0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #100 -: Август 28, 2013, 12:59:04 pm »
В доза?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #102 -: Август 28, 2013, 13:21:49 pm »
Аз бих дал само една доза, вечер, за 1 седмица. Като вид химеопрофилактика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #103 -: Август 28, 2013, 21:36:19 pm »
Др Бърди, споделям резултатите от мазането с фусидин - няма помен от пъпчиците, явно беше някаква реакция от горещините.

Петното на бузката мазах с А-Дерма, и то се махна.
Благодаря Ви още веднъж за препоръките!

По повод Вашия призив да споделяме и допринасяме към темата - с удоволствие бих го правила, но за добро или лошо, нямам толкова "опит" на този етап.
Благодаря Ви, че сте тук!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #104 -: Август 28, 2013, 23:09:38 pm »
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #105 -: Август 29, 2013, 00:05:50 am »
Може ли да изследвате капсулни антигени за Инфекциозна мононуклеоза? за ротавирус, отделни изследвания?

У наше село не можем да направим това изследване. В ямболската лабораторията, чието представителство е тук, могат да го направят, но ще изпратят пробите в София. Лекарката (или завеждащата, не разбрах точно) обаче била в отпуск до края на седмицата и евентуално другата седмица можем да я свършим тая работа.
Та въпроса ми, Докторе, е, късно ли да го направим това изследване другата седмица? Или трябва да търся други варианти?

Иначе Виктор още е с редки изхождания. До вчера бяха започнали да се затягат нещата. Днес преди обед обаче, беше на гости на баба си и тя му дала чаша прясно мляко, та всичко наново се почна. :? Пак воднисти и редки изхождания и оплаквания от болки в коремчето. В добро общо състояние е, но с доста намален апетит.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #106 -: Август 29, 2013, 08:57:31 am »
Оставете изследванията, ако ще е нужен толкова шум... какво да направим?
Не му давайте мляко за 3-4 дена.
« Последна редакция: Август 29, 2013, 09:02:29 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #107 -: Август 30, 2013, 07:30:07 am »
Докторе, вчера дадох на детето суметролим еднократно 5 мл, забелязах 4е стана много сприхва, не можеше да си намери място и леко се поду под очите. Какаво да правя
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #108 -: Август 30, 2013, 13:34:16 pm »
Д-р Бърди, ще съм ви много признателна ако отново ми помогнете :)
Пъпките за нашия личен лекар, явно не представляват проблем, на който трябва да се обръща сериозно внимание  :(
От три дни Рая е с обрив по главата в областта на косата, основно над челото, зад ушите и над вратлето, според личната отново е "възпалени потни жлези" и да не се притеснявам. Но обрива не отшумява и детето явно го сърби, защото доста се чеше. Не съм сменяла шампоана за коса и не съм ползвала нищо друго върху косата.

П.П. И една усмивка от малката готвачка, а не само бузки или ушенце ;)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #109 -: Август 30, 2013, 15:26:43 pm »
Оставете изследванията, ако ще е нужен толкова шум... какво да направим?
Не му давайте мляко за 3-4 дена.

Добре, докторе.

От вчера имаме леко затягане на ситуацията.
Апетитът по малко се завръща и вече ядем по-големи порции.  :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #110 -: Август 30, 2013, 16:26:55 pm »
Днес реших да заведа Елиа на профилактичен очен преглед в МД Детско Здраве.
За лекарката съм със смесени чувства, дълго време се гласяхме с Елиа на апарата, все мърдаше, все беше ниско та накрая седна с баща си.
Какво мери, какво струва каза, че има диоптер минус 4, което било невъзможно. Може би дететто било уморено /беше 10 сутринта!/ и да идем отново за измерване и ако се наложи ще разшири зениците.
Моля споделете мнение за вашите прегледи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #111 -: Август 30, 2013, 17:31:02 pm »
Къди, горе долу на същата възраст заведох сина ми в Токуда по повод кривене на окото. Един известен лекар, когото не искам да споменавам, каза, че не може да го прегледа, тъй като не съдействал и че доколкото вижда нищо му няма. След една година вече видимо си кривеше окото и го заведох в Детската очна клиника в Александровска болница - там го прегледаха обстойно и му поставиха диагноза, проблем имаше, както си и мислех.
Елиа е малка, но в Александровска имат всякакви апаратури, защо не я заведеш там, тъкмо за второ мнение.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #112 -: Август 30, 2013, 21:55:04 pm »
И ние на същата възраст ходихме в Токуда, имаше 0.5 далекогледство май, но ние го заведохме заради това, че ни се струваше, че очичките не са съвсем симетрични, с леко отклонение.

