0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #760 -: Април 22, 2015, 15:27:50 pm »
И при мен хормоните се променят при качване на кила, въпреки че никога не съм качвала много.
На прегледа ми днес се оказа че е останал само един фоликул 15мм. Другите не се развиват  :(. Така че пак разчитаме на едно. И понеже това едно ми е много скъпо, буквално принудих док да отида и утре на преглед  :oops:.
Не зная дали е правилно, но при мен след 2 дни лекарства започват да нарастват по-бързо и до Петък ще е 19мм, т.е. няма да го намерим на пункцията.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #761 -: Април 22, 2015, 16:53:40 pm »
Giaany  защо не говориш с док по-честичко да ходиш тези дни на преглед с идеята като го видите, че е готов за пункция да ти назначат пункция по-рано. Това разбира се е идеалния вариант, но аз от личен опит се убедих, че идеален вариант в ЕЦ не съществува. И аз исках да свърша всичко бързо и организирано, за да може да остане само пункцията и като решим да правим пункция както се казва от днес за утре да я направим. Обаче има хиляда подробности. Но при теб не е за първи път и док би трябвало да знае какви са ти особеностите - че бързо нарастват фоликулите след лекарства.
Amelia31 на теб късно ти тръгнаха фоликулите или просто ти нарастват по-бавно? Моите например тръгнаха след 14ти ден и затова сметнахме, че не са качествени. Но ако ти си ги имала в началото на цикъла и са си нараствали, макар и бавно за 20 дни, може док да е преценил, че има шанс да са качествени?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #762 -: Април 22, 2015, 17:05:51 pm »
Джиани, а мерят ли ти ЛХ и Е2 на фоликул 15-16 мм, при мен се оказа, че на тези размери ЛХ тръгва нагоре и всъщност ми слагат тогава Прегнил и Я са ок.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #763 -: Април 22, 2015, 19:52:21 pm »
лилибел ноември имах клостил от 4 ден на цикъла извадих навреме една хубава Я. сега на 2-ри ден от цикъла стойностите на хормоните бяха ниски имах фоликули, на трети ден започнах клостил. като отидох на 8 ден имах 2 фоликула 8 и 10мм в единия Я и в другия един пак с по-малък размер, след 4 дни като отидох двата ги нямаше и се говореше за др размери пак около 10мм та така най накрая имах един 14 мм и 3 дни преди пункция Е2 ми беше най сетне 111. в деня на пункцията ме прегледаха и насочиха за вадене на Я.като е била със забележки Я защо тръгнаха да я оплождат???? затова се ядосвам
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #764 -: Април 22, 2015, 21:47:51 pm »
лилибел ноември имах клостил от 4 ден на цикъла извадих навреме една хубава Я. сега на 2-ри ден от цикъла стойностите на хормоните бяха ниски имах фоликули, на трети ден започнах клостил. като отидох на 8 ден имах 2 фоликула 8 и 10мм в единия Я и в другия един пак с по-малък размер, след 4 дни като отидох двата ги нямаше и се говореше за др размери пак около 10мм та така най накрая имах един 14 мм и 3 дни преди пункция Е2 ми беше най сетне 111. в деня на пункцията ме прегледаха и насочиха за вадене на Я.като е била със забележки Я защо тръгнаха да я оплождат???? затова се ядосвам
Прилагането на гонадотропните хормони започва от 1-ия до 3-тия ден на МЦ. Едновременно с това се проследява стероидогенезата и фоликулогенезата. При наличие на поне един доминантен фоликул (с размери 17 мм) в един от яйчниците и при стойност на естрадиола (Е2) над 300pg/ml , стимулацията с FSH може да се преустанови и най – рано 24 часа след последната доза FSH да се приложи Pregnil. След 36 до 40 часа настъпва овулацията.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #765 -: Април 22, 2015, 21:51:07 pm »
Amelia31 тези въпроси май всички си ги задаваме под една или друга форма - дали лекаря не е сгрешил като е направил нещо си, пък дали не е сгрешил като не е направил нещо друго. Аз не съм стигала до този момент с оплождането, но си мисля, че зависи какво имат предвид под "забележки". Може би не е било толкова фатално положението и са решили да й дадат шанс защото в противен случай щяха да се питат дали не е можело да успеят ако я бяха оплодили. Понякога съм чела момичета, които казват, че им връщат не толкова добри ембриони само заради едната надежда, че нещата могат да се обърнат в положителна посока. Другия вариант е преди всяко действие да се консултират с пациента, което не ми се вижда възможно и едва ли някъде се практикува. Остава ни единствено да вярваме, че не са го направили от комерсиални цели, а просто са видели шанс да успеят. Разбира се нервите и парите са за наша сметка....
Giaany много ще ти стискам палци за утре. Аз съм сутринта в 8 без 15  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #766 -: Април 22, 2015, 23:14:11 pm »
Аз съм в 11 часа на преглед. Дано се качи естрадиола и ми даде Прегнила на същия ден.
Изследват ми естрадиол, но за днес бързах да тръгна и не зная колко е. Утре ще разбера. А преди Прегнила ми изследват и прогестерон и все си е наред.
ЛХ мисля че не сме пускали. Аз мисля че си е нормално да започне да тръгва нагоре. Все пак и ЛХ помага за зреенето на фоликула. Стига да не стигне пика по-рано. И ако не може да го спрем с Оргалутран или Цетротид то тогава нищо не може да се направи.
Lilibell  :bighug: :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #767 -: Април 23, 2015, 09:01:07 am »
Май пак ще канселираме цикъла  :( Днес фоликула ми е 16 мм, много бавно расте, лигавицата и тя е тъничка - 6 мм. Според док няма смисъл да хвърля един куп пари и накрая да не стане нищо. Но имам надежда - нещата вървят към нормализиране. Дано следващите месеци да са по-успешни


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #768 -: Април 23, 2015, 20:38:21 pm »
Май пак ще канселираме цикъла  :( Днес фоликула ми е 16 мм, много бавно расте, лигавицата и тя е тъничка - 6 мм. Според док няма смисъл да хвърля един куп пари и накрая да не стане нищо. Но имам надежда - нещата вървят към нормализиране. Дано следващите месеци да са по-успешни
Съжалявам :( а се надявах да успееш толкова много .Успех и пълен напред!

Giaany какво става с теб как е естрадиола?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #769 -: Април 23, 2015, 21:20:39 pm »
sandra още съм оптимист и не съм загубила надежда. Според моята лекарка, а и аз съм чела в разни статии, яйцеклетките подобно на сперматозоидите им трябват 3 месеца да се формират или нещо такова, сега не мога да го пресъздам точно. Но идеята е, че това е дълъг процес, а не нещо което се случва от днес за утре или цикъл за цикъл. По тази причина е възможно тъй като не е минало толкова много време от операцията, все още да не мога да изкарам качествени Я. Има тенденция обаче нещата да се подобряват при мен - след операцията имах нулев цикъл без фоликул, след това в един цикъл тръгнаха няколко, но много късно, третия цикъл бях със задържан фоликул и сега си имам добре оформен доминантен фоликул. За съжаление този месец не проследихме базовите хормони в началото, за да знаем как се развиват нещата. От следващия месец решихме в началото на цикъла - хормони, след това ще следим само естрадиола и ако всичко е наред - пункция. Ядосвам се само, че ММ прави микробиология този месец, а тя важи 1 месец, т.е другия ако правим нещо пак трябва да го тормозя  :(
А при теб как са нещата?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #770 -: Април 23, 2015, 21:45:45 pm »
Съжалявам lilibell  :(  :bighug:.
И при мен не е добре.Както винаги фоликула ми форсира и от 15мм вчера днес е 17.5. В Събота съм на пункция. Естрогените ми са само 200, но това е сутринта рано. Не е идеално, но по-лошото е че не са се качили от вчера. Вчера на 15мм фоликул Е2 185, а днес на 17.5 мм Е2 200.  8O. Така се зарадвах сутринта като видях че са били 185.... и че съм на Пункция в Събота. А после като ми се обади док и ми каза ...малко са ниски естрогените... osi_14 :cry:
На някой случвало ли се е на такива размери да не мърдат естрогените? Това май означава, че яйцеклетката е лошо качество  :?
