0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #560 -: Февруари 23, 2015, 11:28:14 am »
Здравейте момичета :)
Имам питанка и ако някой може да ми отговори ще съм ви много благодарна.
В клиника Надежда съм и за първи път там ще пробваме на естествен цикъл.
Разбрах, че се взима кръв за LH и Е. Часа ми е рано сутрин, 8 ми ден от цикъла, та питанката ми е
гладна и жадна ли трябва да бъда или няма значение.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #561 -: Февруари 23, 2015, 11:29:25 am »
няма значение
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #562 -: Февруари 23, 2015, 11:30:40 am »
благодаря  :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #563 -: Февруари 23, 2015, 13:13:34 pm »
Благодаря ви момичета, силно се надявам това да е моят успешен опит!! Успех и на всички чакащи и дано скоро се похвалим с хубав резултат   :D
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #564 -: Февруари 23, 2015, 15:17:55 pm »
Здравейте милички!
Можете да спрете временно със стискането на палци и да си запазите силите за следващия месец, тъй като с този цикъл бяхме до тук - днес имаше оцелял фоликул, но за оромно съжаление вътре е нямало нищо. В смисъл имало е хумусни клетки което според доктора означава че е имало Я но най-вероятно е лизирала, каквото и да означава това.
Сега ще си поближем раните с мъжлето и на 2-3-ти ден от новия цикъл с пресни сили ще сме на изследване на FSH, Е и Прогестерон и ако са добре ще почнем с хапчета ... забравих им името, започваха с буква А, а към края ще включим лека стимуация за 2-3 дена, демек ще пробваме отново на  лимитиран цикъл.

Ванеса, искрено се радвам за теб и ще стискам силно палци извадената Я да се оплоди и да започне да се дели правилно!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #565 -: Февруари 23, 2015, 15:29:12 pm »
Жалко мишленце :?
Доколкото разбирам на ЕЦ е малко рискована работа  :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #566 -: Февруари 23, 2015, 15:53:57 pm »

Доколкото разбирам на ЕЦ е малко рискована работа  :?

Спор за това няма - това иска здрави нерви... Аз след аналогичен на мишлетата случай съм разколебана и объркана вече 3ти месец.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #567 -: Февруари 23, 2015, 19:01:24 pm »
С това чакане за яйцеклетка може брада да му поникне на човек  :x стискам ви палци момичета


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #568 -: Февруари 24, 2015, 13:46:09 pm »
Ако фоликула липсваше в деня на пункцията нямаше да ме е яд толкова, защото щях да спестя  300 лв. и най-вече поредната упойка. Че на това отгоре, след като доктора ми каза че фоликула е там, бях започнала да се надявам че и този път ще извадим яйцеклетка, която ще се оплоди и започне да се дели като предишната, от което разочарованието беше голямо за мен и за мъжа ми.

Въртят ми се няколко различни мисли защо стана така, а според доктора десния ми яйчник е пред затихваща фунцкия и затова се е случило това и каза че от тук нататък трябва да се съобразяваме само с левия, т.е. през цикъл. Аз не съм много склонна да вярвам в това, защото една от моите причини е че на 9-я ден от МЦ имах общо 3 по-големи фоликула ( 2х10мм и 1х12мм), два от които може би са "изяли храната" на доминантния. А по-големия брой фоликули аз си го обяснявам с Дуфастона който ми беше изписал доктора след пунцкията от предния цикъл, тъй като той искаше в този МЦ да правим на лимитиран цикъл, но ние по късно се отказахме. А знам че от Дуфастона се възбуждат повече антрални фоликули, моля ако греша да ме поправите?!

Въпреки че се случи така, аз съм убедена че на естествен цикъл е най-добрият вариант, поне за мен, тъй като когато има стимулация била тя и лека качеството на яйцеклетката/те не е добро. И сега в следващия цикъл отново тръгваме срещу това мое вътрешно усещане, тъй като доктора продължава да настоява да направим още един опит на лимитиран цикъл, с тази разлика че в началото ще пия Аримидекс вместо Клостилбегит, тъй като Аримидекса не изтънявал лигавицата както Клостила.

vanessa15 какво става при теб, оплодената яйцеклетка започна ли да се дели? Дано да се похвалиш че вече си минала трансфер, ще стискам палци за това!

Късмет и успех на всички момичета!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #569 -: Февруари 24, 2015, 15:43:30 pm »
по-големия брой фоликули аз си го обяснявам с Дуфастона който ми беше изписал доктора след пунцкията от предния цикъл, тъй като той искаше в този МЦ да правим на лимитиран цикъл, но ние по късно се отказахме. А знам че от Дуфастона се възбуждат повече антрални фоликули, моля ако греша да ме поправите?!

Къде го прочете това?!   
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #570 -: Февруари 24, 2015, 15:44:10 pm »
dvoika mi6leta  :bighug: съжалявам миличка. До последно всичко изглеждаше добре при теб. И на мен ми се е случвало това с празния фоликул и е ужасно. Не отписвай лимитиран опит. Лекарствата са малко и не мисля че оказват чак такова въздействие. Довери се на лекаря ти.
Аз започвам от днес 7 ден, но нищо не върви както трябва. От началото на цикъла имах отит, а след това грип с повръщане. Сега вече съм добре.
А днес на ехографа се видяха два фоликула и едия беше вече на 13 мм а другия на 11 мм, т.е доста бързо са се развили. Хормони ми пуснаха само Е2 и се чудя за да порастнат толкова бързо тези фоликули не означава ли че хормоните ми са в някакъв пик? Отначало не ми тръгва на добре. И на всичкото отгоре май моят доктор няма да е на пункцията, защото ще липсва този уикенд  :cloud:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #571 -: Февруари 24, 2015, 15:51:25 pm »
А и забравих да кажа, че като отидох в аптеката се оказа че има липса на Оргалутран и може би ще има утре следобяд   8O
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #572 -: Февруари 24, 2015, 16:02:54 pm »
по-големия брой фоликули аз си го обяснявам с Дуфастона който ми беше изписал доктора след пунцкията от предния цикъл, тъй като той искаше в този МЦ да правим на лимитиран цикъл, но ние по късно се отказахме. А знам че от Дуфастона се възбуждат повече антрални фоликули, моля ако греша да ме поправите?!

Къде го прочете това?!

Доктора го спомена вчера. Може аз да не се изразявам правилно, в смисъл че може Дуфастона да събужда повече антрални фоликули които в последствие да пораснат. Факт е че имах 3 големи фоликула, което не се е случвало до сега, освен по време на стимулации.

Giaany защо твърдиш че нищо не върви както трябва, като изключим отминаващият си отит и грип - за 7 ден, размери като 11 и 13 мм си звучат доста добре, само не си споменала колко е Е2?!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #573 -: Февруари 24, 2015, 16:03:33 pm »
dvoika mi6leta от лекар ли знаеш, че дуфастона увеличава броя на антралните? Защото на мен винаги са ми казвали, че антралните са си антрални и нищо не им оказва влияние и при мен липсват. Та ако може с нещо да им се повлияе върху броя, веднага бих го направила


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #574 -: Февруари 24, 2015, 16:14:31 pm »
Високия прогестерон във фоликулярна фаза пречи ни фоликулите да растат и лигавицата губи своята рецептивност, когато е нужна след ЕТ тя е презряла.

Друг смисъли ще да е вложил доктора,  мишлета, но със сигурност  не е  повече  потенциална бройка фоликули.
« Последна редакция: Февруари 24, 2015, 16:19:54 pm от Тара »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #575 -: Февруари 24, 2015, 17:01:55 pm »
Момичета чакам новини дали се развиват добре и дали ще има трансфер, че нали решихме да ги чакаме до 5 ден, моля се постянно всичко да е наред, предполагам утре ще се разбере..
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #576 -: Февруари 24, 2015, 17:56:01 pm »
Въртят ми се няколко различни мисли защо стана така, а според доктора десния ми яйчник е пред затихваща фунцкия и затова се е случило това и каза че от тук нататък трябва да се съобразяваме само с левия, т.е. през цикъл.
...
А по-големия брой фоликули аз си го обяснявам с Дуфастона който ми беше изписал доктора след пунцкията от предния цикъл, тъй като той искаше в този МЦ да правим на лимитиран цикъл, но ние по късно се отказахме. А знам че от Дуфастона се възбуждат повече антрални фоликули, моля ако греша да ме поправите?!

Мишлета, това, че има редуване на яйчниците през цикъл е само мит. И на мен така ми бяха казвали, но сегашната ми лекарка развенча тази легенда. Убедих се в това и след множеството фоликулометрии, които трябваше да ми направят. Понякога по 3-4 месеца доминатните фоликули са ми в единия яйчник и после 1,2,3 месеца - в другия. Разбира се, имало е и редуване, но това не е тенденция или правило.
За Дуфастона споделям мнението на момичетата - той няма връзка с броя фоликули. Аз съм на Дуфастон от няколко месеца по време на лутеиновата фаза и не съм забелязала нещо различно във връзка с броя или нарастването на фоликулите.
Успех оттук нататък и не спирай да вярваш :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #577 -: Февруари 24, 2015, 19:15:11 pm »
И при мен не се редуват яйчниците, засичали сме 2 поредни месеца доминантен фоликул в един и същ...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #578 -: Февруари 24, 2015, 22:55:16 pm »
И на мен при последната пункция беше празен фоликула  :( Бихте ли споделили колко ви беше естрадиола?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #579 -: Февруари 24, 2015, 23:05:57 pm »
Amini съжалявам миличка  :bighug: моят Е2 е бил около 300 за 3 опита на лимитиран, но при мен се пука фолукула и при пункцията няма нищо.

Vanessa  успех да си прибереш перфектно ембрионче  :crossfingers: