0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #480 -: Декември 10, 2014, 17:26:23 pm »
Миналия месец бях на проследяване в Щерев за ЕЦ. Никакви лекарства не са ми предписвани. Вероятно само прегнил щях да сложа, ако нещата се развиваха добре. Следващата седмица пак отивам на проследяване.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #481 -: Декември 10, 2014, 19:59:17 pm »
Миналия месец бях на проследяване в Щерев за ЕЦ. Никакви лекарства не са ми предписвани. Вероятно само прегнил щях да сложа, ако нещата се развиваха добре. Следващата седмица пак отивам на проследяване.
Благодаря Nyxia, а можеш ли да ми кажеш при кой лекар си там. Питам защото събирам имената на лекари,които са отворени към идеята за ЕЦ.Ако моя док държи да ме тъпче с хормони, мисля да го сменя


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #482 -: Декември 10, 2014, 22:45:20 pm »
др. Коновалова.
Не знам дали е отворена към идеята за ЕЦ. В моя случай просто е все тая дали има стимулация или не; дали е силна стимулацията или нормална или слаба. Резултата е все 1 яйцеклетка, така че за конкретния случай ЕЦ е най-добрия вариант... Дано имам късмет.
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 22:56:15 pm от Nyxia »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #483 -: Декември 15, 2014, 11:48:49 am »
Здравейте ;)
Днес започна проследяването - един фоликул 13 ммв дясно, един 14 мм в ляво, лигавица 6,7 мм
Стискайте палци да расте поне единия и да се радвам на Коледно чудо :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #484 -: Декември 15, 2014, 11:51:27 am »
Nyxia, това е едно добро начало :). Дано докато измисляш и опаковаш подаръците за другите Дядо Мраз помисли за теб  :wink: .
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #485 -: Декември 15, 2014, 11:56:31 am »
Nixia имаш силно стиснати палци - кураж, късмет и вяра, мила!!!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #486 -: Декември 15, 2014, 12:25:10 pm »
благодаря ви мили момичета
/hug
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #487 -: Декември 15, 2014, 12:40:32 pm »
Много, много, много късмет ти желая, дано да получиш своето коледно чудо!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #488 -: Декември 15, 2014, 17:13:29 pm »
И аз се присъединявам със стиснати палчета. Два фоликула са си двойна възможност. :) И аз този месец започнах с два (ляв и десен), но въпреки хориомона, никой от тях не се е спукал (такива са индикациите). Нищо необичайно за мен. Вярвам, че ще има с какво да ни зарадваш на прага на Новата година, Nyxia.  :bfp:   :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #489 -: Декември 15, 2014, 18:31:08 pm »
Мерси за подкрепата, момичета :)
В сряда ще видим как се развиват нещата.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #490 -: Декември 17, 2014, 15:46:36 pm »
Здравейте!Искам да попитам според вас кое е по-добре да се събират ембриони на ЕЦ и да се замразяват и например след 2-3 събрани да се направи трансфер  или да се направи инвитрото с лека стимулация.
При нас проблема е тубарен фактор.Вече пробвахме 1 път на ЕЦ в "Надежда",но за съжаление е неуспешен. и затова се чудя ,кое ще е по-добре.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #491 -: Декември 17, 2014, 15:47:27 pm »
Здравейте ;)
В петък съм на пункция. Фоликула днес е 18 мм ; лигавица М 7,3, лх 5.18; е2 577 pmol/l. Виждат ми се добре. Надявам се всичко да е ОК.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #492 -: Декември 17, 2014, 16:16:39 pm »
Здравейте!Искам да попитам според вас кое е по-добре да се събират ембриони на ЕЦ и да се замразяват и например след 2-3 събрани да се направи трансфер  или да се направи инвитрото с лека стимулация.
При нас проблема е тубарен фактор.Вече пробвахме 1 път на ЕЦ в "Надежда",но за съжаление е неуспешен. и затова се чудя ,кое ще е по-добре.

И двата варианта си имат предимства: при първия се предполага, че яйцеклетките ще са по-качествени, но пък нервите са малко повече, няма яснота колко време ще ти трябва да събереш няколко добри ембриона, а във втория това си го спестяваш, нещата са по-контролируеми. Успех!
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #493 -: Декември 17, 2014, 17:42:10 pm »
При замразено-отмразените наистина по-качествените оцеляват. Риска е дали ще преживеят размразяването, защото може и да не се получи така. Песимистичният вариант е след няколко пункции да няма нищо за трансфер.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #494 -: Декември 17, 2014, 19:24:11 pm »
Аз също лично предпочитам свежия вариант с лека стимулация, но историята познава усмихнати бебета точно от събиране на ЕЦ.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #495 -: Декември 18, 2014, 08:22:36 am »
Благодаря на всички за отговорите.Ние правихме ин витрото на ЕЦ в "Надежда" при д-р Шефкетова месец Октомври 2014г. и ако на някой мога да съм полезна мога да дам актуална информация за цените и т.н.
Сега трябва пак да ходя за да видим какво какво ще правим. :(Дано този път да е успешно.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #496 -: Февруари 10, 2015, 10:00:13 am »
Прочетох цялата тема  :book:
отдавна никой не е писал.
Има ли дами които правят инвитро на ЕЦ  :ask:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #497 -: Февруари 10, 2015, 11:40:26 am »
Здравейте!
Ние сме на ЕЦ в момента и събираме снежковци.
Зад гърба си имаме 3 стимулирани опита по ФАР, първият опит беше успешен но за съжаление в началото на 4-я месец се спука околоплодния мехур и се наложи кюретаж, даже днес ( на св.Харалампи ) е денят в който направиха аборта преди 4 години, денят в който загубихем така мечтаното дете :(.


Следващите 2 стимулирани опита бяха неуспешни и след като приключихме опитите по ФАР решихме да пробваме на ЕЦ, като вече имаме зад гърба си и един такъв, отново неуспешен. Всъщност този първи опит на ЕЦ премина на лимитиран, въпреки че първоначалните намерения бяха всичко да е съвсем естествено. В началото започнахме с Клостил, в последствие се оказа че има 3 големи нарастващи фоликула и доктора прецени че трябва по някакъв начин да бъдат "нахранени" и реши да включим за 3-4 дена Менопур. На пункцията извадихме 2 яйцеклетки, оплодиха се и двете, изчакахме ембриончетата да се развият до 5-ти ден, но на 14-я ден след трансфера отново нищо.
 

В момента правим втори опит на ЕЦ, като този път сме решили да няма никакви стимулации и да съберем поне 3 яйцеклетки/ембриона, като две от тях да замразим и след това да направим трансфер на 3-те. Вече имаме едно замразено ембрионче на 3-ти ден и сега чакаме до 2-3 дена да дойде новият цикъл.
На един от прегледите доктора беше видял 2-3 по големи фоликулчета в другия яйчник, поради което ни предложи при този цикъл да направим лека стимулация с друго лекарство ( не запомних името му ), няма да е Клостил. Първоначално се съгласихме, но в последствие се замислихме дали нама пак да преминем на лимитиран цикъл, поради което сме твърдо решени всички яйчица/ембриончета които ще си събираме да са от ЕЦ, без никакви стимулации. След толкова опити стигнахме до извода че стимулациите само скапват качеството на яйчицата - по-добре да извадим едничко яйчице но да е качествено, отколкото 2-3 но с лошо качество.

А при вас как стоят нещата kikair , до къде сте стигнали, в коя клиника сте, при кой доктор?
Ние сме в клиника Репромед - Плевен, при д-р Пенков.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 11:58:14 am от dvoika mi6leta »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #498 -: Февруари 11, 2015, 11:10:56 am »
Здравейте, момичета!
Включвам се  с въпрос малко в страни от темата, за което се извинявам. Има ли изисквания по отношение на "тоалета" при ин витро ( предполагам че няма значение дали е на ЕЦ или със стимулация. При операции се изисква пълно обезкосмяване- дали с кола маска или чрез бръснене), при ин витро? Вие как процедирате?
The impossible is often the untried [/i]
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #499 -: Февруари 11, 2015, 11:44:49 am »
чак пълно като гол охлюв - не
само в областта на гениталите