0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #540 -: Февруари 19, 2015, 15:27:47 pm »
Nyxia, това, което споделяш за мен е ценна информация. Аз още не съм обсъждала варианта за самофинансиран опит с моята лекарка, но ми харесва коректността, с която работят и която написаното от теб потвърждава. Ние също сме в Щерев и обмисляме да направим опит, докато чакаме развитие от Фонда, но финансовата страна силно ни притеснява. В нашия случай, предполагам ще заложат на ЕЦ или слаба стимулация, защото имам такива предпоставки. Във всеки случай, ми прави впечатление, че цените са осезаемо по-ниски от минали години, имайки предвид информация, дадена ми от познати, минали по този път. Разбира се, това само може да ни радва  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #541 -: Февруари 19, 2015, 16:17:21 pm »
Zlateto ти с ИЯР ли беше? Може ли да питам колко пъти си ходила на проследяване на овулация и сте засичали фоликул? Питам защото и аз съм така, също съм на ЕЦ и ми се иска ако някой може да ми каже колко време може да продължи докато попадна на фоликул и яйцеклетка. Знам, че всичко е индивидуално, но все пак ми се иска да се подготвя психически.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #542 -: Февруари 19, 2015, 16:39:48 pm »
lilibell, да, аз съм с данни за ИЯР, заради изключително ниски стойности на АМХ. Иначе, ФСХ винаги ми е в норма и доминантни фоликули имам всеки месец, понякога и по два. Антралните са задоволителна бройка, имайки предвид предпоставките. При мен по-сериозен проблем се оказа непукането на фоликулите, респективно - не настъпването на същинска овулация или т.нар. ЛУФ-синдром. Затова и опцията ни за инсеминация почти я отписах. Няколко пъти ми слагаха Прегнил и Хориомон, но въпреки това, не всеки път успявахме да ги пукнем. Досега не сме засичали месец без доминантен фоликул. Надявам се и занапред да продължим така, че направо се сринах, като четох за този ИЯР.
« Последна редакция: Февруари 19, 2015, 16:53:48 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #543 -: Февруари 19, 2015, 16:52:53 pm »
Здравейте!
Тъкмо се върнах от клиниката.
На 9-ти ден от цикъла нещо не ми харесаха стойностите на естрадиола. Правихме Естрадиол, LH и прогестерон + фоликулометрия. Прогестерона беше добре, LH е 8, имам общо 3 фоликула, като двата са по 10 мм., а третия е 12,6 мм. но естрадиола беше 40. Може би тези стойности са нормални, в смисъл че този цикъл овулацията може да е на 14-ти ден, по принцип ми е на 13-я. Според вас естрадиола дали нараства двойно на 24 часа, тъй като доктора спомена за нещо такова?
В събота ( 11-я ден от МЦ ) съм отново на преглед и хормони и ще се получи много кофти ако нещата изостават с 1 ден, тъй като в неделя клиниката не работи и няма как да пуснем контролни изследвания ако се наложи.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #544 -: Февруари 19, 2015, 17:37:58 pm »
Zlateto какви са ти стойностите на АМХ? Моите също са много ниски, но и антралните са ми малко. По принцип ИЯР не се поставя само на база хормони, но и се броят антрални и други неща се гледат, преди да ти поставят тази диагноза. Явно ти си имаш фоликули. Моя случай е друг - с ендометриоза, оперирана киста през декември и още десния яйчник не дава признаци на живот. Лошото е,че и в левия няма фоликули.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #545 -: Февруари 19, 2015, 18:02:33 pm »
Мишлета, коя клиника не работи в неделя? Сигурна ли си?
Иначе за Прегнила - може и опашка да е, щом сте слагали и после. Трябва да се пресметне или да се установи с два кръвни теста.
Никой не ми е мерил естрадиола на толкова мънички фоликули. Дано до събота всичко ст-стите станат добри за доктора!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #546 -: Февруари 19, 2015, 20:07:19 pm »
Аз също мисля, че няма проблем с клиниката и лабораторията в неделя. Аз лично съм била на пункция в неделя. Естрадиола знам, че скача доста в дните преди овулация, но не знам с каква скорост... Имаше една графика някъде... Освен това за естрадиола е важно в какви единици е pmol/l или pg/l.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #547 -: Февруари 19, 2015, 20:29:29 pm »
lilibell, ще ти пиша на лични, да не спамим темата :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #548 -: Февруари 20, 2015, 15:26:38 pm »
Мишлета ето за естрадиола.

Това е превод от изследване на американски специалисти за естрадиола. Взех го от друг форум.

При инвитро, фоликулите се пунктират, когато достигнат размери средно от 15 до 18 мм, а стойността на естрадиола е около  400 pg/ml на голям фоликул.
Няма разлика в стойността на естрадиола, когато фоликулите са до 14 мм, нито пък межди фоликулите, които са 17 мм или по-големи.
Авторите са направили уравнение, което трябва да предскаже очакваната стойност на естрадиола в деня на инжекцията Прегнил (Овитрел) в зависимост от броя и големината на фоликулите:

E2 = 291 pg/ml + 180 (x) + 64 (y) + 18.7 (z)
където x, y или z са фоликули с размери  >17 mm, 15 -16 mm и <14 mm респективно."

И нещо много важно за естрадиола (и не само за него): МЕРНИТЕ единици. Те са 2 - pg/ml и pmol/l.

