0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #300 -: Октомври 20, 2013, 22:00:56 pm »
Изследвайте за Инфекциозна мононуклеоза- капсулни антигени.
Ако са негативни- цефалоспорин + гентамицин ( или аналог) венозно, е добро съчетание с успех в тези случаи.

Надявам се, детето е ваксинирано адекватно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #301 -: Октомври 20, 2013, 22:29:34 pm »
Благодаря Ви, че се включихте толкова бързо, докторе!
Направили сме всички ваксини.
Детето беше с ангина и много висока температура и преди 4 м. Тогава и се подуха много лимфните възли. Изписаха и Панцеф. Оправи се, но от тогава лимфните възли са си подути...
Още утре ще изследваме за мононуклеоза, благодаря Ви още веднъж!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #302 -: Октомври 21, 2013, 17:04:15 pm »
Докторе здравейте отново!

Утре сме на консултация с алерголог (личната ме насочи към алерголог, защото УНГ "светилата" вече са дали мнение по темата). Какво съм набелязала като въпроси:
- солдесанил: дозировка при остри състояния, за да избягам от кръга спешно отделение / урбазон / метилпреднизолон по схема
- фликсотайд или плумикорт инхалаторно, вместо урбазон за лечение. Правилно ли се ориентирах от постовете ви, че Фликсотайд е първия ви избор при остри ларингити? Комбинирате ли го с Вентолин?

Ако има нещо специфично, което трябва да се изследва или коментира, моля ви, да ме насочите.

Поздрави и благодаря за времето ви!
  Мидж,  моля те  да споделиш как е минал прегледа? Ние сме си писали и преди, че сходно боледуват децата ни. В момента сме с остра суха кашлица и секрет от носа. Изписаха ни днес 5 дни инхалации с пулмикорт 2 по 2 мл в 2 мл физ. разтвор, Хюмекс драй, капки за нос Гентазон. Моля и док. Бърди да сподели мнение при възможност. Температура не е вдигал, гърдичките са чисти, съмнение за леко зачервено дясно уше и отипакс изписан затова. Благодаря


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #303 -: Октомври 21, 2013, 20:47:26 pm »
kiara, нищо различно, освен че изписа пулмикорт 2х2мл (чисто, не каза да разреждаме с физ. разтвор) за 3 дни и след това 2х 1мл + 1мл физ. ратвор отново за 3 дни. Този път не го включих, тъй като бяхме на схема с медрол :(

Останалото го знаеш - студен въздух, студена инхалация (инхалатор с физ. разтвор), отрече напълно варене на каквото и да било на котлон. При суха кашлица демефан или синекод + противоалергично...

Схема за солдесанил не се ангажира да даде, защото не го познава.
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 21:24:05 pm от midge »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #304 -: Октомври 21, 2013, 21:45:09 pm »
kiara, нищо различно, освен че изписа пулмикорт 2х2мл (чисто, не каза да разреждаме с физ. разтвор) за 3 дни и след това 2х 1мл + 1мл физ. ратвор отново за 3 дни. Този път не го включих, тъй като бяхме на схема с медрол :(

Останалото го знаеш - студен въздух, студена инхалация (инхалатор с физ. разтвор), отрече напълно варене на каквото и да било на котлон. При суха кашлица демефан или синекод + противоалергично...

Схема за солдесанил не се ангажира да даде, защото не го познава.
Интересно ми е не може ли в случаи Като нашите нещо превантивно да се направи, за да не стигаме до тежката суха кашлица? Знам ли, нещо за смучене или някакъв сироп, който да стопира тези пристъпи на кашлица, измъчи се детенце.:(


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #305 -: Октомври 22, 2013, 16:02:08 pm »
благодаря ви!
 Стефи,на мен не ми пречи да готвя,така или иначе му готвя супи на Никола за вечеря и отделно готвя и за нас и Жорето.Обаче в нас ядем основно пиле и кайма,чат пат свинско.В кухнята има и заешко и пуешко и агнешко .Но пък баткото го гледах в Белгия,където кухня нямаше и сме се спавили,та и сега ще е така явно.

А Никола не може да пие нищо от шише ,дъвче биберона и не се сеща как се случват нещата.Но той и не повръща кърмата -до сега веднъж се е случило само и то цока дълго и от двете.


Зори, и ние вкъщи рядко готвим заешко или агнешко. Но за Иви купувам филета, готвя ги на пара, пасирам с лъжичка зехтин, че месото понякога е доста сухо, разпределям във формички за лед и във фризера на бързо замразяване. Много ми е лесно, защото големината на кубчетата я съобразявам с порциите, които яде и само добавям зеленчуците. Зеленчуци също приготвям така или добавям от каквото съм сготвила за нас, ако е подходящо. Подържам поне 5-6 вида зеленчук и 2-3 вида месо в пакетчета във фризера. Така хем яде домашно, менюто и винаги е много разнообразно и ми отнема само 10-ина минути да сглобя ястието, че добавям винаги нещо свежо.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #306 -: Октомври 23, 2013, 01:02:19 am »
мерси за идеята! :D
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #307 -: Октомври 23, 2013, 16:18:01 pm »
Мили майчета, д-р Бърди , днес сложихме ваксината Приорикс за паротит , морбили и рубеола, чета страшни неща за страничните й реакции, високи температури, обриви, задух и алергични пристъпи ! Направо съм в ужас! Как беше при вас? , Докторе, вашият опит какво показва ? Благодаря ви за разбирането.............
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #308 -: Октомври 23, 2013, 16:23:38 pm »
и на нас ни предстои в началото на Декември и от сега я мисля.Не знам дали е съвпадение,но на доста познати дечица им се случва да се разболеят след нея,но не веднага,а след около седмица.Нашият батко хвана вирус 8 дни след тази ваксина и го изкара много тежко - повръщане и разтройство,проточи се повече от 10 дни.
Дано притесненията ни останат напразни!
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #309 -: Октомври 23, 2013, 16:33:49 pm »
Точно след седмица до 14 дни след тази ваксина се появяват реакциите от нея! Или имунитетът се срива и лепват вируси, или наистина са от ваксината, не знам, но яко съм се стреснала :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #310 -: Октомври 23, 2013, 17:31:35 pm »
Мили майчета, д-р Бърди , днес сложихме ваксината Приорикс за паротит , морбили и рубеола, чета страшни неща за страничните й реакции, високи температури, обриви, задух и алергични пристъпи ! Направо съм в ужас! Как беше при вас? , Докторе, вашият опит какво показва ? Благодаря ви за разбирането.............
Нямате повод за притеснения. Никакви.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #311 -: Октомври 23, 2013, 17:32:05 pm »
Точно след седмица до 14 дни след тази ваксина се появяват реакциите от нея! Или имунитетът се срива и лепват вируси, или наистина са от ваксината, не знам, но яко съм се стреснала :(
Не се вкарвайте сами в несъществуващи "сценарии".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Crystal

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #312 -: Октомври 23, 2013, 18:21:15 pm »
Мога да споделя моят опит с Приорикс-седмица след като я сложихаа на дъщеря ми, вдигна температура, нямаше апетит.Това продължи 3 дни, други реакции не е имало.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #313 -: Октомври 23, 2013, 18:27:11 pm »
Едва ли е от ваксината това.
НИКОГА не съм виждал т-ра след "Приорикс". Аз работя само и единствено с "Приорикс".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Crystal

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #314 -: Октомври 23, 2013, 18:42:09 pm »
Много бих се радвала ако е така, на малкото ми дете му предстои тази ваксинация след 4 месеца  :D
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #315 -: Октомври 23, 2013, 19:01:14 pm »
МНого ви благодаря, докторе! Много ме успокоихте... дори да има малко температурка това не ме притеснява, но другите странични реакции ме уплашиха...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #316 -: Октомври 23, 2013, 21:31:01 pm »
и моите деца не са имали никога реакция след която и да е ваксина, според мен е просто случайност, когато децата просто се разболяват след ваксинация.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #317 -: Октомври 23, 2013, 21:49:28 pm »
Д-р Бърди , какво е вашето предложение за ваксина на дете със астма и носител на Стафилококи Аерелиус , всяка година се разболяваме есен и късна пролет и се стига до болница - бронхиолит или бронхит....Оралните антибиотици са ни помагали само веднъж , оправяме се само със венозни. Искам да спестя това на детето . На 4 годинки сме .
До сега съм давала Бета- глюкани / имунобор кидс - сиропче , след тази годишната пневмония/ , сега давам Марсианци Имунактив . Но тези неща са само имуностимулатори .
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #318 -: Октомври 23, 2013, 21:52:35 pm »
не съм д-р Бърди, но като латерна повтарям в този форум хранете и обличайте децата си адекватно, калявайте ги, никакви имуно кидс и тем подобни измишльотини няма да ви помогнат.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #319 -: Октомври 23, 2013, 22:55:06 pm »
не съм д-р Бърди, но като латерна повтарям в този форум хранете и обличайте децата си адекватно, калявайте ги, никакви имуно кидс и тем подобни измишльотини няма да ви помогнат.
До сега и аз така правих , но след пневмонията имунитета на детето се срина тотално и реших да наруша принципите си. За мое учудване имаше резултат. Мен ме хвана грипът и се стигна до АБ , защото направих бронхит , а детето се отърва със малко кихавици - даже и сопол не пусна.