0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #720 -: Април 17, 2015, 13:19:17 pm »
lilibell, Amelia31  :bighug:
Не търся успокоение, радвам се, че има с кого да споделя. Единственото, което ме кара да не се отказвам са момичета като вас, и всички, които са минали през къде-къде по-големи перипетии от моите, за да постигнат целта си. Аз освен всичко останало се боря и с високо кръвно, и имам съмнения, че и лекарствата ми "помогнаха" да съм в сегашното състояние. В смисъл, че не се препоръчват на жени във фертилна възраст, от което си правя изводи, че ако не друго, са повлияли на качеството на яйцеклетките. През двете години, откакто ги приемам (сега ги спрях), забелязвам, че като че ли ускориха процеса по приближаване на критическата възраст при мен. Отделно от това, в момента съм се насочила към нов кардиолог, защото предишните като че ли се отказаха от моя случай (единият ме посъветва да не се занимавам и направо да осиновя детенце, другият казва, че няма да износя, третият, че ще ми смени терпията едва когато забременея). Сега си седя вкъщи подута, пия разни добавки и чайове с диуретично действие и се надявам да намеря кардиолог, който обича достатъчно професията си и ще ми обърне нужното внимание.
Пожелавам успех на всички  :goodluck:
« Последна редакция: Април 17, 2015, 13:24:24 pm от Sweet Angel »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #721 -: Април 18, 2015, 00:11:38 am »
 Giaany - Не съм доволна от трансфера, защото мехура не ми беше пълен, за което приемам, че аз съм виновна, но и не мога да приема че това е до довело до не добър трансфер.  Имам 5  хистерскопски резекций на матката за отстраняване на септум и се иска доста внимание, Матката ми не е като нормална матка А при мен сега стана така, че вместо сестрата да асистира с видеозона на Док - да натисне, да потърси, да задържи,   Док ми търси матката  с едната ръка защото и се изнерви, а с другата ми трансферира ембриоините, и в един момент каза готово. Какво стана що  стана, кога стана аз даже и не разбрах, не успях да се отпусна. Усетих как и сестрата се сепна като чу готово. Имала съм и други трансфери и за мен този път беше провал. Иначе ми пускат музика да слушам, с нея и без нея се ми е тая.
lilibell - От ноември започнах да пия вит Е, Q 10, селен, омега 3-6-9, фолиева,  вит. за бременни, и Овабууст като с него не съм била постоянна. Месец преди последната ми пункция изпих 1 опаковка Овабууст, спрях вит. за бременни, защото реших че са пълен синтетичен боклук и си купих Спирулина на таблетки.
Не знам до колко това е ми е помогнало, но до сега не  ми е навредило.
Чувам, че много момичета са доволни от Инофолика, той спомагал за по добро делене на яйцеклетките
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #722 -: Април 18, 2015, 00:31:15 am »
Пропуснах - добър хранителен режим и повече движение.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #723 -: Април 18, 2015, 12:41:06 pm »
От изброените само Q10 не пия и спирулина. Овабууст мислех,че е на билкова основа обаче с изненада откривам, че това е вит. Е + фолиева к-на, а аз тези двете и без това си ги пия. Мерси azman. Аз съм сигурна, че правилното хранене, витамините и минералите много помагат при нашите проблеми. Не случайно има изследване за храната като лекарство, много болести се предизвикват именно от липсата или предозирането с някои витамини и минерали. Пък и док ми даде зелена светлина за пиенето на хранителни добавки и витамини, даже за билките постигнахме известно съгласие  :lol:. Високо ценя лекари, които не отхвърлят с лека ръка помощта на природното лечение.
Аз да се похваля - Т продължава да ми е много ниска, дано това да е на хубаво. От началото на меренето, което е долу горе края на 2013та до сега нито един път не съм имала такива ниски температури в първата фаза.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #724 -: Април 18, 2015, 12:51:05 pm »
 В Овабууста има и инозитол, мелатонин и Q10.
lilibell ти при кой доктор си, в Коя клиника ?
На мен вчера след обед ми дойде цикъла.
Звъннах да си запиша час за по ранен ден, с идеята ако док каже, че може да се стимулираме направо да започваме, но нямало часове и ми дадоха чак за 27 ми
А и първо трябвало да мина за коментар, а после да действаме.
Какво ще коментирам
Не искам да изпускам нито един месец=
Ако има някой запознат със стимулацията на Клостила, Моля да сподели от кой ден на цикъла започва приема му.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #725 -: Април 18, 2015, 12:54:33 pm »
И още нещо :)
При един стимулиран цикъл, дали има значение кой яйчник овулира него месец.
В смисъл ако моя десен е по добър, но започна стимулация когато е ред на левия, дали това не би било грешно.
Аз със стимулация не правя повече от 3 бр фоликула.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #726 -: Април 18, 2015, 13:52:01 pm »
И още нещо :)
При един стимулиран цикъл, дали има значение кой яйчник овулира него месец.
В смисъл ако моя десен е по добър, но започна стимулация когато е ред на левия, дали това не би било грешно.
Аз със стимулация не правя повече от 3 бр фоликула.
Azman, това няма значение, когато си на стимулация.

Интересна тема сте отворили, за витамините, минералите и храната. Вече мислех, че само аз се вманиачавам - досега се рових в една-две стари темички за храненето при стимулация и трансфер и се чудех дали да пусна нова... Аз пия клеева тинктура, комб. витамини "Прегнакеър плюс", настойка от бабини съби, пчелен прашец, Тромбо АСС,  три хомеопатични на Боарон - туя, фоликулинум и лутениум, и отскоро DHEA. Освен това съм вегетарианка и на разделно хранене от 17 години  :wink:

Иначе - на мен ми предстои след две седмици първа "много лека стимулация", както каза док, защото аз не исках никаква ;).
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #727 -: Април 18, 2015, 13:56:56 pm »
ellezar - Може и да си права, но не знам защо се си мисля, че ако ме стимулират в месеца на по лошия яйчник, съответно и отговора ще е по лош.
Точно тези витамини "Прегнакеър плюс", ги смених със Спирулинта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #728 -: Април 18, 2015, 13:58:07 pm »
Лилибел, а защо ще правите спермограма преди пункция? Те така или иначе при пункция изследват повечето показвтели. Струва ми се излишно, макар че може и да не е. Все пау попитайте ги дали не може да съвместите нещата.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #729 -: Април 18, 2015, 14:15:52 pm »
Azman, питай и док, но мисля, че е така. Иначе те изрично щяха да следят и това,  но не е така ;)
Отдавна и се точа на спирулината, но знам, че на прах е гадна. Ти на капсули ли я пиеш?
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #730 -: Април 18, 2015, 14:23:46 pm »
да, на капсули е на Rainforest Foods. Пия я сутрин на гладно и след около половин или един час закусвам. Всеки път различно.
Виж и съдържанието и ще се убедиш, че е по добре от комбинираните вит
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #731 -: Април 18, 2015, 14:29:05 pm »
Ще ги довърша тези и ще поръчам, значи правилно съм се била ориентирала ;) Намерих я в Зоя.бг, тъкмо ще си харесам още нещо, аз редовно си поръчвам от тях :) Благодаря ти :)
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #732 -: Април 18, 2015, 16:44:34 pm »
Лилибел, а защо ще правите спермограма преди пункция? Те така или иначе при пункция изследват повечето показвтели. Струва ми се излишно, макар че може и да не е. Все пау попитайте ги дали не може да съвместите нещата.
Да ти кажа честно не знам защо правим спермограма, но така ме посъветваха. И аз питах дали не може един път да дава материал - защото моя много се притеснява и предния път в майчин дом едва се справи милия. Обаче док ми обясни, че при пункцията всяка капка била ценна и не искат да делят от там материал за изследване.Дори за микробиология не искат да вземат от материала за оплождане. От тази гледна точка ги разбирам. Обаче защо искат и спермограма не разбрах - искали по-пресен поглед върху неговите показатели. Може би за да знаят дали да правят инвитро или икси? Тя спермограмата му наистина е доста стара - от 2013та, от тогава пие добавки и билки, може да има раздвижване в показателите му.
azman аз съм в Токуда. За овабууст сега прочетох, че наистина има инозитол. Ама аз и него го пия под формата на добавка "холин и инозитол", само за меланина нищо не съм чела. Аз не разбрах ти защо мислиш,че единия ти яйчник е по-лош - по-малко фоликули ли вади или сте вадили от него и е имало проблем? В смисъл как се установява това?
« Последна редакция: Април 18, 2015, 17:55:05 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #733 -: Април 18, 2015, 17:08:27 pm »
lilibell, при положение, че последната правена спермограма (доколкото аз схващам) е отпреди 2 години - повече от нормално и редно е да се направи актуална. А и щом е пил междувременно добавки и билки - дано има промени в показателите към по-добро.
« Последна редакция: Април 18, 2015, 17:16:05 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #734 -: Април 18, 2015, 17:26:46 pm »
Да, старичка си е. Просто се надявах да може на един път да стане, но така или иначе запазих час за вторник и след това го уведомих  :lol: има половин седмица да свикне психически с тази мисъл. Ама се надявам този път да не е така стресиращо - в майчин дом го вкараха в някаква мизерна стаичка, в която през 10 мин някой се опитваше да нахълта. Не стига,че е толкова стресиращо за мъжете, а те дори не са им осигурили някакви минимални удобства....


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #735 -: Април 18, 2015, 17:33:33 pm »
lilibell - Старият ми ликуващ ме доктор имаше възможност няколко години да ме следи и това, че левия ми яйчник куца го знам от него.
От него до сега винаги съм правила само по 1 фоликул, а по предния месец на пункцията се установи, че е празен.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #736 -: Април 19, 2015, 00:04:39 am »
Azman и аз съм с лош ляв яйчник. Както се изрази док - левия ти яйчник спи. Предния месец отменихме процедурата защото тръгна доминантен от ляво и естрогените бяха ниски.
Аз днес бях на преглед(6 ден) и е рано още. Дори не ги мерихме. Още не е тръгнал доминантен.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #737 -: Април 19, 2015, 08:48:57 am »
Giaany колко антрални имаше или не сте ги броили?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #738 -: Април 19, 2015, 10:29:09 am »
Ще се побъркам докато дойде време за преглед.
Само това мисля и не ми дава миг покой.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #739 -: Април 19, 2015, 11:00:29 am »
Ще се побъркам докато дойде време за преглед.
Само това мисля и не ми дава миг покой.
И аз така, ужасно е :( Направо чувствам, че съм станала и супер асоциална- с никой не ми се занимава, нищо не ми е интерсно  :oops:
She & He