0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #160 -: Септември 10, 2013, 20:36:20 pm »
Направих го, може би в предния пост не съм се изразила добре, двете му сливици плюс третата са добре, д-ра /уши нос гърло/ каза че секрета не бил от сливиците, той ми назначи и посявката на носен секрет, за да се види има или няма бактерии.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #161 -: Септември 10, 2013, 20:38:10 pm »
Вие писахте че, секретите са ок?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #162 -: Септември 10, 2013, 20:55:35 pm »
Да секрета е ок.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #163 -: Септември 10, 2013, 21:31:07 pm »
Аз бих дал:

* 3-4 дена Аериус... ако няма промяна,
* курс с Аугментин за 8 дена, ако детето не е алергично към него.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #164 -: Септември 10, 2013, 21:41:04 pm »
Докторе,простете,че се намесвам,но каква е връзката със секретите и бананите?Ние сме за бебешката тема,но чета с интерес мненията Ви.От месеци се борим със секрети,вярно,че се изолираха стафилококи,пи Аугментин,микробното число падна,но все още се изолират гадините.Тя си хапва бананчета,затова питам,ако може с нещо да помогне,да не й давам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #165 -: Септември 10, 2013, 21:43:47 pm »
Често дават упорити алергични ринити... . Спират бананите, и нещата се поправят значително.
По лични наблюдения са много алергизиращи, особено за деца в рамките на 1-4 г.
Но за щастие, само малка част от децата реагират на тях така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #166 -: Септември 10, 2013, 21:46:26 pm »
Д-р Бърди, ще се радвам да чуя вашето мнение и по нашия проблем :)
Аз тези дни от тук от там споделих, но днес заведох детето при друг лекар с мисълта да потърся второ мнение, и заключението и лечението му много ме изненада, не че може да не е прав :wink:
Проблема е в поредицата остри кашлици, до степен повръщане и не можене да вземе въздух, които направи Рая, основно нощно време и през обедния сън (ако сметнете че е нужно, ще обясня и с подробности).
Заключението е на този лекар е, че кашлицата се дължи на рефлукса. При възпалителни процеси, рефлукса много се обострял и затова започвали такива тежки нощни кашлици и реално сега трябва да лекувам рефлукса, който уж в последните месеци изчезна.  И назначи на детето следното лечение: Мотилиум сироп, Neximul (не съм сигурна че го разчитам правилно) и Gastrotuss bebe. Като също каза, че не трябва да давам прясно, кисело мляко (за второто знам), както и много пречени храни, пържени храни вечерно време, че се обострял допълнително.
Чудя се имали смисъл да й давам всичко това?
« Последна редакция: Септември 10, 2013, 21:48:01 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #167 -: Септември 10, 2013, 21:57:15 pm »
Благодаря за отговора,д-р Бърди.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #168 -: Септември 11, 2013, 15:10:35 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Детето ми(4 г.) посещава детска градина и съответно боледува често и продължително - задна хрема; гърло (2-3 ангини на година и антибиотик); кашлица; досега само едно леко възпаление на ушите, преминало с капки Гаразон. Двете небни сливици са значително уголемени почти постоянно. От есента до пролетта бе със запушен нос, хъркаше докато спи, носово говорене имаше. Тогава Ваш колега огледа третата сливица с огледалце и каза, че е уголемена, но в рамките на нормалното за възрастта и че не е за вадене. Във връзка с упорита задна хрема през лятото посетихме друг УНГ специалист. Последва КАП-отрицателен, еозинофилен катоинен протеин над норма(26  при норма <11).  Така и не стана ясно е или не е алергично детето. Аудиограма(заради речеви проблеми)-няма намален слух. Вторият УНГ лекар не е гледал сливицата с огледало и ни праща на рентген (на първия преглед каза, че има данни за увеличена трета сливица, а на последния преглед каза, че няма такива данни).
Въпросът ми към Вас е - в нашия случай налага ли се излагането на детето на рентгеново облъчване, за да се види колко точно голяма е третата сливица?
Има ли други начини да се определи размера на сливицата (освен рентген)? И ако е уголемена, но не е за вадене, то какво се прави за свиването й?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #169 -: Септември 11, 2013, 16:56:48 pm »
 Здравейте,
опитах се да намеря информация, но не можах. Синът ми е на 2 г и 2 месеца и все още има обилно слюнкоотделяне. Понякога, като че ли понамалява, но като цяло се "лигави". Имаме само един непоникнал зъб, 5ти . Някакви предположения ще са ми от полза.

 Благодаря!



 п.п Днес си прехала много лошо езика при падане. Раната е много дълбока, и има малко месце, прерязано почти цялото. Дали ще се залепи и удачно ли е да го карам да промива устната кухина или не е необходимо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #170 -: Септември 11, 2013, 17:19:22 pm »
Д-р Бърди, ще се радвам да чуя вашето мнение и по нашия проблем :)
Аз тези дни от тук от там споделих, но днес заведох детето при друг лекар с мисълта да потърся второ мнение, и заключението и лечението му много ме изненада, не че може да не е прав :wink:
Проблема е в поредицата остри кашлици, до степен повръщане и не можене да вземе въздух, които направи Рая, основно нощно време и през обедния сън (ако сметнете че е нужно, ще обясня и с подробности).
Заключението е на този лекар е, че кашлицата се дължи на рефлукса. При възпалителни процеси, рефлукса много се обострял и затова започвали такива тежки нощни кашлици и реално сега трябва да лекувам рефлукса, който уж в последните месеци изчезна.  И назначи на детето следното лечение: Мотилиум сироп, Neximul (не съм сигурна че го разчитам правилно) и Gastrotuss bebe. Като също каза, че не трябва да давам прясно, кисело мляко (за второто знам), както и много пречени храни, пържени храни вечерно време, че се обострял допълнително.
Чудя се имали смисъл да й давам всичко това?

Да, казаното е вярно.
Аз бих дал за няколко дена Алмагел ( или аналог, подходящ за деца) + Метоклопрамид ( тук има на сиропче)<<< внимавайте с дозирането!!
Плюс- нещата с храните, които също са казани коректно.

Ако е рефлукс- ще спре кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #171 -: Септември 11, 2013, 18:32:41 pm »
Да, казаното е вярно.
Аз бих дал за няколко дена Алмагел ( или аналог, подходящ за деца) + Метоклопрамид ( тук има на сиропче)<<< внимавайте с дозирането!!
Плюс- нещата с храните, които също са казани коректно.

Ако е рефлукс- ще спре кашлицата.
Примперан сироп, имам от пролетта като говорихме за рефлукса на Рая, но не се наложи да го отворя.
А алмагел това лекарство ли е http://apteka.framar.bg/01002284/%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%81%D1%83%D1%81%D0%BF-170-%D0%BC%D0%BB-
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #172 -: Септември 11, 2013, 19:04:16 pm »
Радостинка, и аз мисля че това е типична проява на рефлукс и то доста тежък. При моята дъщеря се появяваше същата кашлица, но само по време на нощния сън. Доста време увладявахме рефлукса само с ограничаване на течни храни и течности вечер, не е приемала никакви лекарства. Но след като д-р Бърди ми препоръча примперан сиропче и съответно схема по която да го пие и нещата отшумяха. Повече от 2г. не сме имали никакви проблеми.
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 09:13:23 am от StefiZ »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #173 -: Септември 11, 2013, 19:11:11 pm »
Да, казаното е вярно.
Аз бих дал за няколко дена Алмагел ( или аналог, подходящ за деца) + Метоклопрамид ( тук има на сиропче)<<< внимавайте с дозирането!!
Плюс- нещата с храните, които също са казани коректно.

Ако е рефлукс- ще спре кашлицата.
Примперан сироп, имам от пролетта като говорихме за рефлукса на Рая, но не се наложи да го отворя.
А алмагел това лекарство ли е http://apteka.framar.bg/01002284/%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%81%D1%83%D1%81%D0%BF-170-%D0%BC%D0%BB-

Да, това е, но внимавайте и тук с дозата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #174 -: Септември 11, 2013, 19:32:29 pm »
А, каква доза да давам?
Примперана като Мотилиума ли?
Да си призная не ми е много ясно какви дози са изписани.
Алмагела, е аналог на кое лекарство?
Ето това е предписано:
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 19:36:47 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #175 -: Септември 11, 2013, 19:54:27 pm »
Nexium е вид протонен инхибитор- като "Зантак". Не се изписва на деца това, освен при много редки случаи. Да, знам че е мода днес да се пише... . :)
Мотилиум от много време изобщо не се ползва при деца. В САЩ "Янсен" така и не можаха да се преборят с ФДА да им го разреши за употреба. Стриктно не Ви препоръчвам да ползвате "Мотилиум" ( домперидон) при деца! ... няма нужда от това.

Не мога за съжаление да Ви дам дози- но с Примперан и Алмагел може да се справите с проблема.
За Примперан, и употребата му при деца, също има редица разногласия, но изобщо не в степен каквато за Мотилиум, който изобщо е забранен да се дава при деца.
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 19:59:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #176 -: Септември 11, 2013, 22:09:15 pm »
Благодаря ви докторе :)

Стефи, аз също много внимавам с течностите. В горещените беше много трудно, защото Рая постоянно искаше вода и направо пресушаваше шишето, но пък натурален сок в къщи много рядко се пие. Първо никога не може да мине с малко сок, трябва да се изпие всичкия, а като изпие цяло шише или кутийка после винаги връща една част от него, затова сока минава за глезотия у нас ;), компенсирам с плодове в суров вид :). Бабите й купуват по-често, но съм ги инструктирала че може, но по половин кутийка  :P
Към други течности на този етап не проявява интерес.
Киселото мляко е под същата схема :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #177 -: Септември 11, 2013, 23:01:08 pm »
Много  отговорно е да Ви дам дози за Примперан, без да имам пряк контрол на детето... надявам се ще се справите.
Съжалявам наистина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #178 -: Септември 12, 2013, 09:15:32 am »
Радост, наистина трябва да забравиш за соковете. Аз съм късметлийка, защото Деси по принцип не обича сокове, но тя е голяма и знае все пак, че има неща които трябва да ограничава, въпреки, че няма проблем вече.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #179 -: Септември 15, 2013, 20:39:22 pm »
Аз бих дал:

* 3-4 дена Аериус... ако няма промяна,
* курс с Аугментин за 8 дена, ако детето не е алергично към него.

Благодаря Ви!