0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #580 -: Май 13, 2011, 15:47:41 pm »
Чували не се ползват първите 2 месеца (а на мен малките ми разрешиха едва тази зима да сложим такива).

Мими защо не може чувалчета  8O, аз се заредих с 4 бр от 0-6мес.....
изглеждат ми безопасни.....ръчички нали са навън, защото тя свекито първо ми вкара теории, че можело да се задуши....ама ръцете като са навън, има ли възможност да се плъзне вътре..... 8O
то иначе лятото може и без чували да минем, то ако е жега....предполагам с по тънка пелена могат да се завият......няма да ги варя в чувалите  :lol:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #581 -: Май 13, 2011, 16:01:11 pm »
Колкото и да са навън ръчичките, бебето е малко и може да се изхлузи надолу. Дори си мисля, че и на самите етикети го пише това. Пък и лятото наистина няма да ти трябват. По едно гащиризонче и тънка пелена и сте готови.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #582 -: Май 13, 2011, 16:21:36 pm »
Момичетааааааааа, здравейте.
Ние най-накрая се прибрахме вкъщи. Минавам само за малко да ви се отчета и после ще наваксам с четенето, че много има.
На 05.05.2011 ме приеха в болницата, заради преносването. Мислих, че няма да ме чакат много, но за съжаление ме чакаха и изкарах и празниците там. Както и да е.
На 10.05.2011г. в 13.35 се появи моята не много малка принцеса Рая - 4050гр. и 50см. дълга.
За сега ви оставям и ще чета и пиша после с повече подробности.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #583 -: Май 13, 2011, 16:45:36 pm »
Туци, браво момиче! Да сте живи и здрави.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #584 -: Май 13, 2011, 17:11:40 pm »
Туци честито! да ти е жива и здрава малката принцеска ! когато имаш време пиши как е минало
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #585 -: Май 13, 2011, 17:56:03 pm »
Колкото и да са навън ръчичките, бебето е малко и може да се изхлузи надолу. Дори си мисля, че и на самите етикети го пише това. Пък и лятото наистина няма да ти трябват. По едно гащиризонче и тънка пелена и сте готови.

Подкрепям 100% ..Нашия мъж се роди доста дълъг -почти 54 см.И все пак чувалчетата се оказаха не толкова удачен за мен избор.Малкия буквално плувна в тях.Та един и единствен път пробвах и оттогава не съм ползвала.Ама може и да има много доволни от тези чували щом ги продават и хората ги купуват :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #586 -: Май 13, 2011, 18:12:23 pm »
На моите чувалчета (едното от Mothercare, другото от Pumpkin patch и другите 2 на Slumber Sac) пишеше изрично, че не трябва да се ползват първите 3-4 седмици. (Не съм вманиачена, просто вече купих втория размер  :lol:). Това на Мадъркеър е доста тънко, като хавлиено и има закопчалки под мишниците, които правят почти невъзможно изхлузването надолу. Въпреки това следвах инструкциите, но тъй като беше и лято - въобще не ми е минало през ума да го слагам в чувалче първия месец. Всъщност чак края на септември го мушнах там.

Изключително са ми удобни тия чувалчета и смятам да ги ползвам до какъвто размер има, дай Боже и Бобо да е съгласен. По Великден ходихме в Германия на гости на една приятелка, бях си взела чувалчето, но в апартамента й се оказа ужасно топло и беше абсурд да го ползвам. Ами, побърках се - ставах по 3-4 пъти на нощ да го завивам, защото всяко завъртане приключваше с изритване на пелената. Така че успях да оценя какво имам ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #587 -: Май 13, 2011, 18:18:01 pm »
Ами, побърках се - ставах по 3-4 пъти на нощ да го завивам, защото всяко завъртане приключваше с изритване на пелената. Така че успях да оценя какво имам ;)

Може и това да си оказва влияние..Аз не настоях да го ползвам защото при нас зимата е 13 градуса студено така че.. И след като топлим апартамента не е било студено като за чувал..Облечен с пижама спеше в началото,туй като и да се отвие-няма проблем :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #588 -: Май 13, 2011, 18:52:25 pm »
Всеки си знае, много майки не ги ползват чувалчетата - аз, примерно, прецених, че от тънкото нямам нужда и втори път такова няма да си купя. За топлото време ще спи по боди и с пеленка отгоре. Но при температура на въздуха под 20 градуса в неговата стая, предпочитам да е с чувалче, за да съм спокойна. У нас все още това е максималната температура нощем.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #589 -: Май 13, 2011, 19:03:59 pm »
За чувалчетата - аз също знам, че първите три четири месеца не се ползват, именно за да не се изсули бебето надолу и да не се задуши. Така или иначе съм ги взела за октомври, ноември, по-плътни са, за лятото имам тънки пеленки.

