0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #460 -: Май 07, 2011, 18:51:43 pm »
 Еленка, деня след пункцията е първи ден от 3та гестационна седмица...

 Ето и материал по темата :
 "При ин-витро цикъл е коректно броенето да започва от деня след пункцията, който е първият ден от 3-та г.с. Например, ако пукцията ви е била на 24.01, тогава от 25.01 сте в 3-та г.с" цитат от  тази http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/gest_weeks/ статия , последното изречение...

 Да отбележа,че още преди да ми кажат кога ми е термина ,си го изчислих и по-късно докторите само потвърдиха

 Можеш и за проверка да го изчислиш с кръга:
 http://www.ladypill.com/calendar.php
 За първи ден избирам датата на първия ден от стимулацията
« Последна редакция: Май 07, 2011, 18:53:18 pm от didon »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #461 -: Май 07, 2011, 22:02:18 pm »
Elena, ето калкулатор за изчисляване на термина спрямо пункцията, при мен резултата съвпадна перфектно с изчисленията на 3 доктора. :D (благодаря на Ифи за него  :flower:)

http://www.ivf.ca/duedate.php

Даже сега погледнах че изчислява и термин при бременност с близнаци, за мен 27 октомври :D Колко далече ми се струва. :P
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #462 -: Май 07, 2011, 22:14:07 pm »
Elle2 много се радвам че всичко е минало добре. Дай боже на всяка от нас такова леко и безпроблемно раждане.  :)  да ти е жива и здрава малката сладурана.


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #463 -: Май 07, 2011, 22:38:32 pm »
Хм, хвърлихте ме в размисъл относно определянето на седмиците. Аз съм със ЗЕТ и броя от първият ден на последния МЦ, но така ли е?!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #464 -: Май 07, 2011, 23:10:28 pm »
КЪДИ, изключително много се радвам да те видя в тази тема :) Не следя темата за пациентки на Малинов и затова сигурно съм пропуснала, ако си се похвалила там. Желая ти лека бременност, добро настроение и здраво бебче на финала!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #465 -: Май 07, 2011, 23:25:53 pm »
 С калкулатора излиза абсолютно същото :)
 Значи всичките методи са верни ... деня след пункцията е първи ден от трета седмица и начало на най-прекрасното пътешествие в живота ни :)
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #466 -: Май 07, 2011, 23:55:31 pm »
На мен този калкулатор на трьнка най-добре ми сьвпада с изчисленията на доктора,а този който ми е лентичката изостава с една седмица,сега влизам в 29 седмица,затова май е най-добре да си ги броим ние седмиците по календара:)))
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #467 -: Май 08, 2011, 01:58:08 am »
Привет и от нас, момичета!
Бебка е много послушна и имам достатъчно време да пиша, но ми е голям зор седенето на стол и предпочитам да не се мяркам пред компютъра.
Секциото ми мина безпроблемно, бързо, бях усмихната през цялото време. Но тъй като съм минала и през нормалното раждане бих пожелала него на всички - възстановителен период почти няма, докато след коремната операция нещата никак не изглеждат така. Имах много тежки 2 следоперативни дни и въпреки огромното ми желание да си оправям сама послушното бебе, не мога. Обезболяващите в болницата изобщо не ми понесоха /кога ли съм употребявала каквото и да било.../. Все пак, нямах друг избор и се радвам, че бебка е при нас  :D.
Надявам се всичко с Туци да е наред и стискам палци на Елена, че май нейният ред дойде  :lol:.
Лека бременност!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #468 -: Май 08, 2011, 02:47:06 am »
Elle, благодаря за стиснатите палци, направо си ми дойде времето, ама ще го видим. утре ще си изчисля с точност и термина, благодаря ви много Дидон и транка. ще си взема тефтера от миналата година да проверя.

Елле, надявам се да се възстановиш бързо от секциото и да можеш да си се оправяш с бебето както на теб ти се иска. дай боже всекиму спокойно бебе.

сега видях, че ми се е сцепила кожата на пъпа. имам една тънка червена черта. не боли особено, но е странно.

ето ви е сайта на онази джаджа дето тренира перинеума, така че да не се налага епизиотомия (ако на някоя от вас ви е интересно).

http://www.epi-no.co.uk

до утре и мерси още веднъж
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #469 -: Май 08, 2011, 02:52:33 am »
сега го изчислих и е 18ти май, вместо 19ти. разликата не е голяма, аз бях решила, че ще е по-късно (ще ми се). но и това е важно да знаем, че не ми се ще да чакаме две седмици ако пренося.

благодаря ви още веднъж
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #470 -: Май 08, 2011, 04:25:08 am »
Къди  :D много се радвам да те "видя" тук !
Леко, щастливо и без притеснения до финала ! :)
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #471 -: Май 08, 2011, 08:49:44 am »
С малко закъснение elle22 честита рожба  :flower:

Благодаря, на всички за изчерпателните мнения. Доста по-спокойна съм определено. Слагам си утрогестана х2 вечер,  живи и здрави в сряда съм на друг лекар да видим неговото мнение. За сега болки нямам, нощните спазми, като че ли почнаха да отшумяват  :)

По въпроса за седмиците, ползвам този който Транка е дала и мисля, че е най-точен. Разликата с изчисленията спрямо ПРМ при мен е само 1 ден  :wink:

Спокойна неделя, мили момичета  :kiss:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #472 -: Май 08, 2011, 09:51:52 am »
Къди, ха добре дошла  :D
Тъй като аз забременях от ЗЕТ+ЕЦ терминът ми се изчислява от първия ден на последния МЦ ( това при ЖК по ЗК). Когато отидох при д-р Сигридов, той ме попита за дата на пункцията и дата на трансфер и въз основа на въведените данни УЗ си го изчисли сам. И двата начина съвпаднаха напълно.

п.п. и на Транка калкулаторът ми изчисли същия термин  :wink:

Ифи, радвам се, че ти се поуспокои душичката.

Нимика нещо ми се губи, отдавна не се е разписвала.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #473 -: Май 08, 2011, 10:03:55 am »
Благодаря за милото посрещнане :balk_21:, все още не се осмелявах да пиша тук, че ми се струва раничко. Абе то лесно се изчислява, когато има пункция, ама при един стандартен ЗЕТ?! Аз взимам предвид датата на последния МЦ ще попитам на следващият преглед дали е правилно. Иначе по този начин се получава дата на термина 28-ми декември, каква веселба само, пояни доктори и празни болници хахаха
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #474 -: Май 08, 2011, 10:07:13 am »
Къди, добре дошла :D
Леко бременеене и здраво бебе около Коледа :D

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #475 -: Май 08, 2011, 10:20:18 am »
Къди, вярно, че беше по схема с естрофем и де факто ову не сте чакали да мине( ако не е така ме поправи  :wink:)
Можеш да се вкючиш за надпреварата последно бебе на 2011/ първо бебе на 2012г и да се сдобие бебо с някой височиайш орисник като министър председател например  :lol:

Я, Ники, завърна ли се вече  :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #476 -: Май 08, 2011, 10:34:07 am »
КЪДИ, при ЗЕТ, според мен, трябва да изчисляваш от деня на овулацията - нали си го знаеш? При всички калкулатори всъщност се "цели" овулацията, но при трансферите поне този ден е ясен. Моят цикъл е с някои особености и имам къса лутеална фаза (10 или по-малко дни), та според стандартните калкулатори терминът ми беше на 20-ти август, според пункцията обаче - на 16-ти. Но пак разликата не е кой знае колко голяма.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #477 -: Май 08, 2011, 10:44:32 am »
Я, Ники, завърна ли се вече  :)
Мдаааааа :D Тук съм вече :wink:

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #478 -: Май 08, 2011, 11:08:11 am »
по калкулатора на Трънка трябва да родя на 26.05  :D
иначе лентичката ми се разминава с два дена назад....,ама няма да я променям, то вече няма за кога  :lol:
аз сега чакам с нетърпение сряда и дано док да е съгласен за 25.05 като дата за секцио  :D

във Варна много гнусно времето, вали едно ситно..ситно и общо взето това време е само за хубав филм или книжка, та аз това и правя....общо взето цял ден ще се излежавам :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #479 -: Май 08, 2011, 11:19:55 am »
Елле, радвам се, че малката е кротка и всичко е наред. Бързо възстановяване от секциото, но мисля че първите 2 седмици винаги са нужни за възстановяване- аз от епиозотомията поне толкова ми трябваха, въпреки че наистина е по-леко от секцио.
Елена, успех и дано при теб протече леко и според очакванията ти и бебо да не е особено голям, както беше и при мен. Това за масажа на перитонеума наистина ме изуми  :) и такива неща ли са измислили вече, дано сработи. При мен незнам защо (и въпреки кегелсите) се получи доста голямо разкъсване без да има време док да направи срез въпреки изричното ми настояване. Той май очакваше, че няма да има нужда но аз нещо набрах изведнъж сила и напънах много силно- без те да очакваха.. но дано при вас са по-добре контролирани напъните  :wink:

виждам че и доста близначета се задават - то при тях термина е разтегливо понятие  :D