0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #340 -: Април 29, 2011, 16:57:53 pm »
Туцинка, ако излъскаш всичко у вас и няма какво повече да шеташ с цел предизвикване на раждане - идвай у нас и захващай същата процедура, да сме си "взаимно от полза"  :lol:....

 :D :D :D Ама никакъв проблем нямаш. Ако ще помогне идвам :D :D :D.

ivanita, спокойно мила - има време и твойто ще порасне и ще стане голямо.



Re: Тема на бременните №75
« Отговор #341 -: Април 29, 2011, 17:15:07 pm »
Здравейте момичета, натисна ме страшна хрема.Мисля че за сега е само това, дано и така си остане.Взех да смуча Коризалия и пръскам капки Куикс.Само това ми тябваше сега.Ако някой знае ефикасен начин да казва.Коризалията е хомеопатия нали няма да навреди на бебчо?

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #342 -: Април 29, 2011, 17:33:51 pm »
Здравейте момичета!Благодаря ви за посрещането!Аз днес ходих на изследване на БХС и не можаха да ми уцелят вена и сега изглеждам като наркоманка,а и ме болят ръцете от това бодене.Резултатите ще са готови в четвъртък(о5.о5).Малко ме е страх какви ще са резултатите,но... ще чакам четвъртък.Д-р Сигридов не видя да има някакъв проблем,но все пак ме предупреди за изключения.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #343 -: Април 29, 2011, 20:17:13 pm »
Разсмях се с това стълби,движение..не че не е вярно ама..
Аз за това съм писала, че при някои мами действа, на мен лично ни прозорците, ни ходенето, ни тричасовото изкачване и слизане по стълбите в болницата ми помогнаха, ама при вас няма да е като при мен ;) Всичко ще е супер бързо и лесно (проклех ви всички, за които събитието предстои :lol:)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #344 -: Април 29, 2011, 21:42:49 pm »
Аз за това съм писала, че при някои мами действа, на мен лично ни прозорците, ни ходенето, ни тричасовото изкачване и слизане по стълбите в болницата ми помогнаха, ама при вас няма да е като при мен ;) Всичко ще е супер бързо и лесно (проклех ви всички, за които събитието предстои :lol:)

Да бе действало. На половината "действа", на другата половина не - значи просто при някои съвпада с ходенето. Аз поне не знам някой да е родил от много ходене :-) :-) :-) А дали на някой е помогнало, никой не може да каже.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #345 -: Април 29, 2011, 22:01:43 pm »
сараапл, каквото и да е дано подейства. леко раждане.

на мен ми се обадиха да ми кажат, че са ми открили кандида. та сега ще трябва да се лекуваме. моля ви тези дето имат опит с кандидата да пишат. знам, че не е кой знае колко страшно, ама ще съм благодарна за повече инфо.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #346 -: Април 29, 2011, 22:17:21 pm »
сараапл, каквото и да е дано подейства. леко раждане. 
Елена, тя Саричка отдавна роди, ама...нека й е леко и следващото  :lol:
Нямам личен опит с естествено раждане, но ако вече са започнали родилни контракции може и разходки и изкачване на стълби да ги направят по-чести, по-силни и да ускорят процеса. Съмнявам се, че на някоя родилка й се ще да се разхожда като я почнат сериозните контракции, ама друга тема това. Ако положението е спокойно - едва ли има особена файда от всички тези гимнастики, но както беше отбелязано - поне ще се приберете с бебето на изчистено като в аптека ;)

Ели, за кандидатата ще ти изпишат някакви глобули и толкова, не бери грижи. Като родиш, ако има нещо за долекуване, ще си го лекуваш без да си ограничена от бебчо по някакъв начин.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #347 -: Април 30, 2011, 09:42:30 am »
Нямам личен опит с естествено раждане, но ако вече са започнали родилни контракции може и разходки и изкачване на стълби да ги направят по-чести, по-силни и да ускорят процеса. Съмнявам се, че на някоя родилка й се ще да се разхожда като я почнат сериозните контракции, ама друга тема това. Ако положението е спокойно - едва ли има особена файда от всички тези гимнастики, но както беше отбелязано - поне ще се приберете с бебето на изчистено като в аптека ;)
Да, и аз така мисля, че ако е започнало раждането моеж ид а има ефект, но иначе файдата е, че ти е изичстена къщата. Мен ме беше хванала тази фаза на гнездене, така че къщата беше светнала. Не че много помогна като дойде майка ми и вместо да ми помогне направи пълен хаос и трябваше и след нея да ходя. А сега още от сега ми е казала, че няма да гледа Ивана, за да може мъжът ми да седи при мен. Абе... баси човека. Мен са ме отгледали баба и дядо, а тя не е пипнала на Ивана един памперс да смени. Иначе и купува много неща, но грижи от нея да не се искат.
Ох как се отвлякох в тази тема. Извинете, ама ми е нервно нещо, та да си излея мъката тук.

Б.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #348 -: Април 30, 2011, 09:46:57 am »
chuspito,за Коризалията няма да навреди и аз скоро бях на твоя хал,уж само хрема ама една седмица се влачих че и повече,пийвах и парацетамол за всеки случай,а Куикса на мен не ми помогна.Пробвах няколко неща и не знам,но от всичко ми минаваша за малко и после пак не можех да спя,пробвах с мед и лайка,скилидки чесън,захар над котлона,тампончета с ракия и какво ли още не всичко в носа.Надявам се при теб по бързо да отмине :wink:    Добре дошли на новите бременелки леки оставащи месеци :P.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #349 -: Април 30, 2011, 10:06:02 am »
на мен ми се обадиха да ми кажат, че са ми открили кандида. та сега ще трябва да се лекуваме. моля ви тези дето имат опит с кандидата да пишат. знам, че не е кой знае колко страшно, ама ще съм благодарна за повече инфо.

Ели, не бери грижа, и аз имах - една-две глобули ще те оправят, няма страшно!

Благодаря за поздравите, дами! Подробности.... ами 3350гр на 50 см. Сега отслабваме, щото сме инатливи на ядене, но определено дребният няма да я спечели тази борба :-) Иначе и аз не знам какво да пиша - Токуда е прекрасно местенце за раждане, отношението на персонала е прекрасно, повече подробности ще дам в съответната тема, като имам време :-) Но ако някой иска да знае подробности - моля, отговарям :-)

Туци, успех! Ще излезе, няма къде да ходи!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #350 -: Април 30, 2011, 12:09:50 pm »
Здравейте момичета, натисна ме страшна хрема.Мисля че за сега е само това, дано и така си остане.Взех да смуча Коризалия и пръскам капки Куикс.Само това ми тябваше сега.Ако някой знае ефикасен начин да казва.Коризалията е хомеопатия нали няма да навреди на бебчо?

Чуспи, ако нещата се задълбочат  или имаш болки в гърлото може също локален антибиотик биопарокс, впръсква се в носа и гърлото но разбира се след като те прегледа лекар УНГ и той прецени. За хремата промивки на носа 3 на ден стеримар солена вода.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #351 -: Април 30, 2011, 13:08:01 pm »
Привет от мен, първо да ви благодаря за милите думи, на Цигу особено.  :D Надин, много се радвам за вас с бебето. Радвам се за хубавите отзиви за Токуда.

Много ме мъчат киселини и мен, днес в 4 сутринта цъфнах пак, с адски неприятни болки в стомаха. Сода пия, кисело мляко, парченце хляб, парченце ябълка и това е, спасява положението за малко и после пак се почва. Видях, че д-р Сигридов предписва Квамател, ама в първи триместър дали е ОК да се пие? Не смея да звъня на спешния на Малинов, чак толкова спешна не съм, но дискомфорта е голям. Има ли някой с опит в това отношение?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #352 -: Април 30, 2011, 13:40:18 pm »
Благодаря за съветите, но засега нещата не се задълбочават да чукна на дърво, с Коризалията добре се повлиявам, хремата почти изчезна, засега гърло не ме боли.Проблем беше само хремата.Мерси момичета и лек и слънчев ден и се пазете.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #353 -: Април 30, 2011, 14:19:16 pm »
Зай, днес съм на преглед при д-р Михова и ще я попитам какво можеш да пиеш за киселини в твоите седмици. Даже отивам да си запиша на листчето с въпросите, че забравям страшно много  :D

