0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #820 -: Май 20, 2015, 17:02:22 pm »
И аз точно това не мога да си обесня. Чета че гранулозните клетки в яйцеклетката предизвикват производството на естрадиол и по тая логика не би трябвало да е добре  8O
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #821 -: Май 21, 2015, 19:16:41 pm »
Giaany това долу горе е същото както аз се чудех като няма О защо температурата във втората фаза на цикъла пак е по-висока и има разлика с първата - след като няма жълто тяло, което да произвежда прогестерон. Вече започвам да си мисля, че всичко е до организъм и до късмет. Щом може да имаш доминантен фоликул и задържан фоликул едновременно, какво да си говорим повече ... на мен досега всички месеци със задържан фоликул са били канселирани и не сме правили повече проследяване, а можеше да поникне нещо  :?
Къде се загуби ellezar, не казва оплодени ли са яйчицата, мътят ли ги ембриолозите  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #822 -: Май 21, 2015, 21:36:48 pm »
Ето меее, отивам утре на трансфер! Сутринта ме шашнаха рано-рано, че не се деляли, след няколко часа се обадиха, че са за започнали. Малко се притеснявам, че рано ги връщаме, но...каквото стане.
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #823 -: Май 22, 2015, 07:44:44 am »
Ето меее, отивам утре на трансфер! Сутринта ме шашнаха рано-рано, че не се деляли, след няколко часа се обадиха, че са за започнали. Малко се притеснявам, че рано ги връщаме, но...каквото стане.
Успех!!!!!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #824 -: Май 22, 2015, 09:39:36 am »
Успех и от мен!  :bighug:





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #825 -: Май 22, 2015, 09:40:45 am »
стискам палци ellezar


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #826 -: Май 22, 2015, 14:14:02 pm »
Здравейте момичета.
Нашият опит беше канцелиран, защото естрадиолът ми е 54 pg/ml на 13-ти ден. На 11-ти ден имах 13 мм. фоликул и 5 мм лигавица.
Питането ми е следното - аз съм с късна овулачия - към 19-20 ден, няма ли шанс този естрадиол да си нарасне нормално.
Другото питане - имаше задържан фоликул в началото на цикъла и естрадиол 46 примерно. Може ли този естрадиол да се е дължал на задържания фоликул, който междувременно да се е пукнал и сега този естрадиол да си е от нормалния фоликул, който си нараства?
Малко сложно стана. Дано сте ме разбрали.
Чудя се дали да не пусна все пак хормони и на 17 ден.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #827 -: Май 22, 2015, 14:27:30 pm »
Аз те разбрах, според мен естрадиола трябва да се тълкува във връзка с наличните фоликули и техния размер. Не говоря от личен опит, но доколкото съм чела според мен ако е малък фоликула, примерно 15 мм може да му е нормален естрадиол 54, но ще е нисък за фоликул 18 или 22 мм. Колко ти е бил размера на фоликула на 13ти ден, когато сте мерили и естрадиола?
Защо не настояваш да проследите фоликула и естрадиола до края на месеца? Не го отписвайте още, особено като си с късна О


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #828 -: Май 22, 2015, 14:46:19 pm »
Ето меее, отивам утре на трансфер! Сутринта ме шашнаха рано-рано, че не се деляли, след няколко часа се обадиха, че са за започнали. Малко се притеснявам, че рано ги връщаме, но...каквото стане.


Успехче и стиснати палчета и от мен :goodluck:



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #829 -: Май 22, 2015, 15:01:09 pm »
Момичета, провали се трансфера...не се били развили...Ближа ранички и се стягам за другия месец. Успех на останалите момичета, че много боли  :(
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #830 -: Май 22, 2015, 15:09:24 pm »
И аз се изкушавам да ида да пусна още веднъж хормони и да ме погледнат.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #831 -: Май 22, 2015, 15:27:31 pm »
Момичета, провали се трансфера...не се били развили...Ближа ранички и се стягам за другия месец. Успех на останалите момичета, че много боли  :(


Много съжалявам,но палците остават стиснати за следващия месец.
Сега е важно да се успокоиш по скоро.
Какво казаха докторите иначе?



