0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #400 -: Май 03, 2011, 12:39:01 pm »
Айде, Миленче, от кога дебна да кажеш какво сте сътворили - братче или сестриче на Емчо!
Аз вчера бях на преглед при д-р Даскалов и останах много доволна. Огледахме подробно бебенцата от главата до петите, видях им физиономийките, приличат на мъжа ми и като него са с големи глави, толкова подробно ги гледахме, че мъжа ми после пита "а дали са със сини очи не видяхте ли" :D. Едното бебенце е с уголемено бъбречно легенче, казаха че трябва да се проследи след раждането, но не е нещо сериозно. Аз съм пушка, шийката ми е 3.5 см, като казаха, че за моите седмици е повече от чудесно. Изрично питах за инжекциите за дробчетата, теста за фетален фибронектин, при мен не се налага. Профилактично инжекции също не е добре да слагам, защото те не са съвсем безвредни, само ако започне преждевременно раждане. Та така, сега съм една щастлива, спокойна и доволна  :D :D :D.

Туци, твоето бебе просто чака майските празници :D.



*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #401 -: Май 03, 2011, 13:44:30 pm »
Браво Ейле, радвам се за хубавите новини.  :D

Успех на всички очакващи!  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #402 -: Май 03, 2011, 13:54:57 pm »
Ето ме отново. И на днешните записи се отчетоха контракции. Ако правилно разгадавам диаграмата са малко по силни от вчерашните. Аз усетих само стягане на корема, но не болезнено. Докторката каза че трябва да се радвам, щом се засичат контракции.
А момичета да ви питам първоначално като ви почнат контракциите колко време горе долу продължава една. Питам че преди малко ми се стегна корема и ме заболя все едно ми идва (и кръста и корема ниско долу). Цялото нещо продължи две-три минути. Нещо не ми е много ясно това със засичането :oops:.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #403 -: Май 03, 2011, 14:01:40 pm »
Моите бяха в началото на 30 мин. вече на 3-4 см разкритие бяха на 5 мин и доста продължителни.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #404 -: Май 03, 2011, 14:18:46 pm »
Моите контракции започнаха много начесто от самото начало. Както ми се спукаха водите и около половин час след това имах контракции на 3-4 минути, при положение, че разкритието ми беше само 2 см по това време ( пък аз с 1см си ходих 3 седмици преди това). Една контракция траеше около минута мисля, но не съм сигурна.


Б.


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #405 -: Май 03, 2011, 15:29:50 pm »
Моите контракции започнаха като по-силни стягания, лееееко болезнени (не можех да преценя дали не си въобразявам). После си станаха болезнени, но и аз нещо не се справях със засичането, докато не станаха на три минути. Засичаш от началото на едната контракция до началото на другата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #406 -: Май 03, 2011, 15:31:14 pm »
tucy, контракциите в началото може да продължават (и при мен беше точно така) едва няколко секунди, а в последствие увеличават продължителността си приблизително до минута. Интервала между 2 контракции се засича от началото на първата до началото на втората. Това ми обясниха на мен.
Стягането на корема като при цикъл си е контракция. Аз ги усещах като стягане от долната част на корема, което за стотни от секундата обхваща целия корем. Но първите ги видяха на записа, тогава ме болеше кръста (както последните 9 години) и не усещах нищо. Единствено сутринта преди да ме приемат в болницата си станах с мисълта, че днес си оставам там  :lol:

Вижда му се края при теб :) стискам палци да е бързо и леко.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #407 -: Май 03, 2011, 16:11:09 pm »
Благодаря ви момичета. Мен от тази контракция до сега друга не се е появявала или поне аз не съм усещала :wink:.
Да, наистина остана малко. И да не иска да излиза доколкото разбрах на 5-ти ми е седмия ден след термин и би трябвало да ме приемат в болницата. Така че и да иска и да не иска принцесата скоро ще се появи - въпроса е дали сама ще излезе или ще я извадят :D :D :D.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #408 -: Май 03, 2011, 17:51:44 pm »
Туци, момичетата са ти казали точно за контракциите. Според мен ти си вече пред старта  :D Аз докато се чудех това контракция ли е, колко време трае и дали е болезнена, само след 2-3 часа вече нямах съмнение по въпроса и добре че реших да тръгваме за болницата, а след изтичане на водите разликата е направо смайваща- много по-болезнени и силни. А разкритието още никакво го нямаше, докато напредне, доста контракции трябваше да изтърпя. Така и не разбрах какво имаше предвид лекарката като ми казваше, че напредвам доста бързо и добре се справям..  :o
Приготвяй се и на добър час  :D
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #409 -: Май 03, 2011, 18:29:54 pm »
Здрасти момичета,Туци..
Контракциите при мен се появиха много преди да се спукат водите,но моето раждане го предизвикаха..Преди това си имах контракции но не са били болезнени.Точно като преди цикъл но в по-голяма степен :) Абе боли си каквото и да ми казват някои мами че се траело :) Трае се като знаеш че ще си гушкаш детето ама.. Упойката си свършва работата :) Иначе на мен ми спукаха водите малко преди да родя..Усетих "пинцета" с която ги спукаха-не болеше,то по време на почивка между контракциите всичко ти се вижда песен  :D
Та ако ти се стяга коремчето но поне на 30-40 мин бъди в бойна готовност :) Ама иначе си изчакай спокойно деня.Дори и да го предизвикат пак си е раждане-ни повече,ни по-малко от това което само е започнало.Така и докторите те контролират.Аз поне имах щастието след като съм с предизвикано раждане да ме следят постоянно и при най-малка болка да се вземат мерки..Успех мила и знам че всичко ще мине гладко и безпроблемно :) Леко раждане и бързо възстановяване :)
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #410 -: Май 03, 2011, 19:15:06 pm »
elle22 роди своето момиченце - подробности в Честито тук: :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45800.0
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #411 -: Май 04, 2011, 00:46:22 am »
Охааа,аз съм далеч значиии чаак 10 януари
живи здрави, да даде господ да го задаржа тоя път ...  И аз ще се впиша  :lol:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #412 -: Май 04, 2011, 08:44:32 am »
божее, не мога да повярвам, че тоя месец ще се появят моите малчугани....кога мина това време..... :lol:, то от постояно притеснение и броене на всеки ден....сякаш по бързо ми мина :D
Оле, Маринче, колко бързо минава времето отстрани  :) Сякаш вчера говорихме къде ще раждаш, а то вече дошло време.
Желая ти леки оставащи седмици и малчовците да кротуват до датата. Леко и безпроблемно раждане и големи и здрави мъже да гушкаш накрая (аз не се и съмнявам, че ще е друго щом си в ръцете на Георгиев).
 :bighug:
Айде лятото после в морската - моите ще гледат твоите, а ние - морето  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #413 -: Май 04, 2011, 09:23:29 am »
Михаела, добре дошла! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам и здраво и сладичко бебече да гушкаш на финала.

Б,би


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #414 -: Май 04, 2011, 10:37:15 am »
Привет тунбаченца,вчера ходих ме да видим юнаците по 1.300гр. са вече с около 20-30гр разлика :D,пуснах контролна микробиология да видим бактериалната вагиноза дали е изчезнала-дано.Питах доктора защо от 2-3 дни ме наболява стомахчето особено като лежа и се обръщам от ляво на дясно или обратно и момента в който съм по гръб ме наболяваше странно без стягания много странна болка не знам даже дали съм му я обяснила точно,но той каза че не е много хубаво да ме боли но след прегледа каза,че е нормално нищо нередно не видял,и дано е така каза и да стискам поне още най малко 6-8 седмици-дано,дано,дано.Не каза да имам признаци на преждевременно раждане,а мен това най ме притеснява понеже съм от Русе,а мисля да раждам живот и здраве в Тутракан както повечето момичета от нашата област ходят там,но за там бебетата трябва да над два кг.иначе трябва в Русе,а хич не ми се иска,но ако се наложи няма на къде дори не знам на кого да се обадя тук,но както и да е.И от вчера си имам ме количка :P много и се радвам.Туци включи ме с термин 19.07.,а като се разберем за дата на секциото ще докладвам и много успех ти желая особено тези дни тук :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #415 -: Май 04, 2011, 10:45:01 am »
Привет от нас.
Вечерта нищо не се случи - все още сме 2 в 1 :D :D :D.
Минавам да пусна и списъчето:

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


tucy – 29.04.2011
Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011

ЧАКАЩИ  preggo

chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
nimika – 27.06.2011
Виктория – 01.07.2011 – планово секцио
Eille – 01.07.2011
didon – 07.07.2011
didka_ - 18.07.2011
бина – 19.07.2011
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #416 -: Май 04, 2011, 11:06:01 am »
Оле, Маринче, колко бързо минава времето отстрани  :) Сякаш вчера говорихме къде ще раждаш, а то вече дошло време.
Желая ти леки оставащи седмици и малчовците да кротуват до датата. Леко и безпроблемно раждане и големи и здрави мъже да гушкаш накрая (аз не се и съмнявам, че ще е друго щом си в ръцете на Георгиев).
 :bighug:
Айде лятото после в морската - моите ще гледат твоите, а ние - морето  :lol:
:lol: :lol:Мими мерси....особено за морето ми харесва идеята... :lol:
иначе аз съм спокойна, чакам с нетърпение другата седмица прегледа при Георгиев и вече да решим дата за секцио  :D, аз вече нямам търпение за срещата чесно казано, хич не мисля какъв екшън ще бъде.....настроена съм супер позитивно и само чакам момента да ги гушна  :D
багажа вече стегнат, всичко приготвено и сега броя последните седмици  :wink:
ама да растат още малко и да седят послушно на топличко  :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #417 -: Май 04, 2011, 11:20:07 am »
Айде и аз да се включа,Туцка и аз не се справях със засичането,то като дойде момента всичко става някак си като на кино....И на мен ми го предизвикаха ,защото ми изтекоха водите, а нямах никакво разкритие и ми вливаха 3 банки окситоцин,хич и не съм засичала,ръководех се по апарата и по силата на болката  ...Ще са справиш,края му се вижда,и както казват в родилно,а аз много не съм съгласна с това-дотук беше лесното,трудното предстои :D!Успех Туцинка,дано мине леко и ще чакам да разказваш :wink:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #418 -: Май 04, 2011, 11:44:46 am »
Туци, стискам палци когато е тогава, но да е такова каквото ти го искаш и да ти е прекрасен спомен.

аз днес ще ходя на жк, да видим ще правим ли втори тест за кандидата или ще се уповаваме на това, че е проработило лечението. иначе около мен нищо ново, освен че се правя, че ще раждам след месец, а не след две седмици, но това е положението.

Михаела, добре дошла, хубава бременност до термин.

да питам и аз за контракциите, на мен ми се стяга корема, но не целия, само локално - горе или около пъпа, аз си мисля, че това са бракстън-хикс контракции, но пък може и просто да е кожата, някой имал ли е такова преживяване?

туци, още веднъж - стискам палци и да пишеш как си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #419 -: Май 04, 2011, 12:53:21 pm »
Бракстън-Хикс са. Нищо страшно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.