0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #500 -: Май 09, 2011, 13:06:25 pm »
Момичета,извинявам се, че задавам въпроса и тук ,но ми е много спешно:
 Някоя от вас знае ли дали мога да пратя лекарства за стимулация до Щатите чрез куриер и с коя фирма?
 Много благодаря предварително...

Мисля че няма да успееш изобщо особено пък хапчета за стимулация.Те едва витамини допускат и то както са казали момичетата с 300 зора.. Тук е строго забранено да се пращат лекарства било то и обикновен аспирин !

Нещо за Туци някой знае ли ? Дано е вече у дома
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #501 -: Май 09, 2011, 13:35:07 pm »
Момичета, имам малко въпроси отнсно женската консултация по здравна каса.

До тук от прочетеното разбрах, че трябва да се запиша на женска консултация по здравна каса заради болничните и майчинството. Надявам се да съм разбрала правилно.

Обърнах се към джипито, тя не водела ЖК, ще ми издаде направление за гинеколог.

Възниква въпроса, къде да се запиша на такава - живея в райна на медицинска академия, работя в Павлово и двата района ме устройват. Иначе аз си ходя в Малинов, не очаквам чудеса от АГ-то по ЗК.

Единственото ми притеснение относно лекаря по ЗК е да не ми навреди с неадекватни преценки или изказвания. Наслушах се на неземни глупости в периода докато не ходех в специализирани клиники по репродуктиван медицина и честно казано нямам желание да го преживея отново, просто искам разбран лекар.

Вие как подходихте?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #502 -: Май 09, 2011, 13:39:22 pm »
Зай, може да попиташ следящият те в "Малинов" кого ще ти препоръча за ЖК. Аз отидох при "проверен" лекар, който беше наясно със ситуацията, знаеше, че Сигридов ме преглежда и не правеше фасони (често срещано явление). Дори изрично ми е казвал да се консултирам със Сигридов в някои случаи. Но той е в Тина Киркова, не съм сигурна, че ти е много удобно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #503 -: Май 09, 2011, 13:40:55 pm »
Зай, може да попиташ следящият те в "Малинов" кого ще ти препоръча за ЖК. Аз отидох при "проверен" лекар, който беше наясно със ситуацията, знаеше, че Сигридов ме преглежда и не правеше фасони (често срещано явление). Дори изрично ми е казвал да се консултирам със Сигридов в някои случаи. Но той е в Тина Киркова, не съм сигурна, че ти е много удобно.

Абе и на Тина Киркова съм съгласна, само да не ми прави изпълнения. Мерси много! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #504 -: Май 09, 2011, 14:51:37 pm »
Зай, аз съм в същият район почти, мисля, да подходя към ЖК само като административна интитуция. Моето ДЖ е в 14-то ДКЦ на Витошка при Лучаното там има някакви редови АГ-та та се замислям там да се запиша. Опцията от клиниката да ми предложат не я  знаех, но ще попитам.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #505 -: Май 09, 2011, 15:15:48 pm »
Къди, аз даже не знаех, че има ДКЦ там. :D

Аз в момента съм в потрес, понеже работодателят ми реши да смени фонда за допълнително здравно застраховане и минаваме на нещото с фамозното име Далл Богг 8O 8O 8O 8O

С ужас откривам, че не са особено долюбван фонд и екстрата покриване на разходи за избор екип за раждане, на която разчитах, я поемат само до максималния праг, определен от здравната каса! Страхотно просто, миналата година на колежките ми им върнаха 1500-те лева в Токуда, тая година - нъц.

Някой има ли актуална информация колко пари е изборът екип в Токуда сега, свалили са го като информация от сайта?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #506 -: Май 09, 2011, 15:22:39 pm »
Зай, за ЖК в поликлиниката на МД при доктор Клисурски. На мен тук ми го препоръча една майка и Сами беше при него. Не прави проблеми, но обикновено няма направления за кръв и урина, хубаво е че става със записан час, който се спазва.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #507 -: Май 09, 2011, 15:37:23 pm »
Ееее, Зай в бяла фирма работиш душа, за мен допълнителното здравно е нещо като мит, както и това да ти върнат пари за нещо. До колкото знам изборът на екип в Токуда е 1500лв.+600лв. неонтологичен пакет.
Една позната работеща в МТел наскоро роди там и когато каза, че са й върнали парите си рекох "да бе, да"  :D
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #508 -: Май 09, 2011, 15:45:19 pm »
Ееее, Зай в бяла фирма работиш душа, за мен допълнителното здравно е нещо като мит, както и това да ти върнат пари за нещо. До колкото знам изборът на екип в Токуда е 1500лв.+600лв. неонтологичен пакет.
Една позната работеща в МТел наскоро роди там и когато каза, че са й върнали парите си рекох "да бе, да"  :D

И аз ще кажа "да, бе, да"... Наистина много ме интересува колко е, тези 1500 са за самото раждане, на мен ми връщат само избора екип, нищо друго. И вече, както изглежда, с лимит...

Но, да, наистина миналата година на колежките им ги възстановиха до стотинка. Вноската е 12.50 лв. на месец за това осигуряване, не се е скършил работодателя. Даже знам за жени, които сами си се осигуряват именно заради раждането.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #509 -: Май 09, 2011, 17:42:02 pm »
Зай, бях на "отворените врати" в Токуда преди 2 седмици. Цените са: раждане - 1500лв, неонатологичен пакет за бебето - 500лв при нормално раждане и 600лв при секцио.
Между другото аз на ЖК по ЗК се записах чак като влязох в 5-ти месец  :D досега съм имала само 1 безплатни кръвни изследвания, 1 МБ и 1 цитонамазка. Останалото е теглилки, мерилки, кръвно и гледане на УЗ(2 пъти), който ми е набор  :lol:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #510 -: Май 09, 2011, 17:43:00 pm »
Момичета,извинявам се, че задавам въпроса и тук ,но ми е много спешно:
 Някоя от вас знае ли дали мога да пратя лекарства за стимулация до Щатите чрез куриер и с коя фирма?
 Много благодаря предварително...

На мен са ми изпращали антибиотици до Норвегия и Швеция без проблем но за САЩ не мога да кажа.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #511 -: Май 09, 2011, 17:45:48 pm »
Зай, в Токуда мисля, че не пише избор на екип, а Дарение във фактурата.  Затова няма да ти върнат пари от ДаллБогг. Та проблема не е само в телевизора на ДаллБогг :wink:
Дали ме разбра не знам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #512 -: Май 09, 2011, 17:49:41 pm »
Проучих положението с Токуда - поне доколкото успях от странични източници, не съм говорила директно с болницата.

От тези 1500 лв. 350 са избор екип, а 1150 - доброволно "дарение".

До миналата година допълнителните здравноосигурителни фондове ти връщаха всичките тези 1500 лв. (според това на какъв пакет за възстановяване на разходи си). Тази година, очевидно на повече от 350 лв. не мога да се надявам.

Не ми е за парите, а за извиването на ръце, което се прилага.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #513 -: Май 09, 2011, 18:33:31 pm »
Zai, както и Cambozzola ти е писала, от Малинов обикновено пращат в Тина Киркова-при съответен лекар-просто не си попитала. Аз също ще потвърдя, че проблеми не съм имала, нито с неадекватни изказвания, нито по някакъв друг начин. Мисля, че ни следеше по ЗК даже един и същ лекар с нея.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #514 -: Май 09, 2011, 19:14:02 pm »
Ааа, с неадекватно изказване се сблъсках, когато отидох да си взимам 45-дневния болничен, но, разбира се, не от съответния лекар. Той беше в отпуск и ме прегледа някаква друга госпожа (мисля, че беше Костова). Поиска ми (и ме причака на касата, да види дали ще платя) 35 лв. за задължителния (според нея) ултразвук. Обясни ми, че бебето ми е гигант и задължително трябвало да родя секцио. И така ;) Но иначе акушерката в успокои и ми каза да не я слушам. ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #515 -: Май 09, 2011, 19:19:37 pm »
Е и аз платих едно УЗ, че в нашия пакет били 3, ама това да е кусура.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #516 -: Май 09, 2011, 19:56:18 pm »
Момичета,извинявам се, че задавам въпроса и тук ,но ми е много спешно:
 Някоя от вас знае ли дали мога да пратя лекарства за стимулация до Щатите чрез куриер и с коя фирма?
 Много благодаря предварително...

