0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #480 -: Май 08, 2011, 11:32:08 am »
elle22 бързичко да се възстановиш напълно ти пожелавам, наистина операция си е, но всичко ще отмине, важното е че бебка е добре. :D

Елена леко раждане и най-сладкото и послушно бебче на финала. :crossfingers:

Къди добре дошла, лека и безпроблемна бременност. :D

marigri то не останало при теб, стискам палци док да е съгласен с датата, щом нея си си избрала. :wink:

Цигу какво стана със скрининга и с изследванията на половинката? Чакам те с хубави новини. yahoo_17
На мен ми изчислиха риска на момента като измериха ехографските параметри и ги вкараха в някаква програма заедно с кръвните показатели, всичко е наред за Даун 1: 5500 и 1: 5300 Направо си отдъхнах, много ме беше страх. :?
Но това беше всичко, не мериха нито кръвния поток, нито дори пуснаха да чуя сърдечния ритъм... надявам се всичко да е наред. Странно че на последния преглед сърдечния ритъм на двете бебетата беше много различен, едното 120 другото 170 удара в мин.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #481 -: Май 08, 2011, 12:21:52 pm »
Този календар позволява също, да се направят изчисления на база трансфер съответно на 3-ти и 5-ти

http://www.ivf.ca/fet3dayduedate.php

http://www.ivf.ca/fet5dayduedate.php

така мисля, че би могъл да се ползва и при ЗЕТ  :ask:


Да ... точно е направен с цел изчисления при ЗЕТ съответно на 3-ти и 5-ти ден :)
« Последна редакция: Май 08, 2011, 12:24:39 pm от Iffi.13 »
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #482 -: Май 08, 2011, 12:26:12 pm »
Къди, добре дошла при нас, мила  :welcome_1:
При ин-витро си нагласяш калкулаторите, така че деня на оплождането да съвпада с деня на пункцията и слагаш една измислена дата за начало на МЦ.  Така показват вярно. На ЖК казваш същата измислена дата като начало на МЦ и сметките съвпадат.

« Последна редакция: Май 11, 2011, 14:11:51 pm от beast »

*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #483 -: Май 08, 2011, 13:13:08 pm »
tranka, благодаря ти за калкулатора за изчисляване на термин. За нашите близнаци е 27.05.2011. Боже, то не остана... Ей сега ще дойде и твоя ред, миличка... Времето бързо минава ..
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #484 -: Май 08, 2011, 13:35:28 pm »
леле... Ифи ти сьвсем ме шашна с тези калкулатори,аз сьм с трансфер 5-ти ден и така като го изчисля ми излиза че сьм вече в 30-та седмица,и защо има толкова голямо разминаване като на всички калкулатори вкарвам като дата едно и сьщо,последния цикьл,ама май наистина този е най-верен и по килограмите които ми каза доктора. Ходих тук в София при д-р Дяволов,каза че засега всичко е наред,момата е вече 1300 а момька 1500,но и той ми каза че отговарям на по големи седмици,много се притеснявах от срещата с него досега бях ходила само при Александров,но Дяволов сьщо се оказа разговорлив и не се притеснявах да го питам всичко което ме вьлнуваше,остави си телефона и каза че ако трьгна да раждам преждевременно да го тьрся по всяко време:)) Е дано скоро не ми се наложи де,поне още месец да избутам.
  Момичета да ви се оплача,от две нощи не мога да спя от невероятни болки в диафрагмата,такова притискане имам,чак ме задушава. Какво да правя да ми олекне незнам и болката става все по голяма и по голяма,чак кьм сутринта ме поуспокоява и заспивам. И това е само вечерно време,но започне ли притискането не се тьрпи,немога да си представя всяка вечер да е така,няма да издьржа.
  Маригри,много те мисля,хайде стискай още малко не остана,еййй не си избра 22 като дата,но нищо :P вече аз нямам тьрпение за теб,апьк ти не знам как те свьрта  :wink:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #485 -: Май 08, 2011, 14:14:35 pm »
А на мен за термин ми се пада таз годишния ден на репродуктивното здраве :D. Миналата година чаках с нетърпение какво ще ми кажат докторите на консултациите, тази година чакам бебета! Дай Боже всекиму!

За лентичките в интернет, аз вадя от деня на пункцията 14 дни и този ден въвеждам за първи ден на МЦ. Иначе моите бебета вървят точно по седмиците.

Фифоняк, и аз бях така, ставах от леглото, защото се задушавах, мина ми, сега ме болят ребрата и само от време на време не ми стига въздух :D.

Маригри, още мъничко остана, всичко ще бъде наред. Аз на 25 май се връщам във Варна :D.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #486 -: Май 08, 2011, 14:26:54 pm »
Фифоняк, пробвай да спиш полуседнала подпряна на възглавница. Така ще ти се улесни дишането.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #487 -: Май 08, 2011, 14:33:22 pm »
Фифоняче стискам аз кълки, стискам... :D
то наистина не остана, искам да успокоя новите попълнения, че последните месеци най бързо минават, на мен първите ми бяха най бавни,но от 5-6 месец минава неусетно  :wink:, ще видите колко бързо ще мине времето....само от голямо броене на дни и месеци и притеснения хич не можах да се насладя на бременноста, даже днес реших да направя малко снимки по голо коремче....малеееееее.. 8O 8O,после чак се стреснах колко е голям вече  :lol:,сега разбирам що моя мъж ми вика слонче  :lol:

иначе за болки в диафрагмата аз нямам, моите седят и двамата седалищно и само главите им подскачат леко отгоре, основни удари идват при мен долу...но имаше дни дето ходих превита от болки долу вдясно, заканих се аз на дясното калпазанче, че после ще му дърпам ушите за ритниците.... :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #488 -: Май 08, 2011, 14:41:38 pm »
леле... Ифи ти сьвсем ме шашна с тези калкулатори,аз сьм с трансфер 5-ти ден и така като го изчисля ми излиза че сьм вече в 30-та седмица,и защо има толкова голямо разминаване като на всички калкулатори вкарвам като дата едно и сьщо,последния цикьл,   :wink:
Fifonqk, много пъти сме коментирали, гледам Eille също е писала сега - при инвитро/икси не се изчислява с първия ден на последния цикъл - сложи в калкулатора като 1 ден на МЦ датата, която се получава като дръпнеш 2 седмици назад от пункцията - тогава вече ще получиш реалната седмица, в която си. Така че май трябва да си коригираш лентичката :) А като гледам и килограмите на бебетата, определено си по-напред от 27-28 седмица.
Моите в 28г.с.+ 4дни бяха по 1500 и 1700, и се смятаха за големи (вървяха по-напред ехографски през цялата бременност), а какво остава да са подобни килограми в още по-ранна седмица... :wink:
« Последна редакция: Май 08, 2011, 14:43:11 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #489 -: Май 08, 2011, 14:44:18 pm »
Фифоняк, пробвай да спиш полуседнала подпряна на възглавница. Така ще ти се улесни дишането.

Фифоняче това наистина може да ти помогне, аз по принцип преди спах без възглавница....най ми беше удобно така, а сега спя с 4...и почти в полуседнало положение, хем корема много не опира и така ми по удобно, а ако легна на низко и почвам да се задушавам... :?

Ейлле ти баш за празника, ама тогава май нашия док няма да го има, ама предполагам все ще измислите нещо по въпроса  :wink:

единствено при мен изведнъж се появи голямото подуване и в лице и в крака и навсякъде, иначе всички изследвания са ок при мен....поне там се успокоих  :D и хемоглобина скочи когато почнах да ям месо(свинско, телешко)....така че ако не ви се пият хапове, яжте месо всеки ден :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #490 -: Май 08, 2011, 14:52:42 pm »
 Фифоняк,ако получиш нещо като пристъп / силно казано , но на мен често ми се случва и започвам да дишам кат Дарт Вейдър / застани на колянна опора :) ,ръцете свити в лактите или пък гушни някаква възглавница с тях и постой малко така. Дано си го представи...на четири крака ;) . Ще ти олекне,а иначе спинкай ,както са ти казали момичетата ,с леко повдигнат торс...
 Ползвайте този прословут календар на гинеколозите,бре , елементарно е.Тези ,които сме с АРТ , завъртаме кръгчето със седмиците така,че първия ден от третата седмица да съвпада с с деня след трансфера
 :)
http://www.ladypill.com/calendar.php
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #491 -: Май 08, 2011, 15:16:41 pm »
завъртаме кръгчето със седмиците така,че първия ден от третата седмица да съвпада с с деня след трансфера
 :)
http://www.ladypill.com/calendar.php
с деня след пункцията

пп. За последен път коментирам това. Ще взема да си го сложа в подписа вече :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #492 -: Май 08, 2011, 15:48:53 pm »
Къди добре дошла леки оставащи месеци до термин,За Туци никой ли не чул нещо,най вероятно вече е щастлива мама :P
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #493 -: Май 08, 2011, 17:29:08 pm »
Ифи, искренно благодаря за линка на калкулатора за ЗЕТ, напълно съвпадна с моите изчисления. При ЗЕТ предшестван от терапия с естроферм е по-сложно, защото няма пункция нито овулация, само трансфер на ембриони.
Надявам се да пропусна титлата първо бебе на 2012г. :D :D :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #494 -: Май 08, 2011, 17:54:56 pm »
Леле, страхотно е да видя Къди тук! Честито и успешни 9 месеца (и един живот после :-))
Туци...? Дано вече са двама, сигурно няма време за съобщения :-) Аз още нямам ....

Много стиснати палци на всички очакващи, и по 2 за близнаците ни! Нямам време да пиша, след като попорочета всичко, но поне надниквам в Честито за радостни вести
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #495 -: Май 08, 2011, 18:34:42 pm »
Туци дано всичко е минало и вече се гушкате :)
Къди добре дошла и леки 9 месеца миличка :)
Надин мила време аз и сега нямам много :) Разбрах че като му обърна повече внимание,посмеем се,похапнем на почивки и после на шезлонга и след 30/40 мин е "умрял" за сън  :D
Маригри успех мила и стискай колкото можеш  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #496 -: Май 08, 2011, 21:14:09 pm »
завъртаме кръгчето със седмиците така,че първия ден от третата седмица да съвпада с с деня след трансфера
 :)
http://www.ladypill.com/calendar.php
с деня след пункцията

пп. За последен път коментирам това. Ще взема да си го сложа в подписа вече :D

 абсолютно,ако не го бях написала,щях да кажа,грешка на езика.
 Благодаря ,Каутърчееее
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #497 -: Май 09, 2011, 10:13:09 am »
 Момичета,извинявам се, че задавам въпроса и тук ,но ми е много спешно:
 Някоя от вас знае ли дали мога да пратя лекарства за стимулация до Щатите чрез куриер и с коя фирма?
 Много благодаря предварително...
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #498 -: Май 09, 2011, 10:14:04 am »
Погледни в сайтовете на куриерите, но не съм сигурна, че можеш да пращаш лекарства. Аз съм пращала с български пощи хранителни добавки и то след малка разправия и настояване, че не са лекарствени продукти.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #499 -: Май 09, 2011, 11:00:00 am »
Погледни в сайтовете на куриерите, но не съм сигурна, че можеш да пращаш лекарства. Аз съм пращала с български пощи хранителни добавки и то след малка разправия и настояване, че не са лекарствени продукти.

Аз съм получавала хранитерни добавки от САЩ, обявени като "витамини". На митницата щяха да ме изядат, че съм нямала право да получавам лекарства и нямало да ми ги осовободят. Пуснаха ги с 300 зора. Това ме навежда на мисълта, че надали е позволено да се пращат на обратно.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!