0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #700 -: Април 11, 2015, 07:56:19 am »
И аз бих си го помислила. Почивай максимално и се разтоварвай психически, ако имаш възможност си вземи Фертилайд. Погрижи се за тялото си - храни се здравословно, добра физическа форма, сауна ако обичаш и задължително спри цигарите.
За съжаление когато се изчерпва резерва промените настъпват доста бързо (по себе си съдя), пожелавам ти да не е това.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #701 -: Април 11, 2015, 12:29:38 pm »
доста стрес, в работата не проявяват мн разбиране и ми крещят, сега съм безкрайно уморена
Не споделяй с простаци от работата си. Простащината на работните места е широко разпространена и подобно поведение не трябва да те учудва, има го навсякъде, дори простаците често са толерирани от ръководството. В наши дни много хора си пробиват път с агресия. Трудно ще се справиш с това, защото колкото по-търпелива си, толкова повече ти се качват на главата.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #702 -: Април 11, 2015, 18:43:38 pm »
момичета не бих казала, че съм търпелива. напротив аз съм до болка откровена и със силно чувство за справедливост, не ме обичат за това че се опълчвам и говоря истината. шефката ми от цял отдел 13 човека все на мен си изкарва нервите. в последните 40 дни 3 пъти ми крещи. първите 2 пъти се разстроих , на третия път преди 3-4 дни не й обърнах внимание все пак като знам, че хормоните не са ми наред и гледам да съм спокойна. така или иначе днес ми се обадиха, че във вторник съм на пункция - дано единственият ми фоликул не се е спукал
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #703 -: Април 12, 2015, 08:28:38 am »
Дано, пожелавам ти успех!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #704 -: Април 15, 2015, 11:30:54 am »
Здравейте момичета
Имам питане, ако може да помогнете.
При трансфер на 2 бр бластоциста на 5 ден си направих кръвен тест на 10 ти ден с резултат
0,100, това е отрицателен тест нали ?
Според мен даже не е имало и имплантация и няма смисъл да повтарям теста.
Извинявам се ако ми е глупав въпроса, но искам да знам дали има смисъл да продължавам с лекарствата.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #705 -: Април 15, 2015, 11:38:05 am »
Съжалявам, azman, тестът е отрицателен! Прегръщам те силно! Отърси се бързо от лошите мисли и с нови сили нопред. А иначе за лекарствата, според мен звънни на д-ра ти.
 :balk_21:
Нема начин да нема начин!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #706 -: Април 15, 2015, 11:44:14 am »
Благодаря за бързия отговор.
Няма как да и звънна, защото нямам контактите на докторката, но вчера се обадих на спешния
и без да им казвам какъв е резултата като единици, тоест само им казах, че е отрицателен
ми казаха да спра лекарствата.
Другата ми питанка и чуденка е дали когато ми дойде цикъла ще може да пробваме пак на спонтанен цикъл ?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #707 -: Април 15, 2015, 15:16:15 pm »
Силно те прегръщам и аз!
Да, ще можеш отново да направиш ЕЦ (предият път е било ЕЦ, нали?).
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #708 -: Април 15, 2015, 16:32:08 pm »
и моя опит приключи днес с обаждане от ембриолозите че не се е оплодила Я ми. била е със забележки, то и хормоните бяха твърде ниски не знам защо и ме почнаха с клостила толкова пари на вятъра. в същото време сега ми се каза за биопсия, а септември месец като говорих за биопсия и имунологични изследвания ми се каза че не се знае дали си заслужава толкова пари да се хвърлят за такива изследвания, които се правят при неуспех или загуба на плода. и аз вече не знам какво да си мисля. сега докторката ми каза като ми дойде да отида на 10-тия ден. имате ли представа дали е за биопсия или за да види дали имам друга Я за вадене?????
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #709 -: Април 15, 2015, 17:13:18 pm »
Amelia31 много съжалявам за проваления опит, дано някой от следващите да е успешен. Стискам ти палци


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #710 -: Април 16, 2015, 08:49:33 am »
и моя опит приключи днес с обаждане от ембриолозите че не се е оплодила Я ми. била е със забележки, то и хормоните бяха твърде ниски не знам защо и ме почнаха с клостила толкова пари на вятъра. в същото време сега ми се каза за биопсия, а септември месец като говорих за биопсия и имунологични изследвания ми се каза че не се знае дали си заслужава толкова пари да се хвърлят за такива изследвания, които се правят при неуспех или загуба на плода. и аз вече не знам какво да си мисля. сега докторката ми каза като ми дойде да отида на 10-тия ден. имате ли представа дали е за биопсия или за да види дали имам друга Я за вадене?????

Може първо пункция ако всичко с хормоните и размера на фоликула е ОК и след това биопсия, правила съм ги в 1 цикъл.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #711 -: Април 16, 2015, 09:57:16 am »
Амелия, съжалявам! Дано следващият е успешен!





