0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #520 -: Май 10, 2011, 05:12:19 am »
Didon, случва се при 1-2% от неродените бебете и обикновено се оправя самичко Все пак е добре, че са те пратили на специалист, защото човек никога не знае и е по-добре да се провери всичко. Не се притеснявай предварително, вероятността да не е нищо е доста голяма при положение, че не са видяли никакви дефекти в сърцето.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #521 -: Май 10, 2011, 12:16:52 pm »
 Боби,много благодаря за информацията...
 Излишно е да описвам колко съм притеснена  , след като преспах . Непрекъснати въпроси в главата ми... на два пъти тръгвах към клиниката да го видят отново и после се връщах. Ще стискам зъби до утре и ще се моля наистина да премине...
 Много ми е мъчно  :balk_145:
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #522 -: Май 10, 2011, 12:45:03 pm »
Така.... при мен нещата се оакаха, меко казано... Шийката се е скъсила още .. 2,3 см. Утре се настанявам за неизвестен срок в МД, на 5-ти етаж... Д-р Дяволов ме прегледа днес и беше много категоричен за приема и оставането ми. Стискайте палци, момичета, да прескочим месец май.. поне  :?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #523 -: Май 10, 2011, 12:49:14 pm »
Ифи, стискаме силно палци! В Майчин дом ще си в добри ръце! Пожелавам ти не само май да прескочиш, а и юни.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #524 -: Май 10, 2011, 12:50:11 pm »
Така.... при мен нещата се оакаха, меко казано... Шийката се е скъсила още .. 2,3 см. Утре се настанявам за неизвестен срок в МД, на 5-ти етаж... Д-р Дяволов ме прегледа днес и беше много категоричен за приема и оставането ми. Стискайте палци, момичета, да прескочим месец май.. поне  :?

Iffi, ще сти стискам палци миличка всичко да е наред. Но защо поне да прескочите месец Май? А после?
Didon, дано да е било нещо инцидентно това със сърчицето на бебо и утре всичко да е наред


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #525 -: Май 10, 2011, 12:53:58 pm »
Ифи, стискам палци всичко да е наред!
Днес сутринта имах кафеникаво-бежово зацапване и леки коремни болки. Дали е нормално? Утре съм на преглед.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #526 -: Май 10, 2011, 12:59:44 pm »
Къди, зацапването е често срещано, но дали е нормално или безопасно ще ти каже док :D.
Дидон, кога ще ходиш на преглед на сърцето пак, по принцип в НКБ ли пращат?


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #527 -: Май 10, 2011, 13:24:50 pm »
Ифи, стикам палци миличка да прескочиш и май и юни :crossfingers:
дано да се овладеят нещата и колкото може повече да устискаш, мисли положително :?

Дидон....дано втори път да не се подтвърди, а да е било нещо инцидентно.... :?

Къди...зацапването доста срещано явление, аз почти до края на 3 месец изкарах с него, гледай най важно да се пазиш колкото може повече...без всякви физически натоварвания, аз почти на легло изкарах до 3 месец  :?, иначе д-ра най добре ще каже какво и що, стискам палци всичко да е наред и да изкараш една прекрасна бременност! :wink:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #528 -: Май 10, 2011, 13:40:15 pm »
Ифи, Дидон, Къди, стискам ви палци на всичките да е всичко наред!!!


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #529 -: Май 10, 2011, 13:43:04 pm »
Пратиха ме в 3-та градска болница при д-р Маринов.
 Ако на него му се види нещо нередно ,със сигурност ще отида и за трето мнение.Искрено се надявам да не види изобщо нищо такова,макар че днес се очертава бая да си порева и много вероятно да притесня и бебо :(

 Благодаря ви ,момичета , за пожеланията


 Ифи, пожелавам ти да дочакаш бебончовците да станат като кюфтенца и чак тогава да им разрешиш да излезат
 Къди,всичко ще е наред!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #530 -: Май 10, 2011, 15:36:02 pm »
Ифи, стискам палци. Наистина ще си в добри ръце.

Дидон, успех и дано всичко се окаже фалшива тревога.

Къди, май всички повечето от нас са имали зацапвания и дори кървене. Пий но шпа 3х2 и повечко лежане. Ако се притесняваш, звъниш на спешния.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #531 -: Май 10, 2011, 15:54:57 pm »
Ифи, Дидон, Къди,момичета дано и при трите ви всичко да мине по мед и масло много стиснати  :crossfingers:
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #532 -: Май 10, 2011, 16:52:02 pm »
ифиии....много неприятно мила,но какво да се прави,щом е за доброто на бебечета ще лежиш в болницата още си малки седмици,дано устискаш повечко,стискам палци :crossfingers:
  Маригри,ти каде се скатаваш бе момиче,нали трябваше дата за секциото да определяте вчера с доктора,какво стана???? хайде чакам с нетърпение мила :P
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #533 -: Май 10, 2011, 16:59:50 pm »
Ифи, стискам палци всичко да е наред!
Днес сутринта имах кафеникаво-бежово зацапване и леки коремни болки. Дали е нормално? Утре съм на преглед.

Не съм спец ама в твоите седмици и аз имах кафеникаво-не беше кръв,а кафеникаво.Шашнах и се и бегом на доктор-оказа че тъй като съм била в малки седмици,то това било "мръсотийка" от предния цикъл..
И все пак консултирай се с лекар :) Дано всичко е наред-стискаме палци.
Дидон спокойно миличка-не вярвам да е страшно.Ще се оправи мъничето и на следващия преглед ще е както подобава :)
Ифи.. стискай кълки миличка :) Не се притеснявай-ти само слушай лекарите и ще мине месец май ,че и още ще издържиш спокойно :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #534 -: Май 10, 2011, 17:24:18 pm »
Маригри,ти каде се скатаваш бе момиче,нали трябваше дата за секциото да определяте вчера с доктора,какво стана???? хайде чакам с нетърпение мила :P

 :lol: :lol:ама ти май нямаш търпение повече от мен  :D
утре...утре съм на д-р, явно нещо не сме се разбрали.... :wink:
чакам с нетърпение утрешния ден...друго си е човек да знае точната дата, а вече друг е въпроса какво ще избират младежите... :D
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #535 -: Май 10, 2011, 21:51:11 pm »
Ифи, Дидон, Къди, стискам палци всичко да се оправи възможно по-скоро и да оставите притесненията зад гърба си  :crossfingers:
Ние днес бяхме на среща с бебо и нещата изглеждат наред. Пораснал е - цели 700гр., обаче си дремеше с гръб към нас и не ни удостои с помахване или усмивка. Плацентата ми се е вдигнала и вече не е ниска. В Събота ще пускам ПКК и антитела. Дано и те да са наред

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #536 -: Май 10, 2011, 21:57:50 pm »
дидон, къди, ифи, много стискам палци и аз всичко да е наред.
маригри, чакаме новини.

при мен нищо ново, сега преди малко ужасно ме заболя кръста от ляво, усещаше се като бъбрек и продължи повече от минута, така че май не е контракция, а и беше само от едната страна. чудя се някоя от вас имала ли е такова преживяване. иначе си имам леки локализирани контракции по корема. та ще видим кога ще се ражда.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #537 -: Май 11, 2011, 10:51:11 am »
дидон, къди, ифи, много стискам палци и аз всичко да е наред.
маригри, чакаме новини.

при мен нищо ново, сега преди малко ужасно ме заболя кръста от ляво, усещаше се като бъбрек и продължи повече от минута, така че май не е контракция, а и беше само от едната страна. чудя се някоя от вас имала ли е такова преживяване. иначе си имам леки локализирани контракции по корема. та ще видим кога ще се ражда.

Като съм слушала майка ми как описва раждането, то започва с резки прорязващи болки в кръста, после идват контракциите.  Поне при мама е било така:))  Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно. 
 
« Последна редакция: Май 11, 2011, 14:11:14 pm от beast »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #538 -: Май 11, 2011, 13:23:30 pm »
Здравейте пак,вчера бях на лекар и съм в 4-та седмица   
аг-то ми изписа фолиева киселина и дуфастон (понеже имам 2 С.А) и за всеки случай ми изписа дуфастона....

Днес се събудих с кръвотечение и съм много уплашена  на някои случвало ли му се е и какво се е случило по натам....Страх ме е да не загубя и това мн се притеснявам,звъннах на аг-то но тя ми каза да си пия дуфастона без да спирам и че ако кръвта не спре 3 дни да влизам в болница...Много ме е страх моля помогнете ми..  osi_1
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #539 -: Май 11, 2011, 13:26:45 pm »
Здравейте момичета,

Малко оф - Ивалета, как пък не попадна на промоция, извън сайта на интерпоръчка. Постовете ти са рекламни, не мисля, че са позволени, ако наистина желаеш да рекламираш сайта - ето тук прочети http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=806&Itemid=73, или се обърни към някой модератор.

Маригри, чакам с нетърпение да кажеш какво сте се разбрали с доктора :D

Михаела, отиди при друг лекар за второ мнение, вместо да се притесняваш.