0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #780 -: Май 01, 2015, 23:31:49 pm »
Мерси lilibell и док така ми каза. Аз просто викам да не би при някои да се практикува по друг начин. И аз съм с НЯР и нямам време. FSH ми е 12.  :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #781 -: Май 02, 2015, 08:56:02 am »
Айде тогава, стягаме се и действаме  :D То FSH може да варира, доколкото разбрах трябва да се издебне някой цикъл с ниско FSH в началото. Това означавало, че Я са хубави и нямат нужда от много стимулация за развитие.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #782 -: Май 07, 2015, 15:02:14 pm »
момичета вчера бях на преглед на 10 ден от менструация, уж за биопсия и мн се разочаровах. докторката каза, че при мен нищо не е наред хормоните са занижени, извадихме Я със забележки, която не се оплоди. вчера видя на 10 ден че имам 2 фоликула от 8 и 9 мм и сега иска да ги следи и ме вика на 15 ден на преглед. аз зададох въпрос не трябва ли да са с по-голям размер фоликулите за 10 ден . отговора беше да, но при теб нищо не е нормално. решила съм ако в понеделник хормоните ми са ниски - естрадиол и ФСХ, ще откажа да вадя Я, тъй като същата ще е пак със забележки. какво мислите има ли смисъл от следващи проследявания на хормони и наяйчници през 3-4 дни като Я няма да е хубава и има ли смисъл да давам на вятъра отново както предния месец 800 лева???? и при положение, че ми говорят и за насочване към донорска програма, тъй като резерва ми явно е наистина изчерпан
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #783 -: Май 08, 2015, 23:57:46 pm »
То при всеки е индивидуално,но при мен когато естрогените не нарастваха добре и яйцеклетката не беше добра. Не зная за ФСХ по време на процедура, защото не са ми изследвали.
А дали на 10 ден са ти малки фоликулите, зависи от колко дни ти е цикъла по принцип. Ако имаш 30 дневен цикъл са си добре.
Обаче дори и да си с изчерпан резерв, винаги има и добри месеци, през които ще изкараш хубава яйцеклетка.
Стискам палци  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #784 -: Май 09, 2015, 18:08:55 pm »
джани мерси, ти ме  поощри!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #785 -: Май 10, 2015, 22:26:59 pm »
Здравейте, какви хормони ви изследват в началото на цикъла при ЕЦ? Да знам за какво да се подготвя и с какви парички  :oops:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #786 -: Май 11, 2015, 15:29:11 pm »
На мен само естрадиол
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #787 -: Май 11, 2015, 23:34:38 pm »
В Надежда изследват Естрадиол и ФСХ.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #788 -: Май 12, 2015, 14:30:03 pm »
да, естрадиол и ФСХ. аз бях на преглед и на 15 ден от цикъла фоликула ми е спрял на 9 мм и не е пораснал от 10 ден. май Я ми са заминали, едва ли вече се касае за НЯР. и това всичко се случи за в рамките на 5 месеца от вадене на хубава Я.................вчера се оказа, че и лигавицата ми е изтъняла от клостила на 6 мм. предния път от клостила беше 10 мм и нямаше промяна. докторката каза, че не мога да направя и биопсия
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #789 -: Май 12, 2015, 17:01:36 pm »
Амелия много съжалявам.  :(  Какво ти каза док? Да изчакаш или да пробвате и другия месец? За лигавицата не го мисли. То всичко си е свързано. Ако яйцеклетката се развиваше добре, щяха да се покачват добре естрогените и да се одебели и лигавицата. И при мен като не беше добра яйцеклетката и лигавицата не се одебеляваше добре, защото няма добри естрогени. Въпрос на шанс е да хванете хубава яйцеклетка.  :hug2:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #790 -: Май 13, 2015, 10:14:10 am »
Здравейте момичета, Амелия много съжалявам за проваления опит. Наистина с НЯР и ИЯР трябва да имаш много търпение. Аз също този месец го отписвам - заради задържан фоликул на ЛЯ. Хубавото е,че се видя антрален на десния Я, което значи, че и той се възстановява. Дано в бъдеще да вади по някоя Я и да мога да разчитам на него.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #791 -: Май 13, 2015, 22:31:42 pm »
Lilibell   :bighug:   :(  Силно ти съчувствам  :( Дано следващия месец всичко е наред, че то колко търпение да има човек. Аз предния месец не го приех леко. И общо взето всеки месец провал ми става все по-трудно. Много му се надявам на тоя месец, че ще се срина иначе.  :balk_112:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #792 -: Май 17, 2015, 01:19:46 am »
Май само аз съм на естествен цикъл сега, обаче и и моя опит може да отпадне. Днес на 7 ден фоликулами беше 16 мм. Прекалено голям за мен. Аз такива размери имам на 10-11 ден. Док иска да го проследи и Понеделник, понеже хормоните ми били добре и отговаряли на големината на фоликула. Аз исках да се откажа,но ще видим.  :?  :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #793 -: Май 17, 2015, 11:35:59 am »
Giaany ти прави ли преглед в началото на цикъла за задържани фоликули? Аз това вече не го пропускам. Този месец нали по тази причина го отложихме - на 4ти ден 16 мм фоликул,док каза, че е задържан и нищо не предприехме. Обаче може пък да имаш ранна О?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #794 -: Май 17, 2015, 15:59:17 pm »
Ами не направих  :oops: , но щом хормоните са добре не значи ли че е фоликул, а не киста  :ask: osi_10 Сега стоя и се чудя. Те задържаните фоликули развиват ли се като нормални фоликули  :? Не зная, защото не ми се е случвало да имам
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #795 -: Май 17, 2015, 16:57:02 pm »
Успех Giaany и мен ме вика лекарката в началото на цикъла да види дали няма задържан фолинул.Дано твоят не е такъв сега!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #796 -: Май 17, 2015, 17:37:45 pm »
Аз когато съм имала задържан фоликул не съм пускала хормони в началото на цикъла и затова не мога да съм ти полезна. Така сме се разбрали с док - отивам на 2-3-максимум 4 ден от цикъла да се види има ли задържан, ако няма задържан и има антрални - пускам хормони и ги следим за доминантен, ако има задържан - нищо не правя. Аз доста задържани съм имала откакто започнах по-редовно да си правя прегледи и според мен задържания се развива като нормален фоликул, просто по някое време спира да се развива и започва да намаля или пък си расте и се изчиства сам в края на цикъла. Ето този месец съм със задържан фоликул и температурата ми е много смотана - 36.6, което за себе си от практиката съм установила, че не е хубава Т за първата половина. Сигурно втората ще вдигна максимум 36.7 - 36.8, такива са ми циклите без О  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #797 -: Май 17, 2015, 21:33:15 pm »
Да кажа как се развиха нещата при мен- на 11ден Lh-5,5, estradiol- 294, два фоликула-20, 5  и 14, 5. Според мен не са идеално зле, но док се чуди, вика ме пак утре сутринта, да решим какво правим. Аз съм навита да пробваме, пък каквото, такова. За протокола- пих фемара от 2до 5 ден. Успех на всички девойки тук :)
She & He
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #798 -: Май 18, 2015, 15:26:25 pm »
Аз вземам днес прегнил и в Сряда пункция. Фоликула ми е 18 мм, Е2 ми е 280 (не е много висок), матка 9,5, прогестерон 0,48. Естрадиола не е висок и ме притеснява, че от предния преглед на 16мм фоликул се е качил само с 40 единици. Това май хич не е добре ама ще пробваме.
Ellezar късмет и успех!!! Стискам палци !!!
« Последна редакция: Май 18, 2015, 15:28:33 pm от Giaany »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #799 -: Май 18, 2015, 15:37:36 pm »
Аз вземам днес прегнил и в Сряда пункция. Фоликула ми е 18 мм, Е2 ми е 280 (не е много висок), матка 9,5, прогестерон 0,48. Естрадиола не е висок и ме притеснява, че от предния преглед на 16мм фоликул се е качил само с 40 единици. Това май хич не е добре ама ще пробваме.
Ellezar късмет и успех!!! Стискам палци !!!
Gianny, мерси, да ти се връща, да знаеш, че сме заедно- и аз довечера прегнил и в сряда пункция :) В коя клибика си? На кой ден ти е естрадиола? A LH не мерихте ли?
She & He