Бореща се за една мечта.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #712 -: Април 16, 2015, 10:36:54 am »
lili2011 - миналата година бях стимулирана 5  дена с Гонал, и направих само 3 яйцеклетки. И трите се оплодиха и развиха до 5 ти ден, като ми върнаха 2 бластоциста, третата не е успяла да стигне до последна фаза. Но и да беше стигнала нямаше да ми я върнат.
 Първия и втория път бях в друга клиника (за добро или лошо след миседа се преместих в Надежда), като първия път 2013 г. пак имах стимулация, но малко по дълга, но и тогава направих 3 яйцеклетки, като 3 тата спря развитието си.  Върнаха ми 2 на 2 ри ден, от страх да не спрат да се развиват, защото не бяха хубави. Естествено тогава резултата беше нулев.
Не знам този път как успях без стимулация да имам 2 бр., по думите на ембриолога и двете са били хубави и сами се оплодиха. Не знам късмет ли е било или добавките който пия са си оказали влиянието, но много се надявам и следващия път да имам този късмет да са хубави или ако едничка да е хубава, защото преди да ми извадят тези 2 бр. яйцеклетки от десния яйчник, имам една пункция на левия, но нямаше яйцеклетка. FSH то ми е от 16 на горе
6 месеца се разхождахме до София и накрая нищо, много ме е яд. Имам всички изследвания, биопсия и т н.
Не искам да съдя, но още от трансфера си знаех, че няма да го бъде. За мен той не мина добре, това е едно от най важните неща, да не кажа, че е най важен.
Знам, че ти си в Щереви. Би ли ми казала как практикуват там на трансфер - пълен или празен мехур ?
Малко дълго стана, дано всичко ми се разбере :)
Успех на всички който се борят
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #713 -: Април 16, 2015, 16:25:27 pm »
Amelia, azman съжалявам  :bighug:
Azman друг лекар ли ти направи трансфера, по какво разбираш, че не е минал добре? Аз никога не съм обръщала внимание при трансфера. Все си мислех че е стандартна и лесна прцедура.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #714 -: Април 16, 2015, 22:14:03 pm »
Азман, при трансферите ми в Щерев никога не са ми поставяли условия за течностите. Винаги е било под ехогрпфски контрол и честно казано всичките ми трансфери минаваха гладко.
Иначе е силно казано че съм в Щерев, от много време не съм ги навестявала... А трябва ;)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #715 -: Април 16, 2015, 23:03:23 pm »
azman може да си казвала някъде по-назад, но не се сещам - може ли да кажеш какви добавки пиеш? Аз пия една шепа хапове плюс чай ама никога не е излишно още нещо да добавя към списъка  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #716 -: Април 17, 2015, 09:40:04 am »
Растем и хубавеем - 11 мм сме вече  :balk_46: :balk_46: :balk_46:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #717 -: Април 17, 2015, 11:31:48 am »
lilibell, браво  :D

Аз миналият месец бях на ЕЦ, смятахме на този цикъл пак да пунктираме (ако има какво), но се оказа, че пак имам задържан фоликул. Миналия път задържах фоликул след стимулация (декември), пих два месеца противозачатъчни и се спука. В началото на декември пунктирахме четири фоликула, всички бяха празни. Миналия месец поне извадихме една яйцеклетка, но не се оплоди. Сега се надявах, че след като не са ме стимулирали няма да задържам фоликули. Непрекъснато изскачат все нови и нови пречки, на практика сме доникъде. От всичко дотук, остава само да си правим изводи как да процедираме следващия път, но доста се проточиха нещата във времето, а биологичния часовник тиктака. :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #718 -: Април 17, 2015, 11:41:24 am »
Аз вече изобщо не обръщам внимание на такива пречки като задържани фоликули, липса на О и подобни - направо съм претръпнала и нищо не може да ме изненада. Миналия месец бях със задържан фоликул, предния месец пък тръгнаха 3 фоликула обаче много късно и сигурно не са били качествени. Изобщо това ЕЦ си е чиста проба късмет, даже си мисля,че да улуча 6ца от тотото ще ми е по-лесно отколкото да улуча качествена Я, която да извадим преди да се спука фоликула и която да се оплоди. Сега много съм притеснена откъм времето - моя мъж трябва да го организирам до 23ти да даде материал за спермограма защото ако се наложи пункция на 23ти да имаме преди това пак няколко дни въздържание. Изобщо не си представям как ще се вместя да направя всички тези изследвания преди пункцията  8O И ако след всичко това не успеем да извадим Я, направо ще се гръмна  :BangHead:
Sweet Angel какво да ти кажа - няма място тук да те успокоявам, ти сама виждаш как са нещата. Търпение и късмет - това май са най-важните неща при ЕЦ и ти пожелавам да ги имаш и двете (всъщност си ги пожелавам и на себе си  :))
« Последна редакция: Април 17, 2015, 11:44:29 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #719 -: Април 17, 2015, 12:38:37 pm »
 Sweet Angel и аз имам същите перипетии, и аз извадих Я със забележки, която не се оплоди и сега ми предстои да извадя още поне 2 пъти хубави Я и да се оплодят, че да стигнем до трансфер, а месеците вървят и ние се лутаме от месец ноември насам и годинките ми тръвде напредват, чак ме е страх че изпадам в критическа