0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #360 -: Април 30, 2011, 23:03:03 pm »
nimika мисля , че не е рано.... Все пак съм бременна с близначки... С marigri вървим заедно – 19.06.2011, но едва ли ще устискаме до термина :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #361 -: Април 30, 2011, 23:11:06 pm »
nimika мисля , че не е рано.... Все пак съм бременна с близначки... С marigri вървим заедно – 19.06.2011, но едва ли ще устискаме до термина :)

ама хич не ми се чака до 19.06... :lol:
аз се глася на 25.05.....та да видим док дали ще е съгласен  :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #362 -: Май 01, 2011, 11:25:08 am »
Желязкова, аз не съм разбрала ,че си с близнаци  :oops:


Д-ра каза ,че колкото по-близка до термина дата , изберем за секциото , по-добре. Но дали ще устискаме  не знам .
Иначе за пътуванията  в последните седмици , съм в голяма чуденка.
За 24. 05   племенницата  е абитурентка и умуваме дали да отидем ,  че  си е  доста път.Но много ми се иска да се видим  и с роднините накуп . Макар, че за прегледите до София пътувам по 250 км  . С едно преспиване в София  и после още два-три  часа по магистралата и сме стигнали .Скоро  съм на преглед при д-р Сигридов  и ще коментираме дали е удачно .

Аз ще  трябва да започна тези дни да пера дрешки,пеленки и т.н.

пп. Честит Празник на труда !

Макар ,че  тук май сме само " нетрудещи се мързелани  :lol:"  
« Последна редакция: Май 01, 2011, 11:27:41 am от nimika »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #363 -: Май 01, 2011, 13:12:19 pm »
 preggoПривет мамита!Леко раждане ви желая ,а но останалите леки оставащи месеци и здрави бебчета!
Имам въпрос към вече родилите мами,но тъй като не знаех къде да попитам реших в тази тема да го направя-как ви идва МЦ след раждане?Аз април изобщо нямах МЦ,правих и тест за бременност-отрицателен е.Възможно ли е да не се е регулирал след бремеността или нещо подобно,направо съм в ужас 8O

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #364 -: Май 01, 2011, 13:19:04 pm »
Magiri и Желязкова,
стискам палци всичко да е наред и да си изкарате спокойна бременност до финала  :crossfingers: :crossfingers:
Ние вчера се насладихме на приятна разходка в Борисовата Градина, а днес това време как се е намръщило само... Излюпих се по обед (голяма поспаланка съм станала)
« Последна редакция: Май 11, 2011, 14:12:25 pm от beast »

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #365 -: Май 01, 2011, 13:19:33 pm »
Моникс кърмиш ли? Ако кърмиш може цикъла да не ти дойде и една година даже.На мен ми дойде на петия месец ,до шестия кърмих . :D

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #366 -: Май 01, 2011, 13:38:05 pm »
И аз вече 2 месеца нямам МЦ, но ме предупредиха, че може да дойде след 2, 4, 6, че и повече месеца 8O понеже кърмя. Всичко е относително, ако не кърмиш май някъде до месец-два трябва да ти дойде. Знам само, че първият МЦ след като родиш е по-обилен и по-болезнен. После как се регулира нямам представа  :?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #367 -: Май 01, 2011, 13:39:56 pm »
Нимика,аз в последните седмици бих пътувала само с багажа за болницата и документите...Нали прочете какво се случи с моята приятелка.Всичко си е наред,но е имало голяма изненада...цели 5 седмици по-рано .... Всъщност ако ще раждаш в София , а гостито и то ти е в София,пътувай си..
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #368 -: Май 01, 2011, 13:47:50 pm »
Благодаря  за отговорите,не кърмя,кърмих месец и половина само

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #369 -: Май 01, 2011, 15:01:31 pm »
Моят гинеколог каза, че около 40 дена след спирането на кърменето, трябвало да се появи цикъл. Но има и изключения от правилото. На някои им идва, докато още кърмят. Така че, очаквай всеки момент, като ти гледам лентичката.

лориан, 4-6 месеца ми се струва прекалено. Ще ме извиняват френските светила.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #370 -: Май 01, 2011, 15:06:03 pm »
лориан, 4-6 месеца ми се струва прекалено. Ще ме извиняват френските светила.
Ама тя е написала, че това е ако кърми, което си е точно така.Аз 6 месеца нямах МЦ (и тоагава съм забременяла, явно на първия цикъл, преди да дойде). Моя колежка докато кърмеше нямаше 9 месеца.

Б.


  
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #371 -: Май 01, 2011, 19:25:25 pm »
Зай, за 9-10 седмица можеш да пиеш само Талцид, това каза д-р Михова  :wink:

Благодаря, Мецани! Да си жива и здрава! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #372 -: Май 01, 2011, 21:36:41 pm »
лориан, 4-6 месеца ми се струва прекалено. Ще ме извиняват френските светила.
Ама тя е написала, че това е ако кърми, което си е точно така.Аз 6 месеца нямах МЦ (и тоагава съм забременяла, явно на първия цикъл, преди да дойде). Моя колежка докато кърмеше нямаше 9 месеца.

Б.

Ааа, а аз разбрах, че е нормално да няма М 6 месеца след като е спряла да кърми. Взимам си думите назад.   :)

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #373 -: Май 01, 2011, 22:44:05 pm »
Didin, това е сайта http://chipolino.com/-така де , ако още не си го намерила:)))
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #374 -: Май 02, 2011, 02:50:40 am »
Еее Боби, вече сте в 24 г.с. ! Браво  :D
Дано всичко е наред и да си спокойна !

За цикъла, на мен ми дойде 1 месец след като спрях да кърмя . И цикъла ми е ужасен...никога не съм имала такъв - дълго време, болезнен и обилен. Преди ми беше 3-4 дни и почти не разбирах че съм в цикъл. Сега е седмица, поне. Та идеята ми е, че след раждането има период на "адаптация" ... в смисъл, че всякакви странности могат да се случват и да са в реда на нещата .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #375 -: Май 02, 2011, 04:28:55 am »
Аз пък вече забравих какво беше това цикъл. Нали забременях преди да ми дойде първият след раждането и всъщност от септември 2009та не съм имала цикъл. Още няколко месеца и ще направя втора годишнина без МЦ.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #376 -: Май 02, 2011, 09:19:26 am »
Ама това ми е странно ,че ми идва на 23 март/като  ми спря кърмата/,както казваш Рая и беше много болезнен и обилен,а април нищо... :ask:!Освен да направя още един тест :lol:,това ще е направо "шах с пешка"Преди  толкова време не стана бебо ,а сега серийно производство 8)
« Последна редакция: Май 02, 2011, 11:17:12 am от moniks_s »

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #377 -: Май 02, 2011, 10:30:26 am »
И аз да се включа в темата която разисквате ,относно цикъла след раждане аз се изненадах ,че ми дойде малко след 40 дена след раждането и хем кърмя , направо се шашнах какво става , но после разбрах , че е напълно възможно и това да се случи.И сестра ми е била така след раждане и тя е кърмила , но е получила цикъл на първия месец след раждане.Явно е различно при всяка жена.Успех на тези , които ще раждат скоро!!!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #378 -: Май 02, 2011, 12:14:52 pm »
И на мен ми дойде 1 път след раждането и то повече от 2 месеца след раждането, а не съм кърмила изобщо. Сега чакам пак да дойде, ама няма. Ей, Боби, ти да не си повлекла крак :lol:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #379 -: Май 02, 2011, 12:17:33 pm »
момичета Талцид няма проблем да взимате за киселините - на мен ми помагаше. Въпреки че в 9г.с. е по скоро гадене, незнам дали ще има същия ефект.

Eлена, вземай мерки бързо за гъбите, за да се изчистиш преди раждане. Аз вземах някакви глобули, но не им помня името, а накрая ми дадоха и някаква друга еднократно за всеки случай.
Надин, радвам се че сте добре, как се представи нашия доктор  :wink: явно хемоглобина е Ок, щом не го споменаваш  :)

Моникс, според мен още не се е регулирал цикъла ти. аз също щях да търся информация по този въпрос (и не очаквах в тази тема да намеря  :wink:) въпреки че още не съм се отървала напълно от лохиите. изнерви ме малко това кървене, заради раната от епиозотомията- постоянно пазене, тоалет, памперси  :wink: Изчислих че наваксах с липсата на цикъл през бременността  :) но не знаех, че после може да е по-зле с цикъла, дано за кратко се саморегулира..