Казаха ни, че далекогледството и изкривяването се израстват, и след 3 г. възраст се предприема нещо, ако има нужда.

А Grace , може ли да споделиш, ако искаш на лични при вас как беше, и какво предприемат в такива случаи, и на каква възраст е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #113 -: Август 30, 2013, 22:06:09 pm »
Записах я за Визуз при д-р Чернодринска. Наблюдавам я днес постоянно и не виждам отклонение, но съм хахо и винаги търся второ мнение. :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #114 -: Август 31, 2013, 12:28:06 pm »
Моят син освен кривогледство има и диоптри, астигматизъм и мързеливо око. За кривогледството и диопртите се носят очила, а за мързеливото око правим упражнения. Сега е на 4 год., все още криви окото когато е без очила.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #115 -: Септември 03, 2013, 07:29:30 am »
Здравейте докторе,
извинявам се, че чак сега отговарям, но по спешност се наложи да замина. Както и да е. Направихме всички изследвания, освен за лептоспирозата - оказа се, че там където най-накрая намерих да направят изследването, се опитаха и доста бързо отказаха да вземат кръв от вената на толкова малко дете.... :( Посъветваха ме да видя в държавните лаборатории по микробиология, та от днес ще се занимавам с това.  А сега резултатите от другите изследвания:
1.Натривките от устата и носа са били наред, както казаха от лабораторията - отзад на изследването пише: носен - Staph.Epidermidis;  гърлен - Staph.Epidermidis - Нямам идея какво означават, за това ги пиша. Само това пише на цялата бележка.
2. Изследването на стерилна урина - направихме две, тъй като първото показ: Proteus vulgaris 10(4 степен - 4ката е над 10ката) - 10 (5степен) кп/ml
Повторихме изследването и се оказа, че всичко е наред - няма бактериален растеж.
3. Изследванието за инфекциозната мононуклеоза също е нормално.

И сега пак се връщаме в началната точка - след като са наред тези изследвания, какво бихте ме посъветвали да привим от тук на татък?
Забравих да кажа, че пуснах и ПКК и кръвна захар - и там са наред нещата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #116 -: Септември 03, 2013, 12:44:53 pm »
Как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #117 -: Септември 03, 2013, 13:16:46 pm »
Детето е добре, както си е винаги,  все едно нищо не се е случило.
Веднага бих й направила ЯМР, но ме притеснява пълната упойка, която им слагат
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #118 -: Септември 03, 2013, 13:18:20 pm »
Няма т-ра?
Какво точно очаквате от ЯМР?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #119 -: Септември 03, 2013, 13:47:03 pm »
Не, няма температура. Притесняваме краткото разстояние между двата припадъка - месец и 13 дена.
Предполагам, че на ЯМР-то ще се види има ли някакъв проблем - като запушен кръвонесен съд или дори най-лошото тумор. Незнам, но просто така да стоя и да чакам да припадне отново, ако изобщо припадне ми се струва безумие - когато е навън с баща си или някои друг, ако той ми звънне по телефона, веднага си мисля че е получила припадък. Все ми се струва, че чакането не най-добрия вариант.