0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #680 -: Март 30, 2015, 20:03:37 pm »
ЕЦ може всеки месец, стига да няма някаква стимулация. Дори пункциите ги правех без упойка, но е рисковано. Два пъти ми се спука фоликула по време на пункция без упойка, защото яйчниците са живи и скачат, както се изрази доктора ми.

Kikair, смело напред и не се отчайвай. Почти две години вадих яйцеклетки всеки месец и едва тогава успях, но резултата си струва всички мъки, които съм изтърпяла. И пак бих се подложила за трето детенце, ако годините не ми бяха множко  :wink:


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #681 -: Март 31, 2015, 19:41:43 pm »
Кикчо, наистина е времеемко, но резултата си заслужава безкрайно! За мен най-добрият начин е ЕЦ - яйцеклетка с най-добро качество и т.н.т.... Може би следващия път?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #682 -: Април 01, 2015, 16:38:16 pm »
Здравейте момичета!
Да сега само съм ви чела. Не съм писала, но последните ви постове ме накараха да ви пиша. Ние сме  мъжки фактор.През февруари подадохме документи по фонда. Половинката ще пие разни щуротии с надеждата поне малко да се подобри материала с цел по-големи шансове за ин-витро. До тогава обаче лекарката каза, че няма смисъл нищо да правим. Та мен въпроса ми е докато чакаме да излезе фонда и малко да се подобри материала дали да не почна да вадя яйцеклетки на естестен цикъл? Идея си нямам колко би ми струвало замразяването, но пък ми се струва не лоша опция. Може да опитаме едно ин-витро преди да излезе фонда. Пък дано да стене....
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #683 -: Април 01, 2015, 16:39:27 pm »
Kikair знам как се чувстваш и освен да ти кажа че съжалявам и че трябва да намериш сили съвсем скоро да се изправиш, друго не знам какво да ти кажа. Малка е загубата, загубена е малка битка, но като се понатрупат и ни удрят жестоко по самочувствието ... и финансово. Но времето лекува, убедила съм се в това, така че горе главата  :balk_111:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #684 -: Април 01, 2015, 19:23:52 pm »
Кикчо, наистина е времеемко, но резултата си заслужава безкрайно! За мен най-добрият начин е ЕЦ - яйцеклетка с най-добро качество и т.н.т.... Може би следващия път?
А ти постигна ли някакъв успех с ЕЦ, имам предвид забременя ли или роди?
И не е гаранция че ако си на ЕЦ ще извадиш качествена яйцеклетка. :?
« Последна редакция: Април 01, 2015, 19:25:51 pm от kikair »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #685 -: Април 01, 2015, 19:45:53 pm »
Bimbaaa, идеята ти е много добра. И аз така направих. Докато чаках заповедта от Фонда, направих един стимулиран опит. Резултата беше отрицателен, но имах и 2 замразени ембриона. С тях и още един от ЕЦ направих втори трансфер, който беше успешен. Заповедта ми излезе, когато вече бях бременна и я ползвах за второто ми дете.
Ние също бяхме с мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия.
Стимулиран опит може да ти излезе и по евтин от ЕЦ, ако събираш и замразяваш яйцеклетки или ембриони.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #686 -: Април 01, 2015, 19:59:33 pm »
Кикчо, наистина е времеемко, но резултата си заслужава безкрайно! За мен най-добрият начин е ЕЦ - яйцеклетка с най-добро качество и т.н.т.... Може би следващия път?
А ти постигна ли някакъв успех с ЕЦ, имам предвид забременя ли или роди?
И не е гаранция че ако си на ЕЦ ще извадиш качествена яйцеклетка. :?

Според моя доктор, не е гаранция, че яйцеклетката ще е по-качествена при ЕЦ.
Първия път забременях от комбиниран трансфер ЗЕТ+ЕЦ. Вторият - от събиране на яйцеклетки и ембриони от ЕЦ.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #687 -: Април 01, 2015, 21:26:26 pm »
Кикчо, наистина е времеемко, но резултата си заслужава безкрайно! За мен най-добрият начин е ЕЦ - яйцеклетка с най-добро качество и т.н.т.... Може би следващия път?
А ти постигна ли някакъв успех с ЕЦ, имам предвид забременя ли или роди?
И не е гаранция че ако си на ЕЦ ще извадиш качествена яйцеклетка. :?

Аз за щастие забременях четири пъти от пет ЕЦ. Тъжното е, че загубих всички бебета поради други причини (всеки си бори проблемите).
И да, не е гаранция че ще се извади качествена яйцеклетка, сигурното е чк качеството и няма да бъде допълнително намалено от стимулация.
Силно ти стискам палци!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #688 -: Април 01, 2015, 21:35:03 pm »
Eх, mgstra, винаги се радвам, като те видя, особено лентичката. Ти си гордост за тези като нас. Как да обясня на Док, да се сети за твоите процедури, когато говорим за моите. При мен случаят е като твоят, моите показатели ОК, но мъжки фактор по-зле от най-зле.

На теб по колко ембриона Док ти трансферира обикновено и на успешния опит?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #689 -: Април 01, 2015, 22:26:59 pm »
Eх, mgstra, винаги се радвам, като те видя, особено лентичката. Ти си гордост за тези като нас. Как да обясня на Док, да се сети за твоите процедури, когато говорим за моите. При мен случаят е като твоят, моите показатели ОК, но мъжки фактор по-зле от най-зле.

На теб по колко ембриона Док ти трансферира обикновено и на успешния опит?

