0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #640 -: Май 17, 2011, 17:38:36 pm »
Коала, миналата седмица и аз имах зацапване. Беше предимно сутрин, бежово на цвят и се случи точно преди прегледа за пулс на ембриона. Всичко беше наред, но ми казаха да почивам няколко дни, иначе утрогестана го приемам 2*3 от датата на трансфера. Зацапването ми беше две сутрини, но имах и леко коремно неразположение. По лекарска препоръка взимах папаверин 3*2. Вече съм ок, но доста се стреснах, писах по темите и установих, че в тези седмици повечето от нас получават подобен дискомфор. Почини си 2-3 дни, полежи и всичко ще премине. Успех.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #641 -: Май 17, 2011, 18:31:03 pm »
Коала, вземи си каквото са ти изписали - общо взето всичкото е прогестерон или цели да го вдигне. Папаверин също и на мен ми дадоха, имаше си нужда в началото против леки спазми. Стискам палци всичко да е наред.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #642 -: Май 17, 2011, 18:47:41 pm »
  Правих амниоцентеза в 18 г.с., за щастие резултатът е добър.Едва сега си давам сметка какъв товар се
смъкна от плещите ми след направени два БХС, няколко консултации със специалисти и седмици тревоги.
Основният показател за амниоцентеза е възрастта ми (42г.), предварителните изследвания бяха добри.
  Манипулацията правих в МД-София при доц.В.Димитрова, благодаря от сърце за нейния професионализъм
и точна ръка! :flower:
  Очакваме момченце, върви с една седмица напред в размерите си.  Казват, че причината е по-късият ми
цикъл и по-ранна овулация.

  Ако някой има допълнителни въпроси за амниоцентезата, ще отговоря подробно.
« Последна редакция: Май 17, 2011, 19:29:24 pm от marsi »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #643 -: Май 17, 2011, 19:09:19 pm »
marsi, радвам се много, че амниоцентезата ти е минала добре и занапред само добри новини да получаваш.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #644 -: Май 17, 2011, 19:10:13 pm »
marsi ,честито за хубавите резултати леки оставащи месеци :P.koala добре дошла почивай си вземай си лекарствата и спокойна бременност до термин :lol:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #645 -: Май 17, 2011, 19:33:23 pm »
Привет,момичета!
Коала,най-напред честито и добре дошла.Следвай препоръките на лекарката си и много лежане-никакво домакинстване!Дано всичко е наред.

Аз днес ходих да се разправям с ЖК,накрая ме ядоса и си взех картона от нея.Питах я как са ми изследванията и тя ми отговори,че са перфектни,а на мен само това ми трябваше да чуя,за да побеснея.Показах й каква находка си имам в стерилната урина-стрептококс ауреус,а тя с цялата си наглост ме пита защо съм ходила да си повтарям изследванията 8O И се опитваше да ми обясни,че при бременните било нормално да има разни бактерии или гъбички и че едва ли не днес ги има,утре ги няма.Като се сетя какви ми ги надрънка днес,та чак ми става смешно.
Само да ви се оплача,че заради "навременното" откриване на бактерията и също толкова "навременно" лечение,ми се възпалиха вече бъбреците,та снощи и спешното си посетих,че не можех да си намеря място от болка.Ама надявам се,че овладяхме положението-сега ще си пия антибиотичето и всичко ще е 6!
[/url]
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #646 -: Май 17, 2011, 19:44:01 pm »
Koala, спокойно. Вземай си лекарствата и си почивай повече. Зацапванията в ранна бременност са често срещани.
Marsi, радвам се за хубавите резултати. Леко бременеене до финала.  osi_9
Аз днес си взех кръвните резултати и Док каза:  "Здрава си". Това беше най-лаконичното тълкуване на резултати до момента и много  ме успокои.
 :D

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #647 -: Май 17, 2011, 20:06:51 pm »
Момичета, през коя седмица отшумяват неразположенията, характерни в началото? :(

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #648 -: Май 17, 2011, 21:35:49 pm »
Момичета, през коя седмица отшумяват неразположенията, характерни в началото? :(
За всеки е различно, но средно към края на 12та седмица трябва да си ок. Има жени, при които гаденето е през цялата бременност, а има и такива, при които въобще го няма, така че не може да кажеш със сигурност какво ще се случи. На мен примерно ми се гадеше само вечер и не съм повръшала, пък после счак в 18та седмица ме хвана ( за няколко дена).

Марси, честито. Сега поне ще ти е по-спокойно. Аз също правих амнио - при мен беше заради двуцевна пъпна връв.

коала, това често се случва. Взимай си лекарствата и не се притеснявай. Аз с предишното ми бебе кървях на 3 пъти. АБсолютно е невъзможно на този етап ти да направиш нещо на ембриона с движенията си, защото още е прекалено лекичък. Така че не го мисли това пътуване,защото не е от него.

Б.


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #649 -: Май 17, 2011, 21:49:02 pm »
Благодаря, Боби! Един месец значи още поне трябва да стискам зъби...
И аз като теб вечер съм зле, сутрин нищо ми няма.
А пиете ли някакви лекарства за подобряване на стомашния тонус? Моята докторка ми каза за някакво лекарство "Емил"/ Emil предполагам се изписва, не съм си го купила още, но то било по-скоро за киселини.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #650 -: Май 17, 2011, 22:06:22 pm »
Благодаря, момичета и на вас лека бременност!

Мишле, имах почти постоянни болки в стомаха, дразнеха ме миризми, при всяко хранене трудно откривах какво да хапна. Вкусът ми беше променен и всичко ми се струваше неприятно. Започна да ми олеква от втората седмица на четвъртия месец.
Предполагам, че при всеки е различно и ти желая спокойна бременност.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #651 -: Май 17, 2011, 22:18:30 pm »
Мишле..след 3 месец, всичко ще се оправи  :wink:
поне при повечето така  :D
за киселини аз взимах Талцид.....на мен ми помагаше  :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #652 -: Май 17, 2011, 22:23:56 pm »
Честно да ви кажа имам чувството, че ако повърна ще ми олекне, ама не ми идва... само ми е лошо на стомаха, пулса ми е ускорен, в същото време ми причернява като стана, главата боли, корема по-малко, нямам сили за нищо. Да хапна дори и така затварям окончателно кръга с лошотията  :(
Ох, няма как...явно месец още :) Само да вървим напред :)

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #653 -: Май 17, 2011, 22:37:22 pm »
Здравейте момичета! Присъединявам се към клуба на бъдещите/настоящите мами ::))
Днес ходих да си взема изследванията от БХС - според доктора всичко е ОК, риск за Даун излезе 1:18000, не че нещо ми говори !?
В четвъртък отивам да се записвам и на женска консултация, че е крайно време :)
Мишле, още малко с неразположенията....аз умирах от киселини и от ужасно целодневно гадене,просто всякаква храна, с изключение на тесто ме отвръщаваше, но всичко отшумя около 13 седмица. Моят доктор каза, че за тези неща лек няма, било за добро и ми каза нищо да не взимам да пия (голяма помощ  :lol:)
Марси, толкова се радвам за резултатът от Амниото! Все такива да са новините!
Коала, както казват всички момичета, тези зацапвания наистина са прекалено чести в ранна бременност. Пий хапченцата, почивай си и всичко ще отшуми! Дано след това не ти се случва такова притеснение!
Аз имам едно притеснение, имам някакво течение, подобно на бяло течение (преди само около овулация съм имала), а съм на преглед чак на 09.06. Дали не съм хванала някакви гадини и дали не е опасно сега? До момента всички правени микробиологии са ми били чисти, а аз съм много редовна за такива неща. Някои казват, че  е нормално течение по време на бременност, ама де да знам? Иначе не ми пари, не ме сърби, просто си го има?
Лека вечер :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #654 -: Май 17, 2011, 22:50:03 pm »
Някои казват, че  е нормално течение по време на бременност, ама де да знам? Иначе не ми пари, не ме сърби, просто си го има?
Лека вечер :)
Щом не те сърби вероятно е нормално. Аз и миналта бременност и сега има такова течение. Ужасно е гадно, защото все с превръзка от тези малките си ходя, ама няма как.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #655 -: Май 17, 2011, 22:52:57 pm »
Мишле, на мен за гаденето мноого ми помогнаха обикновените бисквитки. Не съм повръщала от нищо, в никой триместър, но пристъпите на гадене бяха ужасни; дъвченетона сухите бисквити ме спасяваше, особено като и не ми се ядеше нищо. Споко, ще мине (само за да отстъпи място на друго де :-)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #656 -: Май 17, 2011, 23:06:24 pm »
Мишле... То аз верно не съм имала такива "болежки" като твоите..Обаче накрая като се гушнете с бебо.. Всяка болежка си е струвала  :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #657 -: Май 18, 2011, 08:35:52 am »
Благодаря ви, момичета! Аз също чета навсякъде, че зацапването е нормално, но като ти дойде до главата...и почваш да си мислиш какво ли не и че само на теб ти се случва. Днес май го няма. Увеличих прогестерона и сложих снощи един Преданол 5000 ед. Надявам се да съм се справила. В понеделник (23.05) ще отида да ме види лекарката. А на 28.05 трябва да летя до Германия и направо се чудя дали да не го отменям това пътуване. Ще говоря с нея отново. В понеделник на прегледа ми каза, че няма проблем, ама то и нямаше зацапвания и такива неща тогава. Та ще видим сега.
А ще ми каже ли някой как са ви гърдите? Имам усещането, че от вчера, моите не са толкова напрегнати и ми изглеждат поспаднали. Възможно ли е не знам, както и какво означава...май съм почнала да се вманиачавам в наблюдението в себе си. Никога не съм била такава, ама нещо...
Много хубав ден пожелавам на всички ви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #658 -: Май 18, 2011, 09:32:31 am »
Koala и аз от сутринта съм се вманиачила ,че гърдите ми нито са напрегнати,нито твърди,нито имам някакви признаци.Може би е още рано,нямам търпение да дойде 23 съм на преглед да видим сакче ,пък може и сърчице,тогава ще съм в 6 седмица.Вие кога чухте сърчицето?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #659 -: Май 18, 2011, 09:44:51 am »
Всъщност бях на преглед в понеделник- 6 пълни седмици. И си имаше сърчице и всичко изглеждаше ОК. Вчера обаче с това зацапване.... Но днес го няма. Поне за сега. Надявам се, че от лекарствата ще има ефект и всичко ще се оправи.