« Последна редакция: Април 23, 2015, 21:56:31 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #771 -: Април 23, 2015, 23:37:18 pm »
Giaany знаеш, че това не е точна наука. Може само да се предполагат разни неща, но докато не се извади Я няма как да се знае със сигурност така че не се настройвай негативно още в началото. А док какво казва? Щом сте решили да пунктирате, значи док има надежда да е ОК яйцеклетката. Пожелавам ти да уцелите качествена Я и да приключите с тези мъки защото наистина си е някакъв ад това чакане и тази неизвестност. Ще чакам с нетърпение да кажеш какво става в събота


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #772 -: Април 24, 2015, 07:34:22 am »
... Вчера на 15мм фоликул Е2 185, а днес на 17.5 мм Е2 200.  8O. Така се зарадвах сутринта като видях че са били 185.... и че съм на Пункция в Събота. А после като ми се обади док и ми каза ...малко са ниски естрогените... osi_14 :cry:
На някой случвало ли се е на такива размери да не мърдат естрогените? Това май означава, че яйцеклетката е лошо качество  :?
Gianny, на мен последния цикъл, на фоликул 18мм, Естрадиола ми сутринта беше 1164 pmol/l и док ми сложи прегнил вечерта (аз съм с данни за ЛУФ и предизвикваме овулация). След около 40 часа бях с пукнат фоликул - усетих го, а и малко по-късно в клиниката го потвърдиха. Дано да съм била полезна. Успех :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #773 -: Април 24, 2015, 08:54:40 am »
lilibel щом искаме нещо чакане и търпение друго и да искаме то като не става....Силни прегръдки от мен.Аз си дадох малко почивка и края на месеца ще стартирам ако всичко е наред.
Giaany успешна пункция!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #774 -: Април 24, 2015, 09:27:32 am »
момичета,имам 1 прегнил 500,годен до декември 2015. Ако някой го иска,да заповяда днес или следващ петък от 6,20 на аптека,витошка:)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #775 -: Април 24, 2015, 15:02:40 pm »
Мерси момичета дано да е там и да е качествена  :balk_112:. Док ми каза че понякога от Оргалутрана може да падат естрогените и че прогестерон не съм почнала да качвам, т.ч. правим пункция. Той просто иска да съм спокойна до утре  :) и се чуди какво да каже. Аз предполагам че е възможно и другите фоликули, които не нарастват да са давали естроген и сега да са спрели, но само предполагам.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #776 -: Април 24, 2015, 22:24:33 pm »
Giaany успех ти желая утре и ще чакам да кажеш как е минало. Ето виждаш ли - док знае повече и винаги има причини да реши това или онова. То и аз нямам търпение за пункция, но като ми каже док да чакам - аз слушам и изпълнявам. Ако знаехме колкото тях, щяхме сами да си правим пункциите  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #777 -: Април 25, 2015, 15:22:52 pm »
В края на краищата ниския естрадиол си показваше лошия резултат :(   :cry:. Яйцеклетката не беше добра. Беше с фрагментации и нещо каза за стените и. Изобщо няма да се опитат да я оплодят.   :(
Успех на всички  :bighug: Благодаря за подкрепата. Следващия месец като пробваме пак, вие да сте в страничката на бременните  :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #778 -: Април 30, 2015, 23:13:57 pm »
Може ли да ми дадете съвет дали да изчакам 1 месец за да пробвам пак, като изключим психологическия аспект. Питам чисто физичекси дали има нужда. Аз не съм съвсем без лекарства, а вземах по 150 Менопур за 4 дни при опитите ми. Направих два опита Януари и Февруари. Март почивка заради нисък естрадиол (не взех лекарства) и Април пак неуспешен опит. До пункция стигнах само Февруари и Април. Не зная какво да правя. От психологическа гледна точка мога и утре да започна, но от физическа ....  :ask: не зная.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #779 -: Май 01, 2015, 07:51:57 am »
Giaany аз не че имам голям опит в АРТ-процедурите, но лично мое мнение е, че няма какво да чакаш. Ако имаш хубав доминантен фоликул, ако хормоните са ОК, ако фоликула ти нараства добре - според мен всеки един цикъл трябва да се използва. Поне при мен така са нещата, но аз съм с ИЯР + ендометриоза, така че нещата са усложнени и нямам и секунда време за губене. При теб ако не е толкова спешно и ако чувстваш, че имаш нужда физически да си починеш - направи го. Защото ние може от психологическа гледна точка да искаме и три пункции да правим на месец с цел да гушнем по-бързо дечицата си, но тялото си иска своето. Иначе доколкото съм чела при ЕЦ дори и при лимитираните цикли какъвто е твоя, няма нужда от почивка - това от медицинска гледна точка.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети