0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #800 -: Май 18, 2015, 15:47:03 pm »
ellezar, Giaany много късмет ви желая момичета! Giaany не знам за естрадиола, но лигавицата ми изглежда добра, а и не е чак толкова нисък Е2. Ще чакаме новини


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #801 -: Май 18, 2015, 17:14:23 pm »
Аз съм в Гърция. Клиниката се казва Диавалканико. Денят е 9ти днес, а на 11 ми е пункцията. Този път се развиха по-бързо. Изненадаха ни. Прогестерон ми мерят и той започва бавно покачване ако е почнала овулацията. Не зная защо не ми мерят ЛХ.
Мерси lilibell   :bighug: дано имам добра яйцеклетка. Мен ме притеснява лекото покачване на Е2. Мисля че на тези размери трябваше да се вдигне по рязко. :? Док днес ми каза че ако ме вземел в клиниката 6 месеца съм щяла да стана експерт  :D ха ха ха все му се меся на горкия :oops:
« Последна редакция: Май 18, 2015, 17:20:05 pm от Giaany »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #802 -: Май 18, 2015, 18:24:18 pm »
Giaany,  успех:) По принцип цикъла къс ли ти е?
lilibell, благодаря  :bighug: да се връща :)
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #803 -: Май 18, 2015, 21:13:31 pm »
Giaany ти за първи месец ли там си правиш опита или и преди си била там? Нещо по-различно от тук правят ли? В смисъл интересно ще е да дадеш малко опит как процедират с ЕЦ в чужбина - какви хормони мерят, как ги тълкуват спрямо растежа на Я. Ох, направо ви завиждам (благородно) за пункциите, за очакването и вълненията. Как искам и аз най-накрая да стигна до пункция  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #804 -: Май 18, 2015, 21:59:27 pm »
Giaany ти за първи месец ли там си правиш опита или и преди си била там? Нещо по-различно от тук правят ли? В смисъл интересно ще е да дадеш малко опит как процедират с ЕЦ в чужбина - какви хормони мерят, как ги тълкуват спрямо растежа на Я. Ох, направо ви завиждам (благородно) за пункциите, за очакването и вълненията. Как искам и аз най-накрая да стигна до пункция  :(
Поддържам хубавата Лили, Джани, разкажи :)
Лилибел, разкажи на нас по-новите докъде си, че чакаш, ако искаш, де :)
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #805 -: Май 18, 2015, 23:16:56 pm »
ellezar бих се радвала да ти кажа до къде съм, но истината е, че до никъде не съм. С ИЯР съм, отделно декември ми правиха операция - отстраниха ми ендометриозна киста от десен яйчник. От тогава чакам да ми се възстановят яйчниците, да започнат да правят фоликули, особено десния - до този месец беше заспал. Този месец направи един антрален фоликул, което ме обнадеждава, че се възстановява. Иначе левия си прави фоликули, но моята лекарка все не е доволна и иска да изчакаме докато се появи някой наистина хубав фоликул и хормоните ми да са ОК. Досега 5 месеца от операцията или фоликулите нарастват много бързо и сме със съмнение, че са некачествени, или съм със задържан фоликул. Не мога да стигна до пункция. Та така е при мен, нищо интересно  :) чакам си реда


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #806 -: Май 19, 2015, 07:28:33 am »
ellezar бих се радвала да ти кажа до къде съм, но истината е, че до никъде не съм. С ИЯР съм, отделно декември ми правиха операция - отстраниха ми ендометриозна киста от десен яйчник. От тогава чакам да ми се възстановят яйчниците, да започнат да правят фоликули, особено десния - до този месец беше заспал. Този месец направи един антрален фоликул, което ме обнадеждава, че се възстановява. Иначе левия си прави фоликули, но моята лекарка все не е доволна и иска да изчакаме докато се появи някой наистина хубав фоликул и хормоните ми да са ОК. Досега 5 месеца от операцията или фоликулите нарастват много бързо и сме със съмнение, че са некачествени, или съм със задържан фоликул. Не мога да стигна до пункция. Та така е при мен, нищо интересно  :) чакам си реда
Ясно, голямо чакане, значи ;) Бързо да се съвземаш сега лятото и наесен - от първия път  :bighug:
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #807 -: Май 19, 2015, 14:59:37 pm »
Giaany
ellezar