Честита ти лентичка  :)
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #354 -: Април 30, 2011, 14:29:09 pm »
 Здравейте и от мен!
 Днес не съм особено ухилена... младежът определено иска да ме вкара в график.Трета сутрин ме буди в 6:30ч с чудовищен ритник право към влагалището.Не знам дали от серклажа,от хемороиди или от нещо друго, обаче ми изкачат очите от внезапната болка  8O ... После не спира един час... За капак си повърнах след закуска...Та всичко си е наред...То не върви с толкова голям тумбак да се разхождам вечно ухилена

 Да кажа ,че днес е родила една моя много близка две момиченца.Да са и здрави и засмени. Онзи ден ходеха за уточняване деня на секциото.Решиха да е 16ти май , после си беше изключила телефона и аз си помислих ,че е родила. Вчера я намирам в 9чсутринта и като и разказах ,че съм се нашашкала какво става с нея , много ми се смя . Тази сутрин обачееее отивали на гости и добре си "погостували" . Таткото беше много шашнат и не разбрах подробности,но важното е,че са добре :)

 Термина и беше на 9.06 ... та си мисля,че наистина трябва да сме внимателни в пътуванията в последните седмици...
 Хубав ден ,мамчетааа!


  Научих,научих  :D казват се Елена и Виктория .Едната е 2100 кг ,а другата 2350 . Прекрасни.Пупупупу
 
« Последна редакция: Април 30, 2011, 14:46:44 pm от didon »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #355 -: Април 30, 2011, 16:26:14 pm »
Здравейте и от мен!
Напоследък не ми остава време да пиша,но днес няма как да не се отчета.Бяхме на ФМ-всичко си ни е наред и 100% сме девойка.Ама естествено,пак показа че си има собствен характер-беше застанала с корем към моя гръб,та през цялото време й гледахме гърба.Не можахме да й видим муцунката на 4Д,ама все някой път ще я издебнем.И нищо,че от една седмица я уговарям да е кротка и послушна на прегледа-еми доки много се измъчи докато я замери.То голямо шаване беше,голямо чудо.Док ми викаше,че сме я хванали в доста активен момент,ама аз му обясних,че при нас почти няма спокойни моменти  :lol:
Иванитка,и ние сме една седмица назад,ама то и при мен О беше една седмица по-късно,когато забременях.
...чудовищен ритник право към влагалището...
дидон,и мен онази вечер ме рита точно там и си мислех,че аз вече нещо съм се побъркала.Чудих се какво прави толкова ниско,ама явно е нормално.
[/url]
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #356 -: Април 30, 2011, 16:40:33 pm »
Краси, честити панделки.
Хайде и още момиченца да има, че иначе какво ще правят всички тези ергени :D :D :D.
При мен няма нищо ново - все същото положение си е.
Ето и списъчето

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011

ЧАКАЩИ  preggo

chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
nimika – 27.06.2011
Виктория – 01.07.2011 – планово секцио
Eille – 01.07.2011
didon – 07.07.2011
didka_ - 18.07.2011
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #357 -: Април 30, 2011, 17:00:08 pm »
 ОООоо,Вики,и аз съм си харесала първи юли като дата за секциото,обаче още не сън го уточнявала с доктора. Не съм много сигурна с термин 07.07 дали ще ми сеотввори парашута  :lol:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #358 -: Април 30, 2011, 19:35:54 pm »
 Извинявам се, че пускам два поста един след друг,но не мога вече да редактирам последния...Та ,някоя от вас виждала ли е тези мебели на живо и ако да,можете ли да ми споделите къде
 http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=402
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #359 -: Април 30, 2011, 19:48:21 pm »
Зай, за 9-10 седмица можеш да пиеш само Талцид, това каза д-р Михова  :wink: