0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #660 -: Март 24, 2015, 17:50:08 pm »
Ех мишлета, съжалявам! А опитахте ли се вие да ги хванете  8). Ако нямаш проблем с тръбите... :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #661 -: Март 24, 2015, 21:52:31 pm »
Мишленце лимитирания е като къс. Само дозите са по-малки и се почва от 7-8 ден при 28 дневен цикъл.
Напълно те разбирам и аз за същото нещо съм се ядосвала много пъти. Докторите искат да хванат някъв среден размер на фоликулите за да изкарат повече и така при нас дето ги пукаме по-рано се губят най-големите, които са и качествените. Следващия път Прегнил на по- малък размер и готово. Толкова е лесно  osi_17   :D :bighug:
« Последна редакция: Март 24, 2015, 22:04:08 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #662 -: Март 24, 2015, 23:29:01 pm »
Наистина много неприятно развитие на нещата, но доколкото разбрах при ЕЦ често се случва защото хормоните не се контролират с лекарства толкова изкъсо като стимулирания. dvoika mi6leta ще продължаваме заедно до успешния финал  :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #663 -: Март 25, 2015, 11:47:58 am »
Момичета, имам 8 трансфра, от които само три са със стимулация. Всички останали са на ЕЦ, като съм събирала яйцеклетки или ембриони, замразявала съм и когато съм имала 5-6 такива, сме предприемали трансфер. За втория ми успешен опит този процес продължи 2 години, като не съм имала пропуснат месец без пункция. Имала съм на няколко пъти лека стимулация, при която тръгваха по 3-4 фоликула, но в крайна сметка вадехме само една качествена яйцеклетка и поради тази причина повече не ме стимулираха допълнително.
Ако фоликулите са били с различни размери, не сме чакали малките да пораснат, защото е голяма вероятността да се загубят и големите. Въпреки годините ми, не съм имала празен фоликул. 2 пъти се пукаха фоликулите по време на пункция.
Аз бях сигурна, че ще успея с ЕЦ и имах търпението да се подлагам всеки месец на процедурата. Реагирах добре на стимулации, но не исках да правя много такива, въпреки че имах бременност по класическия дълъг протокол, но завърши с мисед аборт в 7-8 седмица заради спиране на сърчицето.
Желая ви търпение и много късмет в процедурите!

Честит прекрасен празник Благовещение на всички и нека благата вест да ви споходи в най-скоро време!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #664 -: Март 25, 2015, 14:34:11 pm »
Ееехх момичета, какво ли бих правила без вас, давате ми голяма подкрепа. Благодаря ви 
Едно голямо Миши гушш от мен за вас :) :bighug:

lili2011 за съжаление няма как да ги "хванем" с мъжо ми тези 4 яйцеклетки, тъй като и двете тръби са ми запушени, но ние пак намерихме повод заа ...  :balk_21: :bed:  :balk_600: :balk_70:

Giaany мила, колко лесно изглеждат нещата описани по този начин от теб, не знам защо докторите ги усложнавят :) ... толкова е лесно ... :)

lilibell до колкото съм запозната, при дълъг протокол на стимулирано инвитро има най-голям и пълен контрол, докато при късия стимулиран протокол пак има риск.

Atlanta какво става с теб, доктора съгласи ли се да пробвате на ЕЦ?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #665 -: Март 25, 2015, 15:18:13 pm »
При нас стана сложно. Вчера правихме допълнителна СГ за фонда, която да е по Крюгер, но не излезе нищо ( на другите имам малък брой)  и на 7-ми на прегледа ще видим какво ще каже.

Някой да има информация дали в този случай ще ни одобрят?





Бореща се за една мечта.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #666 -: Март 25, 2015, 16:22:01 pm »
ние сме с мъжки фактор, за фонда се изисква спермограмата да е по Крюгер, ако има два критерия поне като резултат със занижени стойности трябва да видиш изискванията, то тогава ставате, аз всъщност Атланта не разбрах въпроса ти? какво не е наред със спермограмата??
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #667 -: Март 25, 2015, 16:48:44 pm »
Сега ни излезе Азооспермия, преди това беше друга диагнозата. Та въпроса ми беше-ще ни одобрят ли с толкова лоша СГ?





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #668 -: Март 25, 2015, 19:04:35 pm »
Сега ни излезе Азооспермия, преди това беше друга диагнозата. Та въпроса ми беше-ще ни одобрят ли с толкова лоша СГ?
Точно заради тази диагноза би трябва да ви одобрят.

