0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #660 -: Май 18, 2011, 10:10:27 am »
Моите гърди също не са болезнени или напрегнати, така че спокойно.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #661 -: Май 18, 2011, 10:30:06 am »
Предстой ми тези дни да правя амниоцентеза.
Моля, да споделите вашите мнения.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #662 -: Май 18, 2011, 10:35:19 am »
Предстой ми тези дни да правя амниоцентеза.
Моля, да споделите вашите мнения.

По-нагоре в темата едно момиче беше писало за скоро преминала амниоцентеза. Пиши й на лични ще ти даде необходимото инфо. Аз стискам палци всичко да е наред.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #663 -: Май 18, 2011, 10:57:28 am »
Мишле, на мен за гаденето мноого ми помогнаха обикновените бисквитки. Не съм повръщала от нищо, в никой триместър, но пристъпите на гадене бяха ужасни; дъвченетона сухите бисквити ме спасяваше, особено като и не ми се ядеше нищо. Споко, ще мине (само за да отстъпи място на друго де :-)

И ментови бонбони - ама силно менотви. Спасяват малко от малко положението.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #664 -: Май 18, 2011, 11:32:42 am »
 При мен гърдите растяха до третия месец и бяха на периоди,ту напрегнати,ту спокойни...Не се притеснявайте...гърдите не са показател за протичане на нормална,както и за ненормална бременност. Те си се влияят от хормоните и течностите

 Качвам малко снимки в албума да ме видите що за хипо съм станала :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #665 -: Май 18, 2011, 11:39:41 am »
Просто съм БЯСНА! Току-що говорих с "невероятния" фонд Далл Богг живот и здраве, в който сме застраховани. Поемат избор екип само 350 лв. и самостоятелна стая. Не думай просто! Останалите 1150 лв. за Токуда или съответно по-малко или повече за други лечебни заведения си ги поемаш от джоба си. И тръгна "милата" лелка да ми се набира, че ако ми платяли повече щяло да е източване на фонда! Януари месец тази година 1500-те лева не са били източване, а сега са?!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #666 -: Май 18, 2011, 11:45:28 am »
 Зай,не се ядосвай много.Картинката е точно като повечето неща в БГ .Уж се прави нещо,ама всъщност е НИЩО. Все пак виж,ако те ти платят 350те лв , а ти си и здравно осигурена,оттам май ще ти паднат още 500лв.Провери го това в Токуда...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #667 -: Май 18, 2011, 11:53:02 am »
Зай,не се ядосвай много.Картинката е точно като повечето неща в БГ .Уж се прави нещо,ама всъщност е НИЩО. Все пак виж,ако те ти платят 350те лв , а ти си и здравно осигурена,оттам май ще ти паднат още 500лв.Провери го това в Токуда...

Няма такива работи. Всички цени са отгоре на това, което плаща здравната каса. И има защо да се ядосвам, защото на половината ми колежки, които родиха миналата година им възстановиха 1500-те лева до стотинка. Не ми е за парите, може и да не е в Токуда, не ми е толкоз за болницата, но просто е безобразие това на бременна жена да се извиват ръцете по тоя начин.

И "милият" фонд не поемали нищо друго от раждането, защото, забележете, Здравната каса го поемала. Остави раждането, те не поемали дейности, които ги поемала здравната каса?! Е за какво аджеба тогава се осигуряваш?

Също така, НЗОК спряха европейската здравноосигурителна карта, която беше единствената застраховка за пътуване в чужбина, която покриваше бременност.
« Последна редакция: Май 18, 2011, 11:55:49 am от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #668 -: Май 18, 2011, 11:53:38 am »
При мен гърдите растяха до третия месец и бяха на периоди,ту напрегнати,ту спокойни...Не се притеснявайте...гърдите не са показател за протичане на нормална,както и за ненормална бременност. Те си се влияят от хормоните и течностите

 Качвам малко снимки в албума да ме видите що за хипо съм станала :)

А къде е този албум, извинете за невежеството. :oops:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #669 -: Май 18, 2011, 12:07:21 pm »
Зай,не се ядосвай много.Картинката е точно като повечето неща в БГ .Уж се прави нещо,ама всъщност е НИЩО. Все пак виж,ако те ти платят 350те лв , а ти си и здравно осигурена,оттам май ще ти паднат още 500лв.Провери го това в Токуда...

Няма такива работи. Всички цени са отгоре на това, което плаща здравната каса. И има защо да се ядосвам, защото на половината ми колежки, които родиха миналата година им възстановиха 1500-те лева до стотинка. Не ми е за парите, може и да не е в Токуда, не ми е толкоз за болницата, но просто е безобразие това на бременна жена да се извиват ръцете по тоя начин.

И "милият" фонд не поемали нищо друго от раждането, защото, забележете, Здравната каса го поемала. Остави раждането, те не поемали дейности, които ги поемала здравната каса?! Е за какво аджеба тогава се осигуряваш?

Също така, НЗОК спряха европейската здравноосигурителна карта, която беше единствената застраховка за пътуване в чужбина, която покриваше бременност.


 Съгласна съм ,че е безобразие...за съжаление е така.Аз още преди да забременея , понеже закъснявах с вноски към застраховката ми и се чудех дали изобщо да продължавам.Та , като проверих и установих ,че бременните сме в една особена графа...няма да ми платят изследвания и процедури за инвитрот , няма да ми платят раждането...им теглих една хубава / без извинение / и ги зарязах...

  Понеже в Щеревата клиника до преди време на осигурените приспадаха едни 500 лв от цената ... та реших ,че може и в Токуда да е така...
 
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #670 -: Май 18, 2011, 13:33:06 pm »
Привет, настоящи и бъдещи майчета!

Леле как лети времето наистина! Колко мами на финал, а все едно оня ден си писахме за зацапване и витамини...все повече да стават тези след нас пу пу /ама без зацапването, само за витамините/ :D

Дано, дано :D Чета от известно време в темата и е наистина вълнуващо колко мами вече са на финала: нека да е лек, безпроблемен и незабравим с първата съвсем реална среща между мама и детенце  :goodluck:

..няколко думи за мен: доста късно узрях в желанието си за дете - на почти 35 съм, живея със съпруга си в Австрия и се радвам на сравнително лека досега (дано и занапред!) първа бременност. Терминът ми е на 08.11. От 2005 съм с диагноза Тиреоидит на Хашимото и съответно на заместителна терапия с новотирал. Прочетох, че се дискутира това и ще добавя, че при заболяването, TSH задължително стриктно се следи, тъй като в първия триместър от бременността върху хипофизата оказва въздействие HCG-то и се стига до отклонения от нормите.. а и като цяло приемът на синтетични щитовидни хормони през цялата бременност трябва да се контролира и напасва към оптималните потребности на бременната и плода..

Желая на всички здраве, добър късмет и много радост  yahoo_17
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #671 -: Май 18, 2011, 14:53:22 pm »
Здравейте и от мен.
И аз да се запиша в тази тема. Все не намирам време, но ви чета, когато имам възможност и намирам много полезна информация.
Да споделя, че при мен не е имало зацапване, стомашни проблеми, киселини или повръщане, но и до ден днешен, когато хапна (без значение какво) след това ми става гадно на гърлото, все едно, че съм се задавила.
Чувствам се прекрасно, когато не ям, но това не може да продължава до безкрай. Свалила съм 9 кг от началото на бременността, и то без повръщане :P Очаквах в края на 3-тия месец всичко да се нормализира, но все още си чакам... :lol:


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #672 -: Май 18, 2011, 14:55:27 pm »
Здравейте момичета, как сте?
Rejna, добре дошла, ние с теб сме около един и същ термин :)Лека бременност до финала!
Зай, така са тези фондове, а и не само Далл Бог! Миналата година бях застрахована допълнително там и ми се наложи лапароскопска операция, която избрах да бъде в Шейново, тъй като моят лекар там работи. Изборът на екип тогава струваше 800 лв - фондът плати абсолютно всички разходи до стотинка. А сега раждането по ценоразпис в болницата е 350 лв за избор на екип и те ще поемат само тези 350 лв. Това била регламентирана сума по закон и повече не могат да опуснат! Абе всичко е олелия, просто вкараха новия закон уж за по-евтино, а то се върна старото положение от някога, извиване на ръце и даване на пари под масата.
А относно албумчето може ли да ми дадете парола и на мен и къде да го разгледам? :oops: Много ви благодаря предварително!
П.С. Докато пишех mgstra е публикувала поста си! Добре дошла и на тебе! Лека бременност до около термин :) Ах, колко е хубаво, че темичката расте!!!
« Последна редакция: Май 18, 2011, 14:57:17 pm от Mally »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #673 -: Май 18, 2011, 16:24:52 pm »
За гърдите,не се вманиачавате нормално е във вашите седмици да се по отпуснат поне при мен беше така и както didonка е писала те не са критерии за нормална или не нормална бременност така,че спокойствие.КЪДИ за албумите със снимки,всеки може да си направи ще ти пратя на лични паролата и къде може да ги гледаш и който иска да ми пише на всички ще ги пратя,но не може да ги публикувам тук в темата че ще ни се скарат :wink: И добре дошли на новите мами леки и безпроблемни месеци до термин :P
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #674 -: Май 18, 2011, 16:43:52 pm »
Благодаря за юзъра за към снимките. Красавици! Много ми харесаха всички.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #675 -: Май 18, 2011, 17:45:58 pm »
добре дошли на новодошлите! дано ви минат всички бременни неразположения бързо и да се радвате на хубава бременност.

аз писах ама ми го няма поста, но няма значение.

при мен нищо ново, освен, че от време на време имам по-силни контракции, но не са регулярни въобще. вчера ходих на ЖК, всичко ми е наред, бебето е слезнало надолу и главата й е в таза ми, така че сега чакаме.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #676 -: Май 18, 2011, 19:23:00 pm »
Elena B леко и безпроблемно раждане ти желая, дано новините да са все така хубави. :D
Добре дошли на новите момичета, еххх като се сетя и на мен колко бавно ми се нижеха дните в очакване на сакче, после сърчице :D Сега пак си живея от преглед до преглед, но вече по- спокойно. :wink:
При мен няма нищо ново, планирам ваканция за юни месец и се надявам да се чувствам все така добре до тогава, за да не се наложи да я отменим. 8)
Лека вечер
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #677 -: Май 18, 2011, 20:56:21 pm »
Добре заварили, мацки!  :lol: Много се радвам вече да съм сред вас!  :D
И аз така от преглед до преглед преживявам. Днес съм на ментови бонбонки и ми е малко по-добре.
Целувки на всички! osi_18

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #678 -: Май 18, 2011, 21:02:17 pm »
Здравейте момичета. Приемате ли ме във вашите редици? До сега само ви четях, но се престраших и да пиша. В момента съм в 11 ГС и имам тези ранни неразположения на бременността като гадене, липса на апетит. Надявам се скоро всичко да отшуми, че с това гладуване смъквам от теглото си.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #679 -: Май 18, 2011, 21:16:01 pm »
Привет и от мен! Записвам се в тази чудесна тема ако ме приемете - надявам се да не е много рано! Влизам скоро в седма седмица, а във вторник (24 май) ми е първия ЕХ. Не изпитвам особени симптоми (все още не..)...
Много съм щастлива да съм част от тази тема и исках да ви благодаря че я правите толкова хубава!
Пожелавам на всички бъдещи майки лека бременност около термин!