Туци, голямо бебе, да ти е живо и здраво!


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #590 -: Май 13, 2011, 19:48:21 pm »
marigri ,те и мой те юнаци и двамата седалищно и купона е голям,но и затишие е имало,но като вчера чак такова не беше и аз се шашнах нещата са вече по добре има движение :lol:дано всичко им е наред.А за температурата доктора каза,че до 37.5 е следствие на инжекции те,няма място за паника и не при всички се случва :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #591 -: Май 13, 2011, 20:04:07 pm »
Бина, много се радвам...че почнало движението на юнаците :D
ааа, така....ще се събудят те, няма къде да ходят  :D
преди около 2 седмици бяхме на една механа и като запяха певиците и познайте какъв бум настана в корема, щом хапнах набързо салата....тъкмо поръчах основното и казах край, те моите младежи имах чуство че ще изскочат от корема и веднага газ в къщи, та след тая вечер два дена ги държа адреналина.....голямо шаване беше  :lol:

та друг път можеш да пробваш в къщи да им пуснеш нещо по така ритмично, да видиш дали ще подейства  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #592 -: Май 13, 2011, 21:39:46 pm »
За чувалчетата - искам да ви кажа, че направо се родих от как имаме. Илияна спи само в чувал. Почнах да я слагам, когато стана на 5 седмици (от страх да не стане беля) и от тогава е рай - няма отвити крака, няма ставане през 5 мин. Определено ще купувам и лятно. :)

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #593 -: Май 13, 2011, 23:44:56 pm »
бина, последния месец моята девойка определено мърда по-малко и по-различно, по-ограничени са й движенията и колкото повече наближава датат на термина, толкова по-мързелива става, а твоите като са двама сигурно съвсем нямат място, така че мисля, че е нормално да се кротват за по-дълги периоди, но със сигурност се притесняванме като стане така, имаш ли си някъде наблизо да им чуеш тоновете?

туци, честита ти девойка, ще чакам да разкажеш как е.

аз съм си с леки и нередовни контракции, но се усещат и се чудя тази постоянна болка в сухожилията между краката ми дали е от седенето вчера или си е щото скоро ще раждам.

хубави събота и неделя.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #594 -: Май 14, 2011, 11:27:56 am »
Elena B, тежи си бебо, костите се разширяват, затова те боли. А и скоро ще раждаш, да ти кажа ;), и контракциите са нормално нещо. Ще видиш, че веднъж да родиш и тия дискомфорти ще изчезнат яко дим.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #595 -: Май 14, 2011, 13:30:18 pm »
 Еленка,мен тези болки ме почнаха от сега.Не е от седенето :) , от тежестта си е...Както е казала Камбозолка,като родиш ще ти мине :)
 Аз реших за сега да ушия само чаршафчетата и две пеленки. Поларчето ще го пазим за по-натам.То ще си покаже за какво ще е.
 Понеже още не съм взела електрическата помпа / ползва я една девойка докато наближи нашето време / .Та реших да пробвам  механичната , която имам .Тя не е с дръжка  , а с едно пулверизаторче,все едно помпаш за мерене на кръвно. Та реших да видя как става и я сложих на гърдата. Ух,в първия момент ме заболя.Май прекалено бързо помпах и стана много силен вакума, но учудването ми беше доста голямо,като видях че потекоха няколко капки .Едни такива ръждиви...  8O .Чела съм че може в осмия месец да има изненади , но май не бях подготвена.
 Та искам да ви питам,с механичните помпи , за да не е толкова болезнено  по-бавно ли да действам или пиниза е другаде...Моята e ето тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7126&cat=16
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #596 -: Май 14, 2011, 14:04:54 pm »
Здравейте момичета. Вчера правихме вторият подробен ултразвук и от сега нататък вече няма да са толкова подробни. Дадоха ни 3Д снимка :-). Вече сме 890г и сме се обърнали с главата надолу. То аз добре се зарадвах, че вече е обърната да не я мисля ( макар че има много време), обаче се оказа че плацентата ми е доста ниско и не е ясно какво ше стане до термин. Казаха, че за нормално раждане трябва да е на 2см от шийката, а моята била сега на границата на тези 2см до колкото разбрах. Лекарят каза, че като расте матката, плацентата обикновено се отдалечава, та сега ще следят дали ще стане. Ако не се качи ще трябва и аз със секцио да раждам, а много ме е страх от това. Стискайте ми палци да се премести.

