0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #640 -: Март 21, 2015, 15:23:05 pm »
Аз пак съм на линия, понеделник на преглед - надявам се да няма задържан фоликул и ако всичко е наред ще дебнем за яйцеклетка този месец. Засега плановете са напълно ЕЦ ама ще го мислим в движение  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #641 -: Март 21, 2015, 15:56:04 pm »
lilibell, успех! пожелавам ти това да е твоя опит с положителен резултат до края!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #642 -: Март 21, 2015, 16:09:39 pm »
Благодаря Sun4е, пожелавам успех и на теб, дано хванете качествени яйцеклетки. Ти колко фоликула имаш и какви размери?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #643 -: Март 21, 2015, 16:12:15 pm »
имам 2 фоликула, вчера бях на преглед единия е 14,5 другия 13. Надявам се да са хубави и двата.:)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #644 -: Март 21, 2015, 22:29:20 pm »
Здравейте момичета, и аз да споделя с вас:днес менопур и цитротид, утре цитротид и прегнил и във вторник на пункция. При вас как са нещата?Успех на всички в процедура!
Здравей и успешна пункция!Само тези медикаменти ли ти слагаха и от кой ден започнахте?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #645 -: Март 22, 2015, 09:52:01 am »
Здравей Sandra, от втори ден започнахме, първо пих Аримидекс до 7-ми ден, след това менопур до 10ти ден.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #646 -: Март 22, 2015, 18:10:41 pm »
Sun4е значи ти не си на ЕЦ така като разбирам. Дано извадите хубави яйцеклетки, ще чакам да кажеш вторник какво е положението  :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #647 -: Март 22, 2015, 23:35:04 pm »
Здравейте аз бях на преглед в Събота 7 ден и се оказа че ми е ниско Е2. Имам 2 фоликула 11мм и 9мм, а Е2 ми е само 40. В сравнение с други пъти на този ден имам Е2 към 100 pg/ml. Така че утре пак съм на преглед и ако се качи и всичко е наред ще почна с 150 Менопур.
Странното е че този път изкарах фоликулите от ляво, а досега все вадя от дясно. Левия ми яйчник се посъбуди и не зная дали е за добро или не. И това ниско Е2... 
Успех на всички  :bighug: :bfp:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #648 -: Март 23, 2015, 14:07:34 pm »
Да се отчета от днес - имам задържан фоликул  :( продължаваме на следващ цикъл


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #649 -: Март 23, 2015, 15:07:09 pm »
И аз съм за следващ цикъл, но по други причини. Добре че не почнах лекарства.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #650 -: Март 23, 2015, 15:12:21 pm »
отвратително е това чакане, добре че си смених клиниката и мога да си уреждам часове преди работа. Иначе не си представям как щях да отсъствам, да бягам по цяла София, да чакам пред кабинети и т.н. Дано да се изчистя до следващия цикъл. Много са ми смотани фоликулите  osi_7


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #651 -: Март 23, 2015, 16:59:06 pm »
Здравейте и от мен!

Нова съм в темата, на 7-ми април имам преглед и се надявам лекарката да е съгласна да опитаме на ЕЦ.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #652 -: Март 23, 2015, 21:58:07 pm »
Здравей Atlanta  успех ти желая  :bighug:

Lilibell как изглежда задържания фоликул, т.е. какъв размер е? Защото аз имах 2-3 около 10 мм и док каза че не са от преден цикъл. Просто се чудя по какво си личи? Дано се махне и започнеш следващия месец  :bighug:
И аз исках преди Великден,но уви... при мен е нисък Е2 и фоликулите отдясно не мръднаха нито 1 мм от Събота до днес и така отложихме
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #653 -: Март 24, 2015, 07:40:23 am »
Giaany аз миналия месец имах 3 фоликула - 21 мм, 18 мм и 12 мм. Сега бях на преглед на 3ти ден от МЦ точно с цел да се види дали са се изчистили. Двата големи явно са се пукнали защото се виждаха сплескани обаче явно най-малкия е продължил да расте и може би когато големите са се пукнали някак си са го подтиснали и той не е успял да се спука. Поне аз така си го обяснявам. Задържания фоликул не мисля,че се различава по нещо от останалите - поне моя си беше напълно нормален с размери 14 мм,  обаче няма как да имаш 14 мм фоликул на 3ти ден от МЦ. И това си говорихме с док, че ако не го знаехме, че е от преден цикъл, като нищо при преглед на 8-9 ден щяхме да се зарадваме какъв фубав фоликул ми е пораснал, да тръгнем да го пунктираме, от там загубено време, пари и надежди защото при всички случаи няма да е качествен.
При теб може наистина да не са задържани - зависи на кой ден сте ги видели. Но реално за да си сигурна, че не са задържани, не пропускай прегледа в началото на цикъла. От друга страна не губи надежда - може пък да тръгнат да нарастват. При мен миналия месец започнаха да нарастват след 14ти ден и овулацията ми е била към 21 ден. Според мен си е индивидуална особеност с какви темпове нарастват.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #654 -: Март 24, 2015, 09:17:46 am »
Giaany, много ти благодаря! :bighug:





