0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #620 -: Март 15, 2015, 00:24:57 am »
йееее супер, ще ти стискам палци за успешно стартиране! Ако започнете с лекарствата на 5ти ден значи ще си на някакъв модифициран цикъл. При късия мисля,че се започва от 2ри ден. И на мен ми го предлагаха обаче като нямам антрални фоликули го оставихме на напълно ЕЦ. Все пак ако видим, че има 3-4 фоликула ми казаха, че от 5ти ден може да включат малко химия да ми ги подпомогнат. Така че сигурно и ти си на нещо подобно  :)


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #621 -: Март 15, 2015, 08:56:50 am »
йееее супер, ще ти стискам палци за успешно стартиране! Ако започнете с лекарствата на 5ти ден значи ще си на някакъв модифициран цикъл. При късия мисля,че се започва от 2ри ден. И на мен ми го предлагаха обаче като нямам антрални фоликули го оставихме на напълно ЕЦ. Все пак ако видим, че има 3-4 фоликула ми казаха, че от 5ти ден може да включат малко химия да ми ги подпомогнат. Така че сигурно и ти си на нещо подобно  :)
Аз миналия месец ходих и се видяха 4-5 антрални фоликула но имах ранна ову и изпуснахме цикъла.
Явно за това както викаш ти ще е някакъв модифициран цикъл.
Няма да му мисля много много този път каквото стане. :wink:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #622 -: Март 16, 2015, 01:03:39 am »
Kikair заедно сме. На мен ми казаха на 7 ми ден. Аз съм на модифициран, ама съм почвала и от 8 ми ден. Май зависи и от естрадиола или от големината на фоликулите.
На теб колко дни ти е цикъла?

Успех! Стискам палци да ни таймират добре и да имаме хубави ембриончета!!!  :)
« Последна редакция: Март 16, 2015, 01:06:26 am от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #623 -: Март 16, 2015, 09:03:59 am »
Kikair заедно сме. На мен ми казаха на 7 ми ден. Аз съм на модифициран, ама съм почвала и от 8 ми ден. Май зависи и от естрадиола или от големината на фоликулите.
На теб колко дни ти е цикъла?

Успех! Стискам палци да ни таймират добре и да имаме хубави ембриончета!!!  :)
Е радвам се че не съм сама  :)
Малко ми беше притеснено до сега съм правила на дълъг и къс протокол но не и такъв.
Моя цикъл най рано идва на 30 ден , но по принцип е около 35 дена.
Giaany аз лично от многото ембриони файда не видях .
Сега за мен е важно поне 1 да има за трансфер. :wink:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #624 -: Март 16, 2015, 12:08:35 pm »
То и ние ще сме на модифициран цикъл, или както още го наричат докторите - лимитиран. Утре ( вторник, 7-ми ден от МЦ ) сме на преглед и хормони. Ще се види какви ги е свършил 5 дневния прием на Ремидекс, надяваме се да има повече антрални фоликули. А знаете ли какви трябва да са стойностите на 7-ми ден на Е2 и колко трябва да са големи фоликулите преди да се започне леката стимулация, защото за първи път чувам че трябва да отговарят на някакви изисквания?
Утре ще рапуртувам какво е станало, а на всички вас ви стискам палци!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #625 -: Март 16, 2015, 14:35:40 pm »
И аз съм с вас на модифициран и на 7-ми ден (сряда) преглед след приема на Аримидекс. Успех на всички!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #626 -: Март 16, 2015, 15:31:58 pm »
Събрахме се групичка  :). Аз съм на 7 ден в Събота на преглед.
Kikair и аз съм така уж тръгваха 9-10, вадехме 3 и все некачествени. И съответно и ембрионите бяха с много фрагментации и  :bfn1: А от такъв модифициран ми е подписа. Аз съм с НЯР.

Мишлета и аз не съм  много наясно, но съм имала случаи да почна от 7, 8, и дори първия път май беше от 9ти ден. За това мисля че от нещо зависи. Моя цикъл е 28 дни.
Мисля че колкото по-рано почваш, толкова повече фоликули тръгват, но при мен е все тая, защото накрая все оставам с един, другите спират растежа си към 11-12 мм.
А за Е2 моята ст-ст на 7 ден с един фоликул 13 един 11 и други под 8 беше 95. На същия ден почнах Менопур.



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #627 -: Март 16, 2015, 22:55:20 pm »
Успех момичета!Ще ви следя с интерес,че и аз ще правя опит след месец-два :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #628 -: Март 16, 2015, 23:10:31 pm »
Който има опит с естествен цикъл може ли да сподели, когато е един фоликула при какъв размер сложихте Прегнил?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #629 -: Март 17, 2015, 08:43:15 am »
При ЕЦ без никаква стимулация прегнил сложих когато фоликула беше 21, но мисля че това е прекалено голям размер, защото се спука преди пункция.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #630 -: Март 17, 2015, 09:06:21 am »
Който има опит с естествен цикъл може ли да сподели, когато е един фоликула при какъв размер сложихте Прегнил?

Здравей! При мен изцяло на ЕЦ, прегнила беше на 19 и на пункция хубава Я, но при някои момичета, това пък е рано..
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #631 -: Март 17, 2015, 09:38:59 am »
Който има опит с естествен цикъл може ли да сподели, когато е един фоликула при какъв размер сложихте Прегнил?
На прегледа сутринта фоликула беше 18 мм и ми беше назначен Прегнил за вечерта. След пункцията се установи, че няма яйцеклетка.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #632 -: Март 18, 2015, 10:08:34 am »
Здравейте!
Да напиша първо колко голям е бил фоликула на ЕЦ в деня на Прегнила - при първия опит от който имаме замразено ембрионче фоликула беше 19мм. на 11-я ден, при втория опит пак на 11-ти ден фоликула беше 20мм., но при пункция се оказа че е празен.

И да се отчета след вчерашното посещение в клиниката, който се пада 8-ми ден от цикъла, след прием на Аримидекс. В единия яйчник имам 1 фоликул с размери 13мм., а в другия са 4 броя, 3 от които са 12 мм., но 4-я не запомних колко беше голям. Пуснахме и 3 хормона - E2, LH и Прогестерон и доколкото разбрах, за да започне леката стимулация, прогестерона трябва да е под 0,75 единици ( препоръчително да е със същите стойности от 2-ри ден на цикъла ), а LH да не е над 4-4,5. При мен Е2 беше 95, Прогестерона - 0,5 ( не е мръднал ), а LH е 4,2 и за него доктора каза че е почнал леко да се покачва, поради което на 10-я ден ще има Цитротид, даже имаше вероятност още същия ден да ми бият Цитротид ако Прогестерона беше по висок.
От вчера започнахме и с леката стимулация - 3 дена ще бъда на Пурегон 100 единици веднъж дневно, след това на Менопур. Явно започваме да храним фоликулчетата.
На 10-я ден имам и инжекция Цитротид и на 11-я съм на преглед.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #633 -: Март 18, 2015, 10:25:41 am »
при мен на 10 ден с прием на клоктил имах два фоликула съответно 14 и 18 мм, прегнила ми го назначиха на 11-ти ден вечерта и на 14-ти ден сутринта ми беше пункцията и извадиха само една хубава и годна яйцеклетка, като биолозите ми бяха казали по телефона, че е незряла, но са я оставили да узрее и се е делила правилно и прочие.......замразих един хубав ембрион. на мен по-скоро ми е и интересно и притеснително ще преживее ли размразяването този ембрион, тъй като не ми се дават хиляди излишни левове за вадене на Я, оплождане , замразяване и размразяване
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #634 -: Март 18, 2015, 12:24:38 pm »
Момичета, бих искала да се допитам до вас. Преди три дни стартирахме трети поред опит ин витро и тъй като не реагирам добре на стимулации с док решихме да е на ЕЦ. Имам питане във връзка с резултатите от микробиологията, които излязоха днес. Оказа се, че се изолира бактерия в пробата. Та въпроса ми е: Как процедират вашите лекари в такъв случай, дали отлагат опита за следващия цикъл или предписват лечение в същия цикъл и продължават по план? Досега микробиологията ми винаги е била чиста. Наясно съм, че всичко е индивидуално, но тъй като разполагам с няколко дни до следващият преглед, който е на 23 март, се питам дали има опция да започна някакво лечение по препоръка на док и да не отлагаме нещата, защото вече отложихме с два месеца заради задържан фоликул. (След малко ще разбера каква точно е бактерията и ще звънна в клиниката за да се консултирам с док, тъй като се оказа че не мога да си видя резултатите онлайн, докато не доплатя за антибиограма).
Благодаря ви!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #635 -: Март 18, 2015, 18:47:58 pm »
Ейнджъл, зависи каква е бактерията, колко е опасна за ембрионите. Може да се назначи лечение с антибиотик, и съответно да се направи ембриотрансфер, по преценка на лекуващия ти лекар. Но аз лично не бих, защото при един евентуален неуспешен опит остава съмнението, че тъкмо това може да е било пречката (недоизлекуваната инфекция или антбиотика, който след ЕТ не е много препоръчителен).
« Последна редакция: Март 18, 2015, 19:59:13 pm от Faith& »
По слънчевата страна на улицата
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #636 -: Март 18, 2015, 19:25:08 pm »
Faith, благодаря ти за отговора. Бактерията е STREPTOCOCCUS beta HEAMOLYTICUS gr."B" с антибиограма към изследването. Утре сутрин док ще каже какво ще е лечението.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #637 -: Март 18, 2015, 22:30:16 pm »
Благодаря за отговорите. При мен 2 пъти на 18 и веднъж на 20 нямаше фоликул на пункцията и веднъж на 17  беше успешно и от него е подписа ми.
Sweet Angel тази бактерия трябва да се излекува. Тя е опасна за пункцията и за бебето. Успех ти желая.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #638 -: Март 19, 2015, 08:45:49 am »
Giaany, благодаря и на теб. Ще я морим с антибиотик, надявам се да не отлагаме опита, а да е паралелно лечението. Успешен ден ви желая  osi_9
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #639 -: Март 21, 2015, 15:16:33 pm »
Здравейте момичета, и аз да споделя с вас:днес менопур и цитротид, утре цитротид и прегнил и във вторник на пункция. При вас как са нещата?Успех на всички в процедура!