0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #300 -: Април 28, 2011, 13:19:58 pm »
Скачвам само набързо да докладвам, че секциото мина, аз и бебе Калин сме добре. Аз се раздвижвам (гадно си е и туй-то), а бебо ще трябва да му влеят малко кръв, че му е много нисък хемоглобина, но нали затова сме при неонатолозите, ще се оправи.
Секциото си беше съвсем неусетно, като не броим за ребрата ми, щото съм била имала яка коремна мускулатура (тук щях да стана от масата от смях, ако не ме бяха вързали - аз винаги съм си имала малко спретнато коремче, де се намери тая мускулатура никому не е ясно :-) и трябваше да натиснат повечко за да извадят малкия главчо. Раздвижването си е гадно, но трябва да се прави и толкоз! А сега ще пробваме да се храним с бебо, така че чао!

Туци, Ели и всички останали: много стиснато палци!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #301 -: Април 28, 2011, 13:29:46 pm »
 Честита радост Nadine да ви е много здрав Калин ! Аз да мина да кажа привет на новите бъдещи мами и леки месеци до финала и на всички 4акащи леко раждане  :D ........
 Нямам никакво време за да седна да 4ета  :( като ми остане малко време гледам да полегна  :oops: бъдещият батко беше болен но се оправи бързо за наша радост сега сме по разходки които мен мноого ме уморяват и се прибирам грогиии  :lol: но детето си иска неговото а и на мен ми е нужно пове4е движение  :wink: ...
 На 17.05 излизам болнични 45 дни преди термин и ще започваме да гласим нещата за бебо и стаята даже Мони ве4е си даде едно одеалце и каза 4е ще завива бебето с него  :D  ...Другата седмица може би ще ходим да определим дата за секцио но сигурно ще е някъде около 15-20 юни ще пиша като го уточним  :wink: това е от мен за сега  :wink:
 Леки месеци на всички!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #302 -: Април 28, 2011, 13:47:17 pm »
Честито бебе, Надин  :)!
Защо му е нисък хемоглобина на бебето казаха ли?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #303 -: Април 28, 2011, 14:42:56 pm »
Честито бебенце!!!
За киселините-едно предложение-смлян сусамов тахан( една лъжичка и след 5 мин минават). Хич не вярвах и си взех талцид, но ме достраша да го пия, малко ли хапчета приемам и реших че ще дам 4 лева, пък ако не стане-ще си мина на Талцид. Няма да ви казвам,че на вкус е гадно, но за минути киселините минават, даже и мъжа ми почна от него, това ми е първата бабина рецепта дето пробвах. Моят тахан е и със смляно ленено семе( има и чист), но го взимам само като имам проблем, а при мен киселините бяха толкова силни, че се гърчех като червей, до рев бях стигнала. Препоръчват го на хора с проблемен стомах и лекар ми го каза, но аз не съм смесвала с мед, пише че може , но си мисля че меда все пак е дразнещ.
« Последна редакция: Април 28, 2011, 14:45:24 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #304 -: Април 28, 2011, 15:39:41 pm »
Привет коремчета.
Надин, честито. Да сте живи и здрави и бързо възстановяване.
Хайде да пусна списъчето :D. При мен няма нищо ново - все още сме 2 в 1 :D.

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011

ЧАКАЩИ  preggo

chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
nimika – 27.06.2011
Eille – 01.07.2011
didon – 07.07.2011
Bobbie – 19.08.2011

*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #305 -: Април 28, 2011, 15:56:05 pm »
Nadine честито и от мен!!! ! Да ви е живо и здраво малкото бебче и да расте много здраво и палаво!
Моето секцио сигурно ще е на 26-27 май.... Ще пиша като го доуточним... Вече започна да ме хваща страх...   
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #306 -: Април 28, 2011, 16:11:11 pm »
На 17.05 излизам болнични 45 дни преди термин и ще започваме да гласим нещата за бебо и стаята...

Леле, Вики, кога мина и твоята бременност 8O, все едно беше вчера. :wink:
Нямам много време да чета, но те следя да знаеш.

На всички, които са на финалната права пожелавам леко раждане и незабравима среща с бебчовците.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #307 -: Април 28, 2011, 17:43:27 pm »
Браво Надин, когато имаш време чакаме повече инфо -колко се роди палавника, как сте? В моята стая имаше жена, на която детето беше с много висок хемоглобин и беше в интензивното за малко. Сигурна съм че бързо ще го оправят детето.

О Туци, и твоя ред дошъл  :D  :goodluck:

Такова лесно раждане като на Мира за първескиня е направо чудо  :D Разкритие 6 см без дори да усетиш  osi_13  :) Тя като че ли го усещаше предварително, че ще е така..?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #308 -: Април 28, 2011, 17:45:01 pm »
Надин, честито бебче!!!! А на теб бързо възстановяване! Така се радвам за вас! Да се раздвижваш бързо и да припкаш скоро по градинките!