За спането - моята пък спеше в цяло боди, така че и да се отвие какво от това- нали е облечена от главата до петите. А сега вече спим по къс ръкав и незавити. Тя одеало не търпи, пък и няма ефект да ставам непрекъснато да завивам. Аз самата спя отвита на климатика, майка ми и тя така спи, така че и бебето явно е като нас. Ако и е било студено да е ревнала, а тя е все топла. Чорапи не признава, имам чувството че и сняг да вали ние ще сме боси :-).

« Последна редакция: Май 14, 2011, 14:06:38 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #597 -: Май 14, 2011, 14:53:30 pm »
камбозолка, дидон, то и аз знам, че ще ми мине, като родя и ще дойдат други болежки, просто тези два дни бяха особено силни болките и не можех да ставам и да ходя, иначе аз си ги имам почти постоянно, но като се усилят става неприятно. че си тежи, тежи си, и днес май е слязла още по-надолу, защото пак имам това усещане за пъпеш между крака си. ще видя дали като се пораздвижа малко няма да се намести. мъжа ми са го хванали дяволите да чисти къщата и е много смешен, вместо аз да гнездя, той като се е засилил, спирка няма.

Дидон, кротко с тея помпи, да не предизвикаш контракции така, нали ти е още раничко.

боби, честита ти снимка. много е кеф да си ги гледаш, нали. а за плацентата, моята също беше отпред, малко нисичка, но наистина се вдигна, надявам се и при теб да стане. а бебето ще се обръща тепърва, но дано като му дойде времето си застане на главата както си му е редът.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #598 -: Май 14, 2011, 15:35:27 pm »
Момичета,благодаря за подкрепата но ...Ето какво ме сполетя

още на 11-ти на същия ден влязох в Тина Киркова,наместиха ме в патологията  за задържане,веднага системи инжекции и тнт.Ииии на 12-ти уви Тежка загуба толкова чакане плакане,тъга след 2-та С.А  име му бях измислила за кошче си мислех за сини дрешки.
И,в 9 сутринта ми съобщиха че съм празна :( както се чувствам в момента плоска,празна,нещастна и нежелаеща живота си.Нищо не успяха да направят,изгубих и това  изгубих последната надежда малката светлинка,която имах ...В къщи съм вече,но ми викаха линейка тъй като събрах граница оказа се че имам нервен срив..Както и да е
Тъжна съм и въпреки това мисля да ходя до Щерев, да си пусна изследвания за тромбофилии и НК-клетки  това ми казаха да направя и ще ходя да ги пусна да видя дали няма нещо в мен или ддзн...

Бог да ви пази всичко да ви е наред,желая щастие и здраве на всички,надявам се не съм ви обсипала с мрачно настроение,просто мах нужда да излея мъката .
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #599 -: Май 14, 2011, 18:38:13 pm »
Привет!
Михаела, много добре знам как се чувстваш  :(. Кураж!
Боби, имаш време, стискам ти палци, макар че и аз "преживях" секциото  :wink:.
Дидон, леко с помпите! Раничко ти е още! Колкото до болката, едва ли ще е по - лека от засукването на юначето  :wink:. Когато Терезка засуче си имам една запазена физиономия - нещо като това  8O, но с отворена уста  :lol:.
Съветвам всички да се движат възможно най - много. Повечето неразположения се облекчават именно с ходене. Последните няколко седмици буквално не се спрях на едно място и времето отлетя  :D.

Приятни дни!