръска с райд и след това пак прахме. Имахме затишие от около десет дни и от петък девойката пак се изрина. Мажа с фусикорт и фенистил като плаче, че я сърби. Тези пъпки завяхват, но днес отново има нови на ръчичката.
Майка ми ги е водила при педиатъра, но лекарката ни е в отпуск, дали са талон за кожния диспансер. Там лекарката е казала, че алергия това. Дала е един списък с разрешени (картофи, моркови, солети и т.н) и забранени храни(мляко, месо, почти всичко, което се сетя ), изписан е ксизал за пиене през устата десет дни.  Пъпките в момента  са на ръката и  на гърба.
На дланта на ръчичката имаше една пъпка като ухапано от комар, стоя така два дни и сутринта видях, че израстнал подкожен мехур.
На мен лично ми приличат като на от ухапано и след това инфектирано след чесането.
Децата от парка, влизат директно в банята да се къпят и сменят дрехи.
За храната не се сещам конкретно нещо да са яли, което да ги предизвиква. Напоследък пият много айрян, праскови и смокини ядохме също,  храната е намалена чувствително.
Надявам се снимките да са достатъчно ясни.
http://zvezdavera.snimka.bg/children/obriv.771028.31303336
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #19 -: Август 20, 2013, 20:21:06 pm »
Оставяхме да спят при родители, не в леглата на децата? тоест на друго място извън тяхното?
Походи, хижи?

Децата са изкарали варицела? контакт с прясно ваксинирани с варицелна ваксина деца? или някой с херпес у дома?
Проблем с комари? Да са галили кокошки, животни други?

Не е хранителна алергия това... .
« Последна редакция: Август 20, 2013, 20:24:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.