0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #500 -: Февруари 11, 2015, 11:51:02 am »
е, ти пък, като написах пълно обезкосмяване имах пред вид пълно в областта на гениталиите... :oops:
The impossible is often the untried [/i]
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #501 -: Февруари 11, 2015, 14:16:44 pm »
е, ти пък, като написах пълно обезкосмяване имах пред вид пълно в областта на гениталиите... :oops:

Определено се иска, да.
Алфи, ти къде се загуби, липсваше ни тук  :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #502 -: Февруари 11, 2015, 14:29:35 pm »
Бих искала да ви задам 1-2 въпросчета:

1. При инвитро на ЕЦ винаги ли са ви поставяли поддържащ Прегнил след ЕТ, някой имал ли е случай да не е поставян такъв и какви са плюсовете и минусите ?
2. Ние ще правим ЗЕТ, в момента събираме и замразяваме - има ли настъпила бременност след ЗЕТ при инвитро на ЕЦ?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #503 -: Февруари 11, 2015, 15:01:49 pm »
Бих искала да ви задам 1-2 въпросчета:

1. При инвитро на ЕЦ винаги ли са ви поставяли поддържащ Прегнил след ЕТ, някой имал ли е случай да не е поставян такъв и какви са плюсовете и минусите ?
2. Ние ще правим ЗЕТ, в момента събираме и замразяваме - има ли настъпила бременност след ЗЕТ при инвитро на ЕЦ?

По първия въпрос: има случаи с и без прегнил за лутеална поддръжка. Според мен е по-добре да има, защото разрехавява лигавицата на матката и я прави по-добра за имплантиране на ембриона. При всички случаи лекарят ти ще прецени.

По втория въпрос - има такива бременности, точно със събиране и замразяване на ЕЦ или с лека стимулация.

Пожелавам ти късмет и скоро да се похвалиш с положителен тест!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #504 -: Февруари 11, 2015, 15:46:46 pm »
Благодаря ти little_rabbit !

Както бях писала по назад в темата, зад гърба си имаме 3 стимулирани опита по ФАР и един на лимитиран цикъл и при всички тези 4 опита винаги след ЕТ са ми поставяли Прегнил и по принцип ако се прави кръвен тест на 10-12 ден, винаги има остатък от него и изкривява малко или много резултата.

Още един въпрос - до сега не сме замразявали ембриони, защото не са оставали такива след ЕТ. Днес започнах да чета темите за трансфер на замразени ембриони и в един пост беше споменато, че не може да се трансферират пресни и замразени ембриони, т.е. или само пресни или само замразени. Вярно ли е това?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #505 -: Февруари 11, 2015, 16:15:19 pm »
Двойка мишлета, на мен за шест опита никога не ми е назначаван Прегнил. Препоръчван ми е тест на 5-ти ден след трансфер.
Чудесно се комбинират сладоледчета и пресни ембриончета.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #506 -: Февруари 11, 2015, 18:14:28 pm »
Чудесно се комбинират сладоледчета и пресни ембриончета.

Потвърждавам  :balk_602:

Колкото до Прегнила за поддръжка на лутеалната фаза - според мен е по-добре с него, отколкото без него. винаги има начин да разбереш дали има бременност - най-често с двукратни тестове. Някъде бях смятала как се изчиства прегнила, но определено е много бързо. При 5000 единици в неделя, във вторник имах само 100 в кръвта, нещо такова и със сигурнос тне бях бременна (без тръби съм, изследвах се експериментално). При следващ опит пък 5 дни след 5000 единици имах само 18-20 в кръвта. Зависи от схемата, по която ти слагат прегнила, но винаги има начин да разбереш дали има бременност.

Пожелавам ти да не останете двойка мишлета, а да станете голяма група мишлета, начело с голям мъжки и голяма женска  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #507 -: Февруари 11, 2015, 19:03:21 pm »
А при вас как стоят нещата kikair , до къде сте стигнали, в коя клиника сте, при кой доктор?
Ние сме в клиника Репромед - Плевен, при д-р Пенков.
Ние се отказахме от EЦ другия месец ще правим инвитро на лимитиран цикъл. :pleasantry:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #508 -: Февруари 11, 2015, 19:12:47 pm »
При 5000 единици в неделя, във вторник имах само 100 в кръвта, нещо такова и със сигурнос тне бях бременна (без тръби съм, изследвах се експериментално). При следващ опит пък 5 дни след 5000 единици имах само 18-20 в кръвта. Зависи от схемата, по която ти слагат прегнила, но винаги има начин да разбереш дали има бременност.

Леле, Зайче, браво - много бързо се справяш с тоя Прегнил. На мен само за пукане на фоликули са ми слагали няколко месеца и то по 10000Е, но после си го влача по 12-14 дни   :lol: . Опитах се да намеря как намаляваше по дни, но нещо не откривам темата, в която го четох и то съвсем скоро. Знам, че грубо намалява наполовина всеки следващ ден.

dvoika mi6leta, успех с процедурата  :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #509 -: Февруари 11, 2015, 20:03:33 pm »
Злате, права си - индивидуално е, но все пак не е твърде различно от жена до жена. Общото мнение на лекарите е, че бързо се излъчва от тялото и поне на кръвния тест няма особено влияние. Виж, на уринния - влияе, при това дълго.

Ето ТУК сме го коментирали.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #510 -: Февруари 11, 2015, 20:15:19 pm »
Зайо, значи аз съм заблудената овца  :lol: - досега до кръвни тестове не съм стигала, но пък съм се подвеждала по уринарните. Ти обаче като гледам си си направила експеримент, на който съм склонна да вярвам. Абе, както иска да си се чисти - все пак за всички ни важен е крайният резултат  :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #511 -: Февруари 11, 2015, 20:15:55 pm »
Права си, Злате, важен е крайния резултат. Пожелавам го на всички - прекрасни, здрави бебчета  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #512 -: Февруари 12, 2015, 10:16:00 am »
Благодаря ти little_rabbit !

Както бях писала по назад в темата, зад гърба си имаме 3 стимулирани опита по ФАР и един на лимитиран цикъл и при всички тези 4 опита винаги след ЕТ са ми поставяли Прегнил и по принцип ако се прави кръвен тест на 10-12 ден, винаги има остатък от него и изкривява малко или много резултата.

Още един въпрос - до сега не сме замразявали ембриони, защото не са оставали такива след ЕТ. Днес започнах да чета темите за трансфер на замразени ембриони и в един пост беше споменато, че не може да се трансферират пресни и замразени ембриони, т.е. или само пресни или само замразени. Вярно ли е това?

И двете ми успешни бременности са след комбиниран трансфер - ЗЕТ+ напълно ЕЦ.
Имам общо 8 трансфера и никога не ми е правен Прегнил след тях. При последната ми бременност, ми поставиха Прегнил след положителен тест на 8-ми ден.
ИКСИ на ЕЦ ми е слабост, защото вярвам, че и двете ми бременности са следствие на този метод.
Късмет и на теб!


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #513 -: Февруари 12, 2015, 14:10:46 pm »
Благодаря отново за отговорите, много сте мили всички !

При мен при последните два опита ( 3-ти стимулиран и 1-ви на лимитиран ) на кръвния тест на 13-ти ден бяха излязли резултати 15-18 единици ЧХГ, които на следващия ден след повторен опит вече бяха започнали да падат. Питали сме доктора на какво се дължат тези стойности - според него на биохимична бременност, но не съм го питали дали под това  има в предвид Прегнила ... Както и да е, това не е толкова важно за Прегнила, ясно е че може само да ми помогне, но не и да навреди ако се поставя в деня на ЕТ.

Оказа се че не знам мнооого неща  въпреки вече 5-тях години опити за да си имаме бебче и въпреки изчетените стотици теми и публикации в интернет, поради което продължавам с въпросите към вас.
Първият ми въпрос - на някоя от вас изписвана ли е Метфогама за подобряване качеството на Я, без да е установена инсулинова резистентност или някакъв тип диабет?
И вторият въпрос - как мислите, дали би имало смисъл при нас да се направи РМВС преди ЗЕТ, в какви случаи е препоръчително да се направи тази процедура?От всички 4 опита имаме 1 успешен - първият, а следващите 3 неуспешни. Една от предполагаемите причини е липса на имплантация, защото всеки път ни казваха че ембрионите били перфектни.

Предварително едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички за отделеното време и положени усилия за да ми отговорите на въпросите!Пожелавам на всички сили, търпение и късмет!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #514 -: Февруари 12, 2015, 14:37:44 pm »
Двойка мишлета, на кой ден от прегнила са били тези стойности при теб? Биохимична бременност съвсем не означава опашка от прегнил, а именно бременност, която просто не се развива. Виж моите резултати - същите стойности, но едва 4 дни след 5000 единици прегнил.

Колкото до PBMC, то си има показания, трябва лекарят да прецени на базата на изследвания, дали има смисъл да го прилага при вас. В някои клиники правят биопсии на маточната лигавица и на база резултатите от тях преценяват какви лекарства да приложат.

Метфогамата не би трябвало да ти навреди, но освен нея е хубаво да се подложиш и на диета (нисковъглехидратна). Дори и да нямаш инсулинова резистентност, по преценка на лекар, пак може да пиеш метфогама и да спазваш диета и помага за качеството на яйцеклетките. Да не говорим, че такава диета е хубава и за качеството на сперматозоидите, ама мъжете по-малко слушат...

Искаш ли да си направиш дневник ето тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=16.0
за ад не питаме всеки път колко опита имаш, колко трансфера и т.н.?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #515 -: Февруари 12, 2015, 16:49:56 pm »
Първият ми въпрос - на някоя от вас изписвана ли е Метфогама за подобряване качеството на Я, без да е установена инсулинова резистентност или някакъв тип диабет?
На мен би бяха изписали Метфогама в Плевен на първото ми инвитро.
Но не видях някакъв ефект от нея.
Сега съм в Щерев и ми изписват Инофолик за качеството на яйцеклетките.
Всеки доктор изписва друго.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #516 -: Февруари 12, 2015, 17:20:26 pm »
Здравейте! Аз не съм точно на естествен цикъл, а на лимитиран, но т.к всеки път след 10ти ден оставам само с едно фоликулче то си е като на естествен. Сега чакам цикъл и на 7ми ден започваме.
Преди две години имах един неуспешен и непосредствено един успешен опит. На неуспешния - фоликул 18 мм и Прегнил, а при успешния - фоликул 17 мм и Прегнил.
Сега решихме да си правим братче или сестриче. Направихме предния месец един опит и пак изтървахме яйцеклетката. Явно и аз ги пукам по-рано тези фоликули. Този път пак го оставихме до 18мм и го нямаше после.
Чудя се дали има толкова голямо значение физическото натоварване или е трябвало по-рано да взема Прегнил? Тук видях че и на 16мм вземат прегнил, но не е ли много малък фоликула.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #517 -: Февруари 12, 2015, 18:57:15 pm »
Giaany, да, трябва да се пазиш от физическо натоварване, скачане и изобщо по-лекичко след Прегнила.

Двойка мишлета, пускали ли сте кариотип с партньора? Хубаво би било, ако имаш биохимични. Все пак пресметни дпли не е било опашка от Прегнил. Има значение не само миналитн дни, но и колко Прегнил е сложен.

Една приятелка след няколко години неуспешни естествени опити започна да пие Метфогама и забременя. Не знам дали е имала показания или просто за качеството на яйцеклетките и я предписаха.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 19:00:04 pm от lili2011 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #518 -: Февруари 13, 2015, 16:37:59 pm »
Аз не успях дори да се наспя. Дъщеричката ми беше болна и цял ден и вечер се носихме на ръце. Точно преди пунцията. Но аз си мисля че така или иначе щом го изтървахме до 18 нямаше да издържи. Това го знам от предишни опити.
Аз ще стартирам другата седмица живот и здраве. Успех на всички  :crossfingers: :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #519 -: Февруари 13, 2015, 20:20:48 pm »
Успех и от мен!  :bighug: