0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #120 -: Септември 03, 2013, 13:50:36 pm »
Може да направите ЯМР, макар че за температурни гърчове няма показания.

Добре би било след 4-5 дена да повторите изследването на урина- може би този Протеус не е случаен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #121 -: Септември 03, 2013, 14:11:24 pm »
Повторих урината и няма нищо вторият път.
А нещо за упойката при ЯМР-то знаете ли, в смисъл само тя ме спира за момента да не го направя, тъй като четох, че на малките деца слагали пълна упойка. Хем ми се иска да го направя, хем ме е страх от упойката. А и незнам така дали изобщо да я пускам на детска градина.
Вие, ако бяхте на мое място какво щяхте да направите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #122 -: Септември 03, 2013, 14:25:18 pm »
Бих взел ректален диазепам ( или аналог), и бих изчакал. Освен фебрилните два гърча, друго показание за ЯМР няма?
Някакви други причини за ЯМР, освен двата фебрилни гърча? друга неврологична симптоматика, налагаща ЯМР? Очна симптоматика, налагаща ЯМР?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #123 -: Септември 03, 2013, 14:54:44 pm »
За сега никаква друга причина. Под очна симптоматика какво имате в предвид?Не съм правила никакви очни изследвания. Но в интерес на истината сега се замислям, че по някога казва, че я болят очите
Утре най-накрая ще ми донесат свещички от Македония.
А на детска градина да я пускам ли?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #124 -: Септември 03, 2013, 17:42:29 pm »
В България сме си, и преди да си тръгнем ми се иска да купя някои лекарства от тн "първа необходимост", които в Англия се дават с рецепта, голяма разправия и чакане, а понякога е нужна навременна намеса (както в случая с обрива на Емма, и намесата с фусидин, по препоръка на Др Бърди).

Досега съм си записала да взема:
- Фусидин
- Фусикорт
- Тобрекс 0.3% (за конюктивит)
- Инхалатор Омрон

Това съм записала, четейки постове и препоръки на Др Бърди, но ще се радвам ако мога да разширя списъка.
Докторе, ще съм Ви благодарна ако се включите.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #125 -: Септември 03, 2013, 17:48:26 pm »
Индекстол, Аугментин 457, Певарил.
Особено "Индекстол" ако може да намерите... .
За инхалатор- "Медел Клени" бих Ви препоръчал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #126 -: Септември 03, 2013, 18:53:12 pm »
Благодаря Ви за включването Др Бърди!
в аптеката ме попитаха Певарин дали под формата на глобули или крем - предполагам крем, но исках да се допитам до Вас преди да взема.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #127 -: Септември 03, 2013, 20:18:45 pm »
Крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #128 -: Септември 04, 2013, 08:18:54 am »
Доктор Бърди, минавам само да изкажа искрената си благодарност за подкрепата, съветите и адекватните действия, към които винаги сте ме насочвали. Тежките пристъпи, които ме оставяха будна нощи наред вече са неприятен спомен, не сме ползвали инхалатор от не помня кога, а антибиотик Стефания е пила веднъж за година и половина. Вече мога да се похваля, че детето ми боледува от банална настинка, с която се справя за седмица без лекарства :)
Искрено се радвам, че сте част от този форум, че имам възможност да се уча от човек като Вас и Ви пожелавам само здраве да изпълва дома Ви и усмивки да радват дните Ви.

Мария
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #129 -: Септември 04, 2013, 09:19:53 am »
:)
Благодаря за добрите думи!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #130 -: Септември 04, 2013, 10:16:46 am »
В България сме си, и преди да си тръгнем ми се иска да купя някои лекарства от тн "първа необходимост", които в Англия се дават с рецепта,
То и в България всичко това е забранено да се дава без рецепта :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #131 -: Септември 04, 2013, 12:19:49 pm »
Благодаря Ви, отново, Др Бърди! Присъединявам се към казаното от mini и аз Ви благодаря от сърце за това, че Ви има тук и винаги се отзовавате! Как можем да Ви се отблагодарим?!

М-и, явно не навсякъде, успях да набавя повечето от лекарствата в списъка.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #132 -: Септември 06, 2013, 09:15:34 am »
Mini, много приятно беше да прочета, че децата ти са добре и дано да е все така!

Моля те да споделиш доколко, според теб, спирането от градина на Стефания, беше от полза за нея и съществено за това, да не прави пристъпи.
С какво предучилищната в у-ще беше по-добра откъм "здравен климат"?
Аз имам едно подозрение, че препаратите в ДГ са основен причинител или дразнител за поява на кашлици при моята дъщеря, а в училищата май не се работи толкова много с подобни химии...
Също като теб съм си мислила да я спирам от градина и да я прехвърля в училище. Засега избрах среден вариант да я вземам на обяд от градината, но пак не е съвсем работещ...


« Последна редакция: Септември 06, 2013, 09:23:19 am от blueeyes »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #133 -: Септември 06, 2013, 13:12:42 pm »
Блу, не мога да съм категорична в нищо, но факт е, че Стефания е направила две обструкции за две години, от както е спряна от градина :) и то бяха непосредствено след като я спрях Урбазон не е приемала от тогава, овладявала съм само с вентолин 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #134 -: Септември 06, 2013, 14:26:51 pm »
Кристи, аз също бих пуснала контролно изследване на урина.
При дъщеря ми гърчовете бяха с период от 40 дни, макар след първото излизане от болницата и непосредствено след курса аугментин, нямаше растеж в урината. Явно е трябвало повече време, защото се оказа рецидив на уроинфекция.
Семейно решение беше да не пускаме децата на ясли , отделно че съм фен на домашното отглеждане и контакт с децата, но другата причина беше, че много се притеснявах да не се случи някъде навън и да не могат да й помогнат. Друг аргумент, понеже при нас си стана ясно, че е уроинфекция, бе да следя стриктно за хигиената. Винаги миене след голяма нужда, подсушаване много добре. Независимо, че след това ги гледаха ту едната, ту другата баба - за това няма изключения и съм ги инструктирала и съм сигурна, че го спазват.
Децата ми тръгнаха на градинка към на 3,5 г. Казала съм на всички госпожи, сестрата и директорката, подписала съм се да й дадат една доза нурофен веднага щом я усетят, че е дори с 37,00 и да ми звънят. Слава Богу винаги има вариант в рамките на 15-20 мин да отиде някой от нас да ги вземе. И въпреки това един следобед ми съобщиха, че от обяд  била повръщала в леглото и им се струвала "малко топла" от обяд - имаше 38 и бях в шок. Детето освен всичко друго беше толкова засрамена, че е изцапала леглото - думи нямам.
И сега като тръгнем нанякъде си имам един несесер за първа помощ (солдесанил,фенистил, две марли, лепенки и хексалгин), даже сутринта им приготвях раницата, че ще ходят на село и мужнах и нурофена. Смахната работа малко, но ми се е случвало да нямам нищо под ръка когато вдигне температура и тогава времето за реакция е 0.
Дай Боже и вие да го израстете и да не се случва отново, но страхът ти си е съвсем естествен. Просто се опитай да бъдеш подготвена, защото няма много какво да направим друго.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #135 -: Септември 07, 2013, 11:02:58 am »
Явно си е до дете. Ивана не е спирана от градина въобще и от 6 месеца не е взимала никакво лекарство, нито вентолин, нито КС и се надявам така да продължи. А преди това бяха по едно време всеки месец. Бяха и предпосали КС ежедневно, но аз на свой риск не го давах. Малко след това пристъпите спряха и ако го бях давала щях да си мисля, че от него са изчезнали.  На нея астмата и се получава като се раболее и реално от както изгради имунитет, астмата изчезна. Освен това лекарката каза, че и е свързано с ширината на дихателните пътища и като пораснат намаляват и задари това пристъпите. Според мен блу, ако мислиш, че е алерично е добре да го установите това с алерголог, за да знаеш има ли детето алергия или няма. Така ще знаеш за алергени ли да внимаваш или за разболяване.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #136 -: Септември 07, 2013, 12:57:42 pm »
Посъветвайте с какво да успокоя ужасна кашлица.
Вече втора седмица Рая е болна и се редуват сополи и кашлица, не знам колко пъти я водих на лекар вече, всеки път ми казват нещо различно, а тя не може да спи вече трети ден от кашляне. Вече много се обърках и ми и притеснено - изпи един куп лекарства, разни хомое тинири минтири сиропи, уж и включиха АБ и пак не се оправя  :?
Миналата седмица след подобни пристъпи и изписаха Вентолин (сега прочетох малко и разбрах, че Вентолина е заради началния стадий на Бронхеолит, каквато диагноза поличихме тогава), и още след първия прием спря да кашля. Какво е това лекарство и за какво точно се изписва? Вече съм на път да и го дам отново на своя глава, след като вчера ми предписаха за пореден път Проспан сироп, а днес на обяд детето спа само 30 минути и то с постоянна кашлица.
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 13:49:29 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #137 -: Септември 07, 2013, 17:46:56 pm »
Радостинка, на моето дете в болницата даваха Мукоплант Лека нощ. В комбинация с АБ витамини, капки за нос и други. Спря да кашля, дали сиропа е помогнал не знам, но на него пише, че може да се дава продължително от което съдя, че ако не помага то не вреди. Не е стигал до Бронхиолит.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #138 -: Септември 07, 2013, 19:49:21 pm »
Радостинка, Вентолина е за отваряне на бронхите. В комбинация с отхрачващ сироп (Тусавит, АЦЦ, Проспан) спомага за изхвърляне на секрета. На какъв АБ сте? Бронхеолита на слушалка ли го чуха, снимка правихте ли?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #139 -: Септември 08, 2013, 09:56:23 am »
Мими, то цялата история стана вече много объркана... - бронхеолита е от по предна седмица, личната го чу на слушалка, определи го като начален стадий и изписа само вентолина без АБ. Кашлицата спря още с първия прием, Рая го пи само 3 дни. Два дни беше ок, и започна да вдига температура. Направихме кръвни изследвания и урина - те са ок. На четвъртия ден с Т започна отново да накашля и да й тече носа тогава ни изписа АБ Сефзил в комбинация с капки Проспан. Но този път на нито един от прегледите не се чу нещо на слушалка, но кашлицата се задълбочи  :?.
Вчера дадох след обед от Вентолина и Рая спа цяла вечер, прокашля само два пъти, а не като предните две вечери да спи един час и след това половин да не спре да кашля и така цяла вечер. Днес е последния ден на АБ.
Утре ще я заведа отново при личната, но вече не знам какво да искам от нея?!
М-и, то Рая изпи какво ли не вече, всеки лекар казва, че е от задната хрема, но на въпроса с какво да я лекуваме, да направим посявка, едната лекарка ми каза - "Ама кой ще се занимава да ви изследва секретите и да лекува локално...." но пък иначе след това ми обяснява как "тя сега дори и да се оправи може да продължи дълго време да накашля, не се притеснявай" 8O
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!