Успешни пункции и хубави Я дай Боже!
lilibell ох и аз се моля да стигна до пункция,дано е много скоро,ама и Я да има,че и от това ме е много страх,не искам да се събуждам от упойката,направо ще ми е много притеснено....:(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #808 -: Май 19, 2015, 15:53:18 pm »
Благодаря за подкрепата  :bighug:  :bighug:
По въпроса за клиниката, всички процедури ги правя тук. Аз съм доволна. Имам 3 неуспешни ИКСИ. И единствената добра яйцеклетка я имах на лимитиран цикъл. От нея ми е подписа.  :babyflips:
Общо взето отивам на 7 ден, защото никога съм нямала задържан (това май е грешка). И ако естрогените са добре и има поне един фоликул над 10, 11 започвам по 150 Менопур и Оргалутран. Изследват ми всеки ден естрогени, а прогестерон ми изследват преди Прегнил. Лх не ми изследват.
Това което не вземат толкова много в предвид са антиовариални антитела и други подобни.
Сега правим пак на лимитиран, но нещо не ми се получава. Иначе док следи дали естрогените се качват добре и отговарят на големината на фоликула.
Цикъла ми е 26-28 дни. Беше винаги 28, но последно е 26. Аз съм с НЯР.
« Последна редакция: Май 19, 2015, 15:55:54 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #809 -: Май 19, 2015, 16:38:22 pm »
А питала ли си ги за задържаните фоликули? На 7ми ден при ранна О е възможно да имаш по-голям фоликул, също както е възможно този фоликул да е остатък от предходен месец. По-специално ме интересува щом не те следят за задържани това значи ли, че според тях е възможно ако се пунктира такъв задържан (ако приемем, че Е2 и другите хормони са ти Ок) то да се извади добра Я? Това ми е на мен много болен въпрос защото много месеци изгубих заради притеснения в нивата на хормоните, бавно/бързо развиващи се фоликули, задържани фоликули и какво ли не.
Сандра ще дойде и нашето време, сигурна съм  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #810 -: Май 19, 2015, 17:30:41 pm »
По повод задържаните фоликули - При един опитите ни планирахме ЗЕТ и следене на ЕЦ, ако извадим добра Я да направим комбиниран трансфер. Пътувах тогава все от чужбина. Оказа се, че имам задържан фоликул, но трябваше да използвам идването си и решихме да рискуваме. Следихме напълно ЕЦ и на пункцията извадиха Я и пунктираха задържания. Я я оставиха да "доузрява" 1 ден и после я оплодиха така се получи изоставане със замразените и трансферирахме само замразените, а свежият ембрион замразихме.  Резултатът беше двуплодна БР. Та ако е напълно ЕЦ и да има задържан фоликул не винаги пречи, но ако се налага лека стим. може би ще се объркат нещата. В последствие онзи ембрион се размрази също добре, значи задържаният фоликул не му е оказал някакво влияние.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #811 -: Май 19, 2015, 17:44:30 pm »
теди като сте пунктирали задържания извадихте ли нещо и с какво качество? Аз от написаното разбирам, че може да има О и при задържан фоликул? Това направо ми преобръща досегашните представи - аз канселирам вече няколко процедури заради задържан фоликул и впоследствие не съм се следила дали има пораснал доминантен въпреки задържания.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #812 -: Май 19, 2015, 18:02:49 pm »
И да е имало нещо не сме го обсъждали. Имах една Я и стойностите на изследванията си отговаряха като за 1. Всеки лекар си има свой принцип на работа. Отново отбелязвам, че решихме заедно с док да рискуваме, защото не залагахме само на ЕЦ - и нищо да не бяхме извадили щях да си направя ЗЕТ, пък и пункцията беше добър вариант да разкараме задържаният. При мен много често има задържани фоликули. За това от години съм на прогестеронови препарати и въпреки тях пак има месеци, когато не се пукват. Например тази есен от ноември 3 месеца влачих една киста функционална - спука се след 2 месеца дуфастон. По принцип ползвам утрогестан. За ову и задържан фоликул - както казах често съм имала задържан фоликул и нов да се развива междувременно, но не съм проследявала с тестове Ову или с ехографски прегледи. Пия си прогестероновия препарат и на следващият цикъл при преглед всичко е ОК. Не следя овулация, защото съм с тубарен фактор и на естествено забременяване на разчитам.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #813 -: Май 19, 2015, 19:39:24 pm »
Ясно. Значи въпреки задържания фоликул е възможно да има нормална качествена Я. Ще трябва да си правя един контролен преглед дори и в месеците със задържан фоликул. Ще говоря с док следващия път като се видим


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #814 -: Май 19, 2015, 21:59:32 pm »
Не пречи да се види при теб как е. Има различни теории, но има и изключения. Например казват, че един месец се произвежда яйцеклетка от единия яйчник, следващият месец от другият. Аз съм с един работещ яйчник и до сега не сме улучвали при преглед да нямам фоликул в работещият, друг е въпросът, че трудно овулира самостоятелно. Късмет!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #815 -: Май 19, 2015, 22:42:12 pm »
Lilibell на мен за задържания ми каза, че понеже няма друг голям фоликул и хормоните си отговарят предполага че не е задържан, но няма как да се каже на 100%. Също каза че най-често при задържания има много висок естроген, а при мен беше нормален. А за пункция на задържан фоликул каза че може и да няма яйцеклетка в него.
Утре ще видим. Не знам и аз какво да мисля. Мен единственно ме притесни факта, че последното покачване на естрогените е малко. Дано всичко да е наред
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #816 -: Май 20, 2015, 10:06:26 am »
Giaany,  ellezar  :bighug: чакам да кажете как са минали пункциите и ви стискам палци!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #817 -: Май 20, 2015, 14:00:42 pm »
Момичета, аз си имам две яйчица  :cheerleader: :cheerleader:
Благодаря за подкрепата :*
Вече съм вкъщи с една торба хапчета и пак чакам утре - да кажат дали са се оплодили.
Gianny, чакаме новини и от теб :)
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #818 -: Май 20, 2015, 15:40:46 pm »
Ellezar браво!!!! Стискам палци да се оплодят и двечките и  :bfp: :bighug:
При мен не е добре. Празен фоликул. :cry: :cry: Вече не зная какво да мисля, защото от Януари съм почти всеки месец, като изключим Април дето канселирахме и все нещо не е наред. Вече много се отчаях. Единственно ми помага факта че имам едно сладко момиченце, което ме радва и не ме оставя да тъжа.  :) Така че следващия месец пак.

Между другото понеже ми се случва за първи път, какво точно означава празен фоликул? При мен или се пукаха по-рано и нямаше нищо за пунктиране или не беше качественна яйцеклетката  :(. Празния си е така отначало или са го изтървали при пункцията?
« Последна редакция: Май 20, 2015, 15:42:40 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #819 -: Май 20, 2015, 15:49:43 pm »
Празен май значи, че няма нищо вътре. Фоликула се развива, нараства, но яйцеклетка вътре няма. Добре де нали Е2 ти е ОК, как така да няма Я???
ellezar честити две яйчица, дано да са успешни


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети