0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #740 -: Април 19, 2015, 11:26:06 am »
Много точно  - ellezar - с никой не ми се занимава, нищо не ми е интерсно.
Ти в коя клиника си ?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #741 -: Април 19, 2015, 11:56:54 am »
Аз съм в Пловдив, в Селена, а ти?
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #742 -: Април 19, 2015, 14:58:26 pm »
В София, в Надежда
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #743 -: Април 19, 2015, 17:28:32 pm »
В София, в Надежда
Супер :) Скорошен успех ти желая :) Ще се следим кой-докъде тук ;)
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #744 -: Април 19, 2015, 21:15:44 pm »
Благодаря.
И на теб и на мен и на всички много успех :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #745 -: Април 19, 2015, 23:59:19 pm »
Lillibell не ги броихме точно, но имам 6-7, въпреки че съм с фсх 12. Ще видя утре.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #746 -: Април 20, 2015, 10:02:15 am »
Може и да ви е стара спермограмата, но когато мъжът отдели материал, той се вижда като показатели, състояние.. За всеки опит в 'Щерев' знам какъв е бил материала (със заключение), видимото качество на яйцеклетките и после ембриончетата. Но... както и да е. Явно си имат друга схема или практика там.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #747 -: Април 20, 2015, 15:11:55 pm »
Lilibell имам 3 фоликула 10-11 мм(8 ден ми е)  8O. Чудя се как така ги извадих толкова. Но аз към 12 ден все си оставам с едно. Надявам се док да не реши пак да ги гони всички. Днес почвам по 150 Менопур и вдругиден и Оргалутран и преглед. Надявам се много на този месец   :) Дано  :balk_112:
« Последна редакция: Април 20, 2015, 15:15:20 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #748 -: Април 20, 2015, 17:21:34 pm »
Може и да ви е стара спермограмата, но когато мъжът отдели материал, той се вижда като показатели, състояние.. За всеки опит в 'Щерев' знам какъв е бил материала (със заключение), видимото качество на яйцеклетките и после ембриончетата. Но... както и да е. Явно си имат друга схема или практика там.
Възможно е, само че на мен не ми се рискува ако наистина делят дадения материал за изследване и за оплождане - предишната ни спермограма и без това беше с влошени показатели. Предпочитам да даде 2 пъти материал, но този за оплождането да се ползва целия. Не съм много наясно де, може пък и една капка да е достатъчна, нали съдържа милиони. Иначе вероятно те при обработката също му правят някаква проверка за качество и количество
Giaany дано този месец е по-успешен от предишните и да пунктирате повече фоликули. Аз много се притеснявам при мен как ще се развият нещата защото прегледа ми е на 15ти ден, дано не ми мине О дотогава. Обаче моите нали нарастват бавно, та не мога да си направя преценка на какъв период да ги наглеждам.
« Последна редакция: Април 20, 2015, 18:59:41 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #749 -: Април 20, 2015, 19:39:42 pm »
Успех момичета. Дано този месец е вашия месец :)
По повод материала от партньора, на нас доктор Александров от Аг Варна ни е казвал, че и малко материал е достатъчен. Но при нас няма проблем, не зная как стоят нещата когато спермограмата не е Ок

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #750 -: Април 20, 2015, 21:29:59 pm »
Giaany, успех! Май е прекрасен месец за научаване на страхотни новини!
Лилибел, според мен не го делят. Освен това ако сте икси... Абе де да знам.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #751 -: Април 20, 2015, 22:04:47 pm »
lili2011 точно там е проблема - че ние не знаем какво е качеството, дали сме за инвитро или за икси. Моя мъж преди 2 години имаше проблеми със спермограмата, от тогава много неща може да са се променили - в положителна или отрицателна посока, а аз не искам изненади. Този месец имам усещането, че нещата са подходящи за пункция и повече ме притеснява да не изпуснем момента. За съжаление като нямаме опит досега, не знам нито как ми се развиват фоликулите, колко нарастват, как нарастват, кога се пукат и т.н. Много кофти момент за първа пункция .... единствено се моля фоликула да си е там и да имам време да приключа с изследванията, да си го пунктирам и от там нататък е работа на Господ  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #752 -: Април 21, 2015, 15:18:45 pm »
Благодаря момичета  :bighug: Дано да успеем  lilibell :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #753 -: Април 21, 2015, 21:21:14 pm »
Лилибел, дори от месец за месец спермограмата варира и може да даде разлики. Моментното състояние се вижда след даването на материал. В клиниката където бях ми обясниха следната схема: под 5 яйцеклетки се прави икси за по-сигурен добър резултат. Над 5 - инвитро. По преценка на ембриолозите може да се постъпи другояче, а също и да се направи инвитро и на следващия ден икси. Ноооо, това всичкото са подробности. Както и как нараства и се пука фоликула. Всичко си е Божа работа, и ако Господ е рекъл още първият ви трансфер ще бъде успешен. Пожелавам ти го от все сърце!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #754 -: Април 21, 2015, 23:03:56 pm »
Лилибел, дори от месец за месец спермограмата варира и може да даде разлики. Моментното състояние се вижда след даването на материал. В клиниката където бях ми обясниха следната схема: под 5 яйцеклетки се прави икси за по-сигурен добър резултат. Над 5 - инвитро. По преценка на ембриолозите може да се постъпи другояче, а също и да се направи инвитро и на следващия ден икси. Ноооо, това всичкото са подробности. Както и как нараства и се пука фоликула. Всичко си е Божа работа, и ако Господ е рекъл още първият ви трансфер ще бъде успешен. Пожелавам ти го от все сърце!
Дано, дано, дано ... както се пее в една песен. И аз много се надявам да имам късмета на начинаещия. Аз пък си мислех, че дали ще е инвитро или ИКСИ зависи от това колко е качествен материала на мъжа. В смисъл не го свързвах с броя Я обаче сега ме караш да се замисля.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #755 -: Април 22, 2015, 09:35:36 am »
Може на други места да има други практики. Аз научих горното когато очаквах да платя инвитро на ец, а трябваше да платя икси и... отказах :) . Тогава ми обясниха подробно защо, кога и как.
Иначе логически си права :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #756 -: Април 22, 2015, 12:22:50 pm »
момичета искам да споделя нещо и моля за съвет. пропадна този месец ин витрото ми на естествен цикъл - изкарах на 20-ти ден след пункция Я със забележки, която не се оплоди то като беше със забележки, защо въобще я оплождат  само май за да ми вземат парите.........този път се констатира, че ФСХ , естразиол и ЛХ са ми с ниски стойности - на втори ден от цикъла Е-15, а ФСХ-2,5....казаха ми, че яйчниците ми са мн зле. между пиенето на хормони за контролиране на цикъла и въобще съм станала 103 кила за жалост, след всяка диета или режим ставам все по-дебела. чудя се дали ако отслабна 20 кила няма да ми се възстанови функцията на Я, тъй като от тийнейджър имам проблем с килата и като напълнеех менструацията ми в годините е спирала, а като отслабвах се възстановяваше. или да считам, че няма да има подобрение във функцията дори и да сваля повечко кила. /ноември месец нищо ми нямаше и никога не съм имала проблем с хормоните/
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #757 -: Април 22, 2015, 13:03:08 pm »
момичета искам да споделя нещо и моля за съвет. пропадна този месец ин витрото ми на естествен цикъл - изкарах на 20-ти ден след пункция Я със забележки, която не се оплоди то като беше със забележки, защо въобще я оплождат  само май за да ми вземат парите.........този път се констатира, че ФСХ , естразиол и ЛХ са ми с ниски стойности - на втори ден от цикъла Е-15, а ФСХ-2,5....казаха ми, че яйчниците ми са мн зле. между пиенето на хормони за контролиране на цикъла и въобще съм станала 103 кила за жалост, след всяка диета или режим ставам все по-дебела. чудя се дали ако отслабна 20 кила няма да ми се възстанови функцията на Я, тъй като от тийнейджър имам проблем с килата и като напълнеех менструацията ми в годините е спирала, а като отслабвах се възстановяваше. или да считам, че няма да има подобрение във функцията дори и да сваля повечко кила. /ноември месец нищо ми нямаше и никога не съм имала проблем с хормоните/
Амелия, съжалявам за случилото се. Силно вярвам обаче, че отслабването е правилния път, аз съм чела доста по темата, порови се да видиш. Ето ти един сайт с много добри упражнения http://fitnesinstruktor.com/uprajnenia-otslabvane-cialo-tialo/
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #758 -: Април 22, 2015, 13:12:49 pm »
Amelia31 вие на 20ти ден от МЦ ли сте правили пункция? Ако да - защо толкова късно? Нямаш графика да се ориентирам как ти нарастват фоликулите, каква дължина ти е цикъла и т.н Аз питам защото преди месец канселирахме един цикъл заради това, че фоликулите ми тръгнаха да нарастват много късно, този цикъл като цяло беше 31 дни и преценихме, че такива късни Я няма как да са добри.
Иначе аз смятам, че цялостното състояние на човек оказва влияние върху Я. Не знам при теб наднорменото тегло на какво се дължи. При мен например преди 1-2 години рязко се качи заради проблем с щитовидната жлеза. След като вкарах в норми щитовидната, теглото ми долу горе се нормализира заедно с останалите ми проблеми - сърцебиене, паник атаки, изпотяване, нервност и т.н. При теб явно проблемите с кг са дългогодишни, но според мен няма да е лошо да установиш на какво се дължат


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #759 -: Април 22, 2015, 15:23:34 pm »
ами и аз не рабрах лилибел като тръгна фоликула късно да зрее за какво профуках 1200 лева за изследване на хормони пункция и оплождане; почнах да си мисля че в нашата клиника са станали комерсиални и гледат да ми вземат парите. килата ми не се държат на хормонален дисбаланс и преди съм ги изслбедвала и щитовидната винаги е била в норма. дори съм ходила на спорт 3 пъти седмично година и половина /аеробика, каланетика и тае бо/ , но не отслабнах дори 1 кг а само се стегнах.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 15:25:44 pm от Amelia31 »