Ето как се пресмята от едната мерна единица в другата:

1 pg/ml = 3.67 pmol/l

100 pg/ml = 367 pmol/l (pg/ml към pmol/l = 3.67)
100 pmol/l = 27 pg/ml (pmol/l към pg/ml = 0.272)

Най-често в България смятат, че естрадиолът трябва да е поне 200 за фоликул със зряла яйцеклетка. Но това 200 би трябвало да е в pg/ml, а не в другата мерна единица.
Естествено това изчисляване на естрадиола според броя и големината на фоликулите си е мнение на авторите, не съм срещала из Интернет други такива изчисления.
« Последна редакция: Февруари 20, 2015, 15:28:20 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #549 -: Февруари 20, 2015, 15:35:03 pm »
Искам да попитам като клиниката не работи в Неделя как става ако ти се падне пункция тогава? Питам, защото и моята клиника не работи, т.е. клиниката работи за спешни случаи ,но не и док и мисля че не правят пунции в Неделя  osi_15

И още нещо аз започвам стимулация в Понеделник на 7ми ден, обаче от вчера имам лек отит. Това пречи ли?Мога ли да взема нещо противовъзпалително да мине бързо?
« Последна редакция: Февруари 20, 2015, 15:38:10 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #550 -: Февруари 20, 2015, 22:03:00 pm »
Клиниките си извършват пункции, трансфери и прочие в неделя. Не се записват нормални часове за уикендите, но това не означава, че клиниката не работи.
По-горе пише, че фоликули се пунктират 15-18 мм, но според мен не е добре преведена статията и се има предвид че тогава се бие Прегнила.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #551 -: Февруари 20, 2015, 23:14:51 pm »
Да става въпрос за деня на Прегнил.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #552 -: Февруари 22, 2015, 11:51:54 am »
Момичета, предстои ми пункция на 1 фоликул на ЕЦ. При прегледа на 11 ден беше с големина 14 см, лигавица 8 см. Хормони естрадиол- 99 и LH-12!! Казаха ми днес да сложа Прегнил и да се готвя за пункция в петък..  но се притеснявам с това LH дали няма да се спука фоликула по-ранно или пък да е презряла яйцеклетката!? Как мислите, има ли успели с такива стойности..

Ванеса, какво стана в петък, извадихте ли яйчице?

Мишлета, как мина вчера, наред ли е всичко при Вас?
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #553 -: Февруари 22, 2015, 14:43:54 pm »
Момичета, благодаря ви че ме мислите!

Вчера в събота бяхме изненадани приятно - на 11-ти ден естрадилоа се беше качил до 224 единици, фоликула беше нараснал на 20 мм., а LH-то си беше малко височко - 12,6 . Другите фоликули които видяхме на 9-ти ден са си останали малки.
Та вчера в 16:00 поставихме Цитротид и в 22:00 Прегнил и в понеделник съм на пункция. Моля се до тогава фоликула да издържи и да успеем да извадим Я, че това високо LH и големи размер на фоликула малко ме притесняват. Стискайте ми палци милички, а аз ще стискам палци на всички на които имат нужда от подкрепа!

Минали цикъл когато успяхме да извадим Я на 13-ти ден, стойностите бяха почти идентични на 11-я ден - естрадиола беше 247, LH 12 и фоликул 19,5 мм.

Относно това дали клиниката работи в неделя - когато се наложи почти целият екип е на линия. Миналата и пункция се беше паднала точно в неделя и клиниката отвори само заради мен. Не знам само когато се наложи да се правят изследвания, дали тогава отварят.

Кой чакаме сега да пише за новини?Ванеса, дано да сте извадили яйчице?

Giaany благодаря ти миличка че си си направила всичкия този труд за естрадиола!Пожелавам ти отита да отмине и утре да започнеш стимулацията. Не знам какво можеш да вземеш за този отит, защо не се обадиш на доктора и да го попиташ?!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #554 -: Февруари 22, 2015, 15:33:30 pm »
Мишлета, чудесно върви при теб, тъкмо колкото трябва ти е е2. Почивай днес, и утре внимателно по пътя към клиниката. И аз те мисля!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #555 -: Февруари 22, 2015, 15:49:23 pm »
Момичета, благодаря ви че ме мислите!

Вчера в събота бяхме изненадани приятно - на 11-ти ден естрадилоа се беше качил до 224 единици, фоликула беше нараснал на 20 мм., а LH-то си беше малко височко - 12,6 . Другите фоликули които видяхме на 9-ти ден са си останали малки.
Та вчера в 16:00 поставихме Цитротид и в 22:00 Прегнил и в понеделник съм на пункция. Моля се до тогава фоликула да издържи и да успеем да извадим Я, че това високо LH и големи размер на фоликула малко ме притесняват. Стискайте ми палци милички, а аз ще стискам палци на всички на които имат нужда от подкрепа!

Успех мила стискам палци за утре  :crossfingers: osi_9 :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #556 -: Февруари 22, 2015, 16:01:29 pm »
Мишленце успех утре  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #557 -: Февруари 23, 2015, 00:02:06 am »
Момичета успяхме да извадим яйцеклетка, оплодена е и сега чакам със свито сърце да видим дали  ще се развие..
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #558 -: Февруари 23, 2015, 09:19:24 am »
Момичета успяхме да извадим яйцеклетка, оплодена е и сега чакам със свито сърце да видим дали  ще се развие..
Пожелавам ти да се развие и да ти го трансферират.
И да се роди пухкаво бебе :bori_017:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #559 -: Февруари 23, 2015, 11:18:44 am »
Здравейте момичета:)
В петък, 8 ми ден от цикъла имам записан час за проследяване в Надежда.
Ще пробваме  на естествен цикъл.
Часа ми е рано и понеже за първи път ще пробвам в Надежда, а в по горни постове пишете