Индикации за финансиране от ФАР
Центърът финансира посоченото при лица с безплодие, лечимо преди всичко с методите на АРТ и по-конкретно чрез инвитро оплождане при наличие на следните индикации:
1. Тубарен стерилитет при жената (МКБ-X: N97.1):
а) Липса на маточни тръби двустранно (оперативно отстранени);
б) Едностранна липса с контралатерална непроходимост или стеноза;
в) Двустранна непроходимост на маточните тръби (вкл. след стерилизация);
г) Едностранна непроходимост с контралатерална стеноза;
д) Двустранна интерстициална или истмична стеноза;
е) Състояние след пластика на маточните тръби най-малко12 месеца след пластиката, при положение че не е настъпвала вътрематочна бременност;
ж) Доказана тежка ендометриоза(III иIV клас по AFS), както и по-лека, но засягаща интегритета на маточните тръби;
2. Стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) Azoospermia, при хистологични данни за наличие на сперматогенеза;
б) Олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
• Обем на еякулата < 1,0 ml;
• Концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
• Сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
• Сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
• Наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената;

3. Стерилитет при жената, свързан с липса на овулация поради LUFS;
4. Безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология.
Не се извършва одобряване независимо от наличие на индикациите по чл. 26 в следните случаи:
1. Съществуват контраиндикации съгласно Наредба № 28 от2007 г. за дейности по асистирана репродукция;
2. Липсващ или ограничен яйчников резерв със стойности на ФСХ повече от 12,5 mIU/ml;
3. При жени, навършили 43 години към датата на подаване на заявлението по чл. 31, ал. 1.

Не се извършва одобряване на втори и трети опит на жени, навършили 43 години към датата на подаване на заявлението за втори и трети опит.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 19:08:26 pm от kikair »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #669 -: Март 26, 2015, 10:01:35 am »
атланта нас ни одобриха, би трябвало и вас да ви одобрят, ние бяхме с диагноза олигозооспермия и отговаряхме на 2 критерия, даже вече ще си взимам заповедта от фонда; с мъжа ми ходихме на различни уролози и андролози и се констатира, че той варира като резултати от спермограма в различни периоди тоест не ставаше по фонда като резултат, та това ни забави с 2-3 месеца да кандидатстваме.............
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #670 -: Март 26, 2015, 16:23:07 pm »
Днес им занесох новата СГ, приложих и снимка ог ехограф, защото му откриха и киста, която също пречи на каналите.
Сега ще чакаме да видим какво ще реши съветът и се моля да ни одобрят.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #671 -: Март 26, 2015, 19:55:07 pm »
Атланта, след като в едната СГ има сперматозоиди, а в другата няма очевидно е запазена сперматогенезата. Според мен би трябвало да ви одобрят  osi_9
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #672 -: Март 26, 2015, 20:13:23 pm »
И аз така мисля, дано и те са на това мнение.





Бореща се за една мечта.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #673 -: Март 27, 2015, 14:12:18 pm »
Атланта мисля, че ще Ви одобрят, на моя мъж андролога при прегледа му откри хипопластични тестиси тоест недоразвити, което казаха че в някаква степен влияе на СГ. Ами Вие ако имате и становище от уролог както са изискванията по фонда смятам, че трябва да Ви одобрят
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #674 -: Март 27, 2015, 16:27:06 pm »
Atlanta  мисля че в тази тема трябва да ги задаваш тия въпроси
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.480
« Последна редакция: Март 27, 2015, 16:28:46 pm от kikair »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #675 -: Март 30, 2015, 10:24:34 am »
момичета в събота бях при доктор персенска за започване на стимулация уж за ин витро на естествен цикъл да правим. докторката каза да изкледвам ЕСТРАДИОЛ И ФСХ.На втори ден от цикъла какво мислите за стойностите ми:
естрадиол - 15
фсх - 2 цяло и нещо???????
имам ли въобще шанс не знам, но въпреки това решихме да опитаме и съм на клостилбегит от трети ден на цикъла
« Последна редакция: Март 30, 2015, 10:27:39 am от Amelia31 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #676 -: Март 30, 2015, 16:09:34 pm »
Моя опит на ЕЦ приключи , фоликула се оказа празен. :(
Стискам ви палци .
Успех :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #677 -: Март 30, 2015, 17:02:15 pm »
KIKAIR  а кога ти казаха, че може отново да опиташ пак на естествен цикъл или ти си без стимулация с клостил или друг препарат????
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #678 -: Март 30, 2015, 17:06:09 pm »
kikair съжалявам миличка  :( на ЕЦ знаеш, че има такива рискове. Аз за себе си вече съм приела, че няма да е нито бързо нито лесно. Дай моля те малко повече инфо - хормони измервахте ли, какви са им стойностите, кога и т.н.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #679 -: Март 30, 2015, 17:29:06 pm »
Не ми се говори за този опит, станалото станало.
ЕЦ  може да правиш всеки  следващ цикъл не е нужно да чакаш.
Поне така го знам.