0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #280 -: Октомври 16, 2013, 14:20:42 pm »
Момичета, имам нова опаковка Зинат, годен до 11.2013 г. Бях го купила за Жорко, когато имаше съмнения за Клебсиела, но така и не го дадох. Бях го забравила. Подарявам го, ако на някой му се налага да купува.

Зори, Жорко много обича кашите на Хумана за закуска в 10 ч. Има и безмлечни от тях. Сигурно си пробвала, но да дам идея  :D.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #281 -: Октомври 16, 2013, 20:23:02 pm »
  да ,давам Хумана и Хип,също и Топфер.
<br />
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #282 -: Октомври 17, 2013, 15:40:57 pm »
И ние отново сме в къщи, първо 4 дни на градина, една седмица в къщи, и пак 3 дни на градина и в къщи.

Но е много странно, вдигна три пъти т 39, това по-миналия петък, в събота и неделя само по един път 38, и толкова, гърло, уши и гърди чисти, суха кашлица и сополи, като постепенно кашлицата стана влажна и отшумя до тази събота и неделя.
И днес сутринта пак т 38 , хъркащо носле, като гърди, уши и гърло са чисти.
А лекарката каза, че ако пак вдига т, да почваме зинат.

Какво да направим, поне пкк ли да пуснем, и от нея нещо ще се види ли?Не е ли много силен зинат за такива леки симптоми?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #283 -: Октомври 17, 2013, 17:27:36 pm »
и при нас рефлукса се завърна  :(.Никола беше спрял да повръща на 5м..Сега е на годинка почти(след 2 седмици ще навърши 1 г.) и от месец е този проблем.Първо мислех ,че повръща от сополите - имаше 20 дневна хрема ,която едва скоро  преборихме,направи и ларингит.Та първо реших,че заради сополите повръща,но те минаха ,а детето вече всеки ден повръща и доста се оригва.Странното е,че до сега само веднъж е повръщал млякото(кърмя го все още и друго не пие),а повръща всеки ден пюретата (не на всяко ядене ,но всеки ден) - обикновено точно преди да свърши бурканчето.Вечер му готвя супи,тях не ги повръща,само веднъж се случи.Но той тези пюрета ги яде от 6 месечен,не съм въвела нищо ново за този 1 месец,нито съм увеличила количеството..Тесто не яде,млечни изобщо не съм въвела-  още не съм се престрашила,защото наскоро бях дала млечна каша с АМ и имаше реакция -зачервени и подути очи и повърна на фонтан 4 пъти. 
[/quote]

Рефлукса при нас се появява  епизодично! Примерно 5 месеца - нищо , и изведнъж почва всеки ден повръщане. Аз си го обяснявам така - определен вид храна е вдигнала киселини на моя син. Стомаха се раздразва и докато не дам Нексиум за бебета няколко дни повръщането е всекидневно. Дам Нексиум примерно 10 дни , стомаха се успокоява и така можем да избутаме без повръщане месеци наред. След това някоя храна раздразва, спира да се храни с апетит, и започва повръщане.............. и така докато не израстем проклетия рефлукс! Възможно е да е така при нас , защото нашият рефлукс е киселинен - като спрем киселините - всичко се оправя за неопределен период от време! Сега следя храните - коя дразни и коя не! Когато минахме на кухня при нас нещата много се успокоиха. Вероятно нещо в пюретата дразнеше стомаха на Крис и докато ги давахме най-много повръщаше.  Ако минете на кухня е възможно да има облекчение....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #284 -: Октомври 17, 2013, 19:17:39 pm »
   при Никола започна след даване на млечна каша с АМ и сега не смея да предложа пак .
Коя кухня ползвате и диетична или нормална?
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #285 -: Октомври 18, 2013, 08:49:59 am »
1
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 09:31:56 am от glozanov »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #286 -: Октомври 18, 2013, 09:31:09 am »
Но е много странно, вдигна три пъти т 39, това по-миналия петък, в събота и неделя само по един път 38, и толкова, гърло, уши и гърди чисти, суха кашлица и сополи, като постепенно кашлицата стана влажна и отшумя до тази събота и неделя.
И днес сутринта пак т 38 , хъркащо носле, като гърди, уши и гърло са чисти.
А лекарката каза, че ако пак вдига т, да почваме зинат.

Какво е пък това сега, вчера в 8. часа 38 Т, в 18. часа отново, и оттогава нищо  :shock: .
Ако вдигаше Т поне щях да го следя три дни и да си помисля, че е вирус, сега съм по-притеснена даже.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #287 -: Октомври 18, 2013, 10:53:34 am »
   при Никола започна след даване на млечна каша с АМ и сега не смея да предложа пак .
Коя кухня ползвате и диетична или нормална?

Ние сме на часта кухня и сме се разбрали само десерта да е алергичен, иначе останалите 2 са нормални. Въпросът е , че кисело и прясно мляко не трябва да давам до 2 годинки, според гастрото. Гадна работа е този рефлукс........
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #288 -: Октомври 18, 2013, 11:37:35 am »
и аз веднъж взех частна на Ян бибиян ,диетична.Обаче Никола нещо не я хареса- отваря уста и яде,но на всяка хапка му се гадеше.Сега мисля да пробвам друга,с баткото бях доволна от Ози.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #289 -: Октомври 18, 2013, 11:55:52 am »
Аз вземам от Вълшебник и Беборани,нормалната храна.Вълшебник имат и диетична,за Беборани не съм сигурна.Дребосъчка много ги харесва и си изяжда всичко.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #290 -: Октомври 18, 2013, 13:31:04 pm »
и аз веднъж взех частна на Ян бибиян ,диетична.Обаче Никола нещо не я хареса- отваря уста и яде,но на всяка хапка му се гадеше.Сега мисля да пробвам друга,с баткото бях доволна от Ози.


Заради активния рефлукс е гаденето, не само заради храната. Но ние живеем във Варна и при нас кухните са други.... В началото и тай не я харесваше, но свикна... Иначе е мнооого вкусна...На каква възраст сте? А колко тежи? И при нас най-често повръща след млечната каша с АМ. Вече се чудя защо ли продължавам да я давам... но като не иска да пие АМ с шише :( А е хубаво да приема млекце.... Иначе не го обича, добре, че е с каша вътре иначе абсурд да набутам млякото...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #291 -: Октомври 18, 2013, 15:20:12 pm »
след 11 дни прави годинка.Добре е на кила - 11.200 и 80 см. беше в началото на Октомври.Последният месец качи 200 гр.,не знам дали от повръщането или защото вече е голям и ходи и ще качва по-малко.
 Аз още го кърмя ,та каша с АМ исках да дам за разнообразие,защото без АМ са малко видовете,но след тези фонтани дето ми направи от нея,повече не посмях да повторя.Сега ще пробвам как ще реагира на сирене,защото искам поне кус кус да мога да давам сутрин.
 Сега съм започнала да давам Гастроцинезин ,да видим ще подобрим ли положението.

Мерси ,Перличка - ще пробваме тогава Вълшебник.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #292 -: Октомври 18, 2013, 15:51:15 pm »
Най-гадното е , че повръщането спря половин месец преди  да направи годинката! Ядеше си всичко без проблем,допреди 2 седмици т.е до годинка и почти 5 месеца. Нямаше помен от рефлукс! И изведнъж от нищото всичко започна наново :(((((((((((( А така се радвах, че го е израстнал, толкова бях щастлива :( След тези почти 5 месеца спокойствие  - всичко наново! ПОне да знаех защо, поне това :((((((((((((

 Д-р Бърди, спятате ли, че е необходимо да се направи PH метрия или това, че Нексиум действа безотказно е един вид тест за вида на рефлукса и няма нужда от това мъчително изследване. Другият ми въпрос е -  вреден ли е много Нексиум прахчета за бебета, колко често може да се дава и колко дълго - много благодаря !
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 15:54:44 pm от Eva634 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #293 -: Октомври 18, 2013, 18:03:47 pm »
Това е сложен въпрос и има много страни:

* може да давате Нексиум- аз лично не съм го давал нито веднъж на малки деца.
* редица деца с упорит рефлукс след бебешка възраст могат да попаднат в няколко групи

- при някои деца той се провокира от храни- кисело мляко най-вече, понякога и други. Спирането на киселото мляко тук е от огромна полза. Тук спадат също- бурканчета, силно студени или топли храни, подправки, лук.
- при други деца упорития рефлукс се поддържа от наднормено тегло и от преяждане.
- при някой деца се обостря от вирусни заболявания- чревни вируси предимно, както и от употребата на Антибиотици и орален Вентолин.
- при някои деца е въпрос на АБКМ или алергия към група храни.

НЕ гответе със слънчогледово олио! или ако ползвате такова- купувайте само висококачествено! доброто олио НЕ мирише, и е със сламеножълт, светъл цвят и леко на вкус. Олиото, ако е некачествено рафинирано, причинява моментални и тежки рефлукси, с тежък езофагит  от това. Важи и за пържено с олио, готвено с олио, или със свинска мас. Изобщо-мазните храни трябва да се избягват при деца- има се предвид вид да наливате мазнина в готвено ядене допълнително.
Ако искате да пържите, най-доброто е зехтин с кубче краве масло.
За омлет- най-доброто е 1 ч.л. зехитн.
За готвено ядене- не се слага мазнина вътре, освен ако предварително не сте запържили нещо- тогава със зехтин.


Най-доброто по принцип е орален метоклопрамид. ТУК-ТАМ, при нужда! НЕ постоянно, с дни.
Разреждане на храненията- 3 до 4 хранения дневно.
Избягване на хранения след 20 часа вечер.
Готвене на супи. Даването на супи на децата, като първо ядене на обяд, е с много благоприятно за стомаха въздействие.
Избягване на "остри" рецепти, с много мазно, баници, баници с "тежки" плънки ( особено спанак), хляб в големи количества.

Ако изключим патологията, основното за добър стомах при децата е домашната кухня, качествените продукти, МИНИМАЛНА употреба на мазнини от всякакъв вид при готвене ( предпочитане на краве масло за пържено и зехтин).
Както и ограничаването на безразборните дневни хранения в 3 до 4 дневно.
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 19:04:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #294 -: Октомври 18, 2013, 18:40:45 pm »
благодаря , д-р Бърди!
 Аз по принцип не готвя с никаква мазнина .На детето правя крем супи основно,защото яде само пасирано все още ,иначе повръща.

Eva634 и при нас стана изведнъж.Той пък повръщаше много и на фонтан до 5-ти месец .В средата на 5-ти месец спря изведнъж.Захраних с оризова каша на 6 навършени месеца и до преди месец нямахме изобщо проблеми.Ей така изведнъж започна при него.
Сега като чета д-р Бърди ,при нас няколко неща станаха.Яде каша с АМ ,която повърна на фонтан 4 пъти - от тогава започна всеки ден да връща ,но не толкова много.Два дни след тази каша се разболя ,влачи сополи 20 дни и аз имах надежда,че от тях му се гади,но те спряха ,а повръщането още продължава.Направи Ларингит и правихме инхалации с Вентолин (само 3 ).
 Сега давам Мултилак и Гастроцинезин ,ще внимавам с яденето ,пък да видим.
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #295 -: Октомври 18, 2013, 19:03:25 pm »
Добра идея е да минете детето на Хумана АР за 3-4 месеца.
Както и да сперете всички лекарства от типа на "гастроцинезин".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #296 -: Октомври 18, 2013, 19:55:52 pm »
МНого благодаря, докторе! Научих страшно много от това, което сте написали и осъзнах, че спадаме към първата и втората група :(  Сменям начина на готвене и всеки ден ще папкаме супички - добре че мноооого ги обича. Никакво кисело мляко и бурканчета, никакво олио!
 Мила z22 , надявам се скоро да се оттървем от този кошмар и да гледаме здрави дечица....
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #297 -: Октомври 18, 2013, 21:07:31 pm »
момичета, Зори и Ева, както по-горе писах и моята Деси имаше рефлукс, факт, никога не е повръщала на фонтан, но докато се захраним на всяко кърмене връщаше по малко. Никога не е бил толкова тежък, колкото вие описвате. Като по-голяма се изразяваше с много неприятна кашлица само вечер 2-3 часа след като е заспала. Явно връщаше киселини. Това което през годините правя и разбира се е полезно за цялото ми семейство е че всички ядем само домшано приготвена храна, много рядко готвя с олио, ползвам зехтин и то не повече от 1-2 л. на ястие. Никога не пържа, просто не ядем пържени храни. Децата а и ние обичаме супи, така че почти всеки ден имаме и супичка в менюто. И разбира се след 4-5 дневен прием на примперан от 2 г. нямаме проблеми.
Това което д-р Бърди препоръчва, а и от опит, при децата с рефлукс е много важно с какво храните. Не поръчвайте кухня, не предлагайте постоянно бурканчета, просто се старайте да е домашно приготвено, за да знаете какво точно сте сложили вътре :)
има светлина в тунела :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #298 -: Октомври 18, 2013, 22:00:46 pm »
благодаря ви!
 Стефи,на мен не ми пречи да готвя,така или иначе му готвя супи на Никола за вечеря и отделно готвя и за нас и Жорето.Обаче в нас ядем основно пиле и кайма,чат пат свинско.В кухнята има и заешко и пуешко и агнешко .Но пък баткото го гледах в Белгия,където кухня нямаше и сме се спавили,та и сега ще е така явно.

А Никола не може да пие нищо от шише ,дъвче биберона и не се сеща как се случват нещата.Но той и не повръща кърмата -до сега веднъж се е случило само и то цока дълго и от двете.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #299 -: Октомври 20, 2013, 21:57:00 pm »
 Д-р Бърди, здравейте!
Моля Ви за съвет!
Йоана беше с гнойна ангина, сменихме три АБ - клацид, аугументин и цевзил, но няма ефект.
Влоши се, изчезна и гласа и направо свири като диша, такива хрипове има.
От 2 седмици не е свалила температурата. Подържа постоянно от 37.4 до 38.5.
От днес е в болницата. Назначиха и нов АБ - медаксон. Другото е ксизал, урбазон и прави 4 пъти инхалации. Но няма промяна.
Утре ще настоявам за снимка. Мисля да заведа детето във вторник в София, затова моля и момичетата да ме посъветват  в коя болница и при кой лекар.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!