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #832 -: Май 22, 2015, 17:05:27 pm »
zazu1 от личен опит ти казвам - ти си познаваш тялото най-добре, настоявай си да стигнете до края. Ако нищо не стане - поне за твое собствено успокоение ще знаеш, че си направила всичко възможно. То и мен ме спрягаха за донорска защото в началото на цикъла нямах антрални, но като настоях да проверим защо тогава температурата ми се променя се установи, че макар и късно фоликулите си нарастват и се развиват.
ellezar стягай се и ще продължаваме следващия месец заедно


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #833 -: Май 22, 2015, 17:11:53 pm »
Много съжалявам,но палците остават стиснати за следващия месец.
Сега е важно да се успокоиш по скоро.
Какво казаха докторите иначе?
Далинда, док каза, че са се оплодили, но спряли да се развиват... Дано е заради това, че е по-малко от два месеца след оперативна лапароскопия, иначе за качеството на Я какво ли не пия...От друга страна, преди прегнила, едната беше много голяма, а другата по-малка, мисля едната да е била презряла, другата-незряла...Все едно, той няма да ми каже това...Но е факт, че той искаше да канселираме, така, че този път ще слушам повече ;)
Чакам те, Lilibell, този път трябва да финишираме, че не съм свикнала така ;)
She & He
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #834 -: Май 22, 2015, 19:58:24 pm »
Освен да ви пожелая много успех следващия месец и на двете...



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #835 -: Май 22, 2015, 21:34:54 pm »
Как така успех следващия месец и на двете ... успех следващите месеци на всички нас, да се махнем от тези теми и да се прехвърлим заедно в темите за бременни. Веситаа ще роди докато ние още се размотаваме тук. Аз съм се заканила да я следвам по петите  :)
ellezar каква ти е била лапароскопията - в смисъл какво са ти правили? Защото ако е било нещо по-сериозно и особено около яйчниците, винаги при една такава интервенция се прекъсват кръвоносни съдове, нанасят се различни поражения и след това минава известно време докато се възстановят. Всичко това оказва влияние върху яйчниците и тяхната работа


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #836 -: Май 22, 2015, 21:46:03 pm »
Как така успех следващия месец и на двете ... успех следващите месеци на всички нас, да се махнем от тези теми и да се прехвърлим заедно в темите за бременни. Веситаа ще роди докато ние още се размотаваме тук. Аз съм се заканила да я следвам по петите  :)


Приемам забележката и се поправям.
Успех на всички борещи се за мечтата да гушнат бебчето си :babbycarrage:

А темата на бременните аз я посещавам,там колко е яко и колко са сладки мамите...



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #837 -: Май 22, 2015, 21:53:05 pm »
ellezar каква ти е била лапароскопията - в смисъл какво са ти правили? Защото ако е било нещо по-сериозно и особено около яйчниците, винаги при една такава интервенция се прекъсват кръвоносни съдове, нанасят се различни поражения и след това минава известно време докато се възстановят. Всичко това оказва влияние върху яйчниците и тяхната работа
Да, lilibell, така е, ама като съм нетърпелива :(  Лапароскопията ми беше в края на март, клампираха ми точно тази тръба, където сега бяха и двата фоликула...
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #838 -: Май 22, 2015, 23:59:00 pm »
Ellezar много съжалявам миличка   :(  Прочетох че си на трансфер и се зарадвах и по долу чета .....   :o  :(  Заедно сме другия месец. То не остана много. Просто шока е по-голям така като ти отрежат крилата.  :bighug:
То наистина след операция си изисква време за възстановяване. Доно и двечките с lilibell се възстановите по бързо.  :hug2:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #839 -: Май 23, 2015, 10:37:11 am »
Giaany, благодаря, мила  :bighug:
Поне се събрахме група - за силен старт  osi_9
She & He