0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #360 -: Юни 18, 2014, 23:02:20 pm »
Момичета, има ли успели на ЕЦ с един пресен ембрион? Аз писах в няколко теми и с риск да се повторя набързо ще разкажа за себе си. Имам едно детенце от ЗЕТ+ЕЦ. Бяха общо 3 ембриончета-2 замразени и едно прясно. Аз не отговарям добре на стимулации а и съм използвала 3-те опита по ФАР. Няма смисъл да опитвам със стимулация, а и нямам средства за това. Искаме още едно дете и според мен нашият път е ЕЦ. Опитахме през май, но с 1 ембрион и не стана. Чудя се дали да продължаваме заради годините ми, а и заради това, че едва ли ще можем да събираме и замаразяваме. Та затова питам има ли успели с 1 ембрион. С мъжки фактор сме, но явно и при мен имплантацията става трудно. При единственото ми забременяване д-рите приложиха PBMC и явно това помогна.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #361 -: Юни 20, 2014, 09:59:27 am »
Момичета, имам още въпроси относно естествените цикли:
Преди всяка пункция ли се пускат изследвания за МБ, ХИВ, Васерман, Хепатит Б и Ц на мъжа и жената и след всяка пункция ли се изписват АБ и утрогестан на жената, независимо дали има или няма ЕТ?
Благодаря Ви предварително :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #362 -: Юни 20, 2014, 10:27:54 am »
Мая, при мен почти вмеки път се получаваше на ЕЦ, но ембриончетата спираха да се развиват. Понякога сме прилагали и допълнителни техники като хетчинг например. Когато съм била с Клостил (повечето пъти) имах по две яйцеклетки, съответно ембриончета, но предполагам няма голямо значение за въпроса ти. А в момента съм бременна от стимулиран опит с резултат само една яйцеклетка, =едно ембрионче.
Nyxia, вирусологичните изследвания важат три месеца, така че като пуснете веднъж следващите два месеца не правите нови. После пак.
АБ се изписва според лекаря и случая - някои никога не изписват, други може да изписват всеки път. А някои - понякога, ако решат че има нужда.
Утрогестан не се изписва, ако не следва трансфер, поне аз не се сещам за логична причина.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #363 -: Юни 20, 2014, 10:32:29 am »
lili2011, благодаря ти ! :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #364 -: Юни 20, 2014, 10:34:53 am »
микробиологията важи 1 месец
утрогестан ми изписаха след пункцията и го спряха в момента, в който стана ясно че няма да има трансфер
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #365 -: Юни 20, 2014, 10:40:22 am »
Точно така, микробиологията важи един месец. Но при ЕЦ не се пуска всеки месец, би било лудост според мен.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #366 -: Юни 20, 2014, 10:49:45 am »
И аз мисля, че преди пункцията е добре задължително да се види ПКК и Суе, за останалите ми се струва , че ако са в поредни месеци, не би било нужно да се хвърлят средства...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #367 -: Юни 20, 2014, 15:15:53 pm »
Здравейте, момичета  :balk_64:.
Чудя се дали да не направим опит на ЕЦ. При нас проблем са тръбите и Ендометриозна киста, която е премахната и после минах лечение със Золадекс. Правихме един стимулиран опит, но не се пунктираха яйцеклетки, най-вероятно заради невъзстановения организъм след Золадекса.
Притеснява ме това, че сигурно ще заминат 2 хил. лв., а не е ясно дали ще уцелим момента за пункция, но пък от друга страна няма да се товари организмът със стимулация.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #368 -: Юни 20, 2014, 16:24:12 pm »
Зазу, ако няма пункция, значи няма да има и трансфер. Т.е. няма да плащаш нито пункцията, нито трансфера. Най-много някой и друг преглед и изследване. Ако все пак има пункция, но нещо се обърка - не се плаща трансфер. През цялото време се плаща само каквото е направено. И да, за организма е супер! Успех!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #369 -: Юни 30, 2014, 10:18:25 am »
Здравейте!Бихте ли споделили, има ли смисъл според вас да се прави опит на естествен цикъл при положение че съм с един яйчник?Принципно сме с тубарен фактор-нямам тръби и имам едно успешно инвитро по къс протокол преди 5години.Благодаря ви предварително и успех на всички :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #370 -: Юни 30, 2014, 13:06:28 pm »
elina0102, всеки месец ли овулира яйчника? Най-добре се консултирай с доктора, който те познава най-добре и следвай съветите му. Според мен при нормална овулация и двата варианта - ЕЦ и стимулация - са ок, но е важно мнението на доктора, който познава случая в детайли, защото реално успеха зависи от много и най-различни фактори. Базирано на само два базови фактора мнението ми не е меродавно.

Успех!  :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #371 -: Юли 01, 2014, 15:27:53 pm »
Здравей, не съм сигурна дали е всеки месец.Никога не съм го следяла.Да наистина е най-добре да се посъветвам с доктора.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #372 -: Юли 06, 2014, 18:40:29 pm »
Записче да следя темата. И на мен ми предстой ин-витро на ЕЦ през септември.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #373 -: Юли 21, 2014, 22:11:01 pm »
Момичета, вярно ли е, че при ин витро на ЕЦ трансфера винаги е на 3 ти ден? Четох някакви теории, че понеже е само 1 яйцеклетка и затова я връщат на 3-ти ден. Аз ще правя при д-р Персенска и ми е интересно тя как процедира. Или можеби всичко зависи от преценката на ембрионолозите?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #374 -: Юли 21, 2014, 22:25:38 pm »
Не,не е вярно едното няма нищо общо с другото...преценката е на лекуващия лекар и на ембриолозите и двата ми опита на ЕЦ бяха при Персенска и двата бяха на 5 ден..
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #375 -: Юли 21, 2014, 22:44:44 pm »
Доколкото знам при ЕЦ предпочитат ИКСИ, и много често трансфера е на 3-ти ден.
И двете не са задължителни да се случат така, към всеки случай се подхожда индивидуално, доколкото е възможно.
За мен лично инвитро + 3-ти ден е оптималният вариант.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #376 -: Юли 21, 2014, 23:58:00 pm »
Аз съм правила няколко опита при д-р Персенска, като съм имала трансфери на 3-ти, 4-ти и 5-ти ден. Всеки път тя, заедно с ембриолозите са преценявали кога да се направи трансфера.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #377 -: Юли 22, 2014, 21:05:26 pm »
Значи трябва след пункцията да си пусна 5 дни отпуск, за по - сигурно. Че иначе, ако ми се обадят примерно на 3-ти ден и кажат тръгвай за трансфер  8O , какво ще си измислям за извинение  :? Много ми се струва сложно всичко как да го организирам.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #378 -: Юли 22, 2014, 21:32:15 pm »
В деня след пункцията ще ти звъннат да ти кажат кога ще бъде трансфера. Може да си вземеш само деня на трансфера, ако не искаш да отсъстваш.

П.П. Хъм, горното може и да важи само за 'Щерев'.
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 21:35:02 pm от lili2011 »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #379 -: Юли 22, 2014, 22:33:57 pm »
Това звучи много добре, така човек може да си планира нещата и да не си създава излишен стрес. Но в Надежда май не е така, доколкото разбирам ембрионолозите се обаждат през ден да кажат как се развива ембриона и дали да се ходи на трансфер. Има елемент на изненада.