0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #420 -: Май 04, 2011, 13:29:52 pm »
Момичета, това време направо ме съспипва  :( Не знам Май ли е или Октомври...
tucy, успех мила и скорошна среща с бебо  ylinfant


« Последна редакция: Май 11, 2011, 14:12:07 pm от beast »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #421 -: Май 04, 2011, 14:25:36 pm »
Ето ме и мен. От днешните тонове нищо ново - дори матката ми е по-спокойна. Само една контракция и то слаба. Утре пак на тонове и докторката ще прецени дали да ме приемат. Тя дори и днес се чудеше дали да не ме качи за преглед, ама се разбрахме за утре да видим какво е положението. Аз за всеки случай ще си взема багажа пък да видим. Да ви кажа надявам се утре да ме приемат и ако зависи от мен ще си настоявам. Тъкмо малката ще има възможност да се роди на 5-ти, като майка си (и аз съм на 5-то число):D.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #422 -: Май 04, 2011, 15:08:28 pm »
Туци, дано тази вечер, както нищо не очакваш, бебка реши да те изненада. Късмет и леко да мине всичко.  :D :goodluck:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #423 -: Май 04, 2011, 15:40:09 pm »
Михаела, добре дошла! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам и здраво и сладичко бебече да гушкаш на финала.

Б,би

Благодарско,желая го на целия форум на всички нас и на всички жени  по света   :bfp1: :dance2:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #424 -: Май 04, 2011, 21:46:29 pm »
Момичета, ще прощавате, че ще оспамя темата, но ми трябва читав ендокринолог в София. Сестра ми е закъсала със здравето от 100 страни, а знам че за на вас може да се разчита за съвет. За да няма излишни писания тук, ако се сещате за такъв  лекар, моля пуснете инфо на лични.
Много благодаря!!!

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #425 -: Май 04, 2011, 22:26:01 pm »
Ей Туцинка хайде бе искам утре като си пия кафенцето да прочета че си родила  :D
Хайде похвал от мен бях при доки и той каза че очакваме ДЕВОЙКА  аз още не мога да асимилирам новината защото си мислех че е мъж пак .Да ни  е жива и здрава и без това нямах претенции.Само за името сега ще има големи дебати но имаме време все ще решим .Тежи 250 гр 13 см  викам на доки колкото една пържола  :lol:
В Понеделник съм на контролни изследвания и ще видим тази бактерия какво се случва с нея !
Михаела добре дошла при нас!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #426 -: Май 04, 2011, 22:57:13 pm »
Миленка, честита ти девойка!
Все забравям да ти пиша, че на мен д-р Александров ми изписа Зинат и така се оправих с e.coli


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #427 -: Май 05, 2011, 08:08:33 am »
Миленка, ако знаеш как искам вече да съм родила. Дори вчера вечерта ми се стягаше корема повече от обикновено и усещах контракции, ама на - още сме 2 в 1. Но днес е денят в който се надявам да се разбере дали и кога ще ме приемат в болницата. Ако питат мен искам да е днес, ама ще видим като отида на запис на тоновете.
На теб честита девойка.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #428 -: Май 05, 2011, 08:53:02 am »
Туци, стискам палци днес да е вашия ден с бебка  :D

Миленка, айде и тук честито девойка.....ето това е най хубава комбинация  :D

и аз бих искала след време да имам една девойка, ама все си мисля....че за моя късмет пак мъжко ще излезе  :lol:,ама да са ни живи и здрави само.....мъжски, женски.....радост в къщи да има само  :wink:

моя корем вече толкова огромен и опънат и сега съвсем не мога да схвана кога имам контракции, някой път бебета като застанат с гръб или дупето.....става една голяма бабуна и имам чуство, че ще излезе през кожата....толкова се опъва от вътре, в същия момент корема придобива няква изктривена форма и става един твърд... :?
иначе като се втвърдява нищо не ме боли...
ох, още само 3 седмици да устискам... :D
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #429 -: Май 05, 2011, 09:14:52 am »
Вчера бях на консултация в Токуда при д-р Колева, честно казано много ми стана симпатична  :) Обаче когато ми измери шийката на матката, нещо .... там се е бъгнало при мен и аз естествено съм в "лек" ужас :? Само до преди около две седмици беше над 4 см. вчера при замерването беше 3,6 см. , като това което ми обясни докторката ме изплаши. Шийката е започнала да се отваря от вътре /от към страната на матката/ и това се наричало в моя случай "начален V образен funneling" - директно преписвам от листа от прегледа. Изписа ми един тон но шпа, увеличи магнезия и ми добави да две седмици х2 гл. Утрогестан вечер  :? Утрогестана не си го взех, че нещо ми се вижда късно за него, но пък да не би да стане някоя беля. Моля ви, дайте малко акъл. То е ясно, че най-късно до другият четвъртък ще потърся още едно мнение.. ама друго си е да споделя с вас  :?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #430 -: Май 05, 2011, 09:25:33 am »
Ифи, при Бясна луноходка шийката на матката беше започнала да се отваря отвътре, д-р Сигридов й направи серклаж и й изписа лекарства, едно от които по спомен също беше Утрогестан. Пий всичко, което ти е изписала лекарата, в Токуда са много добри специалисти. Пиши на лични на Бясна луноходка, въпреки че тя няма грам време покрай грижата за нейните едномесечни близнаци. Аз обаче ще й звънна днес по-късно и ще я разпитам какво беше при нея и ще й каза ако й остане време да ти пише на лични. Не се притеснявай толкова, с добър лекар и терапия всичко се овладява. Бясна луноходка роди нейните близнаци в 38 седмица  :D
« Последна редакция: Май 05, 2011, 10:03:25 am от Мецани »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #431 -: Май 05, 2011, 09:39:21 am »
Благодаря, за информацията Мече  :) Не е ли обаче малко късно за серклаж при мен вече... За утрогестана ок., ще го взема  :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #432 -: Май 05, 2011, 09:58:43 am »
Здравейте момичета :) Приемате ли нови попълнения  :wink: все се каня да пиша в тази темичка , но от страх ли и аз не знам ... все отлагах.

Миленка ти си била вчера в АГ с любопитния Емо  :) Честити розови гащи.
Явно вчера на док. му е вървяло на моми  :) и ние сме с розови гащи  :)

Туци стиснати палци на теб , дано днес да се срещнете с бебка  :)
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #433 -: Май 05, 2011, 10:08:39 am »
Ифи, по принцип серклаж май се прави до 18-20 седмица, но има случаи когато е наложително и правят и в по-късни седмици. Не съм много запозната де, пиша по спомен каквото съм прочела. Всичко, което те притеснява, го обсъди с лекарката си. И си почивай повечко  :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #434 -: Май 05, 2011, 10:28:59 am »
Здравейте момичета :) Приемате ли нови попълнения  :wink: все се каня да пиша в тази темичка , но от страх ли и аз не знам ... все отлагах.

Миленка ти си била вчера в АГ с любопитния Емо  :) Честити розови гащи.
Явно вчера на док. му е вървяло на моми  :) и ние сме с розови гащи  :)

Туци стиснати палци на теб , дано днес да се срещнете с бебка  :)


Ангелина добре дошла  :D, лека и спокойна бременност до края ти пожелавам  :wink:
честито и на теб розови гащи, аааа така булки да идват, че ни тук много мъжки мами станахме  :D

Иффи аз ищо не мога да ти кажа по въпроса... :?стискам палци всичко да е наред и вярвай на д-ра си
« Последна редакция: Май 05, 2011, 10:35:07 am от marigri »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #435 -: Май 05, 2011, 10:55:11 am »
  Iffi,задължително си вземи утрогестана.Аз бях така в 18та седмица.Тогава ми откриха,че шийката е късичка.Предписаха ми утрогестан ,като докторката ми обясни,че всъщност на него му казват "химически серклаж". Въпреки ,че взимах и но щпа и магнезий и утрогестан,след една седмица ми се беше появило точно това "В" образно отваряне отвътре.Д-р Михова веднага ми предписа серклаж...
  Така че ,взимай и утрогестана,лежи иииии аз лично бих искала да ме видят малко по-рано...
 Успех!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #436 -: Май 05, 2011, 11:11:30 am »
Готово момичета, взех утрогестан и го почнах още сега. Благодаря ви, за съветите. Нещо нервачката яко ме подгони и се виждам още другата седмица ... може би вторник на преглед /ако съвсем не изкукуригам до тогава де  :?/
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #437 -: Май 05, 2011, 11:17:14 am »
Добре дошли на новите мами и Успех до термин :P.Iffi.13,Др.Сигридов като съм го питала до коя седмица може да се направи серклажа,каза до 25 така че имаш време.но в тези седмици каза,че само в Малинов правели,но твоята докторка ще ти каже Успех.tucy нека днешния ден да е вашият с бебка  :crossfingers:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #438 -: Май 05, 2011, 11:42:39 am »
Ейле а имаше ли оплаквания от тези Е-коли?Или както при мен изскочи при контролно изследване.Аз съм добре нямам болки или парене при уриниране дано се окаже грешка щото и без това мразя антибиотиците не съм пила от години.
Ангелина добре дошла ами обаждай се бе не позна ли Емо от аватара честита ти девойка и на теб казват че момичета се гледали по лесно с Емо не съм имала проблеми та да видим сега. Той между другото все още спи  от снощи  :wink: пожелавам на всички такива поспаливи бебета .

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #439 -: Май 05, 2011, 12:03:55 pm »
Ифи, 3.6 см не е толкова малко.  Четох че ако прогресирало от една в друга форма ( от Т на V на U)се свързва с по-ранно раждане, ама пак средното е в 37ма седмица. Ако си седяло на V като твоето, нямало по-ранни раждания. Така че следвай си каквото са ти казали и се опитай да се успокоиш.

Б.