Мира, честито бебче и на теб! Да сти живи и здрави, дай боже всекиму такова раждане!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #309 -: Април 28, 2011, 17:46:13 pm »
Кръвният ми тест даде положителен резултат за мутация на гена за муковисцидоза (cystic fibrosis). Сега ще изследват и мъжа ми.

Чета, че е рядко срещано заболяване и дори двамата родители да са носители на мутирал ген, шансът е 1:4 детето да е болно.

Друг минал ли е и през това притеснение?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #310 -: Април 28, 2011, 17:54:49 pm »
Nadine, честит ти син, да ти е жив и здрав и много да ви радва. :D

Цигу, стискам палци при мъжа ти да е отрицателен резултата, за да не се притесняваш. :bighug:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #311 -: Април 28, 2011, 18:46:47 pm »
Здравейте,мили бъдещи(и настоящи вече)мамчета!Гледам,че редиците на бременните мамчета оредяват,та ще приемете ли ново попълнение?Пожелавам на всички,които са на финалната права да имат леко и безболезнено раждане и да гушкат с радост малките вързопчета!А на родилите вече бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #312 -: Април 28, 2011, 19:07:29 pm »
Bobi78,  :welcome_1:!

Цигу, стискам палци всичко да е наред! Там където си (а, къде си, ако не е тайна) генетични тестове за кои заболявания се правят?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #313 -: Април 28, 2011, 21:34:28 pm »
Nadine,
Честита радост и бързо възстановяване   :ballons:
Tucy,
Моят термин засега е 24 Август, та може да ме добавиш в чакащи, то времето си лети :P

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #314 -: Април 28, 2011, 22:49:53 pm »
Цигу, ако бащата не е носител няма проблем, за да се роди болно детенце трябва да се вземе мутиралия ген както от майка си, така и от бащата. Надявам се всичко да е наред! Не мисля, че тук правят такива изследвания, освен при генетична обремененост във фамилията.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #315 -: Април 28, 2011, 23:10:49 pm »
честито на Надин и на Мира!  :ballons: да са ви живи и здрави бебчетата! 
Цигу стискам ти палци всичко да е наред  :crossfingers: :bighug:
аз да ви се похваля теста за гестационен диабет е отрицателен  :). а бебчо започва все по -силно да ме подритва , но ми става мило :D.  вечер ми е по - трудно , като си лягам и усещам една тежест , чак ми е трудно да дишам.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #316 -: Април 28, 2011, 23:20:57 pm »
Почетох, но освен да чакам, друго няма.
В България циганите носят една-единствена мутация на гена за муковисцидоза, етническите турци и по принцип хората в югоизточна България около 9 мутации, а при българите се проявяват 28 вида мутации. Бръмчи ми главата от това демографско богатство, което съм унаследила от неолита.

В Щатите изследванията за генетични заболявания са само пожелателни и добрите болници при хубава осигуровка на пациента препоръчват поне това за муковисцидоза. Мисля, че е и по преценка на лекаря и според семейната обремененост.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #317 -: Април 28, 2011, 23:41:21 pm »
Привет! Отдавна не съм се мяркала, но не се спирам на едно място  :lol:, а и по - бързо ми минава времето. Туци, хайде бе, мило, чакам те да се разпишеш, че да те последвам  :D.
Днес ходих за последен път до болницата за "инструкции" и изследвания. Всичко изглежда нормално. Изобщо не ми е тежко, нямам и 12 качени килограма, нито една стрия /в началото имаше една бледа, но се махна  :lol:/. Контракции имам през целия 9 месец, но нямам допълнително разкритие. Непрекъснато ме бъзикат, че нося момче, да видим какво ще излезе  :lol:.
Пожелавам на всички по - леки дни и само положителни мисли, ще ви изчета като си останем с бебка вкъщи  :wink:.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #318 -: Април 29, 2011, 09:43:32 am »
Добро утро и от мен! Добре дошли на новите бъдещи мамчета!

Моята втора МБ пусната в друга лаборатория излезе чиста - нямам бактериални вагинози и прочее неудобства  :cheerleader:

Тази нощ получих първите си т. нар. подготвителни контракции - събудих се от стягане в горната част на корема, доста силен спазъм, но без болка. Случи се на 2-3 пъти. Тази сутрин се чух с док, и ме успокои, че е нормално и не  се налага да пия нищо допълнително.

Цигу стискам палци всичко да е наред!!!
Хубав ден, момичета!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #319 -: Април 29, 2011, 10:07:47 am »
На 17.05 излизам болнични 45 дни преди термин и ще започваме да гласим нещата за бебо и стаята...

Леле, Вики, кога мина и твоята бременност 8O, все едно беше вчера. :wink:
Нямам много време да чета, но те следя да знаеш.

На всички, които са на финалната права пожелавам леко раждане и незабравима среща с бебчовците.

Направо не усетих кога дойде и моят ред  :D да знаеш 4е първо на теб ще пиша  :wink:
tucy може да ме добавите и мен към списъ4ето  :wink: