0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #320 -: Април 29, 2011, 10:13:52 am »
Добро утро мами.
Цигу, стискам всички видове палци всичко да е наред и страховете ти да са неоснователни.
Надин, Мира, честити бебешоци и скорошно възстановяване.
Моята МБ също излезе чиста макар че си имам засилено течение - може и да е нормално. Някой да знае нещо по въпроса?
Вчера се върнах и от ФА - няма нищо обезпокоително засега( дано така и продължи :crossfingers: ) но още си се водим 2 седмици назад и май така ще си продължим докрая. Но пък сме много красиви и с чипо носле  :D Пу пу пу.
Това, което ме обезпокои, е че бъбречетата или бъбречните легенчета, не запомних,му са леко уголемени, но доки каза че няма място за притеснение, може бебчо да не се е изпикало, и не се налага допълнително проследяване.Ама аз почти не спах от притеснение. А, и честно казано очаквах повече от ФА, пък то горе долу като обикновения преглед само където малко повече на 4Д гледа.А на една моя приятелка в София броели пръстчетата , пък на мен не... :dontknow: :dontknow: Ох, не знам, моля се само бебчо да е наред. :D
« Последна редакция: Април 29, 2011, 10:30:28 am от ivanita »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #321 -: Април 29, 2011, 10:23:46 am »
 Добро утро,тумбачета!
 Първо добре дошли на новичките мами.Лека бременност до  финала...
 Стискам палци на Цигу  всичко да е наред.
 Ние продължаваме да си растем с пълна пара.Момъка както беше деликатен, изведнъж, явно набрал "мускули и маса" не се спира и за миг. Не знам какво е да ме ритат в ребрата, че нали още сме с дупето напред , но в страничните части и пикочния мехур се случва нещо страшно  8O . При мен от два дни се появи тази болка долу, в срамните кости,така да кажа , която интересно , по-силна е в легнало положение и при въртене в леглото ,а много по-лека при движение :?
 Мама изведнъж спря да качва поголовно килограми и вече месец и половина съм на 1,5 кг :)
 Хубав ден от мен,макар и не много слънчев!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #322 -: Април 29, 2011, 10:51:08 am »
.....
Моята МБ също излезе чиста макар че си имам засилено течение - може и да е нормално. Някой да знае нещо по въпроса?
.....

И аз съм с доста засилено течение  :? ту е гъсто и бяло, или кремаво, или направо течно като вода. Но нито води ми изтичат, нито има нещо в МБ. Явно е нормално  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #323 -: Април 29, 2011, 11:00:28 am »
И аз съм с доста засилено течение  :? ту е гъсто и бяло, или кремаво, или направо течно като вода. Но нито води ми изтичат, нито има нещо в МБ. Явно е нормално  :wink:
Iffi.13   нормално е.Щом микробиологията е чиста не се притеснявай.След като родиш течението ще спре.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #324 -: Април 29, 2011, 11:03:14 am »
Здравейте, мамчета!  :D
Цигу, чакаме с теб резултата, всичко ще е наред.
Дидон и при мен болката в срамната кост е по - силна, когато съм легнала, при въртене, при ставане от леглото, а когато се движа изобщо я няма.
Излязоха моите резултати от стерилната урина, чиста е, няма никакви бактерии, та се успокоих.  :D
Не знам дали са започнали подготвителните ми контракции, защото това което изпитвам са леки болки ниско долу в корема, от време на време, но без да ми се стяга корема?!?!?
Честито на новите мами и бързо възстановяване.  :D
Усмихнат ден на всички.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 11:04:48 am от Цвете »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #325 -: Април 29, 2011, 11:37:52 am »
tucy гледам че има включени в списъка на чакащи вече и месец август.Може и мен да включиш вече.Термин 18.07.2011
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #326 -: Април 29, 2011, 11:43:09 am »
Аз също съм така с течението. Микробиологията си е наред,но аз не съм се и притеснявала, защото то често си се разбира кога иамш инфекция и кога е физиологично. Аз бях така и миналата бременност и след каот родих се оправих. Но е доста неприятно.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #327 -: Април 29, 2011, 13:18:18 pm »
надин, честито ти бебе, да сте живи и здрави и бързо да се възстановиш да можеш да му се радваш. дано се оправи това схемоглобина съвсем скоро. пиши като можеш.

цигу, стискам палци за добри резултати от изследванията.

добри дошла на боби78, лека бременност и здраво и пухкаво бебе на термин

а за болките в срамните кости и в сухожилията - много е неприятно, мен ме боли почти постоянно, а обръщането е кошмар. мисля, че когато се раздвижа става по-добре, заради това, че болката идвала от сухожилията, но ставането за дасе раздвижа е доста мъчително, така че го отлагам колкото мога.

но пък иначе е забавно и приятно, гледам на мисля кой знае колко за раждането, което значи, че се панирам, пък мислех, че ще го пропусна това с панирането. май започват и при мен контракции, но е странно, защото стяганията са доста локализирани - не е по-целия ми корем, а само на места, като изтръпвания и стягания, които са леко болезнени това възможно ли е да са контракции?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #328 -: Април 29, 2011, 13:31:45 pm »
Привет и от мен.
Все още с моята срамежливка сме 2 в 1. Аз пък момичета нямам никакви контракции, дори и подготвителни. От началото на 9-ия месец до сега може би корема ми се е стягал от 5 до 10 пъти за целия месец 8O. Паника също не ме е обхванала - все едно днес не ми е термина :wink:. Имам обаче известно притеснение относно това, че вчера на прегледа ми правиха само запис на тонове. Днес реших да отида до болницата, където мисля да раждам да си направя един преглед, ама от там ми казаха че щом нямам оплаквания не се налага. Малко ми стана странно, но какво да се прави. Ако днес не се роди малкото човече, трябва да ходя всеки ден на запис на тонове. И тук да ви питам - по принцип от ЖК ме викат в понеделник, но дали не трябва още утре да отида? :ask:
За болката в срамната кост и при мен като се въртя или при ставане ме боли повече, отколкото когато ходя. Явно при движението болката се облекчава.
Еми май е това от мен. Хубав следобед ви пожелавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #329 -: Април 29, 2011, 13:42:28 pm »
tucy, ако ти е притеснено, не се чувстваш добре или имаш каквито и да е съмнения отиваш! Ако ще по 100 пъти на ден ще ходиш, само да ти е спокойно ;)
Ако искаш пробвай с движение, стълби и т.н., при някои мами действа. Дишай дълбоко, няма да остане там. Стискам палци всичко да е наред и да мине бързо, лесно и само с положителни емоции.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #330 -: Април 29, 2011, 14:19:40 pm »
tucy, ако ти е притеснено, не се чувстваш добре или имаш каквито и да е съмнения отиваш! Ако ще по 100 пъти на ден ще ходиш, само да ти е спокойно ;)
Ако искаш пробвай с движение, стълби и т.н., при някои мами действа. Дишай дълбоко, няма да остане там. Стискам палци всичко да е наред и да мине бързо, лесно и само с положителни емоции.


Разсмях се с това стълби,движение..не че не е вярно ама.. Ако Туцка твоята госпожица е като моя ерген :) :) Аз целия апартамент преместих в последните седмици..Даже в последната и пак нищо :) така че всичко си е до организма :) Успех от мен и скорошна среща ;)
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #331 -: Април 29, 2011, 14:23:58 pm »
Адито, то не толкова притеснено, колкото ми стана странно - чета че повечето мамита са ги преглеждали - дали има разкритие, как е шийката, водите, плацентата и т.н. Пък на мен ми казаха, че за момента няма такава нужда. За момента и аз се чувствам добре, но и при най-малкото съмнение за нещо ще отида пак и ако ще като малко дете ще се тръшкам :D.
Иначе да ти кажа вече пробвах какво ли не (както и при тебе Сари) - търках плочките в банята, мих прозорците, правих пролетно почистване на кухненските шкафове (и на горните и на долните) и т.н., ама не. Явно вътре си и харесва :D
Пък и да ви кажа термина на майка ми с мене също е бил 29 ама октомври, но аз съм се родила на 5.11 (е предизвикано раждане). Така че по още едно нещо прилича на мен момата :D.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 14:26:02 pm от tucy »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #332 -: Април 29, 2011, 15:13:31 pm »
Туцинка, ако излъскаш всичко у вас и няма какво повече да шеташ с цел предизвикване на раждане - идвай у нас и захващай същата процедура, да сме си "взаимно от полза"  :lol:
Относно прегледите, мисля че преглед правят, когато имаш поне някакви симптоми за наближаващо раждане, а като те чета - при теб засега няма никакви и за това сигурно не се хвърлят да те преглеждат детайлно. Младата дама явно чака да се оправи съвсем времето и тогава да напусне "топлата квартира" ;) тя си знае най-добре кога да излезе, не го мисли и продължавай все така да не се паникьосваш. Браво!
Когато и да настъпи събитието - желая ти да мине леко и бързо!!!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #333 -: Април 29, 2011, 15:26:12 pm »
Момичета, днес ми беше много специален прегледа при д-р Персенска. Преди да вляза гледах сватбата на Уилям и Кейт по ТВ и като ме прегледа ми заяви, че съм изкласила вече и минавам при бременните.  :D Почти очаквах да ми дадат диплома.  :D

Така че си записах час за д-р Михова за след 2 седмици, д-р Сигридов беше зает за следващите 3 и реших, че няма да устискам толкова.

Пак ми каза, че сме били голямо бебе. Взех вече да се притеснявам, тя обаче не беше притеснена. Странна работа.

А, не успях да си пусна ТСХ днес, вчера ми беше много зле на стомаха и днес не бях много по-добре. Ще пусна след ден-два.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 15:56:57 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #334 -: Април 29, 2011, 15:56:14 pm »
Tucy и аз на края качвах стълби, мих прозорци, чистех всеки ден с прахосмукачка , патешко ходене и т.н. :lol: но без резултат  :D . Два дни преди да родя толкова бях уморена, че само лежах. И бебчо си тръгна самичък една вечер. Но цялото това чистене си беше от полза, защото като се върнахме от родилното си ни беше добре на чистичко хехе. Сега с бебка нямам време за нищо   :)
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #335 -: Април 29, 2011, 15:58:57 pm »

Пак ми каза, че сме били голямо бебе. Взех вече да се притеснявам, тя обаче не беше притеснена. Странна работа.


Zai, завиждам ти на голямото бебче -мойто пък е малко и аз се притеснявам за това. Но очевидно всеки с "проблемите си"   :D


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #336 -: Април 29, 2011, 16:17:43 pm »
 Нареждам се на опашка след Жбрул за почистване ... :lol:
 Заи , д-р Михова е страхотна,хубаво си направила,че си се записала и изобщо не се притеснявай за бебчето ...

 Моята болежка днес май няма да ме пусне на спокойствие.Докато отивах на зъболекар,взе че се премести назад към ануса и ходех направо като наакана патка ,без извинение...Сега си лежа и мисля така да изкарам деня.Явно човечето е заело някаква странна поза и притиска нещо
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #337 -: Април 29, 2011, 16:22:19 pm »
Моето секцио сигурно ще е на 26-27 май.... Ще пиша като го доуточним...
Как определихте тази дата  -  не е ли рано ? 


Стерилната ми   урина  е чиста  :D .

Пусната ПКК на  26,04 - хемоглобин 109 - д-р Сигридов каза ,че за моите седмици е  ок  :D . Евентуално нататък -след 15-20 дни още един курс терапия  по предписаната схема.


29,04
ТСХ -0,549
ФТ4  13,86 / реф 12-22/
д-р Начев каза ,че са идеални и да остана на същата доза -100  :D .

И  да се наредя и аз  при тези  , дето ни боли опашката-страшна работа е  -все едно е  натъртена.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 16:26:17 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #338 -: Април 29, 2011, 16:23:44 pm »
Зайко-Кукурайко, честито ти "завършване" в клиниката! :D
И лентичка имаш, и кураж, и всьо. Много, много се радвам.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #339 -: Април 29, 2011, 16:39:04 pm »
Ivanita, уголемени легенчета откриват при доста от бебетата при ФМ. При една част от бебетата изчезва след раждането. Според мен е добре да се следите какво се случва. При нас го откриха в 31 г.с. и все още ще се следим.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.