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #655 -: Март 24, 2015, 10:17:30 am »
lilibell съжалявам, че трябва да изчакаш другия цикъл. От вчера съм с МЦ и аз ще отида да видя дали имам нещо задържано от миналия цикъл, който изпуснахме.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #656 -: Март 24, 2015, 12:52:21 pm »
Здравейте!

Ние приключихме с тотален неуспех този цикъл. Имах 4 фоликула ( 3 в левия и 1 в десния яйчник )  но вчера в деня на пункция се оказа че всички са се спукали, въпреки двете ижекциии Цитротид преди и в деня на Прегнила  :balk_146:
Докторът и ние с мъжа ми останахме изумени и много неприятно изненадани от случилото се, доста зле го изживяхме, че и за капа на връщане колата ни аварира ... кайръшки ден.
Този естетсвен и лимитиран цикъл взе да ни натежава много - и финансово, и като време, и като нерви и като самочувствие ... Ако нещата продължават така, накрая като дръпнем чертата и може да се окаже че ще сме дали толкова пари колкото за едно стимулирано инвитро, а за изгубеното врмеме и нерви да не говоря ... Момичетата които мислят за в бъдеще да се захващат с такава процедура, хубаво да си помислят преди това!

Успех и късмет на всички ви желая!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #657 -: Март 24, 2015, 13:27:05 pm »
Здравейте!

Ние приключихме с тотален неуспех този цикъл. Имах 4 фоликула ( 3 в левия и 1 в десния яйчник )  но вчера в деня на пункция се оказа че всички са се спукали, въпреки двете ижекциии Цитротид преди и в деня на Прегнила  :balk_146:
Докторът и ние с мъжа ми останахме изумени и много неприятно изненадани от случилото се, доста зле го изживяхме, че и за капа на връщане колата ни аварира ... кайръшки ден.
Този естетсвен и лимитиран цикъл взе да ни натежава много - и финансово, и като време, и като нерви и като самочувствие ... Ако нещата продължават така, накрая като дръпнем чертата и може да се окаже че ще сме дали толкова пари колкото за едно стимулирано инвитро, а за изгубеното врмеме и нерви да не говоря ... Момичетата които мислят за в бъдеще да се захващат с такава процедура, хубаво да си помислят преди това!

Успех и късмет на всички ви желая!
Съжалявам за случилото се! За съжаление минаваме през какво ли не, за да сбъднем мечтата си за рожба.
Горе главата поплачи си и смело напред - не се отказвай!

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #658 -: Март 24, 2015, 14:12:57 pm »
dvoika mi6leta много съжалявам миличка.   :bighug: .
Дано да ти мине бързо и да вземеш правилното решение.
Ако не си пробвали други протоколи пробвай, но аз пуках фоликули и на къс и на дълъг. Само че поне при тях оставаха други фоликули. И все стигах до трансфер, но с лошо качество ембриони. Така че при мен ситуацията сега е по-приемвлива. Трудно е че не стигам до трансфер или пункция, но и отрицателните тестове ми бяха ужасни.   :(
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #659 -: Март 24, 2015, 14:36:28 pm »
Благодаря ви момичета  :bighug:!

Кой е казал че се отказвам - няма такова нещо, не съм си го и помисляла даже, войната продължава до нейното спечелване, поредната загубена битка няма да ни откаже от мечтата. Просто ме е много яд че изтървахме цели 4 фоликула, от което на мен и на мъжлето ми ни дойде малко в повечко всичко, а и наистина ако бяхме поизчакали мъничко можеше да посъберем парички и за стимулирано инвитро. Но то и от него каква ли полза - и аз съм същата като теб Giaany, след стимулация се вадят прилечн брой яйцеклетки, до оплождане стигат 50%, а след това се развиват едва 2-3 ебриона и то с недобро качество. Тъй че може би нямам друг избор освен на ЕЦ или на лимитиран цикъл, а относно протоколите - била съм винаги на дълги протоколи когато е имало силна стимулация, а този лимитирания цикъл май прилича на къс протокол?!