Допускам да е възможно, но ще трябва да проучиш щателно въпроса.
1. По принцип на постоянно живеещите и гражданите на САЩ е позволено да внасят лекарства в ограничени количества за лична употреба: http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/prohibited_restricted.xml#Medication
Има обаче важно ограничение: лекарствата, внасяни отвън, трябва да са одобрени за употреба и продажба и в САЩ. Това е федералният закон.
2. В допълнение, всеки щат има собствени разпоредби и правила какви лекарства, в какви количества и по какъв начин могат да се внесат от чужбина.
3. Всяка куриерска фирма ще има различна политика по въпроса с лекарствата.

За 1 и 2, помоли човекът в Щатите, на когото пращаш лекарствата, да проучи и събере информация. За 3 се обади на две-три големи компании и питай. При всички случаи те съветвам да спазиш закона, защото получателят може да получи солена глоба вместо лекарствата.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #517 -: Май 09, 2011, 20:55:20 pm »
Зай, да се намеся и тук:
- в документите от Токуда раждането е 1500 лева, от които 500 са избор на екип и др. разбивки; но тези документи ти ги подписваш и си остават при тях, ще ти дадат копие ако поискаш. Отделно вече при самото плащане имаш 2 избора: плащаш и ДДС върху тези 1500 и ти издават фактура, в която пише само "раждане", или правиш "дарение" за 1500 и избягваш ДДСто и , естествено, шанса да ти се плати от който и да е фонд.
- за ЖК по ЗК... аз си се следях платено в Щерев през цялото време, и бе проблем те си ми издадоха 45-дневния болничен и направленията към болницата и каквито документи бяха нужни. А от Токуда си  ми пуснаха следващия болничен. В този смисъл, ако не разчиташ на ЗК специално, не виждам защо да се тормозиш с "допълнителна" ЖК.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #518 -: Май 09, 2011, 22:26:17 pm »
 Зай,от клиниката препоръчват д-р Ташков.Той наистина е в Тина Киркова,но ЖКто си го води в един друг център. Много е внимателен и е наясно,че ние си продължаваме да се следим в клиниката и няма никакъв проблем с това.
 Проверих за лекарствата.Могат да се пратят по човек,лично.Изисква се рецепта и най-вероятно на летището в САЩ ще има кръстосам разпит.Може да ги вземат и за експертиза.Явно ще е сложна работата,но както каже снахата...

 Да споделя и днешните ми терзания.Бях на преглед.Момчето си е все така седалищно.Много е порастнал,минава 2кг . Изключително активен. Обаче,задължително трябва да има едно "обаче".Днес сърчицето му биеше аритмично. За първи път е така.Докторката гледа и старите записи,не е имало такова нещо.Д-рСигридов също мевидя.Питаха ме дали съм пила кафе,кола ,нещо друго...Казаха,че няма никакъв анатомичен проблем и е твърде вероятно утре като отида вече да не е така,но все пак ме пратиха на консултация със специалист кардиолог за бебчета  :(
 Не бих казала,че съм супер притеснена,но това явно е защото не го осъзнавам / или не искам / че е възможно да има проблем.
 Някой нещо да е чувал или чел по подобен въпрос?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #519 -: Май 09, 2011, 22:39:33 pm »
Момичета, много ви благодаря за информацията, много ми беше полезна.

Надин, много благодаря за информацията за Токуда, ще продължа да ровя. Ще ги видим новите застрахователи какви ще ги надиплят.

За ЖК се интересувам, понеже доколкото прочетох (не знам дали съвсем точно) от Малинов не могат да ми издават необходимите болнични и направления. Джипито също ме насочи към АГ, така че ще трябва да се запиша на някаква ЖК.

Дидон, успех с лекарствата, по човек е най-сигурно.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!