Повечето трансфери, както и успешните,  ми бяха с по 3 ембриона.
Няма какво да му обясняваш на доктора за мен. За последния ми ЕЦ буквално го изнасилих. Той не искаше да правим пункция, защото знаеше, че следващия месец ще имам заповед от Фонда.
Тогава ми каза, че като един истински спортист не се отказвам и добре, че не се отказах, защото това беше един от ембрионите,  които ми върнаха.
Ако искаш доктора да се сети, спомени за батут и ще разбереш, че  знае за кого става дума.
Много късмет ти желая :)


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #690 -: Април 02, 2015, 22:19:30 pm »
Благодаря ти, mgstra, ще му напомня, може и ние да трансферираме 1-2-3 броя.
Късмет и щастие и на теб!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #691 -: Април 04, 2015, 13:09:16 pm »
Bimbaaa, идеята ти е много добра. И аз така направих. Докато чаках заповедта от Фонда, направих един стимулиран опит. Резултата беше отрицателен, но имах и 2 замразени ембриона. С тях и още един от ЕЦ направих втори трансфер, който беше успешен. Заповедта ми излезе, когато вече бях бременна и я ползвах за второто ми дете.
Ние също бяхме с мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия.
Стимулиран опит може да ти излезе и по евтин от ЕЦ, ако събираш и замразяваш яйцеклетки или ембриони.

След празниците ще се видя с докторката и ще преценим какво да правим!

Следя ви и ви стискам палци на всички, макар и да не пиша!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #692 -: Април 08, 2015, 14:30:01 pm »
Бимба хубаво е да направиш междувременно опит било то стимулиран или на естествен цикъл. аз в момента съм в опит, който може и да пропадне. за втори път ме стимулират с клостилбегит. първия път извадих много хубава Я, оплодихме, замразихме Е.а сега нещо ми се разбъркаха хормоните и менструацитя и какво ли не от декември насам и сега ми казват, че яйчниците ми са зле и ходя през 3 дни в клиниката да ме следят за хормони и преглед дали ще изкарам въобще Я. чудя се как може яйчниците ми за 3 месеца да станат твърде зле и хормоните да се занижат при положение, че никога не съм имала проблем с хормоните??? на въпроса ми дали не е от клостила или от стрес докторката нищо не ми каза........дано не ми пропадне опита. а междувременно ми излезе и заповедта по фонда, която чака за по-нататък да си я взема................
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #693 -: Април 08, 2015, 18:13:35 pm »
Амели, какво значи че яйчниците ти са зле? Имат ли антрални фоликули, растат ли, освен фсх 2 и е2 15 след това хормони пускала ли си?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #694 -: Април 09, 2015, 23:21:28 pm »
през 3 дни ходя в клиниката и пускам Е2 и ЛХ, нисък ми е естрадиола на 14 ден от менструация с един фоликул от 14 мм. и естрадиол нисък - 41.в събота пак трябва да ги изследвам и да пусна смс на докторката. не знам на какво се дължи като ноември всичко ми бе наред. ЛХ ми е в норма даже ми дадоха  за всеки лучай и цитротид да имам в мен ако е завишено ЛХ. та сега ще чакам събота да видя колко ще е естрадиола. може и да не стигна до пункция. имам чувството, че нещо и фазите ми се объркаха сякаш сега ми расте както трябва фоликула а не докато съм приемала клостила, какво мислите кажете
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #695 -: Април 10, 2015, 00:42:31 am »
Amelia не се притеснявай. Това се случва. Веднъж нищо не означава.
На мен предния месец ми се случи същото. Отменихме процедурата заради нисък Е2.
Причината беше че на пръв поглед изглеждаше че тръгва доминантен от левия яйчник и след два дни се оказа че фоликулите в левия не нарастват и започва доминантен от десния  8O. Това в средата на цикъла 8O. Чак тогава естрогените ми започнаха да се качват, но отложихме.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #696 -: Април 10, 2015, 10:58:44 am »
Еми, Клостила не е стимулант в истинският смисъл, той действа по косвен начин. Пие се в началото на цикъла за да подтисне щитовидната жлеза. Съответно не растат фоликули тогава. Когато спреш да го пиеш щитовидната жлеза се опитва да навакса с повече работа и обикновено тръгват бързичко няколко фоликула. Ти досега проверявала ли си си щитовидната жлеза? С какви стойности беше? Сега няма смисъл да пускаш тсх - ще е повлияно от Клостила. Най-рано 45 дни след него.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #697 -: Април 10, 2015, 12:27:32 pm »
декември си изследвах щитовидната като се има предвид че ноември пих клостил изследвах ТСХ и Т4  или Т3 не помня но си бяха в норма .ТСХ винаги ми е било 2 и нещо /преди всякакви стимулации/, а декември ми беше 2,89.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #698 -: Април 10, 2015, 14:56:26 pm »
Звучи чудесно. Амх и инхибин правени ли са, запазен ли е яйчниковия резерв? Над 35 ли си? Знаеш, че може да имаш един, над определена възраст и повече ановулаторни цикли. Но пък следващия месец може и да са съвсем наред нещата. Дано!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #699 -: Април 10, 2015, 21:18:59 pm »
точно там ми е слабото място яйчниковия резерв, на изчерпване са уж.........но пък напоследък имам и доста стрес в работата не проявяват мн разбиране и ми крещят и разплакват и това неминуемо ми се е отразило в последните 40 дни, все си мисля че е нещо комплексно и временно, при положение че ноември бях спокойна и отпочинала, а сега съм безкрайно уморена