0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #180 -: Септември 16, 2013, 00:16:30 am »
Здравейте, д-р Бърди!

Отдавна не съм писала, надявам се, да ви заварвам здрав и позитивно настроен!
За съжаление ние продължаваме да боледуваме все така често, Габи от началото на годината е пила над 10 АБ,като след като пи агументин влязохме в болница и вторият път панцеф-а също не и подейства, затова последните 3 пъти изписват далацин и аксетин. Чудех се, мога ли да направя някакъв тест предварително кои АБ и действат, защото като се разболее, казват че нямало смисъл, тъй като докато излезели резултатите след 3 дни, вече щяло да е късно тепърва да се започва с лечението. Какво мога да давам/направя с цел подсилване на имунитета, тя почти всеки път е с гнойна ангина, а педиатърката и казва, че противогрипните ваксини не помагали в този случай?
Марти от утре тръгва на градинка, и като знам, как миналата зима се заразяваха един друг, че и нас непрекъснато, съм в ужас на предстоящата .. дайте съвет Докторе какво да направя?

поздрави,
Мая

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #181 -: Септември 16, 2013, 22:17:27 pm »
Здравейте, д-р Бърди!

Отдавна не съм писала, надявам се, да ви заварвам здрав и позитивно настроен!
За съжаление ние продължаваме да боледуваме все така често, Габи от началото на годината е пила над 10 АБ,като след като пи агументин влязохме в болница и вторият път панцеф-а също не и подейства, затова последните 3 пъти изписват далацин и аксетин. Чудех се, мога ли да направя някакъв тест предварително кои АБ и действат, защото като се разболее, казват че нямало смисъл, тъй като докато излезели резултатите след 3 дни, вече щяло да е късно тепърва да се започва с лечението. Какво мога да давам/направя с цел подсилване на имунитета, тя почти всеки път е с гнойна ангина, а педиатърката и казва, че противогрипните ваксини не помагали в този случай?
Марти от утре тръгва на градинка, и като знам, как миналата зима се заразяваха един друг, че и нас непрекъснато, съм в ужас на предстоящата .. дайте съвет Докторе какво да направя?

поздрави,
Мая

Мая, не съм д-р Бърди, но ще се включа.
Казваш, че боледува непрекъснато от гнойни ангини, Махнете сливиците, ако е така, Детето ти се е натровило с АБ, а и ако така продължава...
Аз съм боледувала до ок. 4 години също много често от ГА, е, накрая в следствие от тях - пиелонефрит, болница, инжекции..
Извадиха ми ги на 4ри год. От тогава нямам никакъв проблем, не съм имала с долните дихателни пътища /нали уж сливиците предпазвали да не слизат надолу инфекциите/, от време на време фарингити и ларингити.

На мъжа ми преди 3 год ги извадиха, много по трудно се възстанови отколкото едно дете, но и той оттогава няма проблеми.
За мен сливиците ако носят непрекъснати ангини, е по-добре да се махнат, отразява се и на сърце и на кости.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #182 -: Септември 16, 2013, 22:24:14 pm »
Мая, не съм д-р Бърди, но ще се включа.
Казваш, че боледува непрекъснато от гнойни ангини, Махнете сливиците, ако е така, Детето ти се е натровило с АБ, а и ако така продължава...
Аз съм боледувала до ок. 4 години също много често от ГА, е, накрая в следствие от тях - пиелонефрит, болница, инжекции..
Извадиха ми ги на 4ри год. От тогава нямам никакъв проблем, не съм имала с долните дихателни пътища /нали уж сливиците предпазвали да не слизат надолу инфекциите/, от време на време фарингити и ларингити.

На мъжа ми преди 3 год ги извадиха, много по трудно се възстанови отколкото едно дете, но и той оттогава няма проблеми.
За мен сливиците ако носят непрекъснати ангини, е по-добре да се махнат, отразява се и на сърце и на кости.
Подкрепям за сливиците, при мен същото е помогнало, когато съм била дете. ГА след ГА, до като не са ми ги махнали и от тогава - нов човек  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #183 -: Септември 17, 2013, 07:37:08 am »
albenanedelcheva, Бубулина, мислили сме и за това, но последния път УНГ каза, че не били за махане още. Изчаквам сега да е напълно здрава, за да я заведа отново на преглед, да видим какво ще кажат и ако трябва ще ги махаме. От 4-ма различни УНГ имаме 2 мнения "за" и 2 "против" да махаме и затова се колебая.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #184 -: Септември 17, 2013, 12:59:39 pm »
Сестра ми има проблеми постоянно със сливиците - навремето не ги отстраниха.
Последно и препоръчаха да смуче 3 месеца Тонзилотрен като профилактика точно есента, а като усети болка  - още в самото начало да включи и Ангил хийл. Това са хомеопатични хапченца - аз лично не съм привърженик, но тя е много доволна. Можеш да попиташ лекар все пак.
Другото което прави е гаргари със сребърна вода и салвия /редува ги, дори профилактично/.   
Дано боледувате по-малко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #185 -: Септември 17, 2013, 21:05:49 pm »
yana-v, тонзилотрена го пие цяло лято по препоръка на единия УНГ, без никакъв ефект. Ангин хил съм давала когато е болна в началото, но обикновено бързо минаваме на АБ и той отпада. Другите две не съм пробвала, но не знам дали ще успея да убедя да прави гаргара с каквото и да е.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #186 -: Септември 18, 2013, 11:41:31 am »
Моля СПЕШНО за помощ:
Трябва ми дозировка на ПРИМПЕРАН за дете на почти 2 години 12 кг.
Ако някой знае гръцки също моля за съдействие. Мога да постна снимка от листовката на лекарството.
Моля!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #187 -: Септември 18, 2013, 11:53:45 am »
л.с.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #188 -: Септември 18, 2013, 12:07:27 pm »
Благодаря!


