0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #380 -: Юли 23, 2014, 06:52:11 am »
Винаги може да има елемент на изненада. Например, решили сте с лекаря трансфера да е на 5 ден, но на 3 ден половината ембриони са спрели развитието си - естествено че ще те извикат за "спешен" трансфер, за да спасят останалите. Преценява се на момента, зависи колко има, колко остават. На естествен цикъл съществува риска да няма трансфер изобщо.
Слънчице, на твое място бих чакала и бих настоявала за късен час за трансфер. Като ти се обадят в 11-12 ч., например, можеш да искаш трансфер към 18, за да не отсъстваш от работа. А ако не си от София, просто молиш шефа за половин ден отпуск и тръгваш за насам (стига да не си от много далече, като Варна или Добрич). При всички случаи ще имаш идея за кога се планира транфсера, но зависи от развитието на ембриона.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #381 -: Юли 23, 2014, 22:04:49 pm »
От София съм, но излизането от работа ми е мисия невъзможна  :( а, това не е ли много рисковано, ако искам трансфер за 6 часа и кажат, че не може, или ако настоявам много със сигурност ще се съгласят. Оф, ще го измисля някакси, но е голям стрес, а точно в такива моменти стерсът е голям враг.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #382 -: Юли 29, 2014, 22:00:27 pm »
Момичета, деня на пункцията брой ли се или не се брой, въпросът ми е конкретно за Надежда, там как броят дните до трансфера?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #383 -: Юли 29, 2014, 22:34:09 pm »
slanceto2, денят на пункцията е нулев, 1 е следващият ден и т.н.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #384 -: Юли 29, 2014, 22:41:22 pm »
Marsi, моя приятелка прави преди няколко седмици ин витро в Надежда, пункция във вторник, трансфер в четвъртък и твърди, че и го водят трансфер на 3-ти ден, и док и ембриолозите така и казвали, че е на 3-ти ден. И аз много се усъмних, но тя е сигурна.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #385 -: Юли 29, 2014, 22:59:43 pm »
slanceto2, сигурна съм в това, което написах, защото вчера направих ЗЕТ на 5-дневни ембриони и присъствах на момента, в който док. и акушерката уточниха дните. Акушерката изрично попита "кога слагаме нулевия ден", включително видях как го записаха в досието ми. Ден 0 беше в сряда (23-ти) и ден 5 понеделник (28-ми),  5-дневните ембриони ги размразяват сутринта и ги трансферират в същия ден (пети). Освен това по тази схема (от ден 0 - до ден 5) в конкретни дни, ми взеха два пъти кръв за РВМС.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #386 -: Юли 29, 2014, 23:44:41 pm »
Ха така Марси и си траеш :lol:,а аз се чудя кога най-после ще стигнеш до трансфер
Стискам палци и те чакам в най-хубавата тема :lol:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #387 -: Юли 30, 2014, 06:22:18 am »
Марси, с теб сме  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #388 -: Юли 30, 2014, 08:08:47 am »
Марсиии, прегръдки и Успех от мен  :bighug: :crossfingers: yahoo_17
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #389 -: Юли 30, 2014, 08:18:51 am »
Може би, по нещо преценяват дали да има нулев ден или не, при моята приятелка не е имало. Marsi много успех и стиснати палчета  :lol:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #390 -: Юли 30, 2014, 08:20:26 am »
Хей, Марси, много тихомълком този път.
Най-после се е харесала лигавицата на д-р Персенска, а?
Много късмет ти желая и положителен резултат  :)


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #391 -: Юли 30, 2014, 09:17:04 am »
slanceto2, сигурна съм в това, което написах, защото вчера направих ЗЕТ на 5-дневни ембриони и присъствах на момента, в който док. и акушерката уточниха дните. Акушерката изрично попита "кога слагаме нулевия ден", включително видях как го записаха в досието ми. Ден 0 беше в сряда (23-ти) и ден 5 понеделник (28-ми),  5-дневните ембриони ги размразяват сутринта и ги трансферират в същия ден (пети). Освен това по тази схема (от ден 0 - до ден 5) в конкретни дни, ми взеха два пъти кръв за РВМС.

Пожелавам ти един отличен положителен тест и една чудесна бременност. С теб сме  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #392 -: Юли 30, 2014, 14:05:04 pm »
Много благодаря за подкрепата, милички!  :D
Да ви кажа, въпреки че отдавна наблюдаваме лигавицата, накрая тя пак ни изненада неприятно, та нямам добри очаквания за този опит. Лигавицата тръгна много по-добре от предишните месеци в първите десетина дни от цикъла, но измерването непосредствено преди трансфера показа, че се е свила сравнено с предишното измерване. Явно следващият трансфер, ако се стигне до такъв, ще трябва да е в по-ранен ден от МЦ.
Благодаря, още веднъж, прегръщам ви!!!  :D
 :bighug:
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 14:59:42 pm от marsi »

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #393 -: Юли 30, 2014, 16:15:22 pm »
Успех и от мен! osi_9

В миналата седмица и аз првих трансфер на 3 ЗЕ на естествен цикъл. Другата седмица ще ходя за тест...  :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #394 -: Юли 30, 2014, 16:40:36 pm »
Успех и на теб, fiona_l  :D 

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #395 -: Юли 30, 2014, 22:10:10 pm »
Марси,тази година ще е! Имам в предвид началото на бременността ти :wink: Вярвам в това.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #396 -: Август 10, 2014, 09:42:24 am »
Записвам отрицателен резултат, друго и не очаквах при това което се случи с лигавицата, но сега съм в голямо чудене какво точно да направим за нея преди следващия трансфер. На първо време спрях всички лекарствата, да си почина малко.

Успех на всички момичета в процедура!  :)

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #397 -: Август 10, 2014, 10:05:42 am »
Марси,съжалявам мила :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #398 -: Август 10, 2014, 11:11:37 am »
Марси,
много съжалявам ...
/hug

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #399 -: Август 20, 2014, 13:03:59 pm »
Здравейте,

моят опит завърши неуспешно с диагнозата abortus incipiens, obs.missed abortion в 6 г.с., след УЗИ и контролно ЧХГ, което се беше понижило катастрофално...
Ден преди записания час леко прокървих, обадих се на доктора, той ми увеличи дозата на лекарствата, но на прегледа се установи горното, за съжаление. Очакванията на доктора са да се изчисти спонтанно, което ще видим другата седмица...
И така, новините и от мен не са добри, а много се надявах след прегледа да напиша хубави неща, защото след добрите резултати в началото някак повярвах, че нещата този път се случват, но уви. Следващият път!
Съжалявам Марси за твоя неуспех, но другия път ще стане, трябва да стане! :)
« Последна редакция: Август 20, 2014, 14:13:00 pm от fiona_l »