0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #420 -: Ноември 03, 2014, 08:22:26 am »
Момичеат, пак въпрос от мен  :D Докторката ме вика на 7-ми ден, понеже миналия път на 9-ти ден се оказа, че овуто ще настъпи всеки момент. Когато обаче се обадих да си запазя час ми казаха, че док ще отсъства и могат да ми предложат час за 9-ти ден. Съгласих се, просто защото нямаше друг начин, но сега се чудя дали има смисъл да ходя? Има ли възможност овуто този месец да се по-късно? И сори за лаишкия въпрос но колко време преди това се бие Прегнил ? Благодаря ви предварително за отговорите.
Хубав ден, момичета :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #421 -: Ноември 03, 2014, 09:23:31 am »
Аз бих се консултирала с лекарката си. Може би е възможно прегледа да се извърши на седми ден от друг лекар?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #422 -: Ноември 03, 2014, 09:32:54 am »
Аз също мисля, че е по-добре да си запишеш час за друг лекар за 7-ми ден, за да не изпуснете пак фоликула. Нищо фатално не е, че твоя доктор няма да е. Не е задължително фоликула пак да е пораснал толко като предния път, но риска е голям да чакаш до 9-ти ден.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #423 -: Ноември 03, 2014, 10:02:40 am »
И аз мисля, че трябва да си запишеш час за друг лекар на седми ден. Иначе прегнил ти слагат вечерта, на следващия ден нищо и на по-следващия сутринта е пункцията. Т.е. между прегнила и пункцията има около 36 часа. Успех.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #424 -: Ноември 09, 2014, 12:12:13 pm »
Благодаря ви момичета :* Послушах ви и се обадих на док. В събота бях на преглед, но докторката каза, че този път е рано и ме върна за понеделник. Каза, че най-вероятно пункцията ще е в сряда. Изясних си доста неща, но пак забравих да попитам нещо. Искам наред с E2 и LH, да си пусна ТСХ и Пролактин. Забравих да попитам дали трябва да е на гладно, защото ще съм в клиниката чак след обяд, а хич не търпя на глад :) Предния път док ми беше казала да ги изследвам преди да съм пила кафе. Нищо не спомена за храна, но аз тогава си ги пуснах още сутринта и не бях яла. Вие как изследвахте тези хормони?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #425 -: Ноември 09, 2014, 14:29:12 pm »
Здравейте момичета,тъй като ми предстои и на мене ин витро бих искала да разбера как протича,от 1ви ден на цикъла ли се започва нещо или как,толкова ми е мътно всичко че си нямате представа,ще говоря и с док разбира се но има време до тогава и реших да питам вас,които минавате по този път..мерси :D
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #426 -: Ноември 09, 2014, 15:25:59 pm »
Mimon4e, за инвитро на естествен цикъл ли става въпрос или за класическо инвитро със стимулация?


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #427 -: Ноември 09, 2014, 15:45:52 pm »
Mgstra,нямaм си и нaпредстaвa,но кaто имaш време можеш и двете дa ми обясниш :D ,не ми е открит някaкъв проблем освен зaпушвaнето нa тръбите и не знaм все още кaк ще ми го прaвaт.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #428 -: Ноември 09, 2014, 16:11:51 pm »
Ако си на естествен цикъл (ЕЦ), без никакви медикаменти за стимулиране, обикновено се ходи на 8-9 ден от цикъла, проследява се фоликула, правят се кръвни изследвания на Е2 и LH, ако се наложат още един-два прегледа, за да се прецени кога да се прави пункция.
Когато доктора реши, че фоликулът е достатъчно пораснал и изследванията са ОК, назначава Прегнил, след него на другия ден се почива, а на по-другия е пункцията. Ако се извади яйцеклетка, тя трябва да се оплоди, като за целта и мъжа ти трябва да е там в деня на пункцията, за даване на материал.
После, ако яйцеклетката се оплоди и се развива добре ембриончето, може да се пристъпи към трансфер, а може да изберете и да замразите.
Това е напълно естествен или спонтанен цикъл.
Има и такива, при които се прави лека стимулация с медикаменти и тогава обикновено се отива на 2-ри ден от цикъла. Следва преглед и ако всичко е ОК, се започва приема на медикаментите, обикновено за 5 дни и пак следва преглед. Тогава се преценява от доктора как се продължава, в зависимост от големината и броя на фоликулите, докато не дойде време отново за пункция. Нататък е същото, с тази разлика, че фоликулите най-вероятно ще са повече от един, съответно и ембрионите.
Класическото инвитро със стимулация трябва да го обсъдиш с доктора си, защото има няколко протокола, по които се прилага, но това го преценява лекуващия те доктор. Процедурата е по-дълга като времетраене, стимулацията е с инжекции, фоликулите обикновено са значително повече.
При всички ситуации е добре да коментираш подробно с лекуващия те доктор какво мисли да предприеме при теб. Ако мислиш, че можеш да забравиш какво да го питаш, напиши си въпросите на едно листче, нищо срамно няма в това. Иначе винаги ще си забравила някой въпрос.
Успех, не се притеснявай много и се надявам да си успяла да разбереш обясненията ми  :)


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #429 -: Ноември 09, 2014, 16:30:38 pm »
Дa рaзбрaх,много ти блaгодaря,aз тепървa ще чaкaм одобрение от фондa и aко ме одобрът,всички тия инжекции,стимулaций,медикaменти и проследявaне трябвaли дa си го доплaщaм или си влизa в сумaтa която е отпуснaл фондa.A докaто се изкaрвaт яйцеклетки и трaнсфери нa ембриони усещa ли се нещо..болкa нaпример :oops: :D
« Последна редакция: Ноември 09, 2014, 16:39:14 pm от mimon4e99 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #430 -: Ноември 09, 2014, 16:55:37 pm »
Ако си по фонда, в повечето случаи не се налага да доплащаш, но ако се наложи, сумите не са големи на фона на самофинансиран опит. Аз съм имала два опита по фонда и не съм допащала.
Пункцията за вадене на яйцеклетки се прави под упойка и не се усеща болка. Преди и след нея има по-скоро тежест, подуване на корема, болки в яйчниците, но всичко е търпимо и е свързано с по-голямото количество на образуваните фоликули.
Трябва да се внимава за хиперстимулация.
Трансфера се прави без упойка и е като обикновен преглед, няма болка.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #431 -: Ноември 09, 2014, 17:32:40 pm »
Здравейте, може ли и аз да питам нещо свързано с пункцията - колко време отнема процедурата? В смисъл дали ще трябва да се взима отпуск или е като стандартен преглед? И сутрин ли се прави или през деня когато сме си записали час?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #432 -: Ноември 09, 2014, 18:00:59 pm »
Здравейте, може ли и аз да питам нещо свързано с пункцията - колко време отнема процедурата? В смисъл дали ще трябва да се взима отпуск или е като стандартен преглед? И сутрин ли се прави или през деня когато сме си записали час?
Ще ти напиша как е в Надежда - отиваш към 7.30. Ако си на спонтанен цикъл минаваш на преглед, обикновен и после те качват горе в една стая, където с още 20тина момичета чакате. Ако си със стимулация, нямаш преглед, направо те качват горе. Извикват ви по име, аз никога не знам предварително кога ще ме извикат, а ... хубаво е да имаш часовник на ръката, защото не позволяват да се внасят телефони. Самата пункция е много бърза процедура, с пълна упоика, освен ако изрично не си поискала да си без. Събуждат те, вкарват те в една стая, пускат ти накакви системи, остатвят те да си починеш и по някое време минава дог да ти каже какво са извадили. После те пускат да си ходиш. Аз направих грешката след това да отида на работа, но не бих си го причинила втори път, едва издържах и половин час и си тръгнах. Бях много разсеяна и ми се спеше. Колегите не знаеха къде съм ходила, но ми казаха, че съм ужасно бледа. След обяд в къщи не можех да си вдигна главата от възглавницата. Като се понаспя докъм 5 после съм като нова. И при двете пункции кръвна картина и вирусология пусках предварително, а не в деня на пункцията. Друго не се сещам в момента, ако имаш въпроси, питай :-)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #433 -: Ноември 09, 2014, 18:02:59 pm »
Благодаря ви момичета :* Послушах ви и се обадих на док. В събота бях на преглед, но докторката каза, че този път е рано и ме върна за понеделник. Каза, че най-вероятно пункцията ще е в сряда. Изясних си доста неща, но пак забравих да попитам нещо. Искам наред с E2 и LH, да си пусна ТСХ и Пролактин. Забравих да попитам дали трябва да е на гладно, защото ще съм в клиниката чак след обяд, а хич не търпя на глад :) Предния път док ми беше казала да ги изследвам преди да съм пила кафе. Нищо не спомена за храна, но аз тогава си ги пуснах още сутринта и не бях яла. Вие как изследвахте тези хормони?
Фейчка, ТСХ се пуска сутрин на гладно, без кафе и без да си взимала Л Тироксина, ако приемаш такъв. За другите - ЛХ и Естрадиол няма значение кога и дали си яла. За пролактина знам, че има по специални изисквания, да си спокоина, никакъв стрес, но не съм много запозната, нека други момичета да се включат.
« Последна редакция: Ноември 09, 2014, 18:06:41 pm от slanceto2 »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #434 -: Ноември 09, 2014, 19:10:40 pm »
mgstra,хиляди блaгодaрности зa отделеното време :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #435 -: Ноември 09, 2014, 20:35:58 pm »
За пролактина също сутрин на гладно, по възможност да се лежи 30 мин. Преди вземането на кръв.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #436 -: Ноември 09, 2014, 21:17:22 pm »
След пункция с упойка не би трябвало да шофирате и работите.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #437 -: Ноември 10, 2014, 08:32:31 am »
Благодаря ви за отговорите :) Прекрасни сте! Слънчице ти да не би да приемаш Еутирокс? Ако е така, би ли ми казала дали си пила хапчето преди пункцията?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #438 -: Ноември 10, 2014, 12:34:35 pm »
slanceto2 много благодаря за отговора, аз пак ще си питам в моята клиника каква е процедурата, но е добре човек да е подготвен.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #439 -: Ноември 10, 2014, 19:59:45 pm »
Благодаря ви за отговорите :) Прекрасни сте! Слънчице ти да не би да приемаш Еутирокс? Ако е така, би ли ми казала дали си пила хапчето преди пункцията?
На Л Тироксин съм. Правих 2 пункции, цветна снимка и хистеро с упойка, винаги съм питала за Л Тироксина и винаги ми казваха да си го изпия сутринта с малко вода. И на анастезиолога винаги му казвам, че съм го изпила и той казва, че така трябва :-)