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #189 -: Септември 18, 2013, 17:03:05 pm »
http://www.zdravno.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%81-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%88%D0%B8-news938.html
Ето нещо полезно!!!Лично е изпробван метода.Като дете ме заведоха да ми дърпат ушите,доколкото си спомням посоката-Монтана,Видин,някакво село.Оттогава не знам какво е болно гърло или ангина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #190 -: Септември 18, 2013, 17:31:16 pm »
Гледах някакъв лекар по ТВ, който дърпа уши и човека каза, че го няма тоя вечния ефект от едно дръпване, системно се правело  :wink: та не ти е минало от това. Я имунитет си изградила, я нещо друго е станало  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #191 -: Септември 18, 2013, 17:40:47 pm »
И моя брат го водиха подобен лечител да му дърпа ушите, но полза нямаше никаква. Извадиха му сливиците и едва тогава престана да боледува често и тежко.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #192 -: Септември 18, 2013, 17:50:09 pm »
Гледах някакъв лекар по ТВ, който дърпа уши и човека каза, че го няма тоя вечния ефект от едно дръпване, системно се правело  :wink: та не ти е минало от това. Я имунитет си изградила, я нещо друго е станало  :)
Нямам идея какво точно е станало.Един-единствен път са ме водили.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #193 -: Септември 18, 2013, 19:51:15 pm »
Като малки /всъщност до към 20 годишни/, дядо ми, лека му пръст при всяко оплакване от "гърлобол" ни дърпаше ушите, както на мен така и на сестра ми, брат ми и всички братовчеди. Не мога да си обясня как, но имаше значително облекчение.
Но ефект имаше временно. През зимата редовно ни "дърпаха ушите".
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #194 -: Септември 23, 2013, 12:36:23 pm »
Имам два "общи" въпроса и ще се радвам ако някой, който се е сблъсквал с това сподели мнение :)
 - Какви са признаците на уроинфекция при малките деца?
 - Кога най-рано мога да пусна посявка на секрет от носа? Знам, че при хрема над 7-10 дни е препоръчително, но се чудя кога най-рано мога да направя това и резултата би бил коректен ;)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #195 -: Септември 24, 2013, 15:02:41 pm »
Да ви питам относно пробата манту, в родилния дом ни е бита ваксината, но белега не е ясен, според личната се напипва грапавинка, но е хубаво да се направи пробата.

Да я правим ли изобщо, как се прави и всъщност за какво ни е?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #196 -: Септември 24, 2013, 15:43:15 pm »
Да ви питам относно пробата манту, в родилния дом ни е бита ваксината, но белега не е ясен, според личната се напипва грапавинка, но е хубаво да се направи пробата.

Да я правим ли изобщо, как се прави и всъщност за какво ни е?
Силванче, Др Бърди неведнъж се е изказвал по въпроса - потърси мненията му в темата за ваксините.
Това, което помня аз е, че няма смисъл да се прави проба щом веднъж е бита ваксината. Също така, не при всички бебета се появява белег. Това не значи, че нямат имунитет. Емма например няма белег :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #197 -: Септември 24, 2013, 15:47:07 pm »
Имам два "общи" въпроса и ще се радвам ако някой, който се е сблъсквал с това сподели мнение :)
 - Какви са признаците на уроинфекция при малките деца?
 - Кога най-рано мога да пусна посявка на секрет от носа? Знам, че при хрема над 7-10 дни е препоръчително, но се чудя кога най-рано мога да направя това и резултата би бил коректен ;)

Радостинка, за секрет от носа не мога да коментирам, но за уроинфекция един от основните признаци е висока температура без особени други симптоми, силен мирис на урината, често уриниране (ако детето вече ползва гърне, пък и с памперс може да се прецени понякога).


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #198 -: Септември 24, 2013, 22:09:07 pm »
radosttinka, на моята девойка температурата й не мръдна, макар да подозирам, че мина доста време, докато ми светне, че има инфекция. Сутрешният памперс миришеше много силно на амоняк, но само той и то ако е престоял. Урината често е мътна при такива инфекции, но и това не е задължително май. Аз бих изследвала в лаборатория при най-малко съмнение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #199 -: Септември 24, 2013, 22:35:55 pm »
Благодаря ви момичета за коментарите.
И аз си мисля да пусна една урина за посявка, но утре сме на консултация и мисля да питам личната и тя какво мисли, и евентуално да взема направление. Но така или иначе съм решила да направя изследването.

Иначе това което ме притесни, е че след като/от както се разболя започна да се напишква и да не казва.
Въпреки че е малка е без памперс от началото на лятото и през Август вече бях спряла да мисля за това кога да я сложа на гърнето. Тя сама си казваше, увеличи се и интервала на който иска да пишка, обедните и вечерните памперси бяха сухи. И изведнъж след като се разболя се почна напишкване постоянно и без да се усети, отново на интервали от 40-60 минути и по малко. Урината в повечето случаи е тъмна, въпреки че пие вода колкото й е иска. Всеки памперс е мокър. За мириса на урината, не съм сигурна. Докато беше болна пуснах обикновена урина, в която имаше доста неща - левкоцити, слуз и още нещо, което не помня, но личната каза, че било нормално, защото е болна. Надявам се да